Şimdi Ara

[BAŞARDIK] Prime Eksper Aşmayan 10GB Tarifesi >256 KBPS [AKN KALKMASI İÇİN BTK+THH ŞİKAYET EDİYORUZ] (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.603
Cevap
14
Favori
109.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 defa aşım üçreti +128 kbps hız demek sınırsız olacak anlamıyor gelmiyor arkadaşlar fatura durdurmak gibi veya sürekli aşım derdine son vermek amacıyla yapılmış bir sistemdir yavaşlatmak. Eksper gibi üçretsiz belli bir hıza düşmüş olsa AKN olayında haklı olabilirdiniz ama ki bu aşımı durdurmak gibi birşey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: __kadıköyRAP__

olan bir şey yok bir hafta sonra kaldığı yerden sınırsız devam edecek

Zor oldu ama problemi idrak edebilecek, içeriden (mh değil direkt teknik birimden) birine ilettirmeyi başardım. 5dk falan sürmedi çözmesi. tekrar başıma gelirse ilgili aramanın dosya numarasını verip buradaki işlemi yapın diyorum, çözülüyor :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9A0BECBC3

Öyleyse iyi, ama hata arkadaşta. Zaten limitsiz internetin var neden sil süpür yapıyorsun :)

Eh bunun dakika kazanma ihtimali de var :)

ki tam kapanmada epey gevezeyim...

ah bir de VoLTE çalıştırabilsek de konuşurken internet gitmese çevirmeli bağlantı gibi..!

• quote:

Orijinalden alıntı: sssss5

Bende merak ediyorum bir arkadaşımda benzer tarifede bitir bakalım ne olacak dedim şimdi lazım değil diyor😃 Sen denersen sonucu yaz faturan +60 lira fazla gelir sonuçta ay sonuna kadar en kötü ihtimalle 256kbps sınırsız internet kullanmış olursun

@maaart  da benzer soru sormuş, Abdullah'ın dediği gibi en net bilgiyi çağrı merkezinden alırsınız. Ama sorunuzu idrak etmeleri lazım çünkü yasadan haberleri(!) yok..

Ben olsam;

1-) BTK Tüketici şikayet portalı üzerinden düzgün bir türkçeyle hız limitinin kalkıp kalkmadığını sorardım

2-) Olumsuz cevap gelirse tekrar cevapla diyerek yasayı hatırlatırdım.

3-) İki defa yanıtlayınca BTK incelemesine düşüyor kayıt (sözde) ancak sonuç çıkmıyor.

4-) Yukarıdakileri belgeleyerek THH başvurusunda bulunurdum. Emsal olarak bu tarife ve diğerlerini gösterirdim. Önemli not olarak da; diğer tarifelerin hız kısıtını zamanında kaldırdığını ancak bu tarifenin 2 sene gecikmeli kaldırdığını, kendi tarifemde de benzer durum yaşandığını belirtirdim.

5-) Geçmişte 4 kere aşım yaptığım ay olduysa ve hız yine yavaş devam ettiyse, tüketiciyi koruma kanunundaki ayıplı hizmet maddelerinin doğurduğu seçimlik haklarımdan "hizmetin yeniden görülmesini" seçer ve o ay kadar ücretsiz sınırsız kullanma talebinde bulunurdum.

6-) Hattımda bilirkişi incelemesi talep ederdim ki yüzyüze görüşüp derdimi anlatayım ( beni telefonla aradılar idrak edemeyip red verdiler )

7-) Şanslıysam THH olumlu sonuçlanız 6-8 ay sonra sınırsıza dönerdi

8-) Şanslı değilsem karara itiraz edip mahkemeye taşır öyle alırdım ( duruşmadan 2 ay önce geri adım attılar )

kısaca yazim dedim bileklerim koptu....

• Cemilian C kullanıcısına yanıt
    Kafanıza şapkadan başka birşey takmayın, VoLTE felan basit sorunlar. iPhone cihaza takın VoLTE olduktan sonra kendi cihazınıza takın düzelir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maaart

https://www.turktelekomprime.com/kapatilan-teklifler/prime-efsane-20-tarifesi bu açıklamaya göre, 128 kbps sınırsız ile devam edeceğine göre sınırsız hız kısıtsız olacak sanki...

Evet bu tarifede +60tl ile birlikte sınırsız olması gerekiyor, BTK kararı bu yönde

• quote:

Orijinalden alıntı: Cemilian

Eh bunun dakika kazanma ihtimali de var :)

ki tam kapanmada epey gevezeyim...

ah bir de VoLTE çalıştırabilsek de konuşurken internet gitmese çevirmeli bağlantı gibi..!

Alıntıları Göster

bende volte aktif ve kullaniyorum. hatta volte superbox'ta bile aktif :)

[BAŞARDIK] Prime Eksper Aşmayan 10GB Tarifesi >256 KBPS [AKN KALKMASI İÇİN BTK+THH ŞİKAYET EDİYORUZ]

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullahazad

Alıntıları Göster

Hocam ben telefonu hotspot yapıyorum evde pencere kenarında en iyi koşulda 150mbps odanın farklı yerlerinde 30-70mbps arası hızlar alıyorum, Farklı bir konumda 165mbps hız gördüm. Telefonum biraz eski bu hızı alabilmek çok güzel ama farklı bir cihaz ile 200mbps üzeri alabilirmiyim merak ediyorum. Sizin superbox ile aldığınız hız nedir? Telefon ve superboxta aldığınız hız ve ping arasında fark var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sssss5

Hocam ben telefonu hotspot yapıyorum evde pencere kenarında en iyi koşulda 150mbps odanın farklı yerlerinde 30-70mbps arası hızlar alıyorum, Farklı bir konumda 165mbps hız gördüm. Telefonum biraz eski bu hızı alabilmek çok güzel ama farklı bir cihaz ile 200mbps üzeri alabilirmiyim merak ediyorum. Sizin superbox ile aldığınız hız nedir? Telefon ve superboxta aldığınız hız ve ping arasında fark var mı?

Alıntıları Göster

evet desem de hayır desem de yalan soylemis olurum hocam. hiz / ping bunlarin hepsi o an baz istasyonundaki yogunluga gore degisen seyler.

benim aldigim hizlarin senin acindan emin ol hic bir anlami yok eger ki ayni mahallede oturmuyorsak :D

• quote:

evet desem de hayır desem de yalan soylemis olurum hocam. hiz / ping bunlarin hepsi o an baz istasyonundaki yogunluga gore degisen seyler.

benim aldigim hizlarin senin acindan emin ol hic bir anlami yok eger ki ayni mahallede oturmuyorsak :D

Alıntıları Göster

Telefona göre performans farkı var mı diye merak etmiştim. Sonuçta adamlar kocaman cihaz üretmişler :D

• [BAŞARDIK] Prime Eksper Aşmayan 10GB Tarifesi >256 KBPS [AKN KALKMASI İÇİN BTK+THH ŞİKAYET EDİYORUZ]

Yükleme hızı önceden 30 civarı alıyordum şimdi 10u geçmiyor. Sabahın bu saatinde 150mbps aldığım yerde 72 gördüm. Git gide hızı kısmazlar umarım :)

• sssss5 S kullanıcısına yanıt

aynı hızı aliyorum hocam.

çok merkezi bir yerdeyim dolayısıyla kullanım yogun

ortalama 40 down, 15 up.

• quote:

Alıntıları Göster

:)) iyiymiş

Pratikte faydası var mı? Görüşme yapamadığını varsayıyorum superbox ile?

• Cemilian C kullanıcısına yanıt

bana höre hiç bir faydasi yok :D

• quote:

Orijinalden alıntı: OKÜ

4 defa aşım üçreti +128 kbps hız demek sınırsız olacak anlamıyor gelmiyor arkadaşlar fatura durdurmak gibi veya sürekli aşım derdine son vermek amacıyla yapılmış bir sistemdir yavaşlatmak. Eksper gibi üçretsiz belli bir hıza düşmüş olsa AKN olayında haklı olabilirdiniz ama ki bu aşımı durdurmak gibi birşey

Sanırım bu tarz tarifelerde de hız düşümü kaldırıldı ve sınırsız oldu.

Örneğin;

Prime Eksper 25GB Tarifesi eski detaylar;

https://www.turktelekomprime.com/kapatilan-teklifler/prime-eksper-25gb-tarifesi

• Prime Eksper 25GB tarifesi için cepten internet hakkı bittiğinde, internet hakkı bittiğinde, aşım ücreti her 500MB için 12 TL’den ücretlendirilecek sonrasında internet kullanımı hız düşümlü olarak kesintisiz 256 kbps hızla devam edecektir.

Prime Eksper 25GB Tarifesi yeni detaylar;

https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/tarife-ve-paketler/sayfalar/faturali/tarifeler/prime-eksper-25gb-tarifesi-yeni.aspx

• Prime Eksper 25GB tarifesi için cepten internet hakkı bittiğinde, hatta tanımlı başka internet hakkı yok ise, internet kullanımı hız düşümsüz ve kesintisiz devam edecektir ve ek ücretlendirme yapılmayacaktır.

• TT kapatıyor ve hız sınırını kaldırıyor kullananlar sevinsin diye, alamayanlar sadece izliyor. Acil gelmeli artık ülkeye sınırsız mobil internet..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9A0BECBC3 -- 16 Mayıs 2021; 22:31:39 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Uçan Tosbağa Yoshi kullanıcısına yanıt

Vay canına arkadaşta aynı özelliklere sahip prime eksper 12gb var belirli hız üzerinden devam eder diyor. Tahhüt bitecek sabret belki sınırsız olur dedim. Durumuda sıkışık gerekirse ben hattı devir alayım dedim. Numaramı veremem diyor 😃 Sınırsız olacağını bilsem güzel bir teklifte bulundum 😃 Etrafınızda prime tarife kullananları markaja alın hattı devir alırsınız 😉

• Prime eksper 12gb tarifesi hala müşteri alımına açık. Prime eksper 25gb ile koşulları aynı olduğu halde 25gb olan sınırsız oldu. Arkadaşımda btk üzerinden emsal gösterip tarifenin sınırsız olması için mücadele ediyor. Sınırsız internet arayan varsa bu tarifeyi kaçırmayın.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/tarife-ve-paketler/sayfalar/faturali/tarifeler/prime-eksper-12gb-tarifesi.aspx

• sssss5 S kullanıcısına yanıt

İnterneti bittiğinde denemedi mi hız ne durumdu oluyor peki!

Bide tarife değiştirde çıkıyor eksper tarifeleri geçiş hala mevcut

[BAŞARDIK] Prime Eksper Aşmayan 10GB Tarifesi >256 KBPS [AKN KALKMASI İÇİN BTK+THH ŞİKAYET EDİYORUZ]

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt

Denemedi btkya şikayet oluşturdu sadece. Boşu boşuna +60 lira verip 256kbps kullanmak yerine şikayet sonucunu beklerim dedi. Bana garip geldi prime 25gb neden sınırsız oldu bu niye olmasın 😃

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.