Şimdi Ara

Başında Folikülit (kıl kökü iltihabı) olanlar - YAĞ Kaynaklı -Güncel (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.682
Cevap
54
Favori
457.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rifampisin kombinasyonunu doktora sordum cok agir ilaclar olduğunu soyledi yazamam dedi hicbir doktorda yazmaz dedi stafine antibiyotik ve bactroban krem verdi ama antibiyotik vucudumda asprin etkisi bile yapmadi hicbi deegisiklik yok bu ise yaramassa roaccatune vericem dedi ama onu da kullanmak istemiyorum anlamadigim sey 4 tl lik rifampisin nasil roaccutaneden daha ağir oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozann3737 O kullanıcısına yanıt
    Kargadan başka kuş bilmeyen birine denk gelmişsin kardeş. 6 ay süren roaccutane tedavisi maksimum 3-4 hafta sürecek antibiyotik tedavisinden daha iyi sanıyor.Verdiği kremden belli işini ne kadar iyi bildiği. Allah ellerine düşürmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drdogan79 -- 7 Ekim 2017; 11:30:47 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Haftaya tekrar gidecem bu sefer profesörden randevu aldim kombinasyonu onada sorarım sana sormak istediğim rifampisin sende nasil yan etkiler yapti genelde verem ve cüzzam tedavisinde kullaniliyormuş nadir olarak da stafilokoklarda karaciğerde falan sıkıntı yaptimi test yaptirarak mi kullandin

• quote:

Orijinalden alıntı: ozann3737

Haftaya tekrar gidecem bu sefer profesörden randevu aldim kombinasyonu onada sorarım sana sormak istediğim rifampisin sende nasil yan etkiler yapti genelde verem ve cüzzam tedavisinde kullaniliyormuş nadir olarak da stafilokoklarda karaciğerde falan sıkıntı yaptimi test yaptirarak mi kullandin

Bende haftaya ayni kombinasyona baslayacagim doktora yazdirip.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abysm Nucleus kullanıcısına yanıt
    Bakalım yazıcaklar mı gittiğim bütün doktorlar son çare roaccutane verelim diyolar oda bircok kişide saç dökülmesi yan etkisi yapmış zaten takıntılı bir insanım gecicide olsa dökülmeye başlarsa kafayı yerim heralde

• ozann3737 O kullanıcısına yanıt
    Hocam rifampisin birincil olarak tüberküloz yani veremde kullanılıyor. Şu görselde kullanım alanları ve bu folikülit için neden ve nasıl kullandığımızın izahı var. Folikülit çok sık tekrarlar bunun sebebi bakterinin dirençli olması. Bu yüzden herkes antibiyotik kullandım geçti bir ay sonra tekrar etti diyor. Bu sebeple ikili kombine edilir. Gelelim yan etkilerine. Birinci ve en sık karşılaşılan yan etki diğer ilaçla beraber yaptığı :ishal;bende en çok bunu yaşadım ve başka birşey görmedim. Ama yoğurt muz ve probiyotik ile hafifledi. Hem kullanmadan önce hemde kullandıktan sonra baktığım Biyokimya(karaciğer böbrek vs) ve kan tablosunda önemli bir değişiklik olmadı. Eğer çok uzun süre kullanılacaksa ayda bir kan tablosuna bakmak gerekiyor rutin takipte. Tüberküloz hastaları böyle izleniyor. Ha roaccutanenın yanından bile geçemez bu ilaç. Çocuklarda bile kullanılan bir antibiyotik sonuçta.
    Diğer yan etki vücut sıvılarını kırmızıya boyaması ve hiç bir önemi yok. İdrar ve dışkı kırmızı sulu boya gibi. Ama bu tıbben problem olarak görülmüyor. Roaccutane önerip bu ilaçtan uzak tutmak ancak bilgisizlikle izah edilebilir.
    Herkese geçmiş olsun.

Başında Folikülit (kıl kökü iltihabı) olanlar - YAĞ Kaynaklı -Güncel

Başında Folikülit (kıl kökü iltihabı) olanlar - YAĞ Kaynaklı -Güncel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drdogan79 -- 7 Ekim 2017; 11:28:21 >

• dün doktora gittim durumu anlattım doğan beyin paylaştığı dökümanı verdim 2 saniye baktı sana izotretinoin a vitanimi ilaç yazacağım dedi. Dedim ben bu ilacı kullandım ilaçtan sonra tekrar çıktı o kadar yan etkiside cabası dedim illaki bu ilaç geçirir dedi. Ben bu antibiyotiklerin yazılmasını ısrar edince kızarakta olsa yazdı 2 kutu clin+ 2 kutu rifcap 4 kutuda cleocin t yazmıs onu neden o kadar yazdı anlamadım neyse onuda sürerim lazım olur illaki. Şimdi hocam sizin dediğiniz gibi kullanırsam 1 ilaç 16 gün diğeri günde 4 tane alacağımdan 8 gün gidecek bu kadarı yeterlimi bitince tekrardan gitsemmi .
  • lavnerbros L kullanıcısına yanıt
    Sorun maalesef doktorlarımızın bir kısmının yeni yayınları takip etmemesi. Bu konuyla ilgili ona yakın yayın okudum cildiye uzmanı olmadığım halde.
    Sizin ilacınız yeterli gelmez hocam. Sağolsun doktor arkadaş zahmet edip onu bile hesaplamamış. En az üç hafta kullanmanızı öneririm. Hele roaccutane kullandınız geçmedi ise belki daha uzun da olabilir. Şiddetine göre belirlemek lazım dozu.

Hocam tedavi süresi ve sonrasında bilgi verirsen seviniriz

• quote:

tabi hocam bilgi veririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: lavnerbros

quote:

tabi hocam bilgi veririm

Bende merakla bekliyorum sonucunuzu. Bende gidip reçete yazdırayım diyordum benden önce davranmışsınız.
  • Benim de en son keşfettiğim. Farklı bir rahatsızlıktan dolayı doktora gittiğimde bana cipro 500mg antibiyotik verdiler. O ilacı 5 gün kullandım ama 5 gün içinde benim diğer rahatsızlığımın yanında kafamı da tamamen iyileştirir gibi düzeltti. 2. günün sonunda sabah kalktığımda kafamdaki tüm şişlikler inmiş hepsi yastığa geçmişti. Bu ilacın etkisi bende 20 gün kadar sürdü. Acaba kurtuldum mu derken sonra ufak ufak tekrar çıkmaya başladı ve şu an eski halimdeyim. Ama aklıma takılan Cipro genel bakteri öldürücüymüş ve baya etkiliymiş. Acaba reçeteyle bunu daha uzun süre kullansam tamamen kurtulmaya yardımcı olur mu diye de düşünmüyor değilim.
    Hocam şunan durumunuz nasıl ? Ben doktora gittim yazamam dedi. Şimdi özel bi hastaneye gitmeyi düşünüyorum. Elim kafamda yaşamaktan bıktım. Kullanöadğm antibiyotik racutan kalmadı. Hep nüks etti. Eğer %100 işe yarıyosa ne pahasına olırsa olsun bu ilaçları temin edip kullanmak kurtulmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Abdurrahman ilişik

Hocam şunan durumunuz nasıl ? Ben doktora gittim yazamam dedi. Şimdi özel bi hastaneye gitmeyi düşünüyorum. Elim kafamda yaşamaktan bıktım. Kullanöadğm antibiyotik racutan kalmadı. Hep nüks etti. Eğer %100 işe yarıyosa ne pahasına olırsa olsun bu ilaçları temin edip kullanmak kurtulmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler

Bende arkadaşın sonucunu bekliyorum. Bende doktora gittim ama yazdıramadım.
  • Cerrahpasada profesöre gitmistim yazamiyacagini bu ilaclara karşi direnc olusucagini fokikulittede ise yaramayacagini söyledi makaleyi gösterdiğimde tufted de belki ise yarayabilir o farkli saç dökülmesiyle birlikte görülür o dedi ilaclarin agir oldugunu söyledi benim sacimdaki normal yuzdeki sivilce gibi biraz daha kucuk cikio ve bi sure sonra kayboluuodu monodoks verdi 3 kutu42 gün kullanilacak 15 gundur kullaniorm hic sivilce cikmadi ama ilac bitince tekrar nüks yasayacagimi dusunuorm

• Uzun sure sonra bende kendi denediklerimi paylasayim. 3 yildir var bu illet once gogsumdeydi patlattim ve galiba iyi yapmadim sonra kafamda ve suratimda cikmaya basladi hala daha ugrasiyorum kendisiyle.

Doktora gittim antibiyotik cleocin t ve bir suru krem kullandim banamisin demedi. Sut urunu tuketimini kestim oda fayda etmedi. Elma sirkesi hidrojen peroksit kukurt sabunu ve zerdecal karisimi denedim onlarda fayda etmedi. Bu denediklerimin hepsi yuzeysel asil sorun vucudun icinde. Tekrar baska bi doktora gidicem 21. yy da kansere cozum bulundu bu illetin cozumu yokmudur anlamadim. Gercekten yorucu bi hastalik agrili sivilceler gun gectikce canimi sikmaya basladi. Herkese gecmis olsun

• Bende yaklaşık 4 yıldır bu başta çıkan sivilcelerle uğraşıyorum. 4 yıl önce başladı. Önce normal sivilce zannettim ama öyle zamanlar oldu ki başımı yastığa koyamaz hale geldim. Yüzümdede çıkıyordu. O zamanlar doktora gitmiştim. Bana bir tane şampuan ve yanlış hatırlamıyorsam monodoks adında bir hap verdiler. Hapı kullanmaya devam ettiğim süre boyunca sivilceler gitti. Hap kullanmayı ne zaman bıraksam tekrardan çıkmaya başladı. 2 yıldan fazla kullandım ama bıraktığım anda yüzümde ve başımda çıkmaya devam ediyordu.

Sonra bir eczacı bana 2 yıldır bunları kullanıyorsun bunlar ağır ilaçlar. Ciğerini mahvedersin. Bence artık kullanma başka doktorlara git vs dedi.

Bende Araştırma hastanesine gittim. Bana bunun çaresi olmadığı söylendi. Yine antibiyotik verdi. Tabii kalıcı faydası olmadı.

En son bir yerde kekik sabunu gördüm. Üstünde kafa yaralarini iyileştirdigi yazıyordu. Alıp deneyeyim dedim aldım kullandım ve gerçekten başımda bir bir sivilce kalmadı. Ama ne zaman yıkamayı bıraktıysam yine çıkmaya devam etti... Şimdi hiçbir antibiyotik kullanmıyorum. Yüzümde biraz azaldı. Ama tam gitmedi.

Başımda ise zaman zaman çıkıyor daha sonra kayboluyor. Mesela geçen hafta başım çok rahattı hiç yoktu. Son birkaç gündür tekrardan çıkmaya başladılar. Bu böylece devam edip gidiyor. Zaman zaman yok oluyor zaman zaman tekrar çıkıyor.

Yinede her halimize şükürle olsin ama artık dışarıda sivilcesiz kimi görsem ona imrenir oldum..

Rabbim herkese şifalar versin, daha beterinden de korusun inşallh.

Ayrıca bir whatsapp gurubu kursak bence çok güzel olur. Birisi öncülük yapsın :)

Ekleme : son olarak sunuda eklemek istiyorum. Eskiden saçlarım çok gürdü ama şuanda döküldüğünü hissediyorum. Dökülmeye neden olan şey bu iltihap mı? Dökülenler tekrardan çıkarmı? Ben hiç üst içmem. Ama süt ürünleri kullanırım. Bende kendimi deneyeceğim. Süt ürünleri tüketmemeye çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heamvivna -- 10 Kasım 2017; 9:40:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• şunu anladım ki hastalık ilaçlardan, tedavilerden bağımsız olarak ataklar şeklinde ilerliyor. bir anda azıyor ama neden bilemiyoruz. bir anda yok oluyor ama neden bilemiyoruz. anladığım kadarıyla tüm arkadaşlar bu atakların öncesi ve sonrasına göre yorum yapıyor. diyelim ki saç dipleri normal seyirinde devam ederken adam süt içiyor ve tam atak dönemi öncesine denk geliyor bu durum hemen sebebi süt e yoruyor hasta. ya da tam ataklar sonlanma eğilimine girmişken adam kafaya kekik suyu döküyor hemen tedaviyi kekik suyuna bağlıyor. olmuyor arkadaşlar olmuyor. tedavisi yediklerimiz içtiklerimiz sürdüklerimiz filan değil.

odaklanılması gereken nokta şu. ben ilk 25 yaşımda bu hastalığı yaşamaya başladım. 25 yıl boyunca saç dibimde tek bir sivilce bile yokken ne oldu da bir anda kronik bir rahatsızlığa sahip oldum. vücudumda ne değişti? saç derisinde ne değişti? hormonal dengede ne değişti? bağışıklık sistemimde ne değişti? ne değişti aq?

• arkadaşlar herkese merhaba
    daha önceden yazmam gerekirdi durumla ilgili yazmadığım için özür dilerim fakat sebebi vardı
    forumdaki doktor arkadaşın belirttiği ilaçları doktora yazdırarak almıştım burada da belirtmiştim
    ilacı 1 gün kullandım idrarım çok koyu geldi bu sorun değil biliyorum çünki yan etkilerinde bu şekilde olacağı belirtilmiş ayrıca forumdaki doktor arkadaş ta böyle bir durumun olacağını endişe etmemizi söylemişti.
    gelelim önemli noktaya lütfen çok dikkatli okuyunuz;
    arkadaşlar bu sağlık sorunu nedeniyle çok kez antibiyotik kullandım ve ilacı kullanacağım sıralarda birçok antibiyotikle ilgili haberlere denk geldim burada dedikleri bu denli kullanılan antibiyotiklerin ileride oluşabilecek herhangi bir hastalıkta işe yaramayacağını ve sonucun kötü olduğunu dinledim. tabi buda benim için geçerli bir sebep değildi çünkü o kadar beni daraltıp sıktı ki bu hastalık çeken sizlerde bilirsiniz.
    son dönemlerde oldukça fazla kilo aldım diyete başladım (ŞEKER,SÜT ÜTÜNLERİ,UNLU GIDALAR,YAĞ) arkadaşlar parantez içinde yazdıklarımı tam 10 gün denedim burdaki ama kilo vermekti fakat gördümki bir tane sivilce çıkmadı normal bir insandan farkım kalmadı bu saydığım ürünlerin her türlüsünü yemedim arkadaşlar sizden ricam bunları 1 hafta tüketmeyip tavuk,salata,yumurta gibi ben bunları tüketiyorum baklagil vs.
    Bu yazdıklarımın çok öenmli olduğunu düşünüyorum.
    GERİ DÖNÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM.

Ekmek falanda mı tuketmiyorsunuz?

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.