Şimdi Ara

Barış Özcan ile Söyleşi | Kullandığı telefon ve kullanım şekli üzerine

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
2
Favori
3.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Barış Özcan ile New York'da bir araya gelme şansı bulduk ve akıllı telefon kullanım alışkanlıkları üzerine güzel bir sohbet gerçekleştirdik. 

• İster katılan olur ister katılmayan olur Türkiye'de birçok kişi sabah 8:30 işe başlayıp akşam 18:00 hadi bazısı 19:00 da işten çıkıyor. Sonra araban yoksa bindin diyelim halk otobüsüne yada metrobüse +1 saat ve yol yorgunluğu evde diyelim 7'de oldun şimdi bir duş alıp bir yere gitsen yine +1 saat daha ben saat kaçta sosyal hayatımı yaşayacağım nasıl sosyalleşeceğim o yüzden bence insanlar telefona bu kadar bağlı, o kadar uzun süre çalışıp yorgun oluyorlar ki kafalarını dağıtmak biraz gülümsemek için telefonlarına sarılıyor.
    Keşke herkes saat 09:00 işe başlayıp akşam 17:00 işten çıksa hayatını yaşayıp bu kadar telefona bağlı olmasalar gülüp eğlenseler, sosyalleşseler.

Ülkemizde sorun o kadar çok ki o kadar kafalar stresli ki bırak birşey üretmeyi insanlar dün ne yediğini bile hatırlamıyor.
    Başlıca Sorunlarımız:
    - Nüfus
    - Trafik
    - Hayat Pahalılı & Ekonomi
    - Siyasi kavgalar

Bugün dışarı çıkıp birşeyler yapsan en az +50 TL harcarsın işten çıktın açsın sonuçta üzerinede bir kahve içtin desem. Haftada 3 gün gittin desem hadi iyimserim 50*12= 600 TL inanın bana güzel para. Parayıda geçtim İstanbul için konuşacak olursak biryerden başka biryere gitmek inanın ölüm yol o kadar yoruyorki insanı gözünüz bile kesmiyor çoğu zaman.

İşte bunlar çözüldüğünde sözümdür tüm bildirimleri kapatacağım hatta bir 3310 alıp hayatımı o şekilde geçireceğim.

Bir belgeselde izlemiştim yanılmıyorsam İngiltere adam işten çıkıyor bisikletle gidiyor arkadaşıyla buluşmaya bir yandan içkisini yudumlarken arkadaşlarıylada sohbet ediyor. Al sana hayat ne ekonomik sorunlar var, göçmen derdi var yada nüfus derdi başka birşey adamlar hayatını yaşıyor.
  • Barış Özcan referanstır ,youtuber olmak isteyenlere.
    Sürpriz bir röportaj olmuş.Teşekkürler.

• Barış Özcan kaliteli içerik üreten nadir türk youtuberlardandır. Dandik youtuberların arasında bir vaha gibidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tommy Shelby -- 2 Eylül 2018; 15:10:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Barış Özcan tek takip ettiğim YouTuber

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İster katılan olur ister katılmayan olur Türkiye'de birçok kişi sabah 8:30 işe başlayıp akşam 18:00 hadi bazısı 19:00 da işten çıkıyor. Sonra araban yoksa bindin diyelim halk otobüsüne yada metrobüse +1 saat ve yol yorgunluğu evde diyelim 7'de oldun şimdi bir duş alıp bir yere gitsen yine +1 saat daha ben saat kaçta sosyal hayatımı yaşayacağım nasıl sosyalleşeceğim o yüzden bence insanlar telefona bu kadar bağlı, o kadar uzun süre çalışıp yorgun oluyorlar ki kafalarını dağıtmak biraz gülümsemek için telefonlarına sarılıyor.
    Keşke herkes saat 09:00 işe başlayıp akşam 17:00 işten çıksa hayatını yaşayıp bu kadar telefona bağlı olmasalar gülüp eğlenseler, sosyalleşseler.

Ülkemizde sorun o kadar çok ki o kadar kafalar stresli ki bırak birşey üretmeyi insanlar dün ne yediğini bile hatırlamıyor.
    Başlıca Sorunlarımız:
    - Nüfus
    - Trafik
    - Hayat Pahalılı & Ekonomi
    - Siyasi kavgalar

Bugün dışarı çıkıp birşeyler yapsan en az +50 TL harcarsın işten çıktın açsın sonuçta üzerinede bir kahve içtin desem. Haftada 3 gün gittin desem hadi iyimserim 50*12= 600 TL inanın bana güzel para. Parayıda geçtim İstanbul için konuşacak olursak biryerden başka biryere gitmek inanın ölüm yol o kadar yoruyorki insanı gözünüz bile kesmiyor çoğu zaman.

İşte bunlar çözüldüğünde sözümdür tüm bildirimleri kapatacağım hatta bir 3310 alıp hayatımı o şekilde geçireceğim.

Bir belgeselde izlemiştim yanılmıyorsam İngiltere adam işten çıkıyor bisikletle gidiyor arkadaşıyla buluşmaya bir yandan içkisini yudumlarken arkadaşlarıylada sohbet ediyor. Al sana hayat ne ekonomik sorunlar var, göçmen derdi var yada nüfus derdi başka birşey adamlar hayatını yaşıyor.

• Barış Özcan'ın Apple ekosistemi insanı olduğunu düşünüyorum, sponsorluk anlaşmaları olmasa bundan vazgeçeceğini sanmam.

• hani bir söz var "bu adam youtuber ise diğerleri ne ?"

• Sevdigim bir kişi fakat hiç ilgimi cekmeyen bir konu konuşulmuş, canli yayına davet ederseniz çok memnun oluruz

• Canlı yayın konuğunuz'da olsun lütfen, Takip ettiğim 2-3 kişiden biri youtube'da gerçekten çok takdir ettiğim kişilerin başında geliyor bu konularda.

• Barış Özcan gibi insanların değerini bilmemiz lazım. Umarım kendisini yine konuk edersiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Overrated

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Escapetolife

Barış Özcan'ın Apple ekosistemi insanı olduğunu düşünüyorum, sponsorluk anlaşmaları olmasa bundan vazgeçeceğini sanmam.
    Yav neyi varmış bu Apple ekosisteminin? Abartılmış bir ekosistem

Adam Note 3'den beri Samsung kullanıyor geçiniz efendim Apple işlerini.

• Adobe de kariyerli biri olup ta orayı bırakıp youtuber olmak benim için çıta düşürmektir. Belki keyif aldığı için sıkıldığı yeri bırakmış olabilir ama ben şahsen üzüldüm öyle birinin youtuber olmasına.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • adam iyi hoş güzel konuşuyor da kardeşim bu adam telefondan anlamıyor belli ki hani terimlere falan hakim değil.

Samsung olarak sırf adam youtuber diye sırf milyon takipçisi diye teeee amerikalara lansmana davet ediyorsun masrafını karşılıyorsun.

Cidden yazık yani o kadar teknoloji üreten kanal varken gidiyorsun başka içerikler üreten kişiyie çağırıyorsun.

Bu adamın yaptığı işe de saygılıyım ve çok kaliteli içerikler üretiyor.
    Ama teknoloji farklı bir iş konular alakasız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tommy Shelby

Barış Özcan kaliteli içerik üreten nadir türk youtuberlardandır. Dandik youtuberların arasında bir vaha gibidir.
    Kalitesiz içeriğin daha çok izlenme ve gelir getirmesi youtube'un en büyük problemi.
    Örnek veriyorum, youtuber'ın biri dünyayı gezip epey para harcayarak kültürü, yemekleri, dilini vs. tanıtıyor.
    Diğer bir youtuber para harcamadan Gta5 mod videosu yükleyerek, saçma sapan bağırarak yukarıdaki örneği izlenme ve gelirde 5'e katlıyor.
    Bu da malesef kaliteli içerik üretenleri bezdiriyor.
  • Kendisi icin Cemaat mensubu Abi lerden oldugu ifade edilmekte . Elbette her cemaat mensubu yasadisi islerle ugrasacak birsey yoktur ama bu adam sonuc itibariyle Cemaat oldugu ifade edenler cok. Bircok youtube videolarinda bu dolayli da ifade ediliyormus :

https://eksisozluk.com/baris-ozcanin-15-temmuzda-yayinladigi-video--5416471

Mesut Cevik "abi" demesi de cok ilginc . Yastan oturu mu nedir ?

Biliyoruz ku bu tur olusumlar gizlidirler tipki orduda kendilerini cok iyi gizlemeleri gibi . Sanal alemde de gosterilmis cizilmis bilinen profil ve ozgecmisleri de pekala gorunen ile paralel farkli bir kimlikleri de olabilir ?

DH den ozellikle Mesut Cevik ve varsa baskalari bu ise bilerek veya bilmeyerek alet mi olmaktalar yoksa son zamanlarda stratejjik bir yaklinlasma midir bilinmez ...

Sunu da hic sevmem : Bu tur olusumlari 15 Temmuz kalkismasi oncesi bakis acisi ile ele aliyorum yani olayi Cemaat kesiminin de kendisini kendi gorus acisina gore iddia ettikleri cerceveden ele alicak yargilayacak kadar sig degilim .

Cemaat denen bu olusum dini de yozlastirmistir ... Bunlar apayri konulardir elbette ama sonuc itibariyle baglantili bu tur insanlarin da gercek kimliklerini ifsa edilse herhalde o kadar milyon dan fazla abonelikleri de bicak gibi kesilecektir ...

Kendisi de bu olaylara kismen ecvap vermis gerci kendi sitesinde iste :

http://barisozcan.com/baris-ozcan-eksi-sozlukteki-iddialar/

Zaman Gazetesi ile temasi hangi seviyede olursa olsun yok oyle degilde soyle imis filan bana sahsen pek inandirici gibi gelmiyor

Tarafimca itham yoktur sadece baska sitelerdeki ve bu sahsin videolarindaki dolayli ifadeleri vs ile iddialar var. Bu iddialar dogru ise DH yonetimi de Mesut Cevik basta olmak cok sakat islere bulasmistirlar .

@Speed-Step

Bu sahis en iyi ihtimalle saibelidir elbette eline birsey alip cebir veya planlama vs yapmamis olsa da CEmaat kesiminden olmadigini nasil ikna edebilecek :) ?

Benim gibi dusunen dile getiremeyenler hatta like dahi atmaktan cekinen tereddut edenler emin vardir. Mesele like almam veya benim gibi dusunenleri ifsa etmek veya cevaplarla desteklenmem degil... Mesele bu durumu ifade etmesi ve eminim Mesut Bey zaten biliyordur veya iyimser bilmiyordur diyelim ....

• alemburda34 kullanıcısına yanıt
    Sonuna kadar haklısınız,maalesef :(

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    15 Temmuz’u yurt disindaki bazi kacak fetocular da lanetliyor, bknz. Hakan sukur (sonuna kadar inkar en buyuk ozellikleridir)

O yuzden bu arkadasin yazisinda degindigi konular eger feto uyesiyse kendisini aklamaya yetmez..

• youtube 1 milyon izlenme başına ; ortalama 100 $ veriyor !
    bu yüzden genelde youtuber'lar suponsorlu işlere bulaşıyorlar.

bu yoruma aksi cevap yazacakların en az 500 bin izlenmiş videoları var ise
    bu videolarının linkini verdikten sonra,
    bu tezin aksini açık bir şekilde itiraz edebiliyorlarsa etsinler !

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Kendisi icin Cemaat mensubu Abi lerden oldugu ifade edilmekte . Elbette her cemaat mensubu yasadisi islerle ugrasacak birsey yoktur ama bu adam sonuc itibariyle Cemaat oldugu ifade edenler cok. Bircok youtube videolarinda bu dolayli da ifade ediliyormus :

https://eksisozluk.com/baris-ozcanin-15-temmuzda-yayinladigi-video--5416471

Mesut Cevik "abi" demesi de cok ilginc . Yastan oturu mu nedir ?

Biliyoruz ku bu tur olusumlar gizlidirler tipki orduda kendilerini cok iyi gizlemeleri gibi . Sanal alemde de gosterilmis cizilmis bilinen profil ve ozgecmisleri de pekala gorunen ile paralel farkli bir kimlikleri de olabilir ?

DH den ozellikle Mesut Cevik ve varsa baskalari bu ise bilerek veya bilmeyerek alet mi olmaktalar yoksa son zamanlarda stratejjik bir yaklinlasma midir bilinmez ...

Sunu da hic sevmem : Bu tur olusumlari 15 Temmuz kalkismasi oncesi bakis acisi ile ele aliyorum yani olayi Cemaat kesiminin de kendisini kendi gorus acisina gore iddia ettikleri cerceveden ele alicak yargilayacak kadar sig degilim .

Cemaat denen bu olusum dini de yozlastirmistir ... Bunlar apayri konulardir elbette ama sonuc itibariyle baglantili bu tur insanlarin da gercek kimliklerini ifsa edilse herhalde o kadar milyon dan fazla abonelikleri de bicak gibi kesilecektir ...

Kendisi de bu olaylara kismen ecvap vermis gerci kendi sitesinde iste :

http://barisozcan.com/baris-ozcan-eksi-sozlukteki-iddialar/

Zaman Gazetesi ile temasi hangi seviyede olursa olsun yok oyle degilde soyle imis filan bana sahsen pek inandirici gibi gelmiyor

Tarafimca itham yoktur sadece baska sitelerdeki ve bu sahsin videolarindaki dolayli ifadeleri vs ile iddialar var. Bu iddialar dogru ise DH yonetimi de Mesut Cevik basta olmak cok sakat islere bulasmistirlar .

@Speed-Step

Bu sahis en iyi ihtimalle saibelidir elbette eline birsey alip cebir veya planlama vs yapmamis olsa da CEmaat kesiminden olmadigini nasil ikna edebilecek :) ?

Benim gibi dusunen dile getiremeyenler hatta like dahi atmaktan cekinen tereddut edenler emin vardir. Mesele like almam veya benim gibi dusunenleri ifsa etmek veya cevaplarla desteklenmem degil... Mesele bu durumu ifade etmesi ve eminim Mesut Bey zaten biliyordur veya iyimser bilmiyordur diyelim ....
    Merhaba,

Kim Fetöcü kim değil bilmek imkansız. Polisimiz çalışıyor, umarım hepsinin cezası verilir.

Fakat Fetöcülerin bugüne kadar verdikleri zararlarda ortak bir yanları ortaya çıkıyor.

Fetöcüler, ilgi onlardan uzaklaşsın kimse onlara bulaşmasın diye önüne gelene saçma sapan iddialar ile Fetöcü ya da diğer terör örgütlerinin üyesi iftirasını atıyorlar.

Kısacası sizi çok Fetöcü gördüm hayırdır?

Yok abi demişim yok adam Amerika'da yaşıyormuş yok iddialar varmış. Sen ne dediğinin farkında mısın? Ne ima etmek istiyorsun açık konuş. Açık konuşurken şunu da unutma birine iftira atmak da suçtur, sonra döner dolaşır yediğin hurmalar seni fena tırmalar.

Sizin gibi değişik elemanlar yaşıyor diye yaşça bizden büyük olan insanlara Ağabey de mi demeyelim?

Bu milletin sorunu bilgisi, ilgisi olmadığı konulara enerji harcayıp asıl işine odaklanmaması oluyor ki sizin gibi örneklerden çok var. Umarım bir an önce düzelir bu durum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.