Şimdi Ara

BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45.613
Cevap
175
Favori
2.674.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 9 ay
  • Cevaplayan Üyeler 3111
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1567
  • Ortalama Mesaj Aralığı 45 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 766
  • Favoriye Eklediklerim 182
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Arda ML (2956 mesaj) Tyres (1567 mesaj) murat1981pls (1527 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (731 mesaj) RavenoLL (720 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (23017 mesaj) Mobil (15775 mesaj) Tablet (1442 mesaj) Mini (4883 mesaj) Uygulama (2233 mesaj)
  • @
264 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷
Giriş
    365 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Atılgan oo

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz
  • Teğmen
    121 Mesaj
    |
    |
  • Binbaşı
    1275 Mesaj
    Kantonların birleşmesi hayal den öteye gidemez. Yakında Barzani'de resti çekecek Suriye Kürtlerine. Ha olan yine bize olacak. 2-3 sene sonra editlediğimde ülkenin hali nece olur az çok biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    365 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Atılgan oo

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz
    |
    |
  • Yüzbaşı
    653 Mesaj

Irak değil, yalnızca petrol değil. Onun akışı farklı yoldan zaten sağlanıyor. Ek olarak Suriye'de Haseke-Deyri Zor hattında da petrol var. Yatak, Irak'ın kuzeyinden bu noktalara uzanıyor.

Troll dostumuz kuyuya bir taş atmış (gerçi yıllardır atıyorlar, tutamıyoruz kendilerini) siz de çıkarmaya çalışmışsınız. Ne yapacaklar? Derinliği taş çatlasa 100 km olan, Irak sınırından Hatay dahil Akdeniz'e uzanan bir Devlet mi oluşturacaklar? Yoksa büyük Kürdistan'ı oluşturup daha fazla alan mı alacaklar? Akdeniz'e götürülmek istenen gaz için gerçekten buna gerek var mı? Rejim'in bölgeye gelişi bu elemanları neden bu denli memnun etti acaba..?

Yav karar alıcı mekanizmadaki kişiler sizin kadar düşünemiyor mu acaba? Hani çok da düşünebildiklerini gözlemlemiyoruz ama hiç mi düşünemez durumdalar? Afrin'e girelim bitirelim işi... Nereye giriyorsun? 30 Ağustos 2016'da Menbiç'te dur dediler, SDF ile masaya oturttular bir daha yaklaşamadın. Hala yaklaşamıyorsun. Deniyorsun ama nereye kadar gidecek bakalım. Hem Afrin'e girsen neye yarayacak? Ulaştırılmak istenen Rejim üzerinden yine ulaştırılacak. Askeri açıdan düşünüldüğünde bile mantıksız. Bir yanda hareketli bir güç var, diğer yanda da bu hareketli gücün birincil hedef olarak belirlediği Akdeniz'e ulaşma yolunda ikincil hedef konumundaki hareketsiz Afrin kantonu var. Afrin Kantonu'na girilse bile doğudaki hareketli güç hareketine devam edecek.

Aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorum. Sahada çeşitli ulusların milliyetçi ya da Siyonist emelleri falan dönmüyor. Farklı bir şeyin mücadelesi var. Biliyorsunuz ne olduğunu. Rejim ile SDF/PYD çok farklı güçler değil. Mücadelede ortak noktaları var. Bağlantıları kesilmedikçe ya da mümkün mertebe kontrol altına alınmadıkça hiçbir işe yaramaz yapılan harekâtlar.

Herşeyden önce şu 7 düvele karşı savaşıyoruz algısının değişmesi gerekiyor.. Sahada atılan her adımın arkasında diplomatik başka adımlar yatıyor. Afrin'e girmek o kadar da kolay değil. Demografik yapısı sebebiyle ortaya çıkacak sorun büyük olacaktır. Kaldı ki şu anda Menbiç yerine birincil önceliğe oturtmak saçmalamaktır. Bir de Hatay çıktı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 3 Mart 2017; 22:48:0 >
    |
    |
    Hümiyettin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    653 Mesaj

Hay senin gören gözlerini...

Caps Lock açık kalmış.

|
    |
    Jon SNOW 37 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    11692 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Lotusx

Irak değil, yalnızca petrol değil. Onun akışı farklı yoldan zaten sağlanıyor. Ek olarak Suriye'de Haseke-Deyri Zor hattında da petrol var. Yatak, Irak'ın kuzeyinden bu noktalara uzanıyor.

Troll dostumuz kuyuya bir taş atmış (gerçi yıllardır atıyorlar, tutamıyoruz kendilerini) siz de çıkarmaya çalışmışsınız. Ne yapacaklar? Derinliği taş çatlasa 100 km olan, Irak sınırından Hatay dahil Akdeniz'e uzanan bir Devlet mi oluşturacaklar? Yoksa büyük Kürdistan'ı oluşturup daha fazla alan mı alacaklar? Akdeniz'e götürülmek istenen gaz için gerçekten buna gerek var mı? Rejim'in bölgeye gelişi bu elemanları neden bu denli memnun etti acaba..?

Yav karar alıcı mekanizmadaki kişiler sizin kadar düşünemiyor mu acaba? Hani çok da düşünebildiklerini gözlemlemiyoruz ama hiç mi düşünemez durumdalar? Afrin'e girelim bitirelim işi... Nereye giriyorsun? 30 Ağustos 2016'da Menbiç'te dur dediler, SDF ile masaya oturttular bir daha yaklaşamadın. Hala yaklaşamıyorsun. Deniyorsun ama nereye kadar gidecek bakalım. Hem Afrin'e girsen neye yarayacak? Ulaştırılmak istenen Rejim üzerinden yine ulaştırılacak. Askeri açıdan düşünüldüğünde bile mantıksız. Bir yanda hareketli bir güç var, diğer yanda da bu hareketli gücün birincil hedef olarak belirlediği Akdeniz'e ulaşma yolunda ikincil hedef konumundaki hareketsiz Afrin kantonu var. Afrin Kantonu'na girilse bile doğudaki hareketli güç hareketine devam edecek.

Aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorum. Sahada çeşitli ulusların milliyetçi ya da Siyonist emelleri falan dönmüyor. Farklı bir şeyin mücadelesi var. Biliyorsunuz ne olduğunu. Rejim ile SDF/PYD çok farklı güçler değil. Mücadelede ortak noktaları var. Bağlantıları kesilmedikçe ya da mümkün mertebe kontrol altına alınmadıkça hiçbir işe yaramaz yapılan harekâtlar.

Herşeyden önce şu 7 düvele karşı savaşıyoruz algısının değişmesi gerekiyor.. Sahada atılan her adımın arkasında diplomatik başka adımlar yatıyor. Afrin'e girmek o kadar da kolay değil. Demografik yapısı sebebiyle ortaya çıkacak sorun büyük olacaktır. Kaldı ki şu anda Menbiç yerine birincil önceliğe oturtmak saçmalamaktır. Bir de Hatay çıktı...

Biz düşünemiyorsak siz nasıl düşünebiliyorsunuz? Böyle konuşabildiğinize göre üst düzey bir yetkilisiniz ya da sahada deneyimleriniz var. Mevcut hükumetin hamleleri başarısız olabilir ve diplomatik olarak sağlam duramıyor olabilirler ama bu Afrin'in önemsiz olduğunu göstermez. Afrin'i alınca diğer tarafı unutmak gerekmiyor.

''Troll'' dediğiniz kişinin görüşünü çok daha öncesinden beri paylaşıyorum. Onun demesiyle bu fikre sahip olmadım.

quote:

Sahada çeşitli ulusların milliyetçi ya da Siyonist emelleri falan dönmüyor. Farklı bir şeyin mücadelesi var.

Peki neyin mücadelesi var?

• Yarbay
    2467 Mesaj
    Abd haberimiz var ama olayda değiliz diyor . herseyi planlayan abd bence.Türkiye ve ypg arasında kalan yeni yönetim tercihini yapamadığı için ypg aracılığı ile rejime izin vermiş ve zaman kazanmış olabilir.

|
    |
  • Yarbay
    2016 Mesaj
    Ulan hepsi alparsan ecevit ve türevleri yüzünden oldu ya

Allahım inşalllah atatürk gibi bir lider gelir

Solcu cumhuriyetçi laik halkçı

Irkçı istemiyorum.

• Yarbay
    2169 Mesaj
    ABD sözüne kanıp Sacur çayından güneye münbiçe inmeyip batıya dönüp 1.kırılma yaşandıysa şimdi de

Münbiçe gitmezsek 2.kırılma yaşanır Fırat Kalkanı Operasyonunda.

Seni Münbiçe sokmayan konjonktür Afrine sokar mı ?

Arada sıkışırsın zamanla Al-Bab a da çökerler. Zaten sınırdaşsın rejimle dibinde orada.

Bizim dostumuz yok bu coğrafyada. Her şey kendi irademize bağlı.
    |
    |
  • Binbaşı
    1061 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aNTIWIRUS

Irkçı istemiyorum.

Atatürk solcu değildi Atatürk zamanı CHP de solcu değildi. İsmet İnönü ile sola kaydı CHP. Araştırmadan yorum yapma

|
    |
  • Binbaşı
    1113 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aNTIWIRUS

Irkçı istemiyorum.

alpaslan ecevit ne alaka ulan? Bazı kesimin kanında var hainlik Çanakkale'de 72.ve77. alayın başında alpaslan ecevit mi vardı?
    |
    |
  • Yarbay
    7185 Mesaj
    Afrin tam bizim sınırımızda sıkışıp kalmış durumda . Mümbiç ile Afrin arasında koridor oluşturmalarına engel olmak için Afrin'e operasyon yapılmalı .

Afrin'i dörtbiryandan kuşatabiliriz .
    |
    |
  • Yüzbaşı
    653 Mesaj

Enerji mücadelesi var. Mesajlarım içerisinde defalarca cevabını verdim zaten. Bir önceki mesajınızda Irak Petrolü'nün Akdeniz'e ulaştırması dan bahsettiniz ama şimdi neyin mücadelesinin döndüğünü soruyorsunuz, ilginç. Anlaşılan bunu düşünmeye ben sevk ettim. Tarihin her döneminde olduğu üzere refah mücadelesi var. Birilerinin ideolojilerine ya da saçma dini öğretilerine sempati duyulduğu için silah akmıyor buralara. İdeolojiler araçtır. Ancak bunu bile anlayabilmek kapasite meselesi.

Sizlerin düşünemedigini ifade etmedim. Afrin'i birincil hedef olarak görerek, karar alıcı mekanizmalarda oturanlardan daha iyi düşünülebildiğini mi sanıyorsun şeklinde bir sorgulama yaptım. Menbiç'e, Rakka'ya ilerlemek isteniyorsa (tabi becerilemiyor şu aşamada) bir sebebi var.

Benim işim bu. Sahayı takip ediyorum. Yetkili birisi yada karar alıcı değilim. Gördüklerim kadarıyla ortaya attığınız tezlerin açık yönlerini söylüyorum. Edindiğim bilgiler açık kaynaklara yansıyan, diplomatik çevrelerde ele alınan bilgiler. Bunlara sahip değilseniz bu sizlerin problemi. Afrin'e girmek ne kolay bir iş ne de şu anda önceliği bulunan bir iş. Sebeplerini de yukarıdaki mesajlarda ayrı ayrı tekrar eder şekilde yazdım. Çürütmek sizin elinizde. Karşıt "veriler" sunabilirsiniz. Şu ana kadar böyle bir karşılık gelmedi. Kör müsün Hatay'a girecekler şeklinde bir sığ düşünce ile gelinecekse ya da kimliğim sorgulanmaya devam edilecekse hiç uzatmayalım. Zira ben de sorguladım ve sorgulamaya devam ederim. Siz kimsiniz ki karar alıcı mekanizmadakilerden daha iyi bildiğinizi sanıyorsunuz? (Olmayacak iş değil tabi. Karar alıcı mekanizmalarda oturanlar her şeyi bilir düşüncesine sahip olduğum anlaşılmasın buradan. Daha iyi düşünebilir ya da daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Ama sahip olduğunuz bilgileri-verileri sunmanız gerekir.)

Kör müyüm? Hayır pek sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 4 Mart 2017; 0:1:0 >
    |
    |
    Hümiyettin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1113 Mesaj
    Şu hevallerin canını yakalım artık sırf bi gelişme var mı diye giiriyorum.
    |
    |
  • Er
    4 Mesaj
    Tutmayın küçük enişteyi...

|
    |
  • Yarbay
    11692 Mesaj

Siz üstü kapalı ifade ettiğiniz için daha açık konuşmanızı sağlamak istedim. Enerji mücadelesi olduğu biraz takip eden herkes tarafından biliniyor.

Şahsen Suriye'de ABD'nin çıkarlarından bağımsız hareket edemememiz bizi sürekli kısıtlıyor. Menbiç'e düzenlenecek hareket konusunda El-Bab kadar serbest bırakacaklarını düşünmüyorum. Eğer orada kurulacak devlet ülkemizin bütünlüğüne tehdit oluşturuyorsa ambargo yemeyi göze alarak hareket düzenleyebilirler. Suriye'ye girerken PKK'ya karşı diye girdik ama IŞİD ile aramızdaki bir savaşa dönüştü. ABD de IŞİD'e karşı savaştırabileceği bir ordu bulduğu için destekledi. Rakka'nın Türkiye'nin çıkarları ile hiçbir ilişkisi yoktur. Oraya gidilirse sadece ABD'nin askeri yerine gidilir.

Kaynak konusunda birbirimizden üstün taraflar değiliz. Herkesin takip edebileceği açık kaynaklardan öğrenmeye çalışıyoruz. Türkiye şu anda Afrin ve Menbiç arasındaki bağlantı kurulmasını engelleme konusunda başarılı oldu. Bundan sonra PKK'yı Fırat Nehri'nin doğusuna göndermek ve Afrin'deki PKK varlığına son vermek arasında çıkarlarımız açısından hangi farklar vardır? İkisinin de ayrı ayrı zorlukları olabilir ama ülkenin çıkarları açısından bunu değerlendirmek gerekiyor.
    |
    |
    Lotusx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    365 Mesaj
    |
    |

• Binbaşı
    1090 Mesaj
    pkk öso dan 2 köy almış.çok yaklaşıan arimah bölgesinden çekiliyoruz
    |
    |
  • Teğmen
    117 Mesaj
    Kürt sınırlarının birleşmesi artık imkansız. Zira oluşabilmesi için bizzat TSK yı delmeleri gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QuicklyMove -- 4 Mart 2017; 1:27:59 >
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
backlink paketleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.