Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Başbakan Yıldırım: Referandumdan önce OHAL kalkar

9
Cevap
0
Favori
303
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Başbakan Yıldırım: Referandumdan önce OHAL kalkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    51 Mesaj
    Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliğiyle ilgili referanduma gitmeden önce olağanüstü halin kaldırılacağını açıkladı.

REFERANDUMA GİDİLMEDEN ÖNCE OHAL KALKACAK

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından 21 Temmuz'da ilan edilen, 19 Ekim'de 90 günlüğüne uzatılan OHAL'in, başkanlık sistemini de içeren anayasa değişikliğine dair referanduma gidilmeden önce kaldırılacağını söyledi.

'OHAL'DE SEÇİME GİDİLDİ' DEDİRTMEYİZ

19 Ocakta son bulacak OHAL hakkında "2017’ye girer girmez kaldırılacak diye bir şey yok" diyen Yıldırım, "Şimdi, referandum olması halinde, elbette kimseye, 'OHAL altında seçime gidildi... OHAL şartlarında referandum yapıldı' gibi bir söz söyleme fırsatı vermeyiz. Bu nedenle referandum öncesi OHAL kaldırılır diye düşünüyorum" dedi.

http://www.ensonhaber.com/basbakan-yildirim-referandumdan-once-ohal-kalkar-2016-11-28.html (Tarih: 28.11.2016 )

Sadece koyu yerlere odaklanın Şimdi anladınız mı neden HAYIR diyoruz.

|
    |

• Yüzbaşı
    291 Mesaj
    https://mobile.donanimhaber.com/1982-anayasasi-siki-yonetim-de-yazildi-darbe-anayasasidir-degismesi-gerekir--124594606#124594606 benim şu konuya uğramadılar bile buna da uğramazlar :d

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Adamlarda yüz kalmadı ki.Bu saatten sonra anca trollerler.mantıklı bir açıklama yapamazlar.
    |
    |
    Doblolu Esnaf kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    [27 Eylül 2019 18:50:02 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    thank you captain obvious.

|
    |
    Bunlar benimle ayni taktigi uyguluyorlar. Bende 3 aylik kontratla gecici olarak ise adam aliyorum. Adam yardiriyor kendini kanitlamak icin, 3 ay sonra kontratini bi 3 ay daha uzatiyorum. Boyle boyle 9 ay 1 sene calisan adamlar var yanimda OHAL falan kalkmaz kardesim. 3 ayda bir yine bir 3 ay uzatirlar.
    |
    |
    MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.
    MADDE 3: Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır.
    MADDE 4: Anayasa’nın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyet’in nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
  • Teğmen
    225 Mesaj
    Cumhurbaşkanımızın haberi var bundan merak ettim
    |
    |

|
    |

Bencede
    |
    |
    61gün kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.
    MADDE 3: Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır.
    MADDE 4: Anayasa’nın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyet’in nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
  • Binbaşı
    1412 Mesaj
    Bi sen zekisin demi.15 gün Ohalle yönetilmeyince ne olacak?9aydır ohal var

|
    |
1
Reklamlar
e-ticaret
sohbet
Lastik Fiyatları
haberler
üniversite
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.