Şimdi Ara

Başında Folikülit (kıl kökü iltihabı) olanlar - YAĞ Kaynaklı -Güncel (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.682
Cevap
54
Favori
457.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Reçetesiz mi?

• reodentreomantik R kullanıcısına yanıt

Sizde son durum ne şu an, neler uyguluyorsunuz ve kullanıyorsunuz

• 37 yaşındayım ve ergenlik döneminden itibaren yüzümde çıkmaya başlayan akne ile yaklaşık 20 yıldır mücadele ediyorum son 15 yıldır saçlı deriye de sirayet eden bu durum saçlarımı dökmemekle birlikte alevlendiği dönemlerde çok ağrılı ve rahatsız edici bir süreci bana yaşatıyor. gözlemlediğim kadarıyla yediklerim ve stres durumum, bunun en temel nedeni. forumdaki arkadaşların da belirttiği gibi bir çok yöntem denemekle birlikte bunlar geçici çözüm olarak bugüne kadar devam etti. özelliklede en çok faydaladığım tedavi Tetradox antibiyotik olmuştur. ilk olarak ekşi sözlükte rastladığım ve sonrasında DH forumda Folikülit başlığı altında yakın tarihli olarak belirtilen SEF 1000 isimli antibiyotiği solüsyon şeklinde deriye uygulama yöntemi gerçekten işe yaradı ve hatta yüzümdeki sivilceler içinde şu an için çok iyi bir sonuç çıkardı. ben bu denli bir etkiyi antibiyotiği oral yoldan kullandıığımda elde edebiliyordum. ilk 3-4 gün pek bir değişiklik olmadı ancak 1 hafta geçtikten sonra ne yüzümde ne de başımda iltihaplı sivilce kalmadı ( benim başımdakiler için Folikülit teşhisi konulmadı doktor tarafından bunu da belirtmek isterim) tedaviyi uygulamaya başlayalı 15 gün kadar oldu ve şu an bir tane bile sivilce kalmadı. Bu bilgiyi bizimle paylaşan arkadaşa, arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. umarım bu tedavi uzun soluklu olarak bize yardımcı olur.

• Sodyum bi karbonat
  • Arkadaşlar bende yıllardır bu durumdan muzdarip yaşıyorum. Hatta boynumdaki lenf bezide kafamdaki iltihaplı sivilcelere bağlı olarak ağrılı şişiyor. ketorol, yapım şampuanlar vs hiç çare olmadı. Bende strese bağlı oluyor sanırım.

50den fazla sayfa okudum bu konu için, SEF 1000 mg fıs fıs yaparak deneyeceğim ama farklı bir zararı yan etkisi olmaz sanırım değil mi? Yani biraz tedirginim antibiyotik konusunda. En kötüsü alerjik bir durum olur tabi ama yinede sormak istedim..

• Sef antibiyotiği kullanıp zararını gören olduğunu zannetmiyorum, bende kullandım hiç bir sıkıntı yaşamadım sadece uzun süreli etkisi olmuyor sivilceleri temizliyor, bıraktıktan bir sğre sonra yine başlıyor en azından bende böyle beslenmeyi düzeltmedikçe stresi kontrol altına almadıkça ne yapsak boş anlayacağın

• Başında Folikülit (kıl kökü iltihabı) olanlar - YAĞ Kaynaklı -Güncel

Arkadaşlar merhaba 5-6 aydır ensemde bu şekilde yara çıkıyor. Bir tane çıktı o iyileştikten sonra bir tane daha çıktı. O da iyileşti şimdi başka bir bölgede bir daha çıktı. Yazılanları okudum içim karardı.Erkenden kurtulmam mümkün değil mi acaba

• Sonunda hastalığımın sebebinin şampuanlar olduğunu öğrendim. No poo uygulayınca 1 tane bile çıkmıyor ama şampuanla yıkadığımda saatler içinde çıkıyor. Tesadüf olabilir diye düşünüp birkaç defa denedim sonuç hep aynı. No poo bilmeyenler için kısaca anlatayım. Şampuan ve sabun kullanılmıyor saçlar sadece su karbonat ve elma sirkesi ile yıkanıyor. İlk zamanlar saç alışana kadar yoğun yağ olabiliyor ama bu hastalık yerine yağlı saçla gezmeyi tercih ederim. Saçta herhangi bir kötü koku ya da elma sirkesi kokusu da olmuyor. Araştırıp daha detaylı öğrenebilirsiniz. İsteyen denesin ama kafanız daha kötü olursa bana sövmeyin benim sorunum şampuanmış

Bu yöntemin sadece kök iltihabına değil seboreik dermatite de faydası oldu. Geceleri uykudan uyandıran kaşıntı ve yoğun kepeği de düzeltti. Karbonat kurutup kepek yapabiliyor ve saçları sabunla yıkamış gibi sertleştiriyor o yüzden yumuşatıp parlatması için elma sirkesi şart.

• Arkadaşlar bu hastalık beslenme bağorsak kaynaklı şampuan krem vs boşuna geçici çözümlerle uğraşmayın beslenmenizi düzeltin paketli gıdaları minimuma indirin

Yok kanka bayramda çikolata şeker tatlı ne bulsam yedim hiç çıkmadı çünkü şampuan kullanmıyordum. Defalarca denedim şampuan kullanmayınca çıkmıyor kullanınca saatler içinde çıkıyor. İçindeki kimyasallar yapıyor net.

• 05538439028 eklermisiniz?

• Arkadaşlar nedense bıttım sabunu kafamda kaşıntı yapmaya başladı, tto şampuanını kullanan varmı, doktor önerdi bunu fiyatı da pahalı sivilcelere iyi geldiği söyleniyor rahatlama sağlıyorsa deneyelim bizde ara ara, şampuan veya sabun arayışındayım varsa tavsiyesi olan dinlerim

• antiiglutencii A kullanıcısına yanıt

Ben uzun zamandır bu forum vasıtasıyla öğrendiğim Moos yosun iyotlu sabun ve head&shoulders selenium sulfide şampuan ikilisini kullanıyorum. Onlarca sabun/şampuan kullandım ama en çok randımanı bu ikiliden aldım. Elbette tedavi etmiyorlar tabi yanlış anlaşılmasın. Azmasını önlüyorlar.

• Arkadaşlar beslenmenizi düzeltmeden düzelmez bunlar kremle şampuanla olacak iş değil hele o antibiyotikleri kesinlikle içmeyin buna sebep olan o antibiyotikler GDO'lu paketli gıdalar.

Beslenememi düzelttim diyip 1 ayda mucize beklemeyin bunu bir hayat biçimi hale getirmeniz lazım.

Bakın ben bu hastalığın çok şiddetli halinide yaşadım kafama çivi çakıyolarmış gibi acıyordu bırak dokunmayı rüzgar esse acıyordu şuan Allah'a şükür iyiyim 3-5 tane çıkıyor onlarda acımıyor rahatça duş alıyorum saçımı kaşıyorum duş alıyorum.

Dediğim gibi beslenmeyi düzeltmek lazım hazır sütle yapılan şeyler kötü etkiliyor istiyorsanız bir süre deneyin sık sık Meyveli yoğurt yiyip çikolatalı süt için bakın nasıl çoğalıyolar.

Mesela şuan çok stresli bir dönemdeyim ama kafamdaki iltihaplarına artış yok ama paketli gıda tüketimim çok çok az hele içecek olarak sadece su ve çay içiyorum başka birşey yok

2 yıldır bu şekilde hayat boyuda devam

Ben o beslenme düzeni ile istemeden de olsa 20 kilo verdim hayatımdan nerdeyse herşeyi çıkardım sonuç ne oldu biliyormusun bir dönem iyiydim sonra tekrarladı kaçamak falan da yapmadım ama maalesef kötü tekrarladı ki ben glutensiz, şekersiz ve süt ürünlerinden hala uzak duruyorum fakat anlamsız şekilde kafam yamuluyor sivilcelerden maalesefki o dediğiniz şey haricinde de etkileyen azdıran durumlar var ben şu an beslenme olayı ile ilgili müthiş bir hayal kırıklığı yaşıyorum onun haricinde denemediğim bir kaç yöntem kaldı şüphelendiğim onları da deneyecem olmadı bırakacam ne hali varsa görsün kafadakiler partisine devam etsin, ayrıca sizde beslenme tamamen etkili ise sevindim devam edin ama bu durum kişiden kişiye değişiyor basit örneği benim

• Dutch van der Linde kullanıcısına yanıt

Moos yosun iyotluyu daha önceden biliyordum kullanmadım ama bende deneyecem, bu arada kükürtlü sabunu da bir süre kullandım iyi söndürdü fakat saç derisi bir süre sonra buna da tepki vermedi valla bu kısır döngü çok sinir bozucu en son göründüğüm doçent bile yaşamasını öğrenecen diyince kafam iyice bulandı moralim bozuldu çok

Doktor dogru soylemis :) çözümü yok maalesef yaşamasını öğreneceğiz bununla. Biraz diyet, biraz sabun şampuan, temiz tutma falan derken sivilcelerin az çıkması için uğraşacağız. Sef antibiyotik ile hazirlanan losyondan umutluydum bende ama o da biraz ara verince etkisini yitiriyor. Her gün saç derisine sef antibiyotik de sürülmez ki. Zaten mereti doktora zor yazdirdim bitince nasil tekrar temin edecegim bilemiyorum.

Moos'un o bahsettigim sabununu duzenli kullanın rahatlatacaktır bir nebze sizi hocam.

• Dutch van der Linde kullanıcısına yanıt

Sef antibiyotik bende de çok kısa süre etki ediyor hemen başlıyor takrardan kaşıntı ağrı, maalesef öyle çaresizlik kötü, benim kafamda bir alternatif daha var, benim vücudumun çeşitli bölgelerinde daha önceden bu iltihaplı sivilcelerden çıkıyordu doktor onlarında kıl kökü iltihabıdan kaynaklı olduğunu söyledi fakat neden 2019 un sonunda kafamda çıkmaya başladı şaşırtıcı olanda bu daha önce önemsemediğim hatta hastalık bile olduğunu bilmeden yaşadığım şey neden kafamda çıkmaya başladı beni bir çok anlamda çelişkiye düşüren durum bu aslında, kafamda sivilcelerin çıkmaya başladığı dönemde ciddi anlamda genetik dökülmelerim başladı, biraz araştırma yaptım, genetik dökülmeye sebep olan dht hormonu bazı insanlarda kafa derisinde sivilcelere sebep olduğu belirtilmiş benim durumum bu sebeple de olabilir hatta bir çok insanın rahatsızlığının sebebi bu olabilir, çünkü aynı dönemde başladı kafamdaki durum dht hormonu baskılayıcı şeyler deneyecem son kozum bu eğer faydası olursa paylaşırım buradan

Her gelişmeyi, deneyimi buradan paylaşmakta fayda var . Acil şifalar hocam.

• Burada insanlara kesinlikle yediklerinizle alakalı yazmak doğru değil. Her insanda farklı sebeplerden ortaya çıkabilen bir hastalık. 13 Mart 2021 tarihinde Sef1000mg antibiyotik kullandığımı yazmıştım ve antibiyotik bende olumlu sonuç verdi şuan kullanmıyorum bile. Kafamda çıksa bile 1-2 tane küçük çıkıyor ve ertesi güne hemen geçmiş oluyor. Ben 1 yıl araştırdım ve deneye deneye en son bu antibiyotikle kurtuldum. Herkes böyle bir sonuç alamayabilir fakat belirttiğim gibi öncelikle hastalığın sebebini bulmanız gerekiyor herkeste yediği yiyeceklerden kaynaklanıyor gibi bir durum söz konusu değil.

• 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.