Şimdi Ara

Başka bir markanın aracını kopyalamak suç değil mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün uzaktan görüp yeni insignia ya yakından bir bakayım diye yanına gittim, 2 metre mesafeye kadar logoları bile aynı gibi görünüyor. Arkasında ki Mazda yazısını görünce nihayet anlayabildim Opel olmadığını.

Bu derece benzerlik sanki bana Opel kopyalamış tasarımı gibi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavercanturk -- 25 Temmuz 2017; 10:58:47 >

• Babaanneme sorarsan focusla golf birbirinin tipatip aynisi. Gozden goze degisir yani bu dediginiz benzerlik. Bence birbirleriyle alakasi olmayan tasarimlar. Bir tanesinde on panjurun altindan gelen cizgi farlarin ustune cikiyorken digerinde on panjurun kenarlari kapali bir sekil olusturuyor. Bir tanesinde plaka panjurun icindeyken digerinde altinda kaliyor. Gormeyi bilen farki gorur gormeyi bilmeyen babaannem gibi golfle focusu birbirine benzetir. Hatta butun beyaz arabalari birbirine benzetir. Sonucta hepsi 2 far 4tekerlekten olusuyor. Onlar da hakli 😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 lastikli olması bile kopya.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kopyalamış demeyelim de benzerlikleri var diyelim

• Ben ikisini pek benzetmiyorum. Kopya olarak da görmüyorum.

İki aracın bir eski kasasına baktığımızda durumu anlarız. İki firma da gözleri çekikleştirmeye karar verdiği an, arabalar ister istemez birbirini andırır hale gelir.

Buna çoğu çoğu şanssızlık denir.

Kopya için "Landwind"e bir bakın derim. İlk kasası Arkadan Rav4, yandan Frontera kopyası idi. Şimdiki kasası Land Rover kopyası. Kopya budur.

Veya çift renkli (beyaz tavanlı) bir Lifan 320.

Hyundai Getz vs. Chevrolet Kalos diyorum (2005'li modeller). Far tamam farklı da, yandan ve arkadan o kadar aynı ki iki araç, bir zamanlar aynı fabrikadan çıkmış olduklarını (c1 ve pug 107 gibi) düşünürdüm. Değilmiş. O bile bir kopyalama değil. O zamanlar uzakdoğulu ekonomik küçük sınıf öyle oluyordu. Akıl akıla benzemiş. Biraz fazla benzemişti.

• O zaman Superb ile Passata ne diyorsunuz.

• Bu kasa benzerliği olayına fazla takılmamak lazım. Piyasada oldukça fazla marka ve bunların modelleri var. Sedan veya hb bir kasaya verilebilecek dizaynlarda artık benzerlik yaşanacaktır. Allah yapısı insanlar bile birbirine benziyor kul yapısında bu kadar olsun değil mi 👍

• Renault latitute ilk fazla yeni corolla ilk faz arka neredeyse aynı.

• RaptorFX kullanıcısına yanıt
    Bu yoruma istinaden online randevu için:www.dunyagoz.com

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyaz olması dışında benzerlik yok. Kaldı ki birebir ölçülerde kopyalanmadığı sürece neden/nasıl suç olsun?
  • aaguler kullanıcısına yanıt

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.