Şimdi Ara

Başında Folikülit (kıl kökü iltihabı) olanlar - YAĞ Kaynaklı -Güncel (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.682
Cevap
54
Favori
453.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende sigara var maalesef. Sebep olmasa da azdırıyordur muhtemelen. Sonuçta kan dolaşımını yavaşlatıyor tutun ürünleri.

Bulaşıcı değil diye düşünüyorum çünkü eşime ve oğluma da bulaşırdı bugüne kadar.

Ben yıllardır alıştım bu illete, çok takmamaya çalışıyorum ama işte berber günü gelince her ay stres oluyorum bu saçlar nasıl kesilecek diye. Can acısını mı düşüneyim, berber şaşıp kalıyor ona ne anlatacağımı mı düşüneyim bilemiyorum resmen. Zaten millet görüp sormasın diye kısa saç yapamıyorum sürekli uzun tutuyorum saçları.
  • Beyler iftarda iyi gelir diye 2 akşam kola içtim seboreik dermatit azdı hatta kıl kökü iltihabı da neredeyse geri dönüyordu yanağımda 2-3 sivilce çıktı ama neyse ki kök iltihabı olmadı. Kolayı bırakmıştım ama iftarda soğuk soğuk içip rahatlarım dedim içmez olaydım. Saatlerce boş kalan mideye iftarda kolayı sokunca zararlı maddeleri hemen kana karışıyor sakın içmeyin hayatınızdan çıkarın ben bu hataya düştüm siz düşmeyin. Ayran için su için maden suyu için ama kola meyve suyu ice tea gazoz içmeyin bence bira rakı içmişsin yada kola içmişsin aralarında hiç fark yok hepsi çok zararlı. Ben çocukken çok kola içerdim sabahları uyanınca daha yüzümü bile yıkamadan kola içiyordum yıllarca çok içtim karaciğere bağırsaklara zarar verdim şimdi böyle hastalıklarla uğraşıyorum. Tıp gelişti diyorlar ama daha kıl kökü iltihabına seberoik dermatite çözüm bulunamadı. Kıl kökü iltihabını beslenmeye dikkat ederek geçirdim ama seberoik dermatit daha geçmedi şimdi de onunla uğraşıyorum özellikle mayıs haziran aylarında sinüzit ve alerjimle birlikte azıyor. En pahalı en ağır ilaçları da kullansak yine çıkıyorlar tek çözüm sağlıklı dengeli beslenmek karaciğere bağırsaklara iyi bakmak.
  • Valla Moos yosun iyotlu sabunla cleosin-t yi burada hangi arkadaş onerdiyse sağolsun. Çok çok rahatlattı sadece bir hafta kullanmama rağmen. Yıllardır denemediğim sabunu, bitki çayı, şampuanı, antibiyotiği kalmamıştı. Bu ikiliye başlarken de umudum çok yoktu ama gerçektende %80 geçti iltihaplanma sivilce olayı. Tek tük minik rahatsız etmeyen sivilceler kaldı sadece. Sabun eczanede biraz pahalıydı netten uygun fiyatlı birkaç tane alip koyucam kenara. Oteki losyonuda bittikçe alırım eczaneden artık. Tekrar sağolsun bu tavsiyeyi veren arkadaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dutch van der Linde -- 27 Mayıs 2019; 17:48:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dutch van der Linde

Valla Moos yosun iyotlu sabunla cleosin-t yi burada hangi arkadaş onerdiyse sağolsun. Çok çok rahatlattı sadece bir hafta kullanmama rağmen. Yıllardır denemediğim sabunu, bitki çayı, şampuanı, antibiyotiği kalmamıştı. Bu ikiliye başlarken de umudum çok yoktu ama gerçektende %80 geçti iltihaplanma sivilce olayı. Tek tük minik rahatsız etmeyen sivilceler kaldı sadece. Sabun eczanede biraz pahalıydı netten uygun fiyatlı birkaç tane alip koyucam kenara. Oteki losyonuda bittikçe alırım eczaneden artık. Tekrar sağolsun bu tavsiyeyi veren arkadaş.
    Moos yosun iyotlu sabunu bende deneyeceğim.

Yaklaşık olarak 25 gündür abur cubur şekerli şeyler tüketmiyorum çaya şeker atmıyorum.
    Unlu gıda olarak ekmek ve arada simit yiyorum fast fooda tüketiyorum malesef çünkü öğrenci evindeyim ve artık yemek yapasımız gelmiyor neyse ki perşembe günü memlekete dönüyorum.
    1 haftadır probiyotik takviye kullanıyorum.
    Şuanlık hala çıkıyor ama hem sayı olarak az hemde iltihap çok büyümüyor en azından kafamı yastığa koyduğumda acımıyor ve rahatsız etmiyor.
    Probiyotik takviyesine yeni başladım sayılır daha bakalım 1 ay sonra tekrar editleyeceğim nasıl olacak sonuçlar.
    Belkide dışarıdan tost döner pizza yemesem komple geçecek çünkü bazı günler tamam bu sefer komple geçti diyorum bazı günler bi kaç tane çıkıyor yine.
  • reodentreomantik R kullanıcısına yanıt
    Dostum dene mutlaka ama düzenli her gün yıka ve yazdığım antibiyotik losyonu da her yıkamadan sonra kuruyunca sür sivilcelere. Ayrıca dediğin doğru beslenmede çok önemli. Şeker ve kızartmadan uzak dur. Bende işe yaradı umarım sende ve diğer bu sorunla uğraşanlarda da işe yarar. Yıllar sonra ilk kez dün sivilce endişesi olmadan berbere gittim ve saçlarımı kısacık kestirebildim. Akşam yastığa kafamı rahatça koyabiliyorum. Bu basit şeyleri bile özlemişim harbiden. Geçmiş olsun tekrardan.
  • Ben sabun olarak ısırganlı kükürtlü doğal sabun kullandım o da işe yaradı. Cleocin t kullanıp olumlu sonuç aldım burada da herkese tavsiye ettim sonradan yorumları da okuyunca başkalarında da işe yaradığını ve tavsiye ettiklerini gördüm. Antibiyotik hap bile etki etmiyor ama bu losyon gerçekten harika. Resmen bu hastalık için üretilmiş gibi. Doktor bana sivilceler için yazmıştı ben kafama sürdüm iyi sonuçlar aldım. Bir öneride bulunayım bu kök iltihabı çıkmadan yani şişmeden önce kaşıntı hafif acı gibi belirtiler gösteriyor daha sonra şişiyor eğer böyle bir durum varsa o bölgeye gece yatmadan önce sürün daha iltihap ortaya çıkmadan şişmeden yok ediyor. Bizzat denedim çoğunu daha şişmeden yok ettim.
    Reis bana soru sormuşsun ama o mesaja cevap veremiyorum hata veriyor buradan cevap vereyim. Probiyotik yani kefir kullanmaya devam ediyorum ama çok abartmıyorum. 2-3 haftada bir alıp 3 akşam boyunca içiyorum. Özel mesajdan da skolyozu sormuşsun. Doktor bana 10 civarı dedi ama 10 15 19 hangisi bilmiyorum net bir sayı söylemedi. Artmaz diyorlar ama dikkat edilmezse artar. Ben ilk öğrendiğimde vücut düzdü şimdi yamuk yani arttığı belli. Bakalım iyice artarsa daha iyi hastanelere gideceğim. O konuda çoğu arkadaşa yanlış ölçümler yapıldığını görmüşsündür. Maalesef çoğu doktor bu konuda bilinçsiz ve doğru ölçüm yapamıyor. Belki de bu kıl kökü iltihabının da bir çözümü vardır ama bizim gittiğimiz doktorlar bilmiyordur. Hastaya güler yüz göstermekten bile aciz doktorlar var çoğu işini hakkıyla yapmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoooooL

Reis bana soru sormuşsun ama o mesaja cevap veremiyorum hata veriyor buradan cevap vereyim. Probiyotik yani kefir kullanmaya devam ediyorum ama çok abartmıyorum. 2-3 haftada bir alıp 3 akşam boyunca içiyorum. Özel mesajdan da skolyozu sormuşsun. Doktor bana 10 civarı dedi ama 10 15 19 hangisi bilmiyorum net bir sayı söylemedi. Artmaz diyorlar ama dikkat edilmezse artar. Ben ilk öğrendiğimde vücut düzdü şimdi yamuk yani arttığı belli. Bakalım iyice artarsa daha iyi hastanelere gideceğim. O konuda çoğu arkadaşa yanlış ölçümler yapıldığını görmüşsündür. Maalesef çoğu doktor bu konuda bilinçsiz ve doğru ölçüm yapamıyor. Belki de bu kıl kökü iltihabının da bir çözümü vardır ama bizim gittiğimiz doktorlar bilmiyordur. Hastaya güler yüz göstermekten bile aciz doktorlar var çoğu işini hakkıyla yapmıyor.
    Skolyoz için iyi bir fizyoterapiste gitmeni öneririm kişiye özel egzersizler veriyorlar.
  • LoooooL L kullanıcısına yanıt
    Aynen arkadasım çıkmaya başlamadan sürmek çok daha iyi. Benim mesela bir haftada tamamına yakını geçti ama halen bir daha başlamasın diye sabah akşam sürüyorum losyonu. Moos ile de gunde bir kez mutlaka yıkıyorum. Onlarca sabun denedim kükürttür ardıç katranıdır lavantadır ısırgandır hiç biri birkaç saatten fazla etki etmedi yağlanma ve iltihaplanmaya. Bu Moos bir gün boyunca temiz tutuyor. Ama tekrar söyleyeyim bir yandan beslenmeye de dikkat edilmeli.
  • quote:

Aynen arkadasım çıkmaya başlamadan sürmek çok daha iyi. Benim mesela bir haftada tamamına yakını geçti ama halen bir daha başlamasın diye sabah akşam sürüyorum losyonu. Moos ile de gunde bir kez mutlaka yıkıyorum. Onlarca sabun denedim kükürttür ardıç katranıdır lavantadır ısırgandır hiç biri birkaç saatten fazla etki etmedi yağlanma ve iltihaplanmaya. Bu Moos bir gün boyunca temiz tutuyor. Ama tekrar söyleyeyim bir yandan beslenmeye de dikkat edilmeli.
    Evet hocam beslenme kesinlikle etkili şeker tüketiminine ek olarak pizza döner tost simit vs sık yiyince çıkıyor tekrardan.
    Ben bu ara o tarz fast food çok tükettim yine kıl koku iltihabı bi kaç gün önce çıktı ama antibiyotik içmeden sadece merhemle sirkeyle çabuk geçiyor.(Daha once antibiyotik içmeden geçmez konazol falan fayda etmiyordu)
    Cleoctin t ve moos iyotlu sabunla beraber 3 ay boyunca minimum şeker fast food unlu ürün maksimum probiyotik tüketimi yapacağım bakalım inşallah kurtulurum.
    Dışarıdan basit bir sivilce sorunu gibi görünse de yaşam kalitesini çok düşüren bir hastalık.
    Bu hastalıktan tamamen kurtulma ihtimali maalesef yok. Olumsuz etkilerini bastırıyoruz sadece bu losyon ve sabunla. Bu da demek oluyor ki hayat boyu bu ikiliyi kullanmak ve hayat boyu yediğimiz içtiğimiz şeylere dikkat etmek zorundayız. Bugün 11.gün losyon-sabun ikilisini kullanmaya başlayalı. Şu an saç diplerimde hiç iltihaplanma yok. Ama biliyorum ki iki gün ara vereyim hemen coşacak.

Beslenmede benim bu sorunumu en çok azdıranlar, kaşar peyniri, susam, kuru yemiş, şerbetli tatlı, pastırma-salam tarzı işlenmiş etler. Tabi kızartmalar, asitli içecekler gibi herkese zararlı besinlerden bahsetmiyorum bile.
  • quote:

Bu hastalıktan tamamen kurtulma ihtimali maalesef yok. Olumsuz etkilerini bastırıyoruz sadece bu losyon ve sabunla. Bu da demek oluyor ki hayat boyu bu ikiliyi kullanmak ve hayat boyu yediğimiz içtiğimiz şeylere dikkat etmek zorundayız. Bugün 11.gün losyon-sabun ikilisini kullanmaya başlayalı. Şu an saç diplerimde hiç iltihaplanma yok. Ama biliyorum ki iki gün ara vereyim hemen coşacak.

Beslenmede benim bu sorunumu en çok azdıranlar, kaşar peyniri, susam, kuru yemiş, şerbetli tatlı, pastırma-salam tarzı işlenmiş etler. Tabi kızartmalar, asitli içecekler gibi herkese zararlı besinlerden bahsetmiyorum bile.
    Bağırsak florasını dengeleyebilirsek belki komple kurtuluruz hocam ama uzun bir süreç
    3 6 ay probiyotik ağırlıklı beslenip min şeker un beslenmek lazım uzun vadede iyi sonuçlar vereceğine inanıyorum.
    Bende pizza tost nargile çikolatalar hazır meyveli yoğurtlar bunlar çok şiddetlendiriyor.
    Sigara kullanmıyorum belki oda şiddetlendirebilir.
    Benim boynumdaki lenf bezleri de şişiyor bu iltihaplanma zamanı bide onun ağrısı oluyor

İşin kotusu belli bir zaman sonra bu kıl koku iltihapları Moss sabuna ve cleoctin t yede direnç gösterebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reodentreomantik -- 30 Mayıs 2019; 13:15:44 >
    Aman direnç göstermesin. Kırk yılın başı işe yarayan bişey bulduk onu da kaybetmeyelim.
  • Reyiz o sabun eczane ve gratislerde satılıyor mu? Bende seberoik dermatit var belki ona iyi gelir denemekte fayda var
    Yaşam kalitesini düşürmüyor resmen yok ediyor
    Biri çıkıp şu hastalıktan dolayı intihar etse adama sesimi çıkarmam. Keşke skolyozum 100 derece olsa da şu kıl kökü iltihabı ve seberoik dermatit olmasa. Kafam uzun süredir rahat ama elbet stresli üzüntülü dönemlerim olacak kötü beslendiğim zamanlar olacak işte o zaman geri gelecek. En kötüsü de yanık gibi iz bırakıyor namussuz. Çoğu geçti ama birkaç tane iz duruyor. Ömür boyu cleocin t ve sabunlara bağımlı olarak yaşamak zorundayız. Beslenmeye de dikkat etmek lazım hiç taviz vermeden dengeli beslenmek lazım. Bir bardak kola içsen bile her an geri gelebilir öyle dengesiz bir hastalık. Hastalık geçsin ya da geçmesin kafaya takma yokmuş gibi davran çünkü düşündükçe stres oluşuyor ve artıyor. Siz yine şanslısınız sadece kök iltihabı var bende hem kök iltihabı hem de seberoik dermatit var. Burnumun yanlarında kızarıklık yanma kaşıntı yara eksik olmuyor. Kafamda da hem kök iltihabı hem seberoik vardı çok şükür kök iltihabı aylardır yok. Bu seberoik dermatite de bir çözüm bulursam buraya yazarım. Aslında vazelin çok iyi geliyor kulağımda çok oluyordu 2 3 gün sürdüm artık çıkmıyor. Ben yıllardır uğraşıyorum işte milletin sivilcesi bile yok ben lise zamanı da sivilcelerden çok çekmiştim. Yüzümde özellikle burnumda bol yağ sivilce seberoik dermatit kök iltihabı ne ararsan o var. 50 küsür lira sabun aldım sabah akşam yıkıyorum yine yağlanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoooooL -- 2 Haziran 2019; 5:46:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoooooL

Yaşam kalitesini düşürmüyor resmen yok ediyor
    Biri çıkıp şu hastalıktan dolayı intihar etse adama sesimi çıkarmam. Keşke skolyozum 100 derece olsa da şu kıl kökü iltihabı ve seberoik dermatit olmasa. Kafam uzun süredir rahat ama elbet stresli üzüntülü dönemlerim olacak kötü beslendiğim zamanlar olacak işte o zaman geri gelecek. En kötüsü de yanık gibi iz bırakıyor namussuz. Çoğu geçti ama birkaç tane iz duruyor. Ömür boyu cleocin t ve sabunlara bağımlı olarak yaşamak zorundayız. Beslenmeye de dikkat etmek lazım hiç taviz vermeden dengeli beslenmek lazım. Bir bardak kola içsen bile her an geri gelebilir öyle dengesiz bir hastalık. Hastalık geçsin ya da geçmesin kafaya takma yokmuş gibi davran çünkü düşündükçe stres oluşuyor ve artıyor. Siz yine şanslısınız sadece kök iltihabı var bende hem kök iltihabı hem de seberoik dermatit var. Burnumun yanlarında kızarıklık yanma kaşıntı yara eksik olmuyor. Kafamda da hem kök iltihabı hem seberoik vardı çok şükür kök iltihabı aylardır yok. Bu seberoik dermatite de bir çözüm bulursam buraya yazarım. Aslında vazelin çok iyi geliyor kulağımda çok oluyordu 2 3 gün sürdüm artık çıkmıyor. Ben yıllardır uğraşıyorum işte milletin sivilcesi bile yok ben lise zamanı da sivilcelerden çok çekmiştim. Yüzümde özellikle burnumda bol yağ sivilce seberoik dermatit kök iltihabı ne ararsan o var. 50 küsür lira sabun aldım sabah akşam yıkıyorum yine yağlanıyor.
    Valla hocam beslenmeye dikkat etmezken benimde burnumun ustu dudağımın ustu bıyıkların olduğu kısım acayip yağlanıyordu.Beslenmeden sonra düzeldi
    Bence bunun kesin çözümü probiyotik ağırlıklı beslenmek ek olarak takviye almak günlük
    Bunları (probiyotikleri) prebiyotiklerle beslemek soğan sarımsak vs lazım.
    Rafine şeker ve unlu gıdaları minimuma indirmek.
    Bu şekilde 3 5 ay devam ettikten sonra tekrarlamaz umarım diye düşünüyorum.
    Çunku bağırsak florası bir iki ayda düzelmeyebilir.
    Bu hastalık eğer bundan kaynaklanıyorsa bizde 1 yıldan fazladır var.Bağırsak floramız belki 1.5 sene once başladı bozulmaya o yüzden uzun sure dikkat etmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reodentreomantik -- 2 Haziran 2019; 17:20:44 >
  • Asıl olay şu,, ense çizgisini yukarı almak...

Yani kafamızın arkasında saçlar yukarıdan aşağıya doğru iniyorya,
    İşte enseye doğru indikçe saçın değişik yönlere giden kısımlarını 2-3 günde bir tek bıçaklı jiletle o saçları traş etmek..

Ensenizde saçların bitiş noktasını 3 parmak falan yukarı alın, sık tıraş olun saçı kısa tutun,

Yüz için alında varsa alnınıza saç değdirmeyin jöle ile geriye tarayın özelliklede gece...

Sakalda varsa yumuşak bir sakal fırçası ile eski usul tek bıçaklı tercihen (double egde) jiletle 2-3 günde bir traş olun bakın bakalım birdaha çıkarmı... mach 3 ler, elektirikli traş makineleri sakalı yolarak ve biçerek tıraş eder sakın kullanmayın.

Medikal tedavide ise en akılcı sistem ultra low dose dedikleri haftada sadece 20mg roaccutane tedavisi en mantıklısı yani haftada iki kez örneğin pazartesi 10 mg perşembe 10 mg almak yan etki yapmaz yazın kullanabilirsiniz kan testinede gerek yoktur, 1 aynın sonunda geçince haftada sadece 10 mg a düşürülür sonra 6 ay daha devam edilir 15 günde 10 mg 1 yılın sonunda ise ayda bir...

Ama yukarıda yazdıklarım ense ve sakal tıraşı en önemlisi👍🏼

Hatta berber enseyi makine ile aldı diyelim siz eve gelip jiletle alacaksınız çünkü makine saç ucunu çatallaştırır oda hemen batar folikülit yapar mantık bu👍🏼
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank08

Yok hâla bulunamadı ..

Ama ben bunun kesinlikle beslenme ve bu bakterininde yedigimiz bir gida maddesi (atiyorum süt,yumurta,buğday) ondan kaynaklı olduğunu,tetikledigini tahmin ediyorum ..

O yuzden,temel bakteriyi yok etmek lazım ama nasıl ...
    Hocam siz eski mesajlarda glutenli ürünleri tuketmeyince geçti yazmıştınız tekrar mı çıktı ?
  • LoooooL L kullanıcısına yanıt
    İlk eczaneden aldım 25 tl ye. Hergün kullandığım için çok uzun vadeli olmuyor tabi. Ortalama 3 haftada bir 25 lira vermek pahalı geldi. Netten araştırdım en uygun 14 liraya buldum hb de. 3 tane aldim koydum kenara. Losyonda 15 lira eczanelerde var. O da ortalama.bir ay dayanıyor.
  • quote:

İlk eczaneden aldım 25 tl ye. Hergün kullandığım için çok uzun vadeli olmuyor tabi. Ortalama 3 haftada bir 25 lira vermek pahalı geldi. Netten araştırdım en uygun 14 liraya buldum hb de. 3 tane aldim koydum kenara. Losyonda 15 lira eczanelerde var. O da ortalama.bir ay dayanıyor.
    Cleoctin t sürekli kullanıyor musunuz hocam
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.