Şimdi Ara

Başarısızlık dünyadaki en kötü şey değildir , en kötüsü hiç denememiş olmaktır.[Herkese Başarılar] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
398
Cevap
7
Favori
25.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
308 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki

Başarısızlık dünyadaki en kötü şey değildir , en kötüsü hiç denememiş olmaktır.[Herkese Başarılar]

(En Son Oy Tarihi: 29.6.2018)
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lisede boş gezenler burada toplanmış OBP kaldırılsın diyor.Sağda solda takılacağınıza biraz ders çalışsaydınız burada ağlamazdınız.Zaten boşuna çabalıyorsunuz her sene aynı muhabbet dönüyor ve haklı olarak kaldırılmıyor
  • KolonyaAdam kullanıcısına yanıt
    şişirilmiş notlar nolacak?
  • KolonyaAdam kullanıcısına yanıt
    etkisi düşürülsün bari. edit:kaldırılsın diyen net bir şey bilmiyordur. Abi kaldırılamaz ya olsa olsa etkisi düşer.Olur mu sesimizi çıkartırsak neden olmasın.Ama dediğim gibi kaldırılması imkansız. Nokta herke biliyor bunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenmazel -- 1 Ekim 2017; 18:44:18 >
  • Görsel kullanmak isteyenler için

Başarısızlık dünyadaki en kötü şey değildir , en kötüsü hiç denememiş olmaktır.[Herkese Başarılar]
  • OBP kalkarsa 4 yıl çalışan adama yazık olur o yüzden kalakmasın ama etkisi düşürülsün.

• sarıgagalıöküzgagalayıcı kullanıcısına yanıt
    ya anlamıyorsunuz obp kalkması imkansız imkansız. Obp nin kalkacağına inanan adamların ıq su kaç acaba ya. Olsa olsa etkisi düşer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenmazel -- 1 Ekim 2017; 18:46:6 >
  • limitsizadam L kullanıcısına yanıt
    teşekkürler dostum gayet güzel olmuş. Bu görseli kullanacam ben.
  • Yeni sistemle obp etkisi artacak, bu sebeple ona göre düzenleme yapılmasını dile getirmektir çabamız.

• Hala "biz boşuna mı çalıştık?" diyenler var.
    Birader çalıştıysan, konuyu anladıysan, öğrendiysen beni sınavda da geçersin. Yok balon balon puanlar alıp sana 10k fark atmış adamın tepesine binmekse niyetin işte orada duracaksın.
  • Keşke bizim ayaklanmalarımızı isyanlarımızı düşüncelerimizi göz önünde bulundurarak hareket etseler. Ancak bu insanlar bize bakmıyor ve bizim düşündüklerimizi önemsemiyorlar. Adamların hedefinde olan şey okula bağlılıkmış felan filan. Teogu kaldırıp geçişleri okul notları ile yaptılar.Üniversite sınavında yapılan açıklama da söylenen lisedeki başarıyı arttırmak ve devamlılığı sağlamak. Gazetelerde yazılan şeyler ve ortaya atılan fikirler söylenenler şu yönde lise son sınıfta öğrenciler okula gitmiyor bunun önüne geçilecekmiş vs. Tabii ki başlattığınız bu güzel duruşa destek vereceğim. Ancak acı gerçek şu devlet,eğitim kurumları ve diğer bütün kurumlar şuan normalde yapması gereken iş dışında bütün işleri yapıyorlar. Sistemde en altından en başından sorun var onlar farkında ama düzeltmeden daha çok insanı harcıyorlar. Yaptıkları sistemdeki obp nin etkisinden her geçen sene mezuna kalan sayısı artıyor hem de büyük bir oranla. Bunun önüne geçmek istiyorlar ancak getirdikleri sistem daha da beter olacak. Obp nin tamamen kaldırılması yada sadece alan bölümlerine verilmesi gerekiyor. Meslek liselilere teknik liselilere verilmesi gerekiyor. Onların zaten meslekleri biçilmiş olduğundan onlar için bir ek puan uygulanabilir. Ancak ham puan ile alan ülkenin geleceğini ve alt yapısını etkileyecek önemli bölümler için böyle büyük bir fark yaratan durumun en aza indirgenmesi yada tamamen yok edilmesi gerekmektedir. Yıllar geçtikçe mezun olanlar ve mezuna kalanlar arasındaki ayrım dahada büyüyecek obpsi fazla olduğundan dolayı haketmediği bölüme giren adam işini düzgün yapamayacak. Hak eden adam sistemden yorulduğundan bırakacak ve bu bir çok sorunu getirecektir. Bunların farkında oldukları halde herhangi bir düzeltmeye gitmemelerinin sebebini gerçekten algılayamıyorum. Üzücü bir durum herkes için üzücü bir durum burada sadece obp den dolayı mezuna kalan sayısı 20 binin üstündedir kesinlikle. Düzeltilmesi lazım umarım açtığınız bu yolda istediğimiz hedefi elde eder yada birilerinin gözüne batarız. Ancak dedim ya kör insandan yol göstermesini bekliyoruz..

• biz 2000 senesinde öss ile uğraşırken.bu haksızlık,fırsat eşitliğine aykırı,bu sistem dershanelere insanları peşkeş çekiyor derken.pek çoğunuzun anne-babası banane yea.ben mi gircem sınava benim çocuğum mu var diyordu. bak şimdi iş size döndü.beter olun. su veren itfaiyenin hortumunu.
  • buyrun
  • Up

• hazır mıyız
  • uppp başlıyoruz arkadaşlarr ben attım bile
  • x571 X kullanıcısına yanıt
    Tebrikler , herkes kendine yakışanı yapmaya devam etsin .
  • fosforcularla iletişime geçilip destek istenebilir
  • up

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • a kişisi lise de 4 sene çalışır,hayatını yaşayamaz. dolayısıyla obp'si yüksek gelir. b kişisi lise de hayatını yaşar,ders çalışmaz,obp kötü gelir. son sene aklı başına gelir. son sene konuları bitirip mezuna kalır. a kişisi sınav da 10k'ya girer. b kişisi ise 5 k'ya. ama bu saçma sapan sistem yüzünden b kişisi a kişisinin arkasında kalır. a kişisi 4 sene uğraşıp 10 k yapar,b kişisi 2 sene uğraşıp 5 k yapar. fakat kazançlı olan a kişisi olur. ekseriyetle obp'yi savunan tipler,lise de hayatını yaşayamayıp,kendine güveni olmayan tiplerdir. bütün olay bu.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.