Şimdi Ara

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri (182. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.969
Cevap
99
Favori
1.000.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alim Bey, tamamdır, süper o zaman. Yani bardak vb. hediyeler için değil tabii ki.

Öyleyse ben elimdeki -fazla değil- yaklaşık 70 Mb'lık rota arşivimi toparlama çalışmaları yapıp size gönderiyorum.
    Umarım işe yarar.

Selamlar, iyi çalışmalar.
    Devrim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devrim75 -- 6 Temmuz 2011; 1:06:54 >
  • Merhaba
    2010 haritası ile kolay seçeneği ile İzmirden istanbuldaki evime giderken gerçekten en kolay yoldan gidebiliyordum. Ama 2011 haritası ile aynı adresi girmeme rağmen hiç alakası olmayan yerlerden geçmek durumunda kaldım.
    Acaba 2011 haritası sorunlu olabilir mi?
    2010 haritası ile 2011 haritası arasında istanbul için çok ciddi farklar var mı?
  • @_Lupara_

Navigasyon cihazınız hangi mod özelligi ile ayarladınız? İstanbul'da sürekli yollarda değişim oldugu için ve "Hızlı" modda ayarlı ise yolların değişmesi normal ama "Kolay" modda ise pek bir değişiklik olacağini zannetmiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: johonwayni

@_Lupara_

Navigasyon cihazınız hangi mod özelligi ile ayarladınız? İstanbul'da sürekli yollarda değişim oldugu için ve "Hızlı" modda ayarlı ise yolların değişmesi normal ama "Kolay" modda ise pek bir değişiklik olacağini zannetmiyorum..

Kolay modda kullanıyorum.Benim kullandığım yollarda bir değişiklik yok.
    Bugün önce 2011 haritası üzerinde rota çizdirdim. Sonra 2010 haritasında aynı rotayı çizdirdim. Otoban dışında farklı yollar çizdiler. En makul olanı 2010 haritası.
  • Alim bey yeni haritamız ne zaman geliyor ve ne gibi yenilikler olacak bu haritada güncelleme dışında bir süpriz varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnrskr

Alim bey yeni haritamız ne zaman geliyor ve ne gibi yenilikler olacak bu haritada güncelleme dışında bir süpriz varmı

şimdi konuyu okuyon herkes soru soracak
    yeni harita ne zaman diye bakalım
    beklemedeyiz ortalama bir tarih veriirse seviniriz
    güzel haberler bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: akucukpehlivan

quote:

Orijinalden alıntı: tnrskr

Alim bey cahilliğimi bağışlayın bu neyin ihalesidir neyin nesidir açıklarmısınız biraz daha.Birde yeni aldığımız cihazlarda gprs ile bazı verileri yani trafik durumu falan gibi anlık verileri ne zman alabiliriz teşekkürler.

Bu ihale Icisleri Bakanligi'nin bir ihalesi, malum TC kimlik numaralarinizdan kamu kurumlari adreslerinize ulasabiliyor. Bu adresleri haritali hale getirmek icin sistem satin aliyorlar.
    Bu isi biz kendi kaynaklarimizla zaten yapmaya basladik... ihaleye bizi almayarak bir kac firmayi kayirmayi beceriyorlar... yani sizlerin bizlerin paralari baskalarini finanse ediyor.

isin igrenc tarafi hakikaten bu... biz kuruma diyoruz ki, bakin zaten ankara'da ben bu isi yaptim. butun binalara belediyelerin verdigi tek kodu giriyorum. Bu sayede ankara da su abonelerinin tc kimlik numarasi verilince harita hangi binada oldugunu kut diye yerlestirebiliyoruz. simdi tedas da ayni sekilde bunu yapmaya basladi.. ayni zamanda bu verileri navigasyonda da kullanabiliyoruz.. yani kapinin onune sasmadan getirme islemi yapilabiliyor... Bu islem tam %100 olmasa da (cunku kamunun kaynaklarina erisemiyoruz, yetkimiz yok) su an ankara'da %95 bitirildi.. biz sistemi gelistirmisiz.. ama maalesef ihaleye giremedik..

Bakalim Basbakanlik'a da bildirdik... ne cikacak gorecegiz..

GPRS ile veri almak:

Sanirim bir kac ay icinde bunu goruyor olacaksiniz. ben su an kendi cep telefonumda goruyorum, ankara'da antalya'da ... sehirler arasi yollarda!! hatta gecenlerde ankara'dan otobanda geliyoruz.. yol tikandi.. actim cihazi, baktim 2-3 km sonra aciliyor.. demekki yetisiriz toplantiya dedim !! simdi IGO'nun implementasyonu gerceklestiriliyor..

Saygilarimla,

Alim K.

Türkiye için yapılacak her türlü gelişime desteğimiz tamdır.
    Sertifikaları almak için gereken nitelikleri sağlayamıyorsanız sorunu kendinizde de aramalısınız.
    Fakat, bu bahsettiğiniz iki sertifikanın bahsi geçen işe ciddi manada katkısı olmuyor ve spesifik durumlar içeriyor ise bu ihalede fesadın bir belirtisidir. Aksi hali ise sizin için torpil olur.

Türkiye de artık hukuk daha iyi işliyor başbakanlık ile nasıl irtibat kurduğunuzu bilemiyorum ama net olarak haklılığınıza inanıyorsanız acizane tavsiyem hedefiniz Başbakan ile yüz yüze görüşmek olsun.

Başarılar.

• Hani diyorlar ya, iphone için 100.000 üzerinde uygulama varmış, android için şu kadarmış, wp7 için şu kadarmış.
    Aşağıdaki uygulama android ve wp7 içinmiş.
    basarsoft'tan poi isteği olarak değil, bir tebessüm vesilesi olarak veriyorum aşağıya: tıklayınız

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri

quote:

iToiletFinder is more of an app for the future. Using Bing Maps, your phone’s GPS and a database of its own, it’ll show you where your nearest public toilet is. All very good. The only trouble is that the database is user generated and, currently, there’s not that many toilets listed - certainly in London where we tried the service. According to iToiletFinder our closest convenience is apparently a half hour bus ride away. As it goes, the service might have more to it in the States but, in general, the message here is that it’s going to require a decent user base to be really effective. Consider this a call to arms.

What’s particularly nice is that users are encouraged to add and rate toilets, and leave comments about baby changing facilities, cleanliness and all sorts. So download and get building.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asus535 -- 7 Temmuz 2011; 22:58:29 >

• @Asus535

Öyle demeyin.Zaman zaman çok ihtiyaç oluyor.Ara ki cami bulasın.
  • kullanacaginiz malzemede sertifika eksik, devlet alsın malzemeyi yerli firmaya ne olacak neler alınıyor nelere benzemez yabancı firmalara ne teşvikler veriliyor.
    bu duruma derinden üzüldüm alim bey
    başarsoft u bu konuda desteklemek kamuoyu baskısı oluşturmak için mail atılacak ne bileyim yapılacak bir şey varsa ben hazırım adıma üzüntü verici.......
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih37

kullanacaginiz malzemede sertifika eksik, devlet alsın malzemeyi yerli firmaya ne olacak neler alınıyor nelere benzemez yabancı firmalara ne teşvikler veriliyor.
    başarsoft u bu konuda desteklemek kamuoyu baskısı oluşturmak için mail atılacak ne bileyim yapılacak bir şey varsa ben hazırım adıma üzüntü verici.......

İşin detayı bilinmeden tek taraf dinlenerek yargıya varmak şu anda toplumumuzun yaptığı en büyük yanlış. Adam içeri atıldıysa aman suçsuz yere atılmıştır kesin deniyor. Tıpkı bunun gibi ihaleden çıkarıldı diye, kesin haklıydı herşeyi tamdı, isyan edelim demekte çok doğru değil.

Alim bey şu Türkiye nin heryerinde olamayız lafına hakikaten kızıyorum. Eğer bütün Türkiye yi kapsayan bir harita yapıyorsanız illere temsilciler belirleyin. Belediye ile anlaşın onlar size açılan kapanan yerleri bildirsinler. Heryere yetişemiyorsanız girişmeyin böyle bir işe madem. Bu işyeri sahiplerinin az para vereyim bütün işleri üç adama yaptırayım mantığına sinir oluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: coachya

quote:

Orijinalden alıntı: semih37

kullanacaginiz malzemede sertifika eksik, devlet alsın malzemeyi yerli firmaya ne olacak neler alınıyor nelere benzemez yabancı firmalara ne teşvikler veriliyor.

İşin detayı bilinmeden tek taraf dinlenerek yargıya varmak şu anda toplumumuzun yaptığı en büyük yanlış. Adam içeri atıldıysa aman suçsuz yere atılmıştır kesin deniyor. Tıpkı bunun gibi ihaleden çıkarıldı diye, kesin haklıydı herşeyi tamdı, isyan edelim demekte çok doğru değil.

Alim bey şu Türkiye nin heryerinde olamayız lafına hakikaten kızıyorum. Eğer bütün Türkiye yi kapsayan bir harita yapıyorsanız illere temsilciler belirleyin. Belediye ile anlaşın onlar size açılan kapanan yerleri bildirsinler. Heryere yetişemiyorsanız girişmeyin böyle bir işe madem. Bu işyeri sahiplerinin az para vereyim bütün işleri üç adama yaptırayım mantığına sinir oluyorum.

efendim haklı olabilirsiniz bu söylediklerinizi bende düşünmedim değil ama 1 tane başarsoft var siz zannediyormusunuz bu ortamda işlerini geliştirmek daha fazla istihdam oluşturmak istemesin diyorum bu firma desteklensin kurumsal kimliği yoksa size göre oluşturulsun buna yardım edilsin başka bu işi yapan yerli firma varsa oda desteklensin anlatabiliyormuyum.
    devlet iş yapacaksa bizi'' kendi vatanında öksüzsün kendi vatanında parya'' nfk. yapmasın.yanlış anlamayın yazdıklarımı ha başka birşey var sa onu bilmem devlet sırrı falan

• Ben geçen hafta Mersin'e, dün de Antalya'ya gittim. Piranha Quattro İGO8 kullanıyorum. Yollarda hiç radar uyarısı almadım. Hız radarı seçeneği de açıktı. Cihazımızda hız radarları yüklü olmuyor mu? Yoksa ayrıca mı yüklemek gerekiyor? Bazı kameraları da fotoğraf makinası şeklinde gösteriyor poi olarak. Ama sesli uyarı falan vermedi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cat33

Ben geçen hafta Mersin'e, dün de Antalya'ya gittim. Piranha Quattro İGO8 kullanıyorum. Yollarda hiç radar uyarısı almadım. Hız radarı seçeneği de açıktı. Cihazımızda hız radarları yüklü olmuyor mu? Yoksa ayrıca mı yüklemek gerekiyor? Bazı kameraları da fotoğraf makinası şeklinde gösteriyor poi olarak. Ama sesli uyarı falan vermedi...

Şayet siz yüklemediyseniz yüklü olmuyor.BURADA paylaşılıyor buradan dosyayı indirip talimatlara göre yüklerseniz şayet geçtiğiniz noktalara uyarı eklenmişse sizi uyarır.

• .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBBBBBBBBBBBBBB -- 8 Temmuz 2011; 21:02:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

Merhaba Alim Bey,

http://forum.donanimhaber.com/m_46505705/mpage_11/key_/tm.htm adresindeki başlıkta yer alan bugün yazdığım mesajımı buraya da kopyalıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Orijinalden alıntı: First_Person

Merhaba arkadaşlar, evvelki gün qx512 cihazımın haritasını güncelledim ve dün denedim. Yazık ki sonuç hüsran! Ben izmirde yaşıyorum ve beni ısrarla haziran 2010 dan beri kapalı olan inönü caddesine (hatay caddesi de denir) sokmaya çalıştı. Bilmeyenler için söyliyim, bu cadde izmirin en önemli caddelerinden biridir ve neredeyse 1 yıldır metro çalışması nedeniyle yer yer kapalı.

Cihazdan küçük sokaklardaki değişiklikleri bilmesini beklemiyorum, hatta büyük caddelerdeki kısa süreli değişiklikleri bilmesini de beklemiyorum. Sonuçta yılda bir kaç harita güncellemesi çıkıyor. Ama bu bence major bir hata. Yani burası türkiyenin üçüncü büyük şehri, kapalı olan cadde kilometrelerce uzunlukta, ve süre yaklaşık bir yıl. Bunu göstermeyecekse neyi gösterecek? Karayollarının 5 yıllık haritasıyla da izmire kadar gelirsiniz zaten. Biz bu cihazları bilmediğimiz şehir içi adresler için almıyor muyuz?

Güncellemede ben hata yaptıysam bu dediklerimi geri alırım. Ama 93mb lık bir dosya indirdim ve kurdum. Sanırım en son harita bu.

Not: Benim kendi cihazımda kapalı güzergahı tanıtmak gibi bir imkanım var mı?

Çok doğru.

İşte şu konudakihttp://forum.donanimhaber.com/m_47875099/tm.htm mesajımda bahsettiğim problem budur.

Ben de İzmirliyim ve birkaç yıldır yollar, güzergahlar değişiyor. Bence navigasyon firmaları belediyelerle koordineli çalışmalı. Çalışıyorsa da bunu daha da geliştirmeliler.

2 ay kadar önce ben de bir sorun yaşadım. Karşıyaka'da yaşıyorum ve çevreyolu üzerinden Bornova'ya Peterson Köşkü civarına, resimde mavi çember içine aldığım yere gitmem gerekti. NOKIA 5800 XpressMusic telefonumda GARMIN Mobile XT navigasyon yazılımını ve 2010.09 haritasını kullanıyorum.

Evden çıktım Şemikler'i Anadolu Caddesi'ne bağlayan yolda trafik ışıklarına geldim, resimde sarı çember içine aldığım yere. Benden ortadaki göbekten, resimde mavi çember içine aldığım yerden sola dönmemi istedi. Ancak o yol aylardır sola dönüşe kapalı. Google Maps'te aynı yere gelip etiketleri kaldırırsanız bariyerleri de görebilirsiniz. Ben de yolu bildiğimden sağa önüp çevreyoluna çıktım.

Daha sonra harita beni çevreyolu üzerinden Gediz Caddesi üzerindeki Bornova Kapalı Spor Salonu'nun önüne getirdi ve caddenin Mustafa Kemal Caddesi ile kesiştiği, resimde sarı çember içine aldığım yerden sola dönmem istedi. Ancak orada sola dönüş yasağı vardı. Ben de mecburen caddenin karşısına geçip ara sokaklardan Mustafa Kemal Caddesi'ne geçmek için yol arayıp öyle gittim gideceğim yere.

Bu cadde de Bornova'nın en işlek caddelerinden olmasına rağmen böyle bir hata vardı haritada.

Selamlar Alim Bey,

Cep telefonumu satıp TELEFUNKEN TLF 250 model navigasyon cihazı aldım. Cihazda 2011.03 haritası yüklü. Alıntı yaptığım 31 Mart 2011 tarihli mesajımda bulunan ilk resimdeki hata hala devam etmekte. Oradaki dönel kavşak kapanalı neredeyse yıl oluyor ancak harita hala orada bir dönel kavşak görüyor. Halbuki oradan karşıya geçişin mümkün olmadığı hem resimde hem de mevcut Google Maps'te açıkca görülüyor.

Tam bu satırları yazarken navigasyon cihazına da baktım ve orada da karşıya geçiş yok. Ancak rota çizimi varmış gibi davranıyor. Ayrıca Google Maps'te de Etiketleri aktif ettiğimde orada bir dönel kavşak varmış gibi görünüyor.

Bahsettiğim yerin koordinatları:

38.476014, 27.102097

+38° 28' 33.65", +27° 6' 7.55"

Bunların haricinde belki bilginiz dahilindedir ama yine de hatırlatmak istiyorum;

38.464275, 27.094951

+38° 27' 51.39", +27° 5' 41.82"

koordinatlarında geçtiğimiz aydan itibaren köklü bir değişim oldu. Oraya çok yönlü bir kavşak yapıldı. O yol bölünmüş bir yol oldu, ilerisinde bitmek üzere olan ve bat-çık denilen yeraltından tünel yapıldı. Muhtemelen yeni haritaya kadar bitmiş olacak. Bu nokta Karşıyaka'nın o bölgesindeki trafiğin neredeyse tamamının asıl noktası olacağı için yeni haritada üzerine dikkat eğilinmesini rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 9 Temmuz 2011; 1:54:05 >

• Burdur - Isparta - Eğirdir Güzergahından giderken Rota yöntemlerinde asfalt olmayan yollar seçenek dışı olduğu halde,

Ispartaya 15 km kala senirce köyüne dönderip yolu 15 km kadar kısaltıyor, fakat aradaki 11 km lik yol stabilize ve çok bozuk.

Bu aradaki yol galiba asfalt olarak görünüyor, bunu düzeltirseniz benden sonrakilere faydası olur kanaatindeyim...
  • Bir Garmin kullanıcısı olarak yaptığım bir şeyi yazmak istedim. Belki zaten yapan vardır. Ben yeni akıl ettim açıkçası.

Normalde MapSource'tan tüm haritayı tarayıp GPS'e atıyoruz. Ben, Konya'da yaşayan biri olarak -örneğin- bu yaz Ankara-Antalya-Mersin üçgeninde gezeceğim için, sadece bu alanları kapsayan bölgeleri yükledim GPS'e.

Bu sayede normalde 190 küsür Mb. olan harita, cihazın hafızasında 34 Mb. yer kapladı.

Peki bunun marjinal faydası nedir? Öyle marjinal bir faydası yok tabii ki. Fakat cihazın açılışı (boot süresi) çok hızlandı. Hiç kullanmayacağım şehirlerin data'sıyla uğraşmıyor cihaz. Ayrıca tüm yaz boyu yapacağım iz kaydı için de yer açılmış oldu hafızada.

İlgilenenlerin veya uygulayacakların bilgisine...
  • Aciklamakta fayda var... 2011.7 haritasinin istatistikleri... Yakinda Navigasyon cihazlarinizda !

Total Road Length (km) 451.858 494.252 505.028 523.208
    Basic Attributed 277.681 311.522 292.629 210.172
    Full Attributed 174.177 182.730 212.399 313.036

Toplam kilometre agimiz 523 bin KM oldu
    Bunun 313 bin Km si adim adim gezilmis durumda
    gecen yil 174 bin KM imis bu rakam, neredeyse iki katina cikarmis arkadaslarimiz.

POI : 453.578 488.814 546.537 621.919

Gecen yil 450 bin imis, bu yil 621 bin olmus... bu demekki yeni gezdigimiz yerlerde daha az POI varmis, ama yinede %40 a yakin artis saglamisiz.

55 milyon nufusum yasadigi yerler tam olarak gezilmis.. nufusun 73 oldugunu dusunursek, neredeyse kent nufusunun %95 ine gelmisiz... sene sonunda %100 yapacagiz..

Israrla yayinlamaya devam :-))

Saygilar

Alim K.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akucukpehlivan -- 20 Temmuz 2011; 20:54:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: akucukpehlivan

Aciklamakta fayda var... 2011.7 haritasinin istatistikleri... Yakinda Navigasyon cihazlarinizda !

Total Road Length (km) 451.858 494.252 505.028 523.208
    Basic Attributed 277.681 311.522 292.629 210.172
    Full Attributed 174.177 182.730 212.399 313.036

Toplam kilometre agimiz 523 bin KM oldu
    Bunun 313 bin Km si adim adim gezilmis durumda
    gecen yil 174 bin KM imis bu rakam, neredeyse iki katina cikarmis arkadaslarimiz.

POI : 453.578 488.814 546.537 621.919

Gecen yil 450 bin imis, bu yil 621 bin olmus... bu demekki yeni gezdigimiz yerlerde daha az POI varmis, ama yinede %40 a yakin artis saglamisiz.

55 milyon nufusum yasadigi yerler tam olarak gezilmis.. nufusun 73 oldugunu dusunursek, neredeyse kent nufusunun %95 ine gelmisiz... sene sonunda %100 yapacagiz..

Israrla yayinlamaya devam :-))

Saygilar

Alim K.

Şimdi sorular gelmeye başlar nezaman diye Şaka bir yana bu konuda tahmini bir tarih vamı?

• 
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.