Şimdi Ara

BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷 (629. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45.543
Cevap
163
Favori
2.745.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
266 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 627628629630631
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lotusx

quote:

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

quote:

quote:

He bu arada bu zafer de biz Bab'ın %90 ı bitti dedigimiz zaman bize degilde pkk lı teroristlerin hesaplarindan attiklarina inananlara gelsin!

O zaman ben bir şey yazmamıştım ama şimdi yazayım. Sen onu yazdığında(Genelkurmay Başkanı'nın harekât bitti dediğine dair haberlerin yapıldığı dönem) IŞİD şehrin 90%'ını kontrol ediyordu. Sunulan kaynaklarda da IŞİD'in şehrin 90%'ını kontrol ettiğine dair yaptığı açıklamadan bahsediliyordu. Lakin ne yazıktır ki bir İngilizce katliamına imza attın-ız.

O cümle sağlıklı yazılmış bir tweet değildi. Hiç kimse senin veya benim çevirimin doğru olduğunu %100 iddia edemez. Kaldı ki benim cevirimin yanlış olduğunu söyleyenlere de verdiğim cevaplara karşılıkta alamamıştım(indirect speech). Tweet'i atanın pkk'lı olduğunu göz önünde bulundurursak, bizim tarafımızda olup TSK'nın şehrin %90'ını kontrol ettiğini onaylayacak da değil. Lakin adamın attığı tweet doğru olsaydı şayet, 6 gün içinde şehrin ele geçirilmesi olanaksızdı.

Yazılı olan şey ile anlatılmak istenen açık. İngilizce ile daha fazla pratik yapmak problemini çözebilir. Dil ile pratiğin ötesinde anlatılanı anlamak da önemli tabi... Örgütten; "şehri kaybetmedik, 10%'u halen bizde" benzeri bir açıklama geldiğini düşünmek ayrı bir meziyet. Kaynağın güvenilirliği de sizin probleminiz. O kaynakları takip eden sizlersiniz.

Harekâtı daha iyi takip etsen o günlerde yalnızca şehrin batısında olduğumuzu, IŞİD'in ise çekilme sürecinde olduğunu, geçtiğimiz birkaç günde büyük oranda çekilmiş olduklarını, şehirde kalmış birkaç küçük birimin ise bugün varılan anlaşma ile şehirden ayrıldıklarını, bahsedilen ilerlemenin esasen 6 değil 1-2 günlük olduğunu bilirdin. Şu konuda aylardır, sabah akşam ne yapıyorsunuz hala anlamadım.

Biat ve yandaşlık temel yaşam felsefeleri isterlerse 5 yıldır takip etsinler işlerine nasıl geliyorsa öyle yorumlarlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Terör örgütü IŞİD, 104 gün süren el Bab Savaşı'nda 400'den fazla Muhalif'i öldürdüklerini, en az 31 tank ve onlarca aracı imha ettiklerini ve 385 sivilin öldüğünü açıklamış.

Doğruluğu tartışılır

• quote:

quote:

quote:

quote:

He bu arada bu zafer de biz Bab'ın %90 ı bitti dedigimiz zaman bize degilde pkk lı teroristlerin hesaplarindan attiklarina inananlara gelsin!

O zaman ben bir şey yazmamıştım ama şimdi yazayım. Sen onu yazdığında(Genelkurmay Başkanı'nın harekât bitti dediğine dair haberlerin yapıldığı dönem) IŞİD şehrin 90%'ını kontrol ediyordu. Sunulan kaynaklarda da IŞİD'in şehrin 90%'ını kontrol ettiğine dair yaptığı açıklamadan bahsediliyordu. Lakin ne yazıktır ki bir İngilizce katliamına imza attın-ız.

O cümle sağlıklı yazılmış bir tweet değildi. Hiç kimse senin veya benim çevirimin doğru olduğunu %100 iddia edemez. Kaldı ki benim cevirimin yanlış olduğunu söyleyenlere de verdiğim cevaplara karşılıkta alamamıştım(indirect speech). Tweet'i atanın pkk'lı olduğunu göz önünde bulundurursak, bizim tarafımızda olup TSK'nın şehrin %90'ını kontrol ettiğini onaylayacak da değil. Lakin adamın attığı tweet doğru olsaydı şayet, 6 gün içinde şehrin ele geçirilmesi olanaksızdı.

Yazılı olan şey ile anlatılmak istenen açık. İngilizce ile daha fazla pratik yapmak problemini çözebilir. Dil ile pratiğin ötesinde anlatılanı anlamak da önemli tabi... Örgütten; "şehri kaybetmedik, 10%'u halen bizde" benzeri bir açıklama geldiğini düşünmek ayrı bir meziyet. Kaynağın güvenilirliği de sizin probleminiz. O kaynakları takip eden sizlersiniz.

Harekâtı daha iyi takip etsen o günlerde yalnızca şehrin batısında olduğumuzu, IŞİD'in ise çekilme sürecinde olduğunu, geçtiğimiz birkaç günde büyük oranda çekilmiş olduklarını, şehirde kalmış birkaç küçük birimin ise bugün varılan anlaşma ile şehirden ayrıldıklarını, bahsedilen ilerlemenin esasen 6 değil 1-2 günlük olduğunu bilirdin. Şu konuda aylardır, sabah akşam ne yapıyorsunuz hala anlamadım.

Seninle tartışmayacağım, sana veya bir başkasına tahsilim konusunda bir şey ispat etmek zorunda da değilim. Son yazdığımı da anlamamışsın. O tweeti gündeme ilk kim taşımış ona da tekrar bakmanı tavsiye ederim eğer önemliyse senin için.

Kısacası olan oldu biten bitti artık isterlerse şimdi hala %100'ü bizim kontrolümüzde desinler umrumda değil.

• Daha aşağıya inmeden Doğu ve batı yönünde pyd/ypg yi süpürmeliyiz.

BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷
  • İl teber İ kullanıcısına yanıt
    Hüseyin Bozan önümüzdeki saatler içerisinde Tadif'in de özgürlüğüne kavuşacağını yazmış. Biraz sallama gibi...
  • @hüseyinbozan yazdıysa bence ihtimal büyüktür daha twitterları dolaşmadım...
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    Sallama olmayabilir soylentilere gore ISID cekiliyor.

Yazmış valla 1 saat önce. M4 karayolu sınır deniliyordu, doğruysa nasıl olur bilmiyorum.
  • Esad rejimi tadife saldırdı ama almadan güneye inmeye başladı belki tadif konusunda Ruslarla anlaşmış olabiliriz. Çünkü Al-Bab'ı korumak için Tadif önemli...
    İşte aslında üstü kapalı söylemek istediğim o eğer anlaşılmadıysa girmek yine soruna yol açacaktır. Kaza falan durumu olmasın yine.
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 2 Haziran 2021; 21:13:33 >
  • Tekrardan osmanlı gibi dünyanın hakimi biz olucaz az kaldı türkün önünde kimse duramaz bunlar diriliş'in sancıları zefer yakındır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruzgar3460 -- 23 Şubat 2017; 21:11:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptanreis60

Tekrardan osmanlı gibi dünyanın hakimi biz olucaz az kaldı türkün önünde kimse duramaz bunlar diriliş'in sancıları zefer yakındır.

Ansızın 82 şam 83 musul işte osmanlı gücü allah reisimizi basımızdan eksik etmesin

• Münbiç merkezdeki askeri meclise bombalı saldırı yapıldığı çok sayıda leş olduğu bilgisi var teyitsiz. Umarız doğrudur
  • Acilen Menbic e operasyona başlamalıyız. 1 gün bile durmak zarar. Bu yapılan operasyonlara çok geç kalındı

• ıranın bılmem nesı havlamıs surıyeden cıkınnn dıyee:))yavuz sah ısmaıl meselesı:)
  • Bu temizledigimiz yerlerde petrol falan yok değil mi? Gerci olsa bize birakmazlardi :/

• quote:

Orijinalden alıntı: Circassian81

Bu temizledigimiz yerlerde petrol falan yok değil mi? Gerci olsa bize birakmazlardi :/

Rafineri vardı aldığımız 3 ay önce alınan bölgede. (Hala elimizde.)

Ama Rusya bizimkiler ordaki petrolü satmasınlar diye vurdu.

Yani yok.

• El Bab'ta teröristlerde bomba yağdıran pilotumuzdan Nusret taklidi...

• Topunuz gelin ulan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laptopal99 -- 23 Şubat 2017; 22:36:58 >
  • 
Sayfa: önceki 627628629630631
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.