Şimdi Ara

Başakşehir tehlikesi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bildiğiniz gibi Başakşehir, birden fazla şirketin ortaklığıyla mali ve idari yönetiliyor. Buraya kadar normal bir durum var. Fakat bu kulüp önümüzdeki dönemlerde yabancı sermayeyi ortak olarak kabul edeceğini açıkladı.

Eğer böyle bir durum gerçekleşirse, kademeli olarak ligimizi domine edebilir. Bizim ligimizi domine etmek için Avrupa'da harcanan paralar kadar harcanmasına bile gerek yok, yabancı bir ortak gelip 100 m euro gibi bir rakamla transfer bütçesi oluştursa lig alt üst olabilir.

Ben bunu ligin yapısı bozacak bir tehlike olarak görüyorum, siz neler düşünüyorsunuz ?

• hakemler tarafından kollanıyorlar bi de. avcı balonu senin balonunu patlatıcaz bekle balon.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asosyal yaratik

hakemler tarafından kollanıyorlar bi de. avcı balonu senin balonunu patlatıcaz bekle balon.

Hocam Göksel Gümüşdağ'dan kaynaklı bir güce sahipler zaten, adamın siyasi olarak güçlü bağları var.

Fakat esas mevzu bu değil, adamlar takımı güzel pazarlarsa ciddi bir alıcı bulup önemli bir ekonomik güce sahip olabilirler...

Ligimizde küçük çaplı Psg, City etkisi yapabilir :)
  • Taraftarı olmayan bir takımı kim niye alsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu an için ciddi tehlike arz ediyorlar. Başakşehir oturmuş sistemleriyle 2 senedir Beşiktaş,Galatasaray ve Fenerbahçe'ye ciddi anlamda kök söktürüp ligin 2. yarısı son dönemlerinde yaşadıkları heyecan ve tecrübesizlik ile ligi 2. sırada bitiriyorlar. Yabancı sermaye olayından açıkçası çok fazla çekinmiyorum. Başakşehir bugün itibariyle Arda,Emre ve Adebayor dışında tek papaz futbolcusu yok. Hepsi normal karakterde ve çalışkan. Abdullah Avcı papaz futbolcuları idare etmek için ekstra uğraşmıyor. Koyuyor Emre'yi sabit 70 te çıkarıyor, Adebayor galipken çıkarıyor. Yani zorluk yaşamıyor. Ciddi paralar ile iyi transferleri yıldız kavramındaki futbolcuları getirdikleri zaman işler bu kadar kolay yürümez. Bir 2. side taraftarı olmayan takımların lige damga vurabileceğini düşünmüyorum açıkçası. 2 hakem katledilmesine bakar. Giderler deplasmanda 2 su şişesi yerler, hakem cartt diye çıkarır kartı atar gelir iç sahada sahipsiz bir şekilde rakip ağırlarlar kaybolur giderler. Ben Başakşehirin balonunu şişiren bir grup görüyorum açıkçası. Birileri balonun şişmesi için ciddi hava tutuyorlar. Ama sonunu görelim birde. Sahip çıkılmazsa yok olması en kolay kulüp Başakşehir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakeen

Taraftarı olmayan bir takımı kim niye alsın

Halihazırda zaten 7 ortakları var hocam, sponsor desteği ile Arda transferini gerçekleştirdiler.

Bu adamlar öyle yada böyle şampiyon olursa bu kulübü çok kolay pazarlar, birde satın alma değil ortaklık...

Zaten Çin'den gelen bir teklif varmış. Çinli kulüplerin harcadığı saçma sapan paraları görünce böyle bir yatırım garip gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: G.R.Fabricio

Şu an için ciddi tehlike arz ediyorlar. Başakşehir oturmuş sistemleriyle 2 senedir Beşiktaş,Galatasaray ve Fenerbahçe'ye ciddi anlamda kök söktürüp ligin 2. yarısı son dönemlerinde yaşadıkları heyecan ve tecrübesizlik ile ligi 2. sırada bitiriyorlar. Yabancı sermaye olayından açıkçası çok fazla çekinmiyorum. Başakşehir bugün itibariyle Arda,Emre ve Adebayor dışında tek papaz futbolcusu yok. Hepsi normal karakterde ve çalışkan. Abdullah Avcı papaz futbolcuları idare etmek için ekstra uğraşmıyor. Koyuyor Emre'yi sabit 70 te çıkarıyor, Adebayor galipken çıkarıyor. Yani zorluk yaşamıyor. Ciddi paralar ile iyi transferleri yıldız kavramındaki futbolcuları getirdikleri zaman işler bu kadar kolay yürümez. Bir 2. side taraftarı olmayan takımların lige damga vurabileceğini düşünmüyorum açıkçası. 2 hakem katledilmesine bakar. Giderler deplasmanda 2 su şişesi yerler, hakem cartt diye çıkarır kartı atar gelir iç sahada sahipsiz bir şekilde rakip ağırlarlar kaybolur giderler. Ben Başakşehirin balonunu şişiren bir grup görüyorum açıkçası. Birileri balonun şişmesi için ciddi hava tutuyorlar. Ama sonunu görelim birde. Sahip çıkılmazsa yok olması en kolay kulüp Başakşehir.

Taraftar konusu bence çoğu sıkıntısından önde geliyor, dediğin dezavantajları doğurur birde üstüne bütün büyüklerin ortak düşmanı olursa kolay dağılabilirler...Sosyal medyadan, tribünlerden oradan buradan hep düşman görülürlerse işleri zorlaşır.

Diğer yandan bende Başakşehir'in kademeli olarak medyada yüceltildiğini düşünüyorum, tabi tamamen balon değiller son sezonlarda ciddi yükseliş içindeler...Giderek daha tecrübeli ve disiplinli oynuyorlar

Bu sezon şampiyon olurlarsa, Bursaspor şampiyonluğu gibi olmaz. Dahada tehlikeli olurlar gibi geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

quote:

Halihazırda zaten 7 ortakları var hocam, sponsor desteği ile Arda transferini gerçekleştirdiler.

Bu adamlar öyle yada böyle şampiyon olursa bu kulübü çok kolay pazarlar, birde satın alma değil ortaklık...

Zaten Çin'den gelen bir teklif varmış. Çinli kulüplerin harcadığı saçma sapan paraları görünce böyle bir yatırım garip gelmiyor.

Ligin değeri yok, kulübün taraftarı yok. gelen yabancı da kısa vadede kaçar. RTE oldukça birşeyler yaparlar, ondan sonra amatöre kadar yolları var.

• quote:

Orijinalden alıntı: u.r.k.

quote:

quote:

Ligin değeri yok, kulübün taraftarı yok. gelen yabancı da kısa vadede kaçar. RTE oldukça birşeyler yaparlar, ondan sonra amatöre kadar yolları var.

Ligin değeri düşük kabul ediyorum, fakat Digitürk'ü bile katarlılar aldı. Bir şekilde yatırım yapılıyor.

Diğer yandan Çin liginin değeri çok mu yüksek ? Fakat Çinli iş adamları kulüpler üstünden dünya paralar harcıyor sırf dikkati çekebilmek için, belli ki futbola yatırım yapıyorlar. Başakşehir bu mevzu üstünden ciddi bir ortak edinebilir.

Şuan ligimiz çoğu Avrupa ligine göre kolay domine edilebilecek kolay yön verilebilecek bir lig, ciddi paralar harcamaya gerek yok...Adamlar bu haliyle ligi 2 sezondur iyi götürüyor. Bahsettiğimiz takım alt sıra takımı değil ki

• Katılıyorum taraftar konusu ise başarı olursa sağlanır. Bizim ülkemizin gerçeği bu adın Galatasaray,Fener de olsa başarısızsan 1000 kişiye oynarsın. Şampiyonsan 50.000 kişi. Başakşehirde şampiyon olup başarıyı yakalarsa tribünlerin dolacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bonafide

Katılıyorum taraftar konusu ise başarı olursa sağlanır. Bizim ülkemizin gerçeği bu adın Galatasaray,Fener de olsa başarısızsan 1000 kişiye oynarsın. Şampiyonsan 50.000 kişi. Başakşehirde şampiyon olup başarıyı yakalarsa tribünlerin dolacağını düşünüyorum.

Bende sempatizan sayısının artacağını düşünüyorum, 3 büyükler gibi bir taraftar desteği olmayabilir lakin en azından tribünleri doldurabilirler...O tarz taraftarlarının olmama sebebi aitlik konusunda sıkıntılılar, İstanbul gibi bir şehirde bunu sağlamaları zor, bir şehir takımı olsalardı daha kolay olurdu bu işleri..

Birde Başakşehir yerine daha genele hitap edecek bir isme sahip olmaları işlerini kolaylaştırırdı. Bu şekilde hale belediyenin takımıymış gibi bir algıyla oynuyorlar.. .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: u.r.k.

quote:

quote:

Ligin değeri düşük kabul ediyorum, fakat Digitürk'ü bile katarlılar aldı. Bir şekilde yatırım yapılıyor.

Diğer yandan Çin liginin değeri çok mu yüksek ? Fakat Çinli iş adamları kulüpler üstünden dünya paralar harcıyor sırf dikkati çekebilmek için, belli ki futbola yatırım yapıyorlar. Başakşehir bu mevzu üstünden ciddi bir ortak edinebilir.

Şuan ligimiz çoğu Avrupa ligine göre kolay domine edilebilecek kolay yön verilebilecek bir lig, ciddi paralar harcamaya gerek yok...Adamlar bu haliyle ligi 2 sezondur iyi götürüyor. Bahsettiğimiz takım alt sıra takımı değil ki

Katarlılar RTE yi finanse ediyorlar ama ondan sonra ülkede duracakları şüpheli.

Çin ise işadamlarının değil devlet destekli reklam amaçlı kendi liglerine yatırım yapıyorlar. Avrupada ise marka değeri olan kulüpleri seçiyorlar. Ortadoğuya ne olacağı belli olmayan bir ülkeyi kolay kolay kimse seçmez.

Belediye desteğiyle iyi gidiyorlar. İstanbuldaki belediye tesislerinin tamamına yakını onlara tesis edilmiş durumda. diğer kulüplere yer bile verilmiyor.

Zamanında Uzanın İstanbulsporu vardı. zirveye oynadılar sonra Uzan gidince amatöre düştüler.

• Hocam yorumunu okuyunca direk ilk aklıma gelen Papaz mapaz ne şekilsiniz lan siz? muhabbeti oldu :)

Açıkçası bizim ülkemizde takım tutar gibi, parti tutuyorlar kavramı olduğu için;

Eğer şampiyon olurlarsa Bu sefer de malum partinin oy vereni, bizim partinin takımı diye cidden o takımı tutmaya başlayacaklar.

Atatürk Olimpiyatta 50 kişiye oynadıkları dönemi hatırlarım da, Boz Baykuşlar vardı taraftar grupları.

Şimdi Stadı semte de yapınca ortalama 5 bin 500 kişiye oynuyorlar. İlçenin nüfusu 400 bin.

Forumlarda olsun futbol sohbetlerinde olsun hep olumsuz eleştiririm Başakşehir'i. Proje takımı olduğu için, devlet desteğinde olduğu için. Antipatik bulurum, ve kadrosunda bir çok beğendiğim futbolcu olsa da, oynadıkları futbol ve sistem iyi olsa da, arkasında ki destek olmasa bunları yapamayacağını, buralara gelemeyeceğini net bildiğim için sevmem.

Arkasında ki hükumet desteği ve hükumetin siyasi ideolojisi vs. ile de alakası yok, Futbolda siyaset bulaşmış ona yapacak bir şey yok ama bu kadar destek, sübvanse, vs. ve eşitsizliği midem kaldırmıyor.

Ama Başakşehir'i futbolda sadece bir konuda değişiklik yapmasını umuyorum oda taraftar ve tribün konusunda.

Umarım İngiltere İspanya ve Almanya başta olmak üzere, diğer Avrupa ülkeleri gibi Türkiye'de de semtinin takımı, şehrrinin takımını tutan bir mantığını, durumunu, getirir, buna rol model olur Başakşehir.

Mesela yenilsen de Yensen de diye bir program vardı. Banu Yelkovanı'da sevmem Kasketli keli de;

Ama yıllar önce bir sabah denk geldim, formatı bilirsin, taraftarlar da var, sözü şimdi şuna veriyoruz dedi, söylediği isim yabancı, aha adamın üzerinde Kasımpaşa forması var,

O programın konusu da taraftarlık; Adam İngiliz, Çalıştığı Şirket adamı Türkiye şubesine göndermiş, adam iş durumlarını ayarladıktan sonra, işe yakın diye Beyoğlu'nda oturmuş, adam futbol sever aynı zamanda, semtin takımını araştırmış, bakmış Kasımpaşa. Kasımpaşalıyım ben diyor, maçlarına gidiyor, vs.

Hani Tamam Kasımpaşa'da proje takımı antipatik gelir (ama adamın bir proje olduğunu düşünmüyorum) ama benim için önemli olan o İngiliz ve onun mantığı.

Adam mesela Kendi ülkesinde ki durumu anlatıyor, Liverpool şehri dışında Everton'lı, Liverpool'u göremezsin İngiltere'de diyor. bizde semtin takımı tutulur, eğer sempati duyduğun varsa evinde izlersin maçını, diyor.

ALmanya'ya çok gittim, çok şehrini gezdim mesela futbol içinde gittim, durum aynıdır.

bizde ise durum tam tersi, 127 profesyonel kulüp var, 783.562 km² lik bir coğrafya 80 milyon Nüfus;

Ağırlık 3 büyüklerde. İşte futbolun siyasetten arınması, kulüpler yasasanın çıkması, transferlerde yapılan çakallıklar, menejer ücretleri vs. bitirilmesini gerçekten istiyorsak,

Bu taraftarlık tanımının tamamen değişmesi gerek.

• Kara para aklamak isteyen bir yabancı ortak olabilir. Digiturk'u Katarlıların alması ligin albenisinden dolayı değil tamamiyle siyasi sebeplerden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu yabancı yatırım gelecek herkes city psg olacak diye bir kural yok dünya kadar yabancı sermayeye satılıp patlayan takımda var
    ibb satılırsa onlardan biri olur çantacı göksel voleyi vurup tff başkanlığına geçecek zaten,ayrıca siyaset şampiyon yapmak istese geçen yıl bjk ye yapılan kıyakların çeyreği ibb ye yapılsa onlar şampiyon olurdu
    emre ye yapılan kıyakları ibb ye yapılıyor gibi düşünmeyin emre akhisara gitse orada da kollanmaya devam eder
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.