Şimdi Ara

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri (170. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
9.969
Cevap
99
Favori
1.000.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hero4262321

Harita harita diye doğuracağız.

takıntı oldu başka bişey değil bakmadan duramıyorum naviextras a sanki harita yani olsa durmadan haritaya bakacağım
    enteresan bir durum gerçekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuatft

2011 Q1'in cikis tarihi netlesti mi? Nezaman yukleyebilecegiz?

Önümüzdeki Hafta başı diye biliyorum ben...
  • Bu iş başladığından beri görünen o ki,çeyrekler şeklinde harita çıkartılamıyor. Q1,Q2,Q3,Q4 ten vazgeçip H1,H2 şeklinde bir sene yarıya bölünse rahatlayacağız.Zorlamaya ne gerek var.
  • Gerek var tabi. Hic bilmedigim yolda beni israrla sokmaya calistigi sokak bir kac aydir ISKI calismasi nedeniyle kapaliysa, israrla beni dondurup dondurup ayni yola sokmaya calisiyorsa ve sonunda yol sordugum kahvehanedeki adam onumde acik duran aletin ne ise yaradigini soruyorsa gerek var tabi.
  • İSKİ çalışmalarının yol açacağı sıkıntılar 4 çeyrekle değil ancak günlük güncellemeyle çözülebilir."4 çeyreği düzgün alamıyoruz,2 yarım bari versinler" sadece bir ironidir.
  • naviextras.com sitesinde "Her sene yolların %20'sinin değiştiğini biliyor musunuz? Güncel harita size zamanında varış, beklenmeyen süprizleri önleme, daha güvenli sürüş sağlar" demekte. Sanırım burada "Zamanında güncellenebilen harita" demek istiyor. Çünkü zamanında güncelleme yapamıyor. Yılda dört harita güncelleme her harita için %20 / 4 = %5 lik bir yeni yol demek. Yılda iki güncelleme %10 demek. Peki Naviextras.com zamanında güncelleme yayınlamayarak, bu sözünün arkasında ne kadar durmakta ve gerçekliğine inanmakta? 2011.Q1 Mayıs ayının ortasında yayınlanacak, bu da yılda iki güncellemeye denk gelecek.

Umarım Başarsoft güncellemelerdeki gecikmeleri dikkate alarak, 2011.Q1'de yeni açılacak kavşakların da yer almasını sağlamıştır. Çağlayan kavşağı gibi. Yoksa %20'lik değişiklikler güncellemelerin gecikmesi nedeniyle hiç bir zaman hataları azaltmayacak ve yukarıdaki avantajları sağlamayacak.

• Merhaba,

Bu ekranda ne demek istediğini anlamama yardımcı olabilir misiniz? 2010 Q4 yüklü diyor ama 2010 Q4 güncellemesi yüklenebilir diyor. Şimdi benim yüklenebilir güncellemem varmı yokmu? Son güncelleme yüklümü?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErixTr -- 27 Ağustos 2014; 21:49:17 >
  • Cihazınızda 2010.Q4 yüklü ise sorun yok son harita yüklü demektir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyarar

Gerek var tabi. Hic bilmedigim yolda beni israrla sokmaya calistigi sokak bir kac aydir ISKI calismasi nedeniyle kapaliysa, israrla beni dondurup dondurup ayni yola sokmaya calisiyorsa ve sonunda yol sordugum kahvehanedeki adam onumde acik duran aletin ne ise yaradigini soruyorsa gerek var tabi.

adam da uyanıkmış bu arada
    almanyada yol çalışması kaza trafik sıkışıklığı sebebiyle altarnatif rotalara yönlendiren navigasyon cihazları bu işi naviextaras olmadan yapıyorlardır mutlaka veye harita yazılım firmaları güzergahta gerçekleşecek olayları önceden kesririyolardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih37 -- 8 Mayıs 2011; 20:02:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ErixTr

Merhaba,

Bu ekranda ne demek istediğini anlamama yardımcı olabilir misiniz? 2010 Q4 yüklü diyor ama 2010 Q4 güncellemesi yüklenebilir diyor. Şimdi benim yüklenebilir güncellemem varmı yokmu? Son güncelleme yüklümü?

Teşekkürler.

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri

bu durumu daha önce bende sormuştum ama net bir cevap alamadım,bu güncellemeleri istediğiniz kadar yükleyin sonra cihazı çıkarıp tekrar taktığınızda her seferine 4 yeni güncelleme var yazısı çıkıyor,belki bu kez size net bir cevap veren olur

• quote:

Merhaba,

Teşekkürler.

Sizde gördüğüm kadarıyla 2009 Q4 türkiye haritası yüklü 2010 Q4 değil. O yüzden çıkacaktır güncelleme. Free update 2010 Q4 yazan tükriye haritası değil bildiğim kadarıyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: coachya

quote:

Merhaba,

Teşekkürler.

Sizde gördüğüm kadarıyla 2009 Q4 türkiye haritası yüklü 2010 Q4 değil. O yüzden çıkacaktır güncelleme. Free update 2010 Q4 yazan tükriye haritası değil bildiğim kadarıyla.

Benzer ekran bendede cıktı. 2010 Q4 yuklu olmasina ragmen guncellemede 2010 Q4 gosteiryordur birde 2011 Q1 icin 1,3MB lik bir update gosteiryordu ve not recomended diyordu. Bende 2010 Q4'u birdaha yukle dedim 2011 Q1 yazani yuklemedim. Dun ve onckei gun kullandim cihazi bir sıkıntı cıkmadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: fuatft

quote:

Orijinalden alıntı: coachya

quote:

Merhaba,

Teşekkürler.

Benzer ekran bendede cıktı. 2010 Q4 yuklu olmasina ragmen guncellemede 2010 Q4 gosteiryordur birde 2011 Q1 icin 1,3MB lik bir update gosteiryordu ve not recomended diyordu. Bende 2010 Q4'u birdaha yukle dedim 2011 Q1 yazani yuklemedim. Dun ve onckei gun kullandim cihazi bir sıkıntı cıkmadi.

Fuat bey 2010 Q4 gibi versiyon bilgisinin hizasında başında ne yazdığı önemli. Her 2011 Q1 harita güncellemesi anlamına gelmiyor. O bahsettiğiniz 2011 Q1 harita değil dil güncellemesi. Hala harita en yüksek 2010 Q4 te. Sizde de muhtemelen 2009 Q4 veya 2010 Q3 yüklü gözüküyordur o yüzden 2010 Q4 yüklenebilir gözükmüştür Türkiye haritası olarak.

• Bütün bu Toolbox / Güncelleme sorunları Naviextras Toolbox v3.0 ile çözülecek. Biraz daha sabır arkadaşlar

http://forum.donanimhaber.com/m_48248201/mpage_1/f_/key_//tm.htm#48248201

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 9 Mayıs 2011; 10:46:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the engine

İSKİ çalışmalarının yol açacağı sıkıntılar 4 çeyrekle değil ancak günlük güncellemeyle çözülebilir."4 çeyreği düzgün alamıyoruz,2 yarım bari versinler" sadece bir ironidir.

Sitemim size değil, yanlış anlaşılmasın.
  • Navi Extras cok yavas calisiyor, Artik baydi, Su an itibariyle 2011 5.Ay 2.haftadayiz. Isimlendirmeye gore 2011Q3 Evresine girecegiz 2 Hafta sonra. Hala ortada harita yok. Kolay degil diyorum, Ama bir developer olarak Bu isin bu kadar sikintili olmamasini gerektigini dusunuyorum. Basarsoft amator ruh ile is yapiyor. NaviExtras Amatorce is yapiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLLyC

Navi Extras cok yavas calisiyor, Artik baydi, Su an itibariyle 2011 5.Ay 2.haftadayiz. Isimlendirmeye gore 2011Q3 Evresine girecegiz 2 Hafta sonra. Hala ortada harita yok. Kolay degil diyorum, Ama bir developer olarak Bu isin bu kadar sikintili olmamasini gerektigini dusunuyorum. Basarsoft amator ruh ile is yapiyor. NaviExtras Amatorce is yapiyor.

Bu iş bu kadar sıkıntılı falan değil. Çözüm kolay. Yetişemiyor musunuz güncellemeye? o zaman adam alın daha fazla kişi çalıştırın. Bunun için para alan firma çalışsın kardeşim. Ben size burdan kapanan yolları açılan yolları vermek zorunda mıyım. Parayı verip navigasyon cihazımı ve lisanslı yazılımımı aldım. Güncellemeye de para ödeyelim eyvallah. Ama iki güncellemedir bir sene öncedir kapanan yol hala açık gözüküyor. Güncelleme de bir işe yaramıyor. İş disiplini yok. Böyle bir çalışma prensibi varsa iş veren de bu işten anlamıyor demektir. Bakkal dükkanı işletir gibi harita güncellemesi yapılmaz. Madem masrafınızı karşılamıyor yapmayın kardeşim bu işi. o zaman insanlar siz kaç isterseniz onu verir.

Kimse kusura bakmasın ama bu disiplinsizce işler karşısında gerçekten sinirleniyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Bütün bu Toolbox / Güncelleme sorunları Naviextras Toolbox v3.0 ile çözülecek. Biraz daha sabır arkadaşlar

Çözülmez,toolbox'ta bir sorun yokki.Sorun alt yapıda,baştan amatörce başlamanın cezaları bunlar.Eğer radikal bir değişim yapmazlarsa yakındır çuvallamaları.

Bu arada linkteki cihaz hangi firmanınsa bittim ya,Kütle Depolama ha Allah bilir bu Mass Storage karşılığı yazılmıştır Acaba Mass Production olunca ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gps.navigation -- 9 Mayıs 2011; 14:38:46 >

• Az once basarsoft 'u aradım, görüştük. Harita güncellemesi hakkında bilgi almak istediğimi söyledim. Bana cihazımın markası olan Garmin'i aramam gerektiğini söylediler. Bende Garmin'i aradım ve güzel bir haber aldım, yarın yeni harita online olucaktır dediler. :) Tabii online olunca napıcağımı bilmiyorum şuan ancak, online olsun yeter. Bir şekilde güncelleriz artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Bütün bu Toolbox / Güncelleme sorunları Naviextras Toolbox v3.0 ile çözülecek. Biraz daha sabır arkadaşlar

Çözülmez,toolbox'ta bir sorun yokki.Sorun alt yapıda,baştan amatörce başlamanın cezaları bunlar.Eğer radikal bir değişim yapmazlarsa yakındır çuvallamaları.

Bu arada linkteki cihaz hangi firmanınsa bittim ya,Kütle Depolama ha Allah bilir bu Mass Storage karşılığı yazılmıştır Acaba Mass Production olunca ne olacak.

ewet mass storage
    depolama
    yığın depolama
    toplu depolama
    kitle depolama anlamlarında kullanılıyor
    mass production da
    kitle üretim anlamına geliyor

kaynak google çeviri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih37 -- 9 Mayıs 2011; 16:28:37 >

• 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.