Şimdi Ara

BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷 (352. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45.543
Cevap
163
Favori
2.745.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
266 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 31 Mayıs 2021; 23:31:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ışid pkklılara saldırdı

https://mobile.twitter.com/ebu_rakka/status/797393823320211456

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lotusx L kullanıcısına yanıt
    Kısaca cevaplayayım. Şu anda ulusal çıkar değil ulusal güvenlik düşünmek durumundayız. Halep derken Hatay gitmesin de.
  • TSK Destekli ÖSO, pkk/ypg kontrolündeki Menbiç'in sınır köylerini de ÖZGÜRLEŞTİRDİ.

Sırada eş zamanlı pkk ve ışid itlafları...

Fistanları hazırlayın höwaller.

BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerosoldreams -- 12 Kasım 2016; 19:52:55 >
  • şöyle yazılar var...

Bölgedeki kaynaklarımız
    "Rus Askeri yetkililerin #Afrin'e giderek #YPG ye
    #El-Bab dan uzak durmalarını" söyledikleri aktarıyor.

kaynak bu:https://twitter.com/Halitisci

ve ayrıca Suriye ve Rus ordusunun el bab operasyonunun yakında başlayacağını yazmış ekim 26 sında.Trump ise Suriye'de rejimi desteklemenin en iyi yol olduğunu söyledi.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/1323042-trumptan-suriye-aciklamasi

• quote:

Orijinalden alıntı: Bansai!

Bir şeyi merak ediyorum. Trump başa geleceğine göre muhaliflerde iyice zayıfladığına göre ESAD çok yüksek ihtimal savaşı kazanacak. En sonunda bizim Fırat Kalkanı harekatında aldığımız yerler ne olacak? Esadla anlaşma mı imzalanacak, çatışma mı çıkacak, ilhak mı edilecek ne olacak yani?

Savaşı esad kazanırsa alınan bölgeler esada devredilir,işgal edecek halimiz yok. Esad da aldığı bölgeleri olduğu gibi ypgye verir,suriyenin kuzeyinde federal pkk devleti kurulur. Yapacağımız çok da fazla birşey yok açıkçası.
  • HunterDare H kullanıcısına yanıt
    Ne bileyim o kadar harekat yapıp kanlı bıçaklı olan esada geri vermeleri pek aklıma yatmıyor. Belki Rusya aracılığıyla esadla normalleşme süreci başlar ve TSK suriyeden çekilir. Ayrıca Esadın YPG ye devredeceğini pek sanmıyorum. Bence Esad muhalifleri ve Işidi bitirirse YPG nin üzerine yürüyecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemena

Kısaca cevaplayayım. Şu anda ulusal çıkar değil ulusal güvenlik düşünmek durumundayız. Halep derken Hatay gitmesin de.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 31 Mayıs 2021; 23:31:46 >
  • quote:

Ne bileyim o kadar harekat yapıp kanlı bıçaklı olan esada geri vermeleri pek aklıma yatmıyor. Belki Rusya aracılığıyla esadla normalleşme süreci başlar ve TSK suriyeden çekilir. Ayrıca Esadın YPG ye devredeceğini pek sanmıyorum. Bence Esad muhalifleri ve Işidi bitirirse YPG nin üzerine yürüyecektir.

Devlet lideri ise tek ve yegane amacin Kendi ulken ve milletinin bekasi olmalidir.
    Esadin ne halt yedigi bu duzeyde tepkiyi verdirmez

Halk olarak tepki baska verilir ama lider olarak bu seviyede olmaz.
    Bu adam dibimizde yani konusarak cozulmeyecek bir sorun varsa sahada silah ile cozersin

Silah gucun yoksa o zaman iletisimi kesmeyeceksin.

Bizimkiler hem silah hemde iletisim yolunu kapattilar.
    Ortada oyle buyuk bir lokma var ki heralde ulkeyi yonetenler o lokmayi yutarken halka ne deriz kara kara onu dusunuyolardir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lotusx

quote:

İsterseniz uzun cevaplayın. Reel-İdeal Karşılaşması'na döner. Yani bir olan durum var bir de olması gerektiği düşünülen veya troll şekilde olduğu zannedilen durum-lar var.(Burada hangisi yaşanıyor anlamadım.) Ben olan durumu açıkladım, fikirlerimi ya da olmasını istediğim şeyi değil. Halep'teki olaylar için "bize ne" sorusu ile karşılık vermek sahadan bihaber olmanın göstergesidir.

Güvenlik düşünmek durumundayız deyince ne oluyor? Gerçekten o durum mu ele alınıyor oluyor-zannediyorsunuz? Hayır. Değişiklik istiyorsanız cevap olarak yazdığınız yazıyı bana değil Dışişleri'ne ya da RTE'ye gönderin.

Çenem düştü bu aralar. Boş yazılara uzun lakırdılar ediyorum, bağlantılı şeyleri anlatırken ayrıntılı bilgi olmayınca konudan konuya atlıyormuşum olup, anlaşılmıyor da.

Kısa adama danışman olacak adamsın. Buralarda harcanıyorsun

• #SON DAKİKA

"Oliver Bertrand" isimli gazeteci görünümlü Fransız Ajanı, Gaziantep'te Türk Polisi tarafından gözaltına alındı.
    Halep ne yahu Halep az, daha durun Şam'da namaz kilacagiz.

• quote:

Hayaller hayaller.
    Esed'in amacı sadece güneyi kurtarmak,bunu hemen kuzeyi terketmesi ve pydye her anlamda yardim etmesinden anlariz.
    Ki guneyi kurtarmasi iran-ırak-suriye guneyinden sii koridoruyla rusya-yi sicak denizlere indirmek icin yetecektir

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 31 Mayıs 2021; 23:32:3 >
    Haksızlık etme bana. Ben senin analizlerini çok beğendim. Müthiş bir stratejik derinliğin var.
  • quote:

Haksızlık etme bana. Ben senin analizlerini çok beğendim. Müthiş bir stratejik derinliğin var.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 31 Mayıs 2021; 23:32:16 >
  • quote:

quote:

Analizlerimi beğendin... Bir şey anladın mı ki acaba?

Dedim ya. Kısa adama taş çıkartıyorsun. En az onun kadar iyisin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Analizlerimi beğendin... Bir şey anladın mı ki acaba?

Dedim ya. Kısa adama taş çıkartıyorsun. En az onun kadar iyisin.

Kürt vatandaşlar milliyetçi duyguları ağır bastıklarından pek anlayamıyorlar, ben sekuler, Atatürkçü bir vatandaş olarak olayı aşağıdki gibi görüyorum.

Suriye kürtleri pkk ile ortak olmazsa idiler, yani komunist değil, kürt kardeşlerimiz dediğimiz sunni kürtler gibi ortadoğuya ait yaşam tarzını benimselerdi, mesela Iraqlı kürtler gibi, eminim biz türkler, suriye kürtlerini komşu olarak görmekten memnun olacaktık. Şunu demek istiyorum: ben şahsen kürtleri araplara göre bizim kültüre daha yakın buluyorum, berabet yaşayabiliriz, ama pkk sempatizanlarını kesinlikle hiçbir türk kabul edemez.

Pkk sunni bir dine mensup olsaydı, batıdan hiç yardım alamazdı, çünkü islamiyet düşmanı batı, sırf kaos yaratsın diye pkk yı maşa olarak kullanıyor ve destekliyor. Amaç islamiyeti, musluman toplulukları fakirleştirmek, baskı altında tutmak.

Suriye kürtleri pkk çizgisinden gittiği için batıdan yardım görüyor, ama şunu bilmeliler ki, artık açılım da bitti, Türkiye devleti sınırımızda bir pkk devletine hiçbir zaman musade etmez, amerika ne kadar istese bile, 3. dünya savaşı çıkarsa bile , ama pkk devleti kurulamaz, bunu kürt milliyetçileri de amerikalı da israili de almanı da böyle bile.

• actively kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarını baştan sona yanlış. Bütün dünyada yıllarca batı sünni dünyaya destek verdi. Hala da veriyor. Sünni kürt ayrılıkçı bir hareket olan kuzey ırak bu sayede nerdeyse bağımsız olan tek kürt bölgesi.

• egemena E kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 31 Mayıs 2021; 23:32:30 >
  • 
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.