Şimdi Ara

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri (384. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.969
Cevap
99
Favori
1.000.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atasagunn

Basarsoft yetkilisinden cevap yok . Arkadaslar , icinizden guncel haritanin ne zaman yayinlanacagini gecmis tecrubelerine dayanarak tahmin edebilen var mi ? Ve hizmet verdigi insanlara bu sekilde ilgisiz davranmak bu firmanin anayasasi mi ? Eski müsterileri yanitlayabilir mi rica etsem .

genelde yeni harita cikacagi zaman firuma ugramiyorlar. muhtemelen yayin öncesi testlerle mesguller, sahsi fikrim tabi, belki de baska isleri var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gecen hafta basarsofta yazmis oldugum e-maile az once cevap geldi.Bu ay sonuna dogru yayinlanacagini bildirdiler. Her yil boyle olur mayis sonunda yayinlariz diye aciklama yapmislar.
  • Android telde güncelleme nasıl olacak bilgisi olan var mı acaba...
    Kendi mi güncelliycek biz mi atacağız data dosyasını

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Gaziantep te hız uyarıları eski hız sınırlarında, yolların büyük kısmının hız sınırı değişti bu durumu göz ardı etmeseniz iyi olur ayrıca Gaziantep için bi güncelleme olacak yeni gelecek haritanızda,

Merhaba.

Saha ekiplerini haberdar ettik durumdan. Programlarına aldılar, ilk fırsatta düzenlemeler yapılacaktır şüpheniz olmasın.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

Necmettin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemalkaya24

Merhaba Necmettin Bey
    istanbul silivri gümüşyaka da sokaklar numaratik olarak gözüküyor iki yıldan fazladır sokaklara isim verildi.google haritalar ve başarsoft haritalı navigasyonlarda bu değişiklik halen gerçekleşmemiş.

undefined

Merhaba.

Google güncellemelerini geç yayınlıyor ne yazık ki. Güncel haritamızı basartrafik.com adresinden de takip edebilirsiniz.

Saygılarımla,

Necmettin.

• quote:

Sayin Basarsoft Yetkilisi ,
    Yeni bir next navigasyon kullanicisi olarak bi'sey sormak istiyorum.Cevaplarsaniz sevinirim. Uzun arastirmalar sonunda next 5065 modeli bir cihaz aldim.Bu markayi tercih etmemde sizin haritalarinizi kullanmasinin ve sizinde sitenizde belirttiginiz uzere yilda 4 kere harita güncelleme destegi vermenizin buyuk etkisi vardi.Yine sitenizde yilin ilk guncellemesinin mart ayinda yayinlandigi yaziyor.Bulumdugum bölgede gerek bazi sokak donuslerinde gerekse sehir icinde degisen hiz limitleri konusunda bazi eksiklikler oldugundan dolayi sitenizde yazili olan mart ayi basindan beri 2014 harita guncellemesini bekliyorum.Neredeyse hergun sitenizi kontrol ediyorum . Mayis ayinin sonlarina geldigimiz bu gunlerde hala mart ayi guncellemesinin yayinlanmamasinin sebebi nedir ? Eger mart ayinda harita yayinlanmiyorsa sitenizde neden yilin ilk haritasi mart ayinda yayinlanir yaziyor ? Burada yazan bazi arkadaslar gecen yilda haritanin mayis sonu gibi yayinlandigini belirtmis. Gecen sene ve bu sene olusan bu gecikme icin sitenizden herhangi bir aciklama yaptiniz mi ? Sizinde malumunuz oldugu uzere medeniyet teferruat titizligidir.Yani istediginiz kadar kusursuz is cikarin böyle nüanslara önem vermez , nasilsa ucretsiz veriyoruz,beklesinler der ve bu gecikme icin hicbir aciklama yayinlamazsaniz belki yine iyi yazilimlar üretir fakat asla kredibilitesi tartisilmaz bir firma olamazsiniz, en azindan avrupadaki firmalarin müsterilerine karsi tutumunu bilenler icin. Umarim elestirilerimin altinda herhangi bir art niyet aranmaz ve butun tenkidlerimin resmi sitenizde belirtilen tarihe sadik kalinmamasi, dahasi gecikme icin en kucuk bir aciklama yapilmamasiyla ilgili oldugunu anlarsiniz. Bunun haricinde verdiginiz harita destegi icin firmanizin tüm calisanlarina tesekkurlerimi iletin lutfen.. Ve 2014 haritasi icin kesin tarih verirseniz hergun sitenizi kontrol etmek durumunda kalmam :)

Sayın atasagunn,

Öncelikle bir düzeltme yapayım, biz yılda 3 kez güncelleme yayınlıyoruz. Güncellemeleri 2013.03,2013.07,2013.10 şeklinde kodlandırıyoruz, noktadan sonra olan iki basamaklı sayı teslim yaptığımız ayı belirtiyor, ki bunlar da mart, temmuz ve ekim aylarını işaret ediyor. Biz yaklaşık olarak bu ayların sonlarına doğru haritalarımızı hazırlayıp ilgili firmalara teslim ediyoruz. Firmalar ise kendi programlarına göre güncellemelerini gerekli testlerden geçirip yayınlıyorlar. Bu süre 1-2 ay arasında gerçekleşebiliyor. Bu bizden kaynaklanan bir durum değil malesef, durum firmanın tasarrufunda. Çalıştığımız firmalar sadece Türkiye değil, diğer ülkelerle de çalışıyorlar, bazı durumlarda tüm ülkelerin güncellemelerini birlikte yayınlamak isteyebiliyorlar, bundan kaynaklı gecikmeler de yaşanabiliyor. " yilin ilk haritasi mart ayinda yayinlanir" gibi bir ibare nerede yazıyor bilmiyorum, okuduğunuz linki yollayabilirseniz düzeltelim. Gördüğüm kadarıyla websitemizde "Başarsoft haritaları 4 aylık periyodlarla kulllanıma sunulmaktadır. Yılın ilk haritası Mart ayında üretilmektedir." şeklinde bir ibare var. Farklı bir sayfada mı öyle bir cümle var bilmiyorum.

Devam eden mesajlarınıza da buradan yanıt vereyim.

Ben ve arkadaşlarım çok yoğun olduğumuz için sürekli forumlara yanıt veremiyoruz zaman zaman. Firmadaki kendi görevime ek olarak forumlarla da ilgilenmeye çalışıyorum, çalışıyoruz. İletmek istediğiniz acil bir konu olursa da bize telefon edebilirsiniz, ben Ankara ofisimizde çalışıyorum.

Şundan emin olabilirsiniz ki, teslimler öncesinde bize gelen(forumlar+mailler+telefonla bildirimler+web sitemizdeki hata bildirimleri) tüm hata mesajlarını teslimleri yollamadan önce düzeltiyoruz ve bir hata olmadığı sürece hata bildirimleri asla atlanmıyor. Şunu da belirteyim, bazı arkadaşlar zaman zaman yazıyor, biz yılda mutlaka 3 kez güncelleme hazırlıyoruz ve ilgili firmalara teslim ediyoruz. Firmalar da teslim ettiğimiz güncellemeleri gecikmeler olsa bile mutlaka ama mutlaka yayınlıyorlar. Atlanma gibi bir durum söz konusu değil.

Sormak istediğiniz başka bir soru varsa severek yanıtlarım.

Saygılarımla,

Necmettin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hatiboglu

Ankara'da bir haftadır TBS'den trafik mesajı alamıyorum, cihaz sürekli frekans tarıyor ve herhangi bir yayın bulamıyor. Problem cihazımda mı yoksa sistemin kendisinde mi?

Merhaba.

Sorunla ilgilendik, dün akşamdan itibaren aksaklık düzeltildi, şu an aktif olarak çalışıyor.

Yaşanan karışıklık için özür dileriz.

Saygılarımla,

Necmettin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozgur42

Necmettin Bey, Konya-Meram'da, aşağıdaki resimde görülen Özel Diltaş İlköğretim Okulu en son haritanızda nedense yanlışlıkla Özel Diltaş Lisesi şeklinde işlenmiş. Yani doğru bir adres noktası güncellemeyle yanlış olmuş. Google daha geç güncellendiği için hala doğrusunu göstermekte.

(resim eklemekte bir sıkıntı oldu, aşağıya bağlantısını verdim.)

https://dl.dropboxusercontent.com/u/67387938/%C3%96zel%20Dilta%C5%9F%20E%C4%9Fitim%20Kurumlar%C4%B1.JPG

Selamlar.

Sorun giderildi, 2014.07 güncellemesine dahil olacak.

Saygılarımla,

Necmettin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Basarsoft

quote:

Orijinalden alıntı: hatiboglu

Ankara'da bir haftadır TBS'den trafik mesajı alamıyorum, cihaz sürekli frekans tarıyor ve herhangi bir yayın bulamıyor. Problem cihazımda mı yoksa sistemin kendisinde mi?

Merhaba.

Sorunla ilgilendik, dün akşamdan itibaren aksaklık düzeltildi, şu an aktif olarak çalışıyor.

Yaşanan karışıklık için özür dileriz.

Saygılarımla,

Necmettin.

Alıntıları Göster
    Sayın Necmettin Bey,

Son tüketici için sizin NNG ye teslim tarihinizin bir önemi yok maalesef.

Cihaz alırken verilen veya açıklanan güncelleme tarihlerinin, tüketici tarafında yarattığı algı maalesef dediğiniz gibi değil.
    1000 kişiye sorun 1 kişi bile, o tarihlerin NNG ye teslim tarihi olduğunu bilmiyordur. Ben dahil. Çoğu NNG yi bile bilmiyordur.

Her harita döneminde onlarca soru ve eleştiri yazısı forumda yazılırken, birde yazılmadan insanların düşündüklerini hesaba katın.

Firma imajı açısından daha açıklayıcı bir söylem geliştirmenizde fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: scorpion35

Selamlar PXB 210F Navitech PND Navigasyon cihazıma 554844P (3,7V 900mA) kodlu pili nereden bulabilirim.

Not:Servisten sordum 35TL dedi.

Yok mu bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcspirit

Sayın Necmettin Bey,

Son tüketici için sizin NNG ye teslim tarihinizin bir önemi yok maalesef.

Cihaz alırken verilen veya açıklanan güncelleme tarihlerinin, tüketici tarafında yarattığı algı maalesef dediğiniz gibi değil.
    1000 kişiye sorun 1 kişi bile, o tarihlerin NNG ye teslim tarihi olduğunu bilmiyordur. Ben dahil. Çoğu NNG yi bile bilmiyordur.

Her harita döneminde onlarca soru ve eleştiri yazısı forumda yazılırken, birde yazılmadan insanların düşündüklerini hesaba katın.

Firma imajı açısından daha açıklayıcı bir söylem geliştirmenizde fayda var.

aslında haklılık payınız var. "Başarsoft haritaları 4 aylık periyodlarla kulllanıma sunulmaktadır. Yılın ilk haritası Mart ayında üretilmektedir." .ifadesinden öyle anlaşılıyor. aslında başarsoft, harita değil harita datası üretiyor. haritayı oluşturan, derleyen, her neyse, nng ya da garmin. yani manufacture, production ayrımı gibi bir fark var olayın içinde

• Geçen yıl da yazmıştım; yine yazıyorum... Yılda 2 güncelleme olacak nihayetinde...
  • iyi günler başarsoft yetkilisi 2014 03 haritası ne zaman yayınlacak bu konuda kesin bir tarih var mı? teşekkür ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basarsoft

quote:

Sayin Basarsoft Yetkilisi ,
    Yeni bir next navigasyon kullanicisi olarak bi'sey sormak istiyorum.Cevaplarsaniz sevinirim. Uzun arastirmalar sonunda next 5065 modeli bir cihaz aldim.Bu markayi tercih etmemde sizin haritalarinizi kullanmasinin ve sizinde sitenizde belirttiginiz uzere yilda 4 kere harita güncelleme destegi vermenizin buyuk etkisi vardi.Yine sitenizde yilin ilk guncellemesinin mart ayinda yayinlandigi yaziyor.Bulumdugum bölgede gerek bazi sokak donuslerinde gerekse sehir icinde degisen hiz limitleri konusunda bazi eksiklikler oldugundan dolayi sitenizde yazili olan mart ayi basindan beri 2014 harita guncellemesini bekliyorum.Neredeyse hergun sitenizi kontrol ediyorum . Mayis ayinin sonlarina geldigimiz bu gunlerde hala mart ayi guncellemesinin yayinlanmamasinin sebebi nedir ? Eger mart ayinda harita yayinlanmiyorsa sitenizde neden yilin ilk haritasi mart ayinda yayinlanir yaziyor ? Burada yazan bazi arkadaslar gecen yilda haritanin mayis sonu gibi yayinlandigini belirtmis. Gecen sene ve bu sene olusan bu gecikme icin sitenizden herhangi bir aciklama yaptiniz mi ? Sizinde malumunuz oldugu uzere medeniyet teferruat titizligidir.Yani istediginiz kadar kusursuz is cikarin böyle nüanslara önem vermez , nasilsa ucretsiz veriyoruz,beklesinler der ve bu gecikme icin hicbir aciklama yayinlamazsaniz belki yine iyi yazilimlar üretir fakat asla kredibilitesi tartisilmaz bir firma olamazsiniz, en azindan avrupadaki firmalarin müsterilerine karsi tutumunu bilenler icin. Umarim elestirilerimin altinda herhangi bir art niyet aranmaz ve butun tenkidlerimin resmi sitenizde belirtilen tarihe sadik kalinmamasi, dahasi gecikme icin en kucuk bir aciklama yapilmamasiyla ilgili oldugunu anlarsiniz. Bunun haricinde verdiginiz harita destegi icin firmanizin tüm calisanlarina tesekkurlerimi iletin lutfen.. Ve 2014 haritasi icin kesin tarih verirseniz hergun sitenizi kontrol etmek durumunda kalmam :)

Sayın atasagunn,

Öncelikle bir düzeltme yapayım, biz yılda 3 kez güncelleme yayınlıyoruz. Güncellemeleri 2013.03,2013.07,2013.10 şeklinde kodlandırıyoruz, noktadan sonra olan iki basamaklı sayı teslim yaptığımız ayı belirtiyor, ki bunlar da mart, temmuz ve ekim aylarını işaret ediyor. Biz yaklaşık olarak bu ayların sonlarına doğru haritalarımızı hazırlayıp ilgili firmalara teslim ediyoruz. Firmalar ise kendi programlarına göre güncellemelerini gerekli testlerden geçirip yayınlıyorlar. Bu süre 1-2 ay arasında gerçekleşebiliyor. Bu bizden kaynaklanan bir durum değil malesef, durum firmanın tasarrufunda. Çalıştığımız firmalar sadece Türkiye değil, diğer ülkelerle de çalışıyorlar, bazı durumlarda tüm ülkelerin güncellemelerini birlikte yayınlamak isteyebiliyorlar, bundan kaynaklı gecikmeler de yaşanabiliyor. " yilin ilk haritasi mart ayinda yayinlanir" gibi bir ibare nerede yazıyor bilmiyorum, okuduğunuz linki yollayabilirseniz düzeltelim. Gördüğüm kadarıyla websitemizde "Başarsoft haritaları 4 aylık periyodlarla kulllanıma sunulmaktadır. Yılın ilk haritası Mart ayında üretilmektedir." şeklinde bir ibare var. Farklı bir sayfada mı öyle bir cümle var bilmiyorum.

Devam eden mesajlarınıza da buradan yanıt vereyim.

Ben ve arkadaşlarım çok yoğun olduğumuz için sürekli forumlara yanıt veremiyoruz zaman zaman. Firmadaki kendi görevime ek olarak forumlarla da ilgilenmeye çalışıyorum, çalışıyoruz. İletmek istediğiniz acil bir konu olursa da bize telefon edebilirsiniz, ben Ankara ofisimizde çalışıyorum.

Şundan emin olabilirsiniz ki, teslimler öncesinde bize gelen(forumlar+mailler+telefonla bildirimler+web sitemizdeki hata bildirimleri) tüm hata mesajlarını teslimleri yollamadan önce düzeltiyoruz ve bir hata olmadığı sürece hata bildirimleri asla atlanmıyor. Şunu da belirteyim, bazı arkadaşlar zaman zaman yazıyor, biz yılda mutlaka 3 kez güncelleme hazırlıyoruz ve ilgili firmalara teslim ediyoruz. Firmalar da teslim ettiğimiz güncellemeleri gecikmeler olsa bile mutlaka ama mutlaka yayınlıyorlar. Atlanma gibi bir durum söz konusu değil.

Sormak istediğiniz başka bir soru varsa severek yanıtlarım.

Saygılarımla,

Necmettin.

Necmettin Bey öncelikle ilginiz icin tesekkur ederim.Sizin de belirttiginiz gibi sitenizde ''yılın ilk haritası Mart ayında üretilmektedir." yaziyor,dogrudur.Ben üretilen haritanin hemen kullanicilara servis edilecegini zannettigimden dolayi böyle bir yanilgi icerisine girmisim,affola. Gecikmenin de sizden kaynaklanmadigini ögrenmis oldum.Bu yogun programiniz icinde zaman ayirip burada bizi de bilgilendirdiginiz icin tesekkur eder, yogun calisma temponuzda kolayliklar dilerim.

• Basarsoft kullanıcısına yanıt
    Necmettin Bey, merhaba
    2 adet güncelleme daha bildirmek istiyorum, İzmir'e ait, Garmin haritanız için. Haritanız, daha çıkmadan güncelliğini yitiriyor, ne kadar bahtsız bir iş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 23 Mayıs 2014; 19:49:24 >

• 2014.04 için NNG (iGO) bekleniyor da; Garmin (Baytekin) tarafından niye gelmiyor?
  • İzmir de trafik bilgisi alamiyorum. Depremle mi alakali acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

2014.04 için NNG (iGO) bekleniyor da; Garmin (Baytekin) tarafından niye gelmiyor?

Korhan Bey,

Bizzat ben cuma günü indirip test ettim, yeni harita Baytekin'in sitesinde yayında.

İndirip kurabilirsiniz.

Saygılarımla,

Necmettin.
  • Basarsoft kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Necmettin bey,
    Deniyorum. Ayrıca Hayırlı olsun yeni haritalar
  • çıkan hangi harita başarsoft 2014 mü?
  • 
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.