Şimdi Ara

Başıboş köpek terörü can almaya devam ediyor...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
5
Favori
4.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sözün bittiği tepki olarak çocuklarımızı şimdilik 1 günlüğüne okula yollamamamız gereken yerdeyiz... Bu terör bitmeli hem de hemen!

Başıboş köpek terörü can almaya devam ediyor...
    Başıboş köpek terörü can almaya devam ediyor...Başıboş Köpek Sorunu - Stray Dog Problemtwitter
    “SON DAKİKA Bugün başıboş bir köpek bir çocuğun daha ölümüne neden oldu Şehir hastanesine kaldırılan çocuk kurtarılamadı Yer: Adana Yüreğir, Karataş #Katil5199'u değiştirin #KöpekKanunuHemen çıkartın Sahiplenilmeyen #KöpekleriUyutun @RTErdogan @VahitKirisci YETER ARTIK”
    https://twitter.com/KopekSorunu/status/1619410417402654720

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helal82 -- 28 Ocak 2023; 22:6:37 >

• Yazık.
    Çocuk köpek korkusuna can havliyle nasıl fırlıyor yola.

Benimde 4 yaşında bir oğlum var.
    İçin cız etti yemin ediyorum.

Nerde köpek görsem tüylerim diken diken oluyor. Evcilide, sokak köpeğide hepsi aynı. Tüm köpek cinslerine ayar oluyorum. Ulan bir ırk, bir hayvan bu kadar mı sevilmez yahu?

Artık bu sokak köpeklerini öldürecekler mi, uyutacaklar mı ne yapacaklara yapsınlar.

Kim bu itlerin kökünü kurutacam sokakta köpek kalmayacak derde oyum ona.
    klasik köpeksever söylemleri:

1. çocuğun tek başına orada işi neymiş?
    2. ailesi suçlu, çocuğu tek başına salmış dışarıya.
    3. ailesi suçlu: çocuğuna köpekten korkmamayı öğretseydi şimdi çocuk hayattaydı.
    4. köpeklerin töhmet altında bırakılmasına sebep olduğu için ailesine dava açılması lazım.
    5. köpek durup dururken saldırmaz, çocuk kışkırtmıştır.
    6. çocuk da korkup yola atlamasaydı.
    7. bu bir trafik kazası. olayın köpekle bir alakası yok.
    8. tüm araçlar trafikten men edilseydi çocuk ölmezdi. olayın köpekle bir alakası yok.
    köpekler aç kaldığı için saldırmıyor. zaten sokak köpeklerinin çoğu aç değil. beslemeciler çok iyi besliyor hayvanları. hiç bir hayvan aç kalmıyor. köpeklerin saldırma sebebi alan savunma iç güdüleri. köpekler bulundukları bölgeyi sahiplenip o bölgeye başka canlı sokmama eğilimindeki hayvanlardır. bölgesine kedi girerse kediye saldırır, çocuk girerse çocuğa saldırır, başka sürüye ait bir köpek girerse o köpeğe saldırır. köpeğin olayı budur, saldırmak. onun için bekçi köpeği olarak kullanılır zaten. bölgesine girenlere saldırsın, havlasın, haber versin diye. köpeklere o dişler boşuna verilmedi. saldırsın, ısırsın diye verildi. biz de böyle bir hayvanın kontrolsüz şekilde sokaklarda dolaşmasına izin verirsek bunun bir bedeli olur. o bedeli de çocuklar ödüyor.

bu arada youtube'da bir video vardı. yabancı birisi çekmişti video'yu. Türkiye'deki sokak köpeklerini haber yapmış video'sunda. ve şunu diyordu. ben bu kadar besili (şişman) sokak köpeklerini dünyanın başka bir yerinde görmedim diyordu:

https://www.youtube.com/watch?v=ZAP3DHlRh18&ab_channel=WhatsupTony
  • Çocuğu ve ailesini suçlayacak olanlar damlar birazdan.

• Yazık.
    Çocuk köpek korkusuna can havliyle nasıl fırlıyor yola.

Benimde 4 yaşında bir oğlum var.
    İçin cız etti yemin ediyorum.

Nerde köpek görsem tüylerim diken diken oluyor. Evcilide, sokak köpeğide hepsi aynı. Tüm köpek cinslerine ayar oluyorum. Ulan bir ırk, bir hayvan bu kadar mı sevilmez yahu?

Artık bu sokak köpeklerini öldürecekler mi, uyutacaklar mı ne yapacaklara yapsınlar.

Kim bu itlerin kökünü kurutacam sokakta köpek kalmayacak derde oyum ona.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 28 Ocak 2023; 23:13:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçenlerde gece acıktım ve ekmek almak için 200 metre ilerideki fırına gittim. Dönüşte köpekler yüzünden canımı eve zor attım. Seyahat özgürlüğü anayasada açıkça belirtiliyor. Korkusuz bir biçimde seyahat etmek benim hakkım.

• suçlu belediyedir..

• birilerinin çocuk olarak adlandırdığı sokak köpekleri yüzünden kaç tane gerçek (insan evladı) çocuğun daha ölmesi gerekiyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 29 Ocak 2023; 11:25:44 >
  • Başıboş köpek terörü can almaya devam ediyor...
    Başıboş köpek terörü can almaya devam ediyor...www.trthaber.com
    Aksaray'da jandarma ekipleri sahipsiz köpeklere reflektörlü tasma taktı
    https://www.trthaber.com/haber/guncel/aksarayda-jandarma-ekipleri-sahipsiz-kopeklere-reflektorlu-tasma-takti-741586.html
  • deniz006 kullanıcısına yanıt

Hocam belediye ne yapacak TBMM de halen bir kanun çıkmadı. Desinlerki belediye köpekleri toplasın kısırlaştırsın yada başka birşey yapsın.

Kanun yok belediye ye laf edemeyiz.

Belediyeye köpeği gel al dediğinde insanların bir kısmı destek çıkarken bir kısmıda barınakta öldürecekler kafasında.

Yani nasıl çözüm sunacak belediye?

Birde eskiden bukadar köpek yoktu yada bu hayvanlar bukadar aç değildi. Sanki insanlar besinsiz kaldığı için daha az atık yemek çıktığı için hayvanlar aç kalıp saldırıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Freakk F kullanıcısına yanıt

Taktik şuydu. Önce parayla tutulan adamlar köpeklere tecavüz haberleri çıkarıldı, planlı bir şekilde köpeğin patileri kesilip servis edildi ve bütün ünlülerin tuşlarına basıldı ortam ayarlandı. Ardından hayvansever maskeli ama özünde hem mama sektöründen parayı vurmak isteyenler hem de başka kötü amacı olanlar bu yasayı çıkarttırdı.

• sissil S kullanıcısına yanıt
    köpekler aç kaldığı için saldırmıyor. zaten sokak köpeklerinin çoğu aç değil. beslemeciler çok iyi besliyor hayvanları. hiç bir hayvan aç kalmıyor. köpeklerin saldırma sebebi alan savunma iç güdüleri. köpekler bulundukları bölgeyi sahiplenip o bölgeye başka canlı sokmama eğilimindeki hayvanlardır. bölgesine kedi girerse kediye saldırır, çocuk girerse çocuğa saldırır, başka sürüye ait bir köpek girerse o köpeğe saldırır. köpeğin olayı budur, saldırmak. onun için bekçi köpeği olarak kullanılır zaten. bölgesine girenlere saldırsın, havlasın, haber versin diye. köpeklere o dişler boşuna verilmedi. saldırsın, ısırsın diye verildi. biz de böyle bir hayvanın kontrolsüz şekilde sokaklarda dolaşmasına izin verirsek bunun bir bedeli olur. o bedeli de çocuklar ödüyor.

bu arada youtube'da bir video vardı. yabancı birisi çekmişti video'yu. Türkiye'deki sokak köpeklerini haber yapmış video'sunda. ve şunu diyordu. ben bu kadar besili (şişman) sokak köpeklerini dünyanın başka bir yerinde görmedim diyordu:

https://www.youtube.com/watch?v=ZAP3DHlRh18&ab_channel=WhatsupTony

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 29 Ocak 2023; 14:2:38 >

• Barınakta kürekle öldürülen köpeği nerdeyse tüm dünya duydu ama bu cinayeti forumda bu konu olmasa ben duymayacaktım bile.

• Çocuk köpeğe saldırmıştır, yoksa hiçbir köpek durduk yere bir çocuğa saldırmaz. Köpektar mode : Off.

• Geçen cuma günü hava kararmış kulaklıkla yürüyorum,arka sol baldırımda bir acı hissettim,dönüp baktım siyah minnak bir köpek bana deli gibi havlıyor ve tekrar saldıracak,la git diye bağırınca kaçtı gitti,eve gelince baktım 2 dişi geçmiş ufaktan kanamış,durup dururken hastaneye işi çıktı başıma,bunuda geçelim aynı yerde küçük çocuk olsa ne yapacaktı?sol taraf full araç trafiği,sağ taraf bina duvarı, tabiki yola atlayacak çocuk sonrası o havada belli zaten...

• selimcu S kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun. kuduz aşısı olacak mısınız?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.