Şimdi Ara

başıboş sokak köpekleri bir çocuğun daha hayatnı karartı. 8 yaşındaki çocuğun yüzüne 60 dikiş atıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • başıboş sokak köpekleri bir çocuğun daha hayatnı karartı. 8 yaşındaki çocuğun yüzüne 60 dikiş atıldı

Manisa'da evinin önünde oynadığı sırada, sokak köpeğinin saldırısına uğrayan Mert Dilek (8), ölümden döndü.

Olayı duyarak geldiği yerde çocuğunu kanlar içerisinde yerde gören anne Meral Dilek (41), sinir krizi geçirerek bayıldı. Bir dişi kırılan

çocuğun yüzündeki derin kesiklere Manisa Şehir Hastanesinde 60 dikiş atıldı. Komşuların köpeği uzaklaştırmasıyla kurtulan

Mert Dilek, "Artık köpekleri görmek istemiyorum, psikolojim bozuldu. Geceleri korkuyorum" ifadelerini kullandı.

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde evinin önünde sokak köpeğinin saldırması sonucu yaralanan 8 yaşındaki Mert Dilek, 21 Kasım'da saat 13.00 sıralarında evinin önünde başıboş bir sokak köpeğinin saldırısına uğradı.

Ambulansla Manisa Şehir Hastanesine kaldırılan çocuk, buradaki müdahalenin ardından Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesine sevk edildi.

Olayı duyarak geldiği yerde çocuğunu kanlar içerisinde yerde gören anne Meral Dilek (41), sinir krizi geçirerek bayıldı.

Yüzündeki ısırıklar nedeniyle yaklaşık 60 dikiş atılan çocuğun bir dişinin de kırıldığı belirtildi.

Taburcu edilen Mert Dilek'in tedavisi evinde sürüyor. Yaşadığı saldırıyı anlatan Dilek, arkadaşlarıyla oynamak için dışarı çıktığını belirterek "Kaçarken siyah köpek üzerime atladı. Diğer arkadaşım kaçtı, başka bir şey hatırlamıyorum, çok korktum." dedi.

Baba Vural Dilek ise dikişlerden dolayı oğlunun yüzünde iz kalmasından endişe ettiklerini dile getirerek "Doktorlar iz kalmaması için

gerekeni yapacaklarını söylediler. Sorumlusu kimse şikayetçi olacağız." ifadesini kullandı.

Babaanne Emine Sarp ise Mert'e ilk müdahaleyi yaptığını dile getirerek, "Çocuk şoka girmişti, donakalmıştı, bana bakıyordu, hiç tepki

vermiyordu. Olaydan sonra 3 gün konuşamadı." dedi.

başıboş sokak köpekleri bir çocuğun daha hayatnı karartı. 8 yaşındaki çocuğun yüzüne 60 dikiş atıldı

"YA ÇOCUĞUM ÖLSEYDİ?"

Anne Meral Dilek, şunları söyledi:

"Bana dediler ki, 'Mert'i köpek ısırmış'. Dışarı bir çıktım, çocuğumun yüzünü tanıyamadım. O anda bayılmışım zaten,

ambulans gelmiş. Şu anda ben köpek sesi duyduğumda kulaklarını tıkıyorum, saçlarıma asılıyorum. Canımız çok yandı. Kim

sorumluysa şikayetçiyim. Belediyeyi arıyoruz, ilgileneceğiz diyorlar ama bir kez olsun evimize gelip 'Geçmiş olsun, ne oldu,

ne derecede sorun var?' demediler. Elimizden geleni yapacağız, hakkımızı savunacağız. Köpekler çocuğuma saldırmış. Dışarıya oynamaya çıkalı 20 dakika olmuştu. Siyah bir köpek üzerine atlamış. Mert'e

köpeklerin saldırdığını söylediler, hemen kendimi dışarıya attım. Çocuğumun o halini gördüm, kanlar içerisindeydi. Mert'i o

şekilde görünce bayıldım. Komşular müdahale etmiş. Komşularımızın çocukları kurtarmaya çalışmış. Mahallede

dolaşamıyoruz. Psikolojim o kadar bozuldu ki psikolojik tedavi görmeye başladım. Çocuğumun dün dikişleri alındı,

hastanede bağırdı, canımdan can koptu. Belediyeyi arayarak konuyla ilgili bilgi vermemize rağmen geçmiş olsun demek için

bile geri dönmediler. Büyükşehir dahil olmak üzere, tüm belediyelerden şikayetçi olacağım. Benim ciğerlerim yandı,

çocuğumun gözünü kaybetmesine milim kaldı.

Hayvanseverler hayvana ufacık bir şey olduğunda hayvanları koruyorlar. Benim çocuğumu gelip kim koruyacak? Ben köpek sesi duyunca saçlarımı yoluyorum. Çocuğumu mahvettiler. Derslerinden de geri kaldı, neredeyse dudağı kopacakmış. Mahallede çok sayıda başıboş köpek var. Hepsini toplasınlar.

Geçen yine mahalleden bir kız çocuğuna saldırmışlar. Mahallede herkes bu olaylardan sonra artık sopayla geziyor. Ben çocuğumun

psikolojisini ne yapacağım? Ya benim çocuğum ölseydi. Ben bu olaydan sonra sinir hastası oldum"

"DÜNYAM YIKILDI"

Baba Vural Dilek (50) ise "Pazar günü çocuğuma köpekler saldırıyor, bu hale getiriyor. Ben evde yoktum, eşim aradı hastaneye

gittim. Dünyam yıkıldı. Perişan olduk. Geceleri uyku uyuyamıyoruz. Benim başıma gelen yarın bir başkasının başına da

gelecek. Buna bir çözüm bulsunlar. Bunun için elimden ne geliyorsa yapacağım" diye konuştu.

"GECELERİ KORKUYORUM"

Yaşadığı olaydan çok etkilendiğini dile getiren Mert Dilek, "Üzerime atladı. Bir anda yüzüme doğru saldırmaya başladı. Artık

köpekleri görmek istemiyorum, psikolojim bozuldu. Geceleri korkuyorum" ifadelerini kullandı.

https://www.takvim.com.tr/yasam/2021/11/30/sokak-kopeginin-yuzunu-parcaladigi-kucuk-mert-artik-kopekleri-gormek-istemiyorum-psikolojim-bozuldu/6

• Tekrar yazalım. Hükümete baskı yapmak zorundayız.

Kanunun mutlaka değişmesi lazım. Belediyeler devasa barınaklar yapıp kısırlaştırıp orada bakmalı.

Aldıkları yere geri bırakmak zorundalar şu andaki yasaya göre. Barınakta tutamıyorlar. Bu iş böyle olmaz. Bir tane kısır olmayanı sokağa bırakınca birisi durum korkunç. Köpekler kediler gibi değiller sürü halinde agresif davranış sergilerlrr.
    Geçen Ankarada ki olay için yazmıştım ama şimdi tüm iller için yazıyorum.Çok büyük barınaklar yapıp 'Köpeksiz sokaklar' adı altında kampanya ile tüm sokak köpeklerini atacaksın içine abi başka çaresi yok bunun. Köpeği öldüremezsin canı veren Allah. E insan'dan da kıymetli değil şimdi. Onun için tek çare bu. Yazık günah çocuklara.
  • İnanki suriyeli, afganlı ve diğer başı boşlardan daha tehlikeli değil sokak köpekleri. Çocuk için çok üzüldüm inşallah kalıcı bir hasar olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heliosis -- 2 Aralık 2021; 2:11:16 >
  • Heliosis kullanıcısına yanıt
    Daha az tehlikeli olabilir ama hala tehlikeliler maalesef. Özellikle çocukların köpekten korkmama ihtimali yok. Kaçtıkları anda da maalesef köpekler içgüdüsel olarak saldırıyor.

Eğer ki suriyeliler ve afganlar böyle başı boş gezsin ama köpekler toplansın diyen varsa dediğin doğru. Aksi halde hem sığınmacılara hep de köpeklere çözüm bulunması şart.

Hükümeyin tüm ülkede aynı anda hızla müdahale etmesi lazım. İlk aşamada hepsini kısırlaştırması şart. 10 köpekten 1 tanesi bile kısırlaştırılmazsa nüfusları azalmaz. Hala saldırgan olanlar varsa onlara maalesef yapacak bişey yok bence.

Kalanlar da toplanıp çok büyük alanlarda milli park benzeri yerler yapılıp oraya taşınabilir mesela.

Hükümet isterse bir çözüm mutlaka bulunacaktır, yeter ki istesinler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüm sokak köpekleri uyutulmalı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Forumda sokak köpekleri bir şey yapmaz diyen arkadaşlar vardı. Bir örnek daha.

• Evet kedi köpek taparlari sokağa mama bırakınca Cool olduğunu sananlari sahneye davet edelim o şirin insanlardan daha değerli canlı neler yapmış öyle bence kesin çocuk sucludur. Yoksa yüce tapilasi köpekler hiç saldırır mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sokak köpeklerine tapanlar nerde onlara sorsan çocuk haketmiştir der Allah bilir. Başıboş gezen her yerde beslendirilen köpeklerin hiç kimseye faydası yok. Yaşam alanları belirgin olmalı , sayıları kontrol altına alınmalı, ve hepsi kısırlaştırılmalı.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Çocuğun yüzündeki izler maalesef kalıcı. Bu yaşta yaşadığı travmayı ömür boyu unutmayacak. Sokakta başıboş köpek olmaz olmamalı. Köpekperestler o kadar çok seviyorlarsa alsınlar evlerinde beslesinler. Kimse can korkusuyla yaşamak zorunda değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Köpek terörü son bulmalı artık

• Tekrar yazalım. Hükümete baskı yapmak zorundayız.

Kanunun mutlaka değişmesi lazım. Belediyeler devasa barınaklar yapıp kısırlaştırıp orada bakmalı.

Aldıkları yere geri bırakmak zorundalar şu andaki yasaya göre. Barınakta tutamıyorlar. Bu iş böyle olmaz. Bir tane kısır olmayanı sokağa bırakınca birisi durum korkunç. Köpekler kediler gibi değiller sürü halinde agresif davranış sergilerlrr.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 3 Aralık 2021; 9:46:3 >
  • Geçen Ankarada ki olay için yazmıştım ama şimdi tüm iller için yazıyorum.Çok büyük barınaklar yapıp 'Köpeksiz sokaklar' adı altında kampanya ile tüm sokak köpeklerini atacaksın içine abi başka çaresi yok bunun. Köpeği öldüremezsin canı veren Allah. E insan'dan da kıymetli değil şimdi. Onun için tek çare bu. Yazık günah çocuklara.

• Aynen üstelik bunun için AB fonu falan kullanmak mümkün.

Belediyelerin yetkisi yok. Kanun değişmek zorunda.

• Sayılarıda artıyor sürekli böyle giderse ileride daha büyük sorun olacaklar. Her işimiz böyle zaten sayıları birkaç kat katlayacak hergün insanlara saldırıp öldürmeye başlayacaklar ancak o zaman müdahale olacak müdahalede en şiddetlisi olacak toplu bir şekilde uyutulacaklar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Heliosis kullanıcısına yanıt

Hocam gözünüzü seveyim konuyla ne ilgisi var suriyeli afganın konuyu niye karıştırıyorsunuz ? Köpeklerin suçunu azaltmak için başka şeyler mi öne süreceğiz ? Sokakta bu kadar fazla köpek sorun teşkil ediyor malesef.

• IRuthless kullanıcısına yanıt

Bunların taktik böyle... Twitter'da görmüştüm bi ara pembe kafalı bi teyze de böyle saçmalayıp hedef saptırıyordu. cinayet ve istismarların daha fazla olduğunu önce onlara çözüm bulunmasını istiyordu.

"Sokok kopoğono golono kodooor oooo nolor vor noloooooğğğrrr"

Diğer hedef saptırma taktiği de "bu dünya bize ait değil" saçmalığı... Doğru ya; metroda caddelerde parklarda neden ayı kaplan aslan falan yok ki mesela ?

Sonuçta "insanoğlu hayvanların yaşam alanını işgal etti.". ormanların içine şehir kurdu, o zaman birlikte kardeş kardeş yaşamayı öğrenmesi lazım (! )

Neyseki İmamoğlu bir boji akımı başlattı. Şimdilik köpek görüyoruz metroda. İleride diğer hayvanlar için de böyle duyar kasmalar bekliyorum kendisinden. Çünkü diğer yırtıcı hayvanlar, ormanların içinde tıkılı kaldı. onlar da biraz toplu taşıma kullansa bi yerden bi yere giderken yorulmadan ulaşsa böylece daha kolay avlansa olmaz mı?

ne de olsa bu dünya sadece bizim değil.

Mesela Köpek hayvan da akbaba hayvan değil mi? ne olacak yani tramvayların tepesinde ölmüş hayvan leşi olsa? Akbabalar da nasiplensin biraz olmaz mı

Sokaklara, parklara, bisiklet yollarına köpek maması dökerken iyi, tramvay tepesine leş koyunca meeee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 3 Aralık 2021; 10:42:16 >

• LaciRomantik kullanıcısına yanıt

katılıyorum.

• Allah Allah neden ısırmış ki halbu ki çocuk cebinde mamayla gezseydi böyle olmazdı (!)

• Dünyanın en koyun halkıyız düşünsenize fransada böyle bir olay olsa millet önce başıboş hayvanları öldürür sonra ihmali olan yetkilileri doğduklarına pişman ederlerdi, devletten bize hayır yok başıboş köpek teröründen muzdarip insanların birleşip çözüm araması gerekiyor.

Başka ülkelerde insana verilen değer için şu videoya bakın sahipli köpek bile saldırsa polis çekip vurabiliyor kimse de gıkını çıkaramıyor

başıboş sokak köpekleri bir çocuğun daha hayatnı karartı. 8 yaşındaki çocuğun yüzüne 60 dikiş atıldıKTVByoutube
    Police say the dog charged at the officer, backing him up against a garage and trying to bite him. The dog is being treated at a veterinary clinic.
    https://www.youtube.com/watch?v=Acq-V5z5_Zw&t=79s

başıboş sokak köpekleri bir çocuğun daha hayatnı karartı. 8 yaşındaki çocuğun yüzüne 60 dikiş atıldıFOX 13 News Utahyoutube
    Ogden Police have released body cam footage from an incident where an officer shot a pit bull while assisting DCFS with a child welfare check at a home in Ogden. Story: http://via.fox13now.com/p6qWF
    https://www.youtube.com/watch?v=7hrM9GRagSo

Türkiye'de köpekler çocuk parçalıyor itperestler parçalanan çocukları suçluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HatAliVet -- 3 Aralık 2021; 23:33:25 >

• Köpek terörünün bitmesi için daha kaç çocuk saldırıya uğramalı?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.