Şimdi Ara

Başbakan Yıldırım: Fakülteler açılırken düşünülmemiş, her mezuna iş bulamayız (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
321
Cevap
5
Favori
14.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
282 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 aydır iktidarmışlar gibi düşünemedik bozduk bitirdiler demeleri son trendleri oldu. Herkes tarafından mağdur edildiler artık mecbur kendi kendilerini mağdur etmeye başladılar
  •  Başbakan Yıldırım: Fakülteler açılırken düşünülmemiş, her mezuna iş bulamayız
  • quote:

Orijinalden alıntı: El-Ezher

quote:

Orijinalden alıntı: mr.police

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Devlet işinizide bulacak değil.

Mühendislik mezunuyum diye mühendis olarak çalışmak zorunda değilsin

Girişimci bir nesile ihtiyaç var

Selam ve dua ile

hükümet iş bulacak değil doğru ama her köşe başına üniversite açıp kontenjanları 5 katına çıkararak işimizi bozdu o da doğru değil. sen de belli ki eğitimsizsin senin de cahilliğine veriyorum. salam ve sucuk ile.

Ilköğretim mezunu olduğumdan mütevellit belki yanlış yazmış olabilirim,fakat işletmemde çalışan mühendis ve teknikerler,branşları dışındada,işletmeme katkı sunmak zorunda.

Cuma sabahı kar yağdı ve buzlanma nedeniyle daşarısını makina mühendisi Salih bey tuzladı

Gerektiğinde yaptığımız kumanda panolarının transport ambalajını yapacak elektrik mühendisi

Kalite kontrol çalışani gerekirse yerleri süpürecek.

Bu şartlarda çalışmak isteyene ben ve çevremde iş sahası çok,bir tık ötenizdejyim

Selam ve dua ile

yeterki çalışma saatleri haftada 35 saati geçmesin ve soft olsun maaş ta yeni mezun tecrübesiz ve yabancı dil bilmeyen bir mühendise en az 3k olsun yeterli.
    yoksa bi yeri tuzlamak zor değil,problem değil ufak tefek diyecem de işletmende yeri tuzlayacak başka adam mı yok?neden mühendis tuzluyor?

Mühendis yerleri tuzlamaz diye bir kaidemi var.

Ben gerektiğinde yerleri süpürüyorsam,çalışanımda ne iş varsa onu yapmak zorunda

Süpürmek istemiyorsa muhasebe hesabını hemen keser.

İşletmemizde herkes eşittir.

Yeni tecrübesiz mühendisin aylığı 1800 tl dir

Ulaşım bize aittir

Bir yıl sonunda bu rakam iki katına çıkabilir ancak bu şekilde azimli mühendisler çok az

Buna karşın,genel formenin Hasan usta en fazla aylık alan çalışanım.ilkokul mezunu.

Selam ve dua ile

bir iş nasıl geliştirilir bilmediğin çok belli.
    sana tavsiyem şu önce git ve bir lise diploması al. sonra git açık öğretim işletme oku.
    sardunya ve barbunya ile

Ilk aşama işi kurmak.

Geliştirme kolay.

Sen işini kur,ben buralardayım yardımcı olurum.

Lise yada üniversite diploması olmadanda iş kurulabilir ve geliştirilebilir

Zorlu holding(Vestel) Sabancı holding patronları üniversite falan okumadı.

Ağaoğluda öyle.

Bende aynısı

Selam ve dua ile

Ezik

• Yalnız forumun bu bölümü takunya habere dönmüş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadar univ. yi chp zihniyeti acti, iktidar kandirildi :)

(Yukarda yazdigama Tr nin %55-60 i inandiktan sonra istersen 1000 sayfaya ulas nafile!)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ceqa

quote:

quote:

Selam ve dua ile

hükümet iş bulacak değil doğru ama her köşe başına üniversite açıp kontenjanları 5 katına çıkararak işimizi bozdu o da doğru değil. sen de belli ki eğitimsizsin senin de cahilliğine veriyorum. salam ve sucuk ile.

Kahkaha attım ya salam ve sucuk ile nedir ahahah

Egonun tavan yapmış hali işte ne olacak.

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: F1rST22

Düşünülmemiş bak düşünmedik değil düşünülmemiş

Adam bildiğin edilgen cümle kuruyor . Sanki ben açtım fakülteleri

Onu da ultrasonik zeki otomatik sistem yapmıştır, o yüzden edilgen konuşuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 21 Kasım 2017; 0:21:3 >
  • Burada iki bakış açısına da hak veriyorum.

1- Her yere üniversite yapılmasaydı diyenler. Ki dogrudur memlekette herkes üniversite mezunu olsa ne olacak, bu ülkeye daha çok meslek lisesi mezunu yani ara eleman lazım.

2- Devlet her üniversite mezununa iş bulmak zorunda değil. Kendini iyi yetiştiren aradan sıyrılıyor zaten. Devlete de ihtiyacı yok.

Peki bu üniversite mezunu kardeşlerimiz kendine bir samimi sorsun. Devlet bana masa başı iş hariç iş bulsa çalışır mıyım?

Mesela kasiyer markette, reyon elemanı, mağaza satış elemanı, fabrikada işçi, özel güvenlik , hastanede hizmetli vs vs vs.

• Çözüm bölüm değil meslek okılları ve özendiricilik. Nasıl mı özendirilir, çekersin bir dizi jönü, prensesi cnc ustası, hayvancılıkla uğraşan biri olur biter. Polislikte memolinin etkisi azımsanmaz bence.(işsizlik furyası ile polis olanlar hariç)

• Elin suriyelisine kaç milyar para gidiyor kendi vatandaşına iş yok

İmam hatipliler işsiz kalmayacak ama bundan adım gibi eminim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0MG90 -- 21 Kasım 2017; 0:54:37 >
  • İstidam denen olay kendileri ve yandaş rantçılar için var ülkenin vatandaşı için yok. Örnek: yer ak saray, osmanbey köprüsü vs vs vs

• Şunu da eklemeden geçemeyeceğim. Düşünülmemiş nedir ya Allasen.

Yap boz tahtasına döndü işler. Eğitimle bu kadar oynanır mı? Hiç mi bir olan yapılmaz bu ülkede, hangi mezuna ne kadar ihtiyaç var hiç mi hesaplanmaz.

Ya söyleyin bizim TEK BIR TANE planlı bir işimiz ne zaman olacak:((((

• Benim zamanimda toplam universiteye girebilen kisi sayisi 300 bindi. AOBP nedeniyle 28 bin siralamaya gerilemistim ben de. Haliyle su an bu siralamayla tip vs okunabiliyor anladigim kadariyla. Bizim zamanimizda ilk 10 bin iyi muhendislikler, tip fakülteleri, dis hekimlikleri ve eczaciliklar icin on kosul gibiydi. Sanirim su an bu bolumlerin siralamalari cok cok daha geride, haliyle bu kadar kisinin fakultelere girebildigi bir sistemde issizligin onunu alamiyorlar. Planli bir yuksek ogretim olmadigindan bu problemle karsi karsiyayiz.

Diger yandan issizligin gun gectikce artis sebebi de zamaninda ogrenci olan kesimin artik mezun olmasindan kaynaklanmakta. Zamaninda soylemistim bu kadar yuksek sayilarda giris o donem icin issizligi azaltirken uzun vadede daha kotu sonuclara neden olacak diye; ancak bana egitim hakkinin onune gecmeye calisiyormusum gibi bir tepki verilmisti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aenescan1994

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Selam ve dua ile

Ilköğretim mezunu olduğumdan mütevellit belki yanlış yazmış olabilirim,fakat işletmemde çalışan mühendis ve teknikerler,branşları dışındada,işletmeme katkı sunmak zorunda.

Cuma sabahı kar yağdı ve buzlanma nedeniyle daşarısını makina mühendisi Salih bey tuzladı

Gerektiğinde yaptığımız kumanda panolarının transport ambalajını yapacak elektrik mühendisi

Bu şartlarda çalışmak isteyene ben ve çevremde iş sahası çok,bir tık ötenizdejyim

Selam ve dua ile

yeterki çalışma saatleri haftada 35 saati geçmesin ve soft olsun maaş ta yeni mezun tecrübesiz ve yabancı dil bilmeyen bir mühendise en az 3k olsun yeterli.
    yoksa bi yeri tuzlamak zor değil,problem değil ufak tefek diyecem de işletmende yeri tuzlayacak başka adam mı yok?neden mühendis tuzluyor?

Ben gerektiğinde yerleri süpürüyorsam,çalışanımda ne iş varsa onu yapmak zorunda

Ulaşım bize aittir

Bir yıl sonunda bu rakam iki katına çıkabilir ancak bu şekilde azimli mühendisler çok az

Buna karşın,genel formenin Hasan usta en fazla aylık alan çalışanım.ilkokul mezunu.

Selam ve dua ile

Allah aşkına sen ne kadar kazanıyorsun. O adamın yaptığı iş üstünden sen bir şey katmadan kat ve katını kazanıyor isen yerleri de sen Süpür bir zahmet. Adama 1800 vermek nedir. Ayıp yaptığınız ayıp.

Kapitalist düzende böyle kardeşim,birileri çalışacak,birileri kazanacak.

Tecrübe kazanınca o mühendiste para kazanacak.

Selam ve dua ile

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aenescan1994

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Selam ve dua ile

Selam ve dua ile

Ulaşım bize aittir

Selam ve dua ile

Allah aşkına sen ne kadar kazanıyorsun. O adamın yaptığı iş üstünden sen bir şey katmadan kat ve katını kazanıyor isen yerleri de sen Süpür bir zahmet. Adama 1800 vermek nedir. Ayıp yaptığınız ayıp.

Kapitalist düzende böyle kardeşim,birileri çalışacak,birileri kazanacak.

Tecrübe kazanınca o mühendiste para kazanacak.

Selam ve dua ile

O nasıl oluyor, hem Allah' ın selamı ve diasi, hemde işçi ve onun sırtından gecinmeyi savunmak!!!

Sonra da Allah Peygamber aşkına!!!

• O düşüncesiz , plansızlar kim sorması ayıp ...
    Biz yine yaşlandık , gençlerin işi zor bundan sonra ak partiyi desteklemenin bedeli.
  • Distroy kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki ben bu milletin 2019'da da idrak edebileceklerini sanmıyorum. Bu millet iflah olmaz çünkü. Ekonomi özellikle 2013'ten sonra berbat bir şekil almasına rağmen hala ciddi ciddi destekleyen bir kitle var bu zihniyeti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KortX -- 21 Kasım 2017; 3:4:7 >
  • Öğretmen olmak isteyenler için küfürdür bu, hayır vasıfsız her türlü insan öğretmen oluyor hem öğretmen fazlalığı oluyor. her derslikte en aşağı 40-45 kişi var yeni fakülteler açmak yerine derslik yapılsa bu kadar insan atanma beklemezdi. kaldı ki daha öğretmen olmak isteyenler var, her sene 100 bin kişi mezun oluyor şaka gibi ya çok üzücü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PAUL WALKER

Universiteler kapatilsin cami yapilsin!

En mantıklı yorum bravo

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.