Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI🔥 🇹🇷

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı
45.880
Cevap
208
Favori
2.603.328
Tıklama
Giriş
    10928 Mesaj
    sabahtan beri haberleri takip ediyorum

arap ülkelerinden tut, 28 ab ülkesi ve abdye kadar bir tane ülke bile bu harekatı doğru bulmuyor. Ortak ab bildirgesini de bir tek macaristan veto etmiş. Geri kalan 28 ülke operasyon durmalı diyor, lübnan durmalı diyor, arap birlikleri durmalı diyor, fransa durmalı diyor, abd durmalı diyor, finlandiya yeni silah parçaları için lisans vermeyeceğiz durmalı diyor.

kısacası doğru yoldayız.

Orijinalden alıntı: MRT_

Bu siteyi soruyorsun sanırım. Suriyede nere vuruluyor nere alınıyor hepsini haber olarak gösteren bir site.
    https://syria.liveuamap.com
    Teşekkürler hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    5621 Mesaj

daeşle bile karşı karşıya gelmekten korkanlar bizi mi vuracak ?
    |
    |
    burakko9 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: burakko9

fransa'nın türkiye'ye askeri müdahale dahil yaptırımları olacağı söyleniyor bilgisi olan var mı? sözde fransa nın dışişleri bakanı açıklamış
    Aynen hocam yine zırvalamışlar teröristlere vuruyoruz sahiplerinden ses çıkıyor!
    |
    |
    ALLAH devletimizin ve ordumuzun yardımcısı olsun,
    Harekat Farz olmuştu
    Yanlız , bu hainler tekrar kur savaşı açıp dolar Euro ne varsa patlatabilirler , bu da canımı sıkıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    nato:
    genel sekreterlikten 2 ayrı açıklama geldi;
    1. türkiye bu örgütten çok çekti ve kayıplar verdi, haklı kaygılarını anlıyoruz. turkiye' nin dikkatli bir şekilde dozunda davranacağını düşünüyoruz.
    2. 1 saat sonra bu sefer de "bölgeye askeri müdehale ortamı de-stabilize eder" dediler

avrupa birliği
    - ispanya direk desteğini açıkladı.
    - macaristan, avrupa birliği parlementosunun türkiye aleyhinde uyarı açıklamasını veto etti.
    - fransa ve ingiltere bm güvenlik konseyini durumu tartışmak için toplantıya çağırdı

abd
    - trump kısaca "yapacağınız işi s***yim ben gidiyorum dedi. zaten orada ne halt ediyoruz bize de bir faydası da yok tadında bir açıklama yaptı.
    - bazı senatörler (chris van hollen ve lindsay) sürekli açıklama yapıyor "yaptırım da yaptırım", "en ağır şekilde ceza verilecek" vs gibilerinden.
    (benim kişisel fikrim abd' den gelen yorumların tamamı iç siyasete yönelik ve abd gerçekten de "ne bok yerseniz yiyin zaten boka sarınca yine beni çağıracaksınız" modunda)

iran
    - türkiye sınırına yakın bir bölgede daha önce duyurulmamış bir tatbikata başladı. bunun pjak' a karşı bir operasyonel sinyal olduğu düşünülüyor

işid
    - al-hol kamplarında (işid'li kadın ve çocukların tutulduğu kamplar) kargaşa ve çatışmalar olduğu söyleniyor (teyitli değil)
    - sdf (pkk/ypg de diyebilirsiniz) işid' e karşı bütün operayonları duyurduğunu açıkladı. ne operasyonu vardı ben bilmem...
    - sukhana, homs' un kuzeyinde büyük ölçekli bir saldırı başlattı. 17 suriye rejim ordusu personelinin öldürüldüğü söyleniyor

türkiye
    - baya bir başarılı hava saldırı yapıldı yapılıyor. sınır boyunca çokça hedef vurulmuş durumda. tal-abyad' ta yoğun topçu saldırısı ve yeni dalga hava harekatı başlamış deniyor.
    - nusaybin ve ceylanpınar' a güneyden havan saldırısı oldu. 2 atış. hafif maddi hasar dışında yaralı ve ölü yok.
    - kamışlı' daki sözde ypg özel hareket kuvveti hat' ın yok edildiği haberleri geliyor.*
    - felah isimli bir arap kaynağına göre operasyon başladığından beri 90 örgüt üyesi, 17 pikap ve 5 zırhlı aracı yok edilmiş durumda.

suriye
    - doğal olarak kınıyorlar ve terörist bir saldırı olarak niteleyen bir açıklama yaptılar
    - pkk' ya "bak amerika ile ortak olmaya kalkarsanız böyle olur" tadında bir mesaj gönderdiler ve "gereğini yaparsanız gerekirse bu ülke sizi kucaklamaya hazır " tadında bir sinyal gönderdiler.
    - türkiye' den gelen top atışlarına karşı idlib' e güdümlü füze bataryaları konuşlandırıldı.

• Yüzbaşı
    537 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Hendrik Johannes Cruijff

Atatürk ne demiş.

Türk çocuğu bir daha arap toprağı için savaşmayacaktır.

Yurtta sulh cihanda sulh

Komşularla hemen yakın ilişkiler kurmuştur kurtuluş savaşı sonrası hatta.

Atatürk'ün tek isteği Hatay'dı oda vefatından sonra olsada gerçekleşti.Onun dışında Türk toprakları güncel şuanki durumdur eksiği gediği yoktur.

Kıbrıs'a aslında operasyon düzenlenmeyecekti.Oradaki durum rum papazlarının b*k yemesi(enosis) ile ve iş zora düşünce yunanlara yanlaması sonucu olmuş birşeydir normalde Kıbrıs bir bütün halinde ayrı bir devlet olarak duracaktı.Türklerin oradaki insan populasyonunu ve ağırlığını insanlarını korumak için operasyon düzenlendi geç olsada gerekli bir operasyondu.

Alıntıları Göster
    Sen halen buradamisin .?

|
    |

• Binbaşı
    1750 Mesaj
    Tel Abyad'a karadan girilmiş
    |
    |

F-4E Phantom II
    1987-2014
    F-4E 2020 Terminator over Turkish Skies

1958-2018 Baba Phantom 60 yıldır göklerde
  • Yarbay
    5621 Mesaj
    çok hızlı girdik sanırım.

sabaha resulayn düşüyormuş haydaaaaaa
    |
    |
    [16 Ocak 2020 12:24:32 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

Yahu biz niyet kendimizi anlatamıyoruz ulan girdiğimiz bölgede petrol kuyusu bile yok çölü alıp kendimize mi geçirecez neyin kafasında bunlar ? Suriye devletinin içinde pkk devleti kurarken toprak bütünlüğü bozulmuyor ama TÜRKİYE terörist avlayınca biz bozuyoruz öyle mi ilginç ya biz bir noktayı kaçırıyoruz yada aynı dünyada yaşamıyoruz.
    |
    |
    Elma kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: HamiyetiTürk

...Bu suretle Rusların yüksek tabakası “Tatarlaşmakta” idi. “Tatarlaşma” hareketinde en mühim cihette: Altın Orda’dan birçok Moğol-Türk büyüğünün Rus Knezlikleri hizmetine girerek Ortodoksluğu kabul edip Ruslaşmaları olmuştur. Rus Tarihi’nde mühim rol oynayan 130 kadar asil ailenin “Tatar”(Türk) menşeli olduğu söylenmektedir. Bunlardan bazıları şunlardır…
    (Prof.Dr Akdes Nimet Kurat,4. ve 18. Yüzyıllarda Karadeniz Kuzeyindeki Türk Kavimleri ve Devletleri)

Kitap alıntısı Ahmet Şafak’ın Kurt Kapanı adlı eserinden. Aşağıya koyduğum sayfada tarihçi Lev Gumilyev'in Rusya'da kabul gören fikrini okuduktan sonra ne demek istediğimi anlayacaksın.

Alıntıları Göster
    Yahu zaten türklerin bir kısmı ruslaştırıldı şuan bu coğrafyadaki kısmıda araplaştırılıyor bu kadar basit türk gelenek göreneği diye birşey kalmadı inandığınız ve yapılan pek çok şey faklı güruhun gelenekleri çeçenler abazlar bile daha sadık geleneklerine.Türklük asimile oluyor ve gittikçede hızlandırıyorlar.
    |
    |

• Yarbay
    5110 Mesaj

Ergen kardeşim ben mühendisim uluslararsı firmada çalışıyorum üyaşım 41 ve milletvekilinden çok maaş alıyorum senden iyidir durumum ok sen okumaya başladınmı onu söyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 9 Ekim 2019; 21:43:26 >
    |
    |
    GODLİİKEE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Orijinalden alıntı: sefa1451

Yahu biz niyet kendimizi anlatamıyoruz ulan girdiğimiz bölgede petrol kuyusu bile yok çölü alıp kendimize mi geçirecez neyin kafasında bunlar ? Suriye devletinin içinde pkk devleti kurarken toprak bütünlüğü bozulmuyor ama TÜRKİYE terörist avlayınca biz bozuyoruz öyle mi ilginç ya biz bir noktayı kaçırıyoruz yada aynı dünyada yaşamıyoruz.
    Abd yalakaları işte hocam.
    |
    |
    kahraman ordumuz zaferle dönsün, Allah yardımcımız olsun.
    |
    |

pusuya yatmış aslan gibi hiç bir tepki vermiyor. sadece bilgilendirmeleri alıyoruz diyorlar o kadar.
    |
    |
    Akpliyim, açılım zamanı ak partiye oy atmadım bu nesaçmalık diyerek. Ama şimdi şunu görüyorum, açılımın denenmesi şuan yaptığımız tüm yurt içi ve yurt dışı operasyonlara temel sağlıyor. Herkes bizim barışçıl yolu denediğimizi, ve ne kayıplar verdiğimizi gördü. Keşke kayıplar vermeseydik ama bir şeyler olacaksa oluyor. Vatanı için savaşan herkes şehit oldu. Bugün biz meşru müdafaa hakkımızı sorunsuzca kullanıyorsak bunun etkisi vardır. Ülkedeki kürt sorununa yapılabilecek en en enn fazla barışçıl yolla yaklaştık. Ama onlar silah yığmayı tercih etti.

Çözüm bittiğinden beri biz de leşlerini yığmayı tercih ediyoruz. Hükumetin 1 çözüm hatasını görün evet, ama 3 telafisini de yabana atmayın. O hataya da yukarı da yazdığım gibi, ne kadar hata denirse artık. Ülkenin 50 yıldır uğraştığı sorunu, 50 yılda:
    21 tsk mensubu
    775 emniyet görevlisi
    1350 köy korucusu
    41.828 militan
    4.828 sivil (2015 verisi yani çoktan çok daha fazla oldu)

hükumet bunu bitirme aşamasına getirdiyse, kimse burada ama megri yauvv diyip habur zombiciliği yapmasın. eğer çözüm bir hataydı ise, 50 kere telafi edildi, yok hata değildiyse zaten hala uğraşılıyor bakın.

devletinizin yanında durun.

|
    |

• Yarbay
    5110 Mesaj
    Tel abyada girildiği söyleniyor doğrumudır

TÜRK KANI TAŞIYAN TÜRK IRKINDAN GELEN HERKESE SELAM OLSUN! TÜRKİYE'DE YAŞAYAN HİÇBİR AZINLIK'IN DEVLETİ BÖYLE DÜNYA İLE SAVAŞI GÖZE ALAMAZ. KENDİLERİNİ TÜRK'LERDEN ÜSTÜN GÖREN BOŞNAK,ÇERKEZZ VE ARNAVUTLAR İYİ İZLESİN.
    |
    |
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,922
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.