Şimdi Ara

Başarılıyım diyebilmenin alt sınırı 3000 Euro maaştır.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
1.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İster mühendis ol, ister doktor, ister başarılı bir avukat TL bazında 4 haneli maaş alıyorsan senin yaptığın işi herkes yapabilir demektir ve senin başarı dediğin işin hiçbir önemi yoktur. Bu acı bir gerçek. Diploman çöptür. At çöpe gitsin.

3000 Euro da öyle çok bir para değil ha, ortalama bir HiFiMAN kulaklık parasından biraz fazla. 3000 Euro'dan az parayla ev alsan çöp olur, iyi ev zaten en az 1 milyon TL'den başlar, araba alsan çöp olur, iyi araba alt limiti de 450000 TL, belki iyi araba alırsın ama değmez. Kısacası özellikle forumdaki mühendislerin %99'unun diploması çöp. Ben de dahil evet ama benim az çok param var. HiFiMAN müzik çalarım var mesela.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bahsettiğin şeyler göreceli ve senin standartların ortlamadan yüksek kayra. özellikle havadan para yiyen ve hayatında bir gün bile çalışmamış bile olarak. hakaret maksadı ile söylemiyorum bunu, daha kapsamlı düşün diye. 8000 civarı bana göre başarılıdır. çevreye göre değişir tabi. zengin adama söylersen bunu 8000 ne lan der.
  • bahsettiğin şeyler göreceli ve senin standartların ortlamadan yüksek kayra. özellikle havadan para yiyen ve hayatında bir gün bile çalışmamış bile olarak. hakaret maksadı ile söylemiyorum bunu, daha kapsamlı düşün diye. 8000 civarı bana göre başarılıdır. çevreye göre değişir tabi. zengin adama söylersen bunu 8000 ne lan der.
  • 240 AKTS tamamladı diye kimse kimseye 3000 euro vermez. üstelik yurt dısındaysan para ödersin tamamlamak için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklısın reis suku

En basitinden Almanya'da hicbir baltaya sap olamayan adam 2000 aliyor zaten

Malesef ilerde looser olcam

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74F84D677

http://www.ooyyo.com/almanya/c=CDA31D7114D28571111BFE6FBB202B53CBE11D79CED18677103FF74EBD/5497371545786976871.html/#_
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-greens-motors-tan-2015-mustang-hatasiz-boyasiz-tramersiz-790668302/detay

aradaki fiyat farkına bak. TR de 3000 EURO da az bence 1 millet vekili maaşı bile değil.
    Almanya'da yeme içme alkol falan dışında Türkiye'yi katlıyor. Hani ak çomar falan diyorlar ya yiyecekler pahalı dedikleri için, maalesef doğru. Buranın o avantajı var. Ha gayrimenkul de öyle fazla ucuz değil Almanya'da. Araba ucuz ama adamlar zaten Araba'yı kendisi üretiyor. Burada vergi getirdiler, 20 yıllık vergi süreci var. Ondan önce yine araba ulaşılabilirdi. 2.1 araban bile olsa (Atıyorum) Avrupa'dakinin 3 katı fiyat ödüyorsun, hatta biraz daha fazla.

Vergi ile kalkınıyor bu ülke ve kimse doğru düzgün bir şey alamıyor. Yemek de Almanya gibi olsa millet paso intihar eder, hoş her gün ayrı haberler alıyoruz zaten.

Edit: Sahibinden'e hiç değinmeyeceğim. Kan alıyorlar resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Filozof Atakan -- 23 Şubat 2020; 16:17:28 >
  • ben buna katılmıyorum.ilerde 1500 euro falan kazanıcam tahminim ama bu benim için büyük bir başarıdır
  • Filozof Atakan F kullanıcısına yanıt
    Katılmıyorum temel besinler birim olarak bakarsan almanya halkı çok çok çok çok daha fazla sağlıklı besleniyor.
    Senin olduğun ülkede insanların büyük bölümü et yiyemiyor et. Mesela ben kasaptan alışveriş yapıyorum 10 tl lik et isteyenleri görünce içim parçalanıyor 10 tl lik et bak muhtemelen çocuğu falan istedi parası o kadar. Bizim halkımız hem KÖTÜ kalite hemde yüksek fiyat ödüyor. TEk ucuz olan şeyler yeşillik tarzı şeyler.

Araba konusuna gelirsek Almanya araba üretiyor tamam okey bizim komşularımıza bir bak istersen fiyatlara hiç biri araba üretmiyor ama hepsinde araçlar bizden kat kat ucuz. hatta millet bir ara gürcistandan sanırsam ucuza araba sokuyordu eleman yarış arabası getirmişti polis bağlamıştı

EV fiyatlarına birim olarak bakarsak bizden yüksek mi ? bizde istanbulda çürük çarık ev 400.000 TL almanya da kaç para bakmak lazım bilmiyorum o konuyu.
  • quote:

Katılmıyorum temel besinler birim olarak bakarsan almanya halkı çok çok çok çok daha fazla sağlıklı besleniyor.
    Senin olduğun ülkede insanların büyük bölümü et yiyemiyor et. Mesela ben kasaptan alışveriş yapıyorum 10 tl lik et isteyenleri görünce içim parçalanıyor 10 tl lik et bak muhtemelen çocuğu falan istedi parası o kadar. Bizim halkımız hem KÖTÜ kalite hemde yüksek fiyat ödüyor. TEk ucuz olan şeyler yeşillik tarzı şeyler.

Araba konusuna gelirsek Almanya araba üretiyor tamam okey bizim komşularımıza bir bak istersen fiyatlara hiç biri araba üretmiyor ama hepsinde araçlar bizden kat kat ucuz. hatta millet bir ara gürcistandan sanırsam ucuza araba sokuyordu eleman yarış arabası getirmişti polis bağlamıştı

EV fiyatlarına birim olarak bakarsak bizden yüksek mi ? bizde istanbulda çürük çarık ev 400.000 TL almanya da kaç para bakmak lazım bilmiyorum o konuyu.
    İçecekler ve yiyeceklerin çoğu birim olarak çevirdiğinde daha pahalı. Edeka gibi Almanya'nın BİM'i olan yerlerde bile çevirdiğinde biraz daha pahalıya geliyor. Et aynıya denk gelebilir.

Almanya'da evler daha pahalıdır ama burada İstanbul'da çok pahalı bir tek. Özellikle İstanbul. O yüzden bir İstanbul ve Berlin fiyatlarını konuşsak, Berlin katlar.

Araba konusu öyle. Deprem yüzünden alıyoruz dediler, Tayyip geri adım attırmadı vergi konusunda. Bu ülke hiçbir şey üretmeyen bir ülke. Vergi olmasa ayakta duramaz. Ürettiğimiz şeyler vardı ama Tayyip hepsini özelleştirdi. Şu anda freni patlamış kamyon gibi otoyoldayız.

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    loose ve lose farklı kelimeler.

anlamına bak da ileride rezil olma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41A5AE05 -- 23 Şubat 2020; 17:33:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E41A5AE05

Ay çok rezil oldummmm

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E41A5AE05

çok önemli bir konuya dikkat çekmişsin, yabancılar bile bunu karıştırıyor genelde.
    https://einkauf-angebote.de/45-edeka/4659

hayır niye çeviriyorsunuz ki ? Almanya da yaşayan Türk Lirası mı kazanıyor ? bak dediğin yer 4 euro 1 kg et. sen burada 4 TL ye ne alabilirsin ? 2 paket makarna alırsın.
  • quote:

https://einkauf-angebote.de/45-edeka/4659

hayır niye çeviriyorsunuz ki ? Almanya da yaşayan Türk Lirası mı kazanıyor ? bak dediğin yer 4 euro 1 kg et. sen burada 4 TL ye ne alabilirsin ? 2 paket makarna alırsın.
    O şekilde bakacak olursak Almanya daha ucuz ama asgarisini de ona göre düşüneceksin. 1557 Euro idi en son. Burada 10000 TL algısı yaratılmayacak.

• quote:

http://www.ooyyo.com/almanya/c=CDA31D7114D28571111BFE6FBB202B53CBE11D79CED18677103FF74EBD/5497371545786976871.html/#_
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-greens-motors-tan-2015-mustang-hatasiz-boyasiz-tramersiz-790668302/detay

aradaki fiyat farkına bak. TR de 3000 EURO da az bence 1 millet vekili maaşı bile değil.
    Biz bu arabaların fotosuna bakacak telefonu zor alıyoruz

Sende araba var mı reyiz

Tamam işte öyle bakmak lazım oranın asgari ücretiyle ne kadar ne alırsın ne kadar ne alırsın buranın ki ile ne alırsın.

1557/4 =389 kg et. hadi 4 çok ucuz alman biminden almasın 8 yapalım onu 1557/8 = 194kg
    2324/40=58 kg et. 40 tl ye et yokta ben hadi düşürdüm vatandaş yesin istedim.
    https://sarap.online/produkt/yeni-raki-07l?utm_source=guenstiger&amp;utm_campaign=preissuchmaschine&amp;utm_medium=cpc&amp;utm_term=6489

bak rakı falan içmiyorum kimse içmesin ama örneklemek için yazıyorum burada üretiliyor bak yeni rakı 160 tl falan burada. orada 18 euro 18 euroyu çevirsen bile tl ye 120 tl falan yapar. eee bizde üretiliyor bu zıkkım ?

Gerçek şu bizde üretilse bile siyasiler keyif kekada yaşamak için vatandaşa at çükü gibi vergi koyuyorlar takdir edersin ki at çükü baya kalın büyük. %110 araç vergisinin alındığı kaç ülke vardır dünyada ? en düşüğünü yazdım bir de diğer kalemlerde var %110 un yanında.
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt
    var 2011 ibiza var.
  • quote:

var 2011 ibiza var.
    Ooooooovvv super arac

Yat kalk sukret vAllaha

Bu ulkede inanilmaz lüks bir aracin var

Allah kaza bela vermesin

• quote:

Tamam işte öyle bakmak lazım oranın asgari ücretiyle ne kadar ne alırsın ne kadar ne alırsın buranın ki ile ne alırsın.

1557/4 =389 kg et. hadi 4 çok ucuz alman biminden almasın 8 yapalım onu 1557/8 = 194kg
    2324/40=58 kg et. 40 tl ye et yokta ben hadi düşürdüm vatandaş yesin istedim.
    https://sarap.online/produkt/yeni-raki-07l?utm_source=guenstiger&amp;utm_campaign=preissuchmaschine&amp;utm_medium=cpc&amp;utm_term=6489

bak rakı falan içmiyorum kimse içmesin ama örneklemek için yazıyorum burada üretiliyor bak yeni rakı 160 tl falan burada. orada 18 euro 18 euroyu çevirsen bile tl ye 120 tl falan yapar. eee bizde üretiliyor bu zıkkım ?

Gerçek şu bizde üretilse bile siyasiler keyif kekada yaşamak için vatandaşa at çükü gibi vergi koyuyorlar takdir edersin ki at çükü baya kalın büyük. %110 araç vergisinin alındığı kaç ülke vardır dünyada ? en düşüğünü yazdım bir de diğer kalemlerde var %110 un yanında.
    Alkol buradan 4 kat ucuz orada.

• Başarılı değilim 500 euro anca alırım herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.