Şimdi Ara

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.969
Cevap
99
Favori
1.000.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cebit hakikaten onemli bir yer, sektoru takip edenler acisindan, girmek isteyenler acisindan, kullanicilar acisindan .. gayet iyi bir platform.. ilk 2 gunden ben memnun kaldim. iyi dilekleriniz icin cok tesekkur ederim.. umarim tum fuar katilimcilari acisindan iyi gecer fuar...

İzmir konusunda diger arkadaslara da bildirdigim gibi, uzun zamandir ihmal ettigimiz bir yerdi.. Malum Ankara ve Istanbul'daki kavsaklara yetisebilmek epey zor... Ama 2008/10 haritasinda cok daha guzel bir izmir ve Antalya olacak..

Aslinda son 2 aydir hizli bir sekilde ilk 10 ildeki sanayi sitelerini geziyoruz, bu arada bazi illerde, ki Izmir'de bunlardan biri, bir digeri bursa.. ilcelere de girdik.. hepsinin tum ilceleri degil ama, epey fazla sayida ana ilcelerde uretilmekte ve guncellenmekte. Aslinda onceden bazi illerde navigasyon verisi olmasa da base map'i harita icine atiyorduk, fakat ilcelerde bunu yapmadik, yani elimizde Torbali haritasi varken, navigasyonunu uretmeden sisteme koymuyoruz.. Su anda hedefimiz nufusu 20 binin uzerindeki ilceleri navigasyonlu hale getirmek...

Cebit'ten haberler sunmaya devam ederim diye dusunuyorum.. gerci biraz yogun ama.. en azindan cuma aksami falan girerim foruma ..

Saygilarimla,

Alim K.

quote:

Orjinalden alıntı: bilvarch

Alim BEy merhaba,
    CEBIT standınızı şimdiden tebrik eder başarılarınızın katlanarak artacağını bilerek sizi kutlarım.Sadece TR de değil tüm dünyanın da rağbet ettiği bu fuarda bizi temsil ediyor olmanız gurur verici..
    Bu yazdıklarımı belki fuar dönüşü görürüsünüz ancakj ben yazmak istedim unutmadan.
    Harita hataları ile ilgili.
    10 günlük bayram tatilinde İzmir yaptık ailecek.İzmirde gördüğüm sıkıtıları hemen belirtiyorum.
    DATA :2008-4

• Hata ve eksik bildiriyorum:
    1) Ankara, Tandoğan kavşağında, Anıt caddesinden De Gaul caddesine doğrudan sola dönüş yoktur. Ancak 2008.04 (Turkey8_2008.01_080619.fbl) haritasına göre var. Ben ikinci resimde add via yaparak olması gereken yolu gösterdim.
     BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri
    .

2) Angora Evleri konusu karışık. mesela Haritada Mehmet Akif Cad. olarak geçen yer, tabelada Kediseven Cad. olarak yazılmış. Bu konuda isimlendirmede bir tartışma var anladığım kadarıyla: Buyrun okuyun
    Ancak, tabeladaki isimleri koymadığınız zaman taraf tutmuş gibi oluyorsunuz. Bu konuda düşünceniz eski isimleri korumak mı? Acaba orayı dolaşıp isimleri güncellemek mi lazım? (bana dolaşırken sizin haritada olmayan ayrıca sokaklar var gibi geldi, resmini aldığım bölgede yeni sokak ve evler yapılmış bence)

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asus535 -- 9 Ekim 2008; 18:18:34 >

• Angora evlerinde akrabalarım oturduğu için biliyorum sürekli caddelerin isimlerini değiştirdiklerini söylediler fakat 2008.04 haritasında bana düzgün geldi en azından 1. etap evlerinde 2 ayrı adreste de sorun yoktu...
  • Selamlar,

orada sanirim tabelalari elektronik yapmalilar.. neredeyse her ay degistiriliyordu bir ara.. bakalim ne zaman sakinlesecekler..

saka bir yana, kagit ustundeki bilgileri tabelalastirma calismalari ankara'da epey tamamlandi gibi bazi yerlerde.. oralari guncellemeye cikiyoruz..

bilginize..

alim
    quote:

Orjinalden alıntı: speedy

Angora evlerinde akrabalarım oturduğu için biliyorum sürekli caddelerin isimlerini değiştirdiklerini söylediler fakat 2008.04 haritasında bana düzgün geldi en azından 1. etap evlerinde 2 ayrı adreste de sorun yoktu...
  • alim bey meraba ben navigo cihazıyla orjinal sygic yazılımını kullanıyordum korsan yazılım kullanmamakta uzun süre ısrar ettim çünkü bunu gerçektende hırsızlık olarak tanımlıyorum ama meraktan bir igoyu denedim ya ama buda haksızlık kardeşim yani herşeyden önce haritanızada yazık bizede yazık yani bu konuya çok uzak bir insan olarak bu cihazı ve yazılımı satın aldım ve inanılmaz pişmanım yani bir yazılım bukadarmı berbat olur sygicten bahsediyorum mesela yani antalyayı soruyorum cihaza tokattan hareketle adam beni nerdeyse istanbuldan dolaştıracak rota değiştiriyorum inanılmaz sonuçlar şükür daha karsa falan götürmedi igoyu denedim baya gerçekçi sonuçlar.İgo8 denen yazılımı alayım bari parasını verip dedim onuda cihazla veriyolarmış.Yani arkadaşlar tamam korsan yazılıma hayırda dünyadada müşteriyi bukadar keriz yerine koyan başkada memleket varmıdır yani size demiyorum tabi sonuçta siz sadece harita sağlayıcısınız ama sizde haritanızı vereceğiniz yazılımı bence biraz daha inceleyin ben haritamı yapmışım gerisi beni bağlamaz diye lütfen düşünmeyin yalçın beyle falan birkaç defa telden görüştüm saolsun baya ilgilendi sygicin yeni yazılımını verdi falan ama ne çare sygic şu haliyle asla kullanılmaz ya cihazdan mp3 dinliyeceksin yada korsan:(
    quote:

Orjinalden alıntı: akucukpehlivan

Selamlar,

orada sanirim tabelalari elektronik yapmalilar.. neredeyse her ay degistiriliyordu bir ara.. bakalim ne zaman sakinlesecekler..

saka bir yana, kagit ustundeki bilgileri tabelalastirma calismalari ankara'da epey tamamlandi gibi bazi yerlerde.. oralari guncellemeye cikiyoruz..

bilginize..

alim
    quote:

Angora evlerinde akrabalarım oturduğu için biliyorum sürekli caddelerin isimlerini değiştirdiklerini söylediler fakat 2008.04 haritasında bana düzgün geldi en azından 1. etap evlerinde 2 ayrı adreste de sorun yoktu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi epstemolojk_kopus -- 13 Ekim 2008; 14:51:20 >

• Alim Bey'le görüşemedim fuarda ama sygic'li cihazların başındaki kişi çok bilgisiz geldi...

öncelikle bir BUG daha... Sygic türkçe karakter sörunu tam olarak çözülmemiş... TÜYAP poi olarak kayıtlı olsa da bulunamıyor...

bunu göstermek için sygic başındaki kişiye gittiğimde sürekli şehir adı olarak tüyap girmeyi denedi :) herhalde c.tesi olmasının verdiği yorgunluktan olsa gerek...

ayrıca yol çiziminde de abuk hatalar var... sanki bazı yollar kısa devre gibi hız sınırı sınırsız verilmiş ve illa oradan geçecek gibi davranıyor... istanbul şehir içinde bu arada bu...
  • 1-2007 tarihli haritamda, İstanbul yolu üzerindeyken, Göksu Park'a dönüş için "sola dönünüz" diyor. Fakat orada sola dönüş için sağa kıvrılmak gerekli yoncadan. Bilmeyen birisi için tehlikeli olabilecek bir durum. Bunu düzeltmenin bir yolu yok mu?

2-2008 haritasında KC Göksu Park konutlarının içindeki yollarda belirtilmiş durumdamı. Çünkü çok büyük bir site ve kapı numaralarını kullanma şansınız yok o bölgede yol göstermediği için.
  • Sygic için çıkarılan (ağustostu sanırım) son güncellemeden sonra çoğu sağa dönüş için sola dönün diyor. sanırım turnright.wav yerine turnleft.wav dosyası girilmiş gerekli yere :))
  • 2008 haritasında Göksupark dönüşü için " sağdan çıkış al" denmiş yani hata düzeltilmiş.
  • Selamlar TnrSkr,

benim gordugum kadari ile Turkiye'de de Anti-Sygic ve Pro-Sygic kamplar olusuyor.. Avrupada da ayni durum var diyorlar.. Sygic'i seven seviyor.. Ozellikle TomTom kullananlar cok begeniyormus.. Ama sevmeyende sevmiyor.

Yorumlariniz icin aslinda haklisiniz, fakat yine de durum su; ithalatci firma, eger IGO ile calismayan bir firmadan urun getirmeye kalkiyorsa, iki alternatif sunabiliyorduk bugune kadar;
    Yolbil
    Sygic
    her ikisinin de negatiflerini artilarini anlattik herkese ve secimlerini ona gore yaptilar.. Ayrica onlara da IGO'lu partnerlarin tum listesini verdik.. ama cihazi cok begendiler.. Yapacak bir sey yoktu..

Harita hatalari yorumunuz ilginc, cunku ilk kez aliyoruz bu hata yorumunu, Sygic epey gec verse de iyi rota verirdi.. ornekleri gonderirseniz seviniriz, cunku Sygic hizli bir sekilde kendini gelistririyor ve bir cok yere de onermeye devam ediyoruz. Ben sahsen R66 denemedim, ama NDrive ve Mireo denedim.. onlardan asagi kalir tek yonu rota performansi gibi gelmisti.. Mesela yol uzerinde poi arama, poi'ye gelmeden uyarma.. bunlar bir cok yazilimda hala yok.. Seslendirme de basarili gibi idi.. Ama IGO ile karsilastirmak kolay degil tabi...

Neyse, hatalarimizi iletirseniz seviniriz.

Navigo icin 2008/7 haritasindaki hatalari duzeltip yeni bir versiyon cikartamadik, ama 2008/10 haritasinda bunlar olmayacak, bundan emin olabilirsiniz...

Saygilarimla,

Alim K.
    quote:

Orjinalden alıntı: tnrskr

alim bey meraba ben navigo cihazıyla orjinal sygic yazılımını kullanıyordum korsan yazılım kullanmamakta uzun süre ısrar ettim çünkü bunu gerçektende hırsızlık olarak tanımlıyorum ama meraktan bir igoyu denedim ya ama buda haksızlık kardeşim yani herşeyden önce haritanızada yazık bizede yazık yani bu konuya çok uzak bir insan olarak bu cihazı ve yazılımı satın aldım ve inanılmaz pişmanım yani bir yazılım bukadarmı berbat olur sygicten bahsediyorum mesela yani antalyayı soruyorum cihaza tokattan hareketle adam beni nerdeyse istanbuldan dolaştıracak rota değiştiriyorum inanılmaz sonuçlar şükür daha karsa falan götürmedi igoyu denedim baya gerçekçi sonuçlar.İgo8 denen yazılımı alayım bari parasını verip dedim onuda cihazla veriyolarmış.Yani arkadaşlar tamam korsan yazılıma hayırda dünyadada müşteriyi bukadar keriz yerine koyan başkada memleket varmıdır yani size demiyorum tabi sonuçta siz sadece harita sağlayıcısınız ama sizde haritanızı vereceğiniz yazılımı bence biraz daha inceleyin ben haritamı yapmışım gerisi beni bağlamaz diye lütfen düşünmeyin yalçın beyle falan birkaç defa telden görüştüm saolsun baya ilgilendi sygicin yeni yazılımını verdi falan ama ne çare sygic şu haliyle asla kullanılmaz ya cihazdan mp3 dinliyeceksin yada korsan:(
    quote:

Orjinalden alıntı: akucukpehlivan

Selamlar,

bilginize..

alim
    quote:

• Selamlar FIR_Lama,

fuar hakikaten cok yogun ve yorucu gecti.. standtaki arkadaslar hala kendilerine gelemedi.. bende de ses ancak toparlaniyor denebilir.
    Sygic, bildiginiz gibi sektorde en az satilmis olan urunumuz, dolayisi ile Yolbil ve IGO'ya daha cok calismis olmamiz normal. Fuar alaninda da genelde sira ile yorgunluk durumuna gore arkadaslarimiz ilgilenebildiler.. esasen biz her seyi ile anlatacak derecede birikimli bazi arkadaslarimizi is yogunlugundan fuara getiremedik.. artik mazur gorun.

Hiz sinirindan kastiniz nedir? bizde tum yollarda hiz limiti vardir, ve belirtttiginiz gibi cok yuksek bir deger olacagini sanmiyorum.. yer gosterebilirseniz arkadaslarimiz bakacaklardir..

Saygilar.

Alim K.
    quote:

Orjinalden alıntı: FIR_Lama

Alim Bey'le görüşemedim fuarda ama sygic'li cihazların başındaki kişi çok bilgisiz geldi...

öncelikle bir BUG daha... Sygic türkçe karakter sörunu tam olarak çözülmemiş... TÜYAP poi olarak kayıtlı olsa da bulunamıyor...

bunu göstermek için sygic başındaki kişiye gittiğimde sürekli şehir adı olarak tüyap girmeyi denedi :) herhalde c.tesi olmasının verdiği yorgunluktan olsa gerek...

ayrıca yol çiziminde de abuk hatalar var... sanki bazı yollar kısa devre gibi hız sınırı sınırsız verilmiş ve illa oradan geçecek gibi davranıyor... istanbul şehir içinde bu arada bu...

• şimdi tekrar yaşayamadım ama bakırköy galeria'dan klasik varış noktam olan kozyatağı konutlarına yol çizdirdiğimde sahilden eminönü, oradan feribot çizdirdi... sonra feribotu kullanma dedim, sahilden kabataş, beşiktaş, barbarostan yukarı köprü diye çizdi... ben o yoldan gitmeyip E5e yöneldim, e5'ten giderken okmeydanına varmadan sağdan ayrılmamı söyledi... zaten sıkışık trafik diye haritadan baktığımda rota oradan karaköye, kabataşa, beşiktaşa ve barbarostan köprüye gidiyordu... zaten önümde mecidiyeköyden direkt bir yol varken neden öyle tekrar aşağı in yukarı çık yaptırdı anlayamadım...

ayrıca türkçe karakter sorunlarını hatırlatmama gerek yok :) çok hatalı... ayrıca özel izinli yolları istiyoruz artık :))
  • Ben aslında Sygic'den memnundum. Diğer büyük markalara rağmen küçük bir firma ile aslında büyük bir iş yapıyorlar. Tomtom kullanmadım ancak yurtdışındaki sitelerdeki yorumlarda, kullanım kolaylığı açısından Tomtom'a benzediği yazılıyor. Ancak bazı hatalar "bu kadar mı olur" dedirtiyor.

Örneğin, "ev belirle" seçeneğiyle evinizin konumunu kaydettikten sonra, buraya kolayca ulaşmak için ilgili düğmede "ev" yerine "anasayfa" yazıyor. Çok bariz bir çeviri hatası, "home". Güncellemeden sonra ortaya çıkan hatalar da var. Eskiden 10-15sn.de uydulara bağlanırken şimdi 1dk.yı geçtiği oluyor. Sol-sağ karışıklığına da bir örnek vereyim. Ankara-Konutkent'ten şehir merkezine doğru bir rota çizildiğinde, Eskişehir yolu üzerinde Çağlayan Askeri Tesisleri'nin bulunduğu kavşak'tan (harita yayınlandığında yol kapalıydı, paralel yola yönlendiriyor bu nedenle) sağa dönüş gösteriyor ancak "sola dönün" diyor.

Umarım bu tip hataları sonraki versiyonda görmeyiz.

Saygılar,
    Özgür

• ben türkçe kullanmadığım için yazılımı o anasayfa sorununu görmedim ama seslendirmeyi türkçe kullanıyorum ve şimdilik bir sorun yok...
  • sevgili alim bey gerçekten ben sizin çalışmalarınızı takdirle karşılıyorum sygicin ilk rota hesaplamasındaki hızı benim için hiç önemli değil yeterki doğru tarif etsin verdiği sonuçları resimle zamanım olduğunda inşallah yollayacağım belki büyük şehirlerde şehir içi adres sorgusu başarılıdır denemedim ama şehirler arası verdiği sonuçlar gerçekten çok kötü tabi ben konunun sizin gibi uzmanı değilim ama şöyle düşünüyorum sokak sokak köy köy bu harita yapma işi çok emek istiyen bir iş düşününkü çok iyi bir ressamsınız ama kullandığınız tuval ve boya berbat ozaman sonuç nekadar iyi olabilirki.Sonuç olarak inşallah bu sygic işi düzeltirde kurtuluruz bu durumdan ha bu arada cihazdan memnunum uyduya bağlanması sinyal alımı falan gayet iyi çalışmalarınızda başarılar
  • Selamlar Tnrskr,

Sygic'te karsilastiginiz sorunun yazilimdan olma ihtimali olmakla birlikte, veriden, yani haritadan da olma ihtimali mevcut. Soyle ki, 2008/7 haritasina kadar olabildigince ciddi miktarda koy yollarinda duzeltme ve esasen eksiltme yaptik, yani bir cok yazlik-sezonluk vb. yolu resmen sildik haritadan. Ama hala kontrol edemedigimiz yerler var. Hatta IGO bile merak etti ve sordu.. POI'ler artiyor, ama yollar azaliyor niye ?? diye.. bu konuda duzenlemeler artik epey iyi hale geldi, 2008/10 haritasinda bir cok yeni duzeltmeler islenmekte, yakinda yayinlanacak. Sygic'te de bu haritayi ucretsiz alacaksiniz.

Ama bizlerde cok iyi ressamlariz demek istemiyorum, orneginizden devam edecek olursak, mesela gunde 8 saat arabanin icinde devamli yolda sehir icinde veri topladiginizi dusunsenize.. ne kadar kaliteli olabilir.. elemanlarimiz yoruluyorlar.. bazen dikkatleri dagiliyor.. bunlar hatalara sebebiyet verebiliyor. Biz bu yuzden mesela sahada kesinlikle fazla mesai yaptirmiyoruz. 8 saati gecirmemeye calisiyoruz. cok uzun sahada kalan personeli uzun dinlendirmelere gonderiyoruz. Yine de daha iyi olabilmek adina, ozellikle sehir iclerini daha kaliteli uretebilmek icin, simdi kamerali teknolojiye gecis yapiyoruz. En azindan bir adet cihaz aliyor olacagiz kisa sure icinde, performansi iyi gorursek, sayimiz daha da artacak..

Yani haritalara yatirima devam.... amac kaliteyi ve guncellegi arttirmak.

Saygilar.

Alim K.
    quote:

Orjinalden alıntı: tnrskr

sevgili alim bey gerçekten ben sizin çalışmalarınızı takdirle karşılıyorum sygicin ilk rota hesaplamasındaki hızı benim için hiç önemli değil yeterki doğru tarif etsin verdiği sonuçları resimle zamanım olduğunda inşallah yollayacağım belki büyük şehirlerde şehir içi adres sorgusu başarılıdır denemedim ama şehirler arası verdiği sonuçlar gerçekten çok kötü tabi ben konunun sizin gibi uzmanı değilim ama şöyle düşünüyorum sokak sokak köy köy bu harita yapma işi çok emek istiyen bir iş düşününkü çok iyi bir ressamsınız ama kullandığınız tuval ve boya berbat ozaman sonuç nekadar iyi olabilirki.Sonuç olarak inşallah bu sygic işi düzeltirde kurtuluruz bu durumdan ha bu arada cihazdan memnunum uyduya bağlanması sinyal alımı falan gayet iyi çalışmalarınızda başarılar

• Gerçekten güzel bir çalışma. Bahsettiğiniz 2008/10 haritaları IGO8 içinde mevcut olacakmı? Olacaksa ayrı bir sürümle mi olacak veya hangi sürümü ile olacak? Ayrıca POI veritabanında birçok hatalı yazımlar olabiliyor kullanıcıların bunları değiştirmek gibi bir olasılığı var mı?
  • Selamlar,

IGO 2008/10 haritasi hazirligi devam ediyor, cikmasi epey bir vakit aliyor malum..
    POI verilerindeki hatali yazilim ve hatali kategorilendirme konusunda bizde epey calisma yaptik. Bu konuda daha iyi bir surum geliyor her seferinde, fakat sizin bildigim kadari ile disardan POI'lere mudaheleniz soz konusu degil, ancak kendi poi'lerinizi ekleyebilirsiniz.

kolay gelsin.

Alim K.
    quote:

Orjinalden alıntı: Porster

Gerçekten güzel bir çalışma. Bahsettiğiniz 2008/10 haritaları IGO8 içinde mevcut olacakmı? Olacaksa ayrı bir sürümle mi olacak veya hangi sürümü ile olacak? Ayrıca POI veritabanında birçok hatalı yazımlar olabiliyor kullanıcıların bunları değiştirmek gibi bir olasılığı var mı?
  • alim bey,

sygılarımla bişey danışmak istiyorum. pioner avic cihazlar igo8'un skinli halini ve igo8 haritalarını kullanıyor. bu alet için sizden satın alabileceğim bir Türkiye haritası mevcutmudur? pioneer kendi lisans dosyasını kullanıyor. buna uygun nasıl bir ürün sizden satın alabilirim? normal pda'ler için olan sd cardlar bunda çalışmaz diye biliyorum. bi bilginiz varmı bu konuda?

Saygılar
  • Selamlar coupe96

bunun haritasinin teminini ancak Pioneer uzerinden yapabilirsiniz. biraz sabredersenizwww.naviextras.com adresinden de IGO satmaya baslayacak.
    Su anda boyle bir urunu bizden temin edebilmeniz mumkun degil.

Saygilarimla,

Alim Kucukpehlivan

quote:

Orjinalden alıntı: coupe96

alim bey,

sygılarımla bişey danışmak istiyorum. pioner avic cihazlar igo8'un skinli halini ve igo8 haritalarını kullanıyor. bu alet için sizden satın alabileceğim bir Türkiye haritası mevcutmudur? pioneer kendi lisans dosyasını kullanıyor. buna uygun nasıl bir ürün sizden satın alabilirim? normal pda'ler için olan sd cardlar bunda çalışmaz diye biliyorum. bi bilginiz varmı bu konuda?

Saygılar

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.