Şimdi Ara

Barınaklardan köpek almak..?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
51.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, kısmetse bir köpek edinmek istiyorum. Bahçedeki klubesinde kalacak ve hergün muntazam en az 2 saatlik yürüyüşlere çıkarılacak.
    Öncede cins köpeklere bakıyordum ancak fiyatları gerçekten UÇMUŞ!

Şöyle iyi bir Alman kurdu için 500 lira civarı parayı gözden çıkarmak gerekiyor. Bende böyle bir para vermek istemiyorum. Aslına bakarsanız bu güzel dostlarımızın ticari malzeme yapılmasına hepten karşıyım! (fakir avuntusu)

Acaba diyorum, barınaklardanmı köpek alsam. Şöyle bir baktım; harika köpekler var. Hem eğer 3-5 aylık alırsam riskli dönemi atlatmış, kendini kurtarmış bir köpek almış olurum. Ama o duygusal bağ tekrar kurulurmu acaba?..

Varmı bir bilgisi olan arkadaş? Barınaktan köpek alan falan?

• banada fiyatlar çok pahalı geldi.
    budava ya yada az bir miktar ücretle köpek almak istiyorsa ya veteriner,pet shopçu bir tanıdığın olacak,ya da tek yol barınak

• Ata çok teşekkürler dostum.

Gerçekten şu 2 dişi kurt çok hoş görünüyorlar. Güzelce bakımları yapılırsa zımba gibi olabilirler. Ben bu işe yoğunlaşiim..
    Umarım en kısa zamanda tekrar köpek sahibi olurum!
  • quote:

Orijinalden alıntı: NovariX

Ata çok teşekkürler dostum.

Gerçekten şu 2 dişi kurt çok hoş görünüyorlar. Güzelce bakımları yapılırsa zımba gibi olabilirler. Ben bu işe yoğunlaşiim..

Aldın mı? Ben de almayı düşünüyorum da...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pronefroz

quote:

Orijinalden alıntı: NovariX

Ata çok teşekkürler dostum.

Aldın mı? Ben de almayı düşünüyorum da...

cok buyuk iyilik yapmis olursun hem kendine hem hayvancagiza
  • Bende hayvan evlat etmeyi düşünüyorum fakat barınaklarda yavru yok sanırım yada denk gelmedi; labrador golden farketmez biri olsa direk alacağımda yok arkadaş. İlk tecrübem olacağı içinde yetişkin köpek alamıyorum.
  • Barınaktan bir yavru alacağım. Büyüdüğünde küük bir köpek mi yoksa büyük bir köpek mi olacağını nasıl anlarım?
  • barinaktaki veterinerler bu konuda yardımcı oluyorlar
    nekadar buyuyecegi vs belli bir aydan sonra belli olabiliyor
  • Barınaklarda kısırlaştırıyorlar mı hayvanları?
  • tabiki eger isterseniz kısırlastirma asilar vs bakımlar yapılıyor.
    tum hayvanlar kısırlastırılmıs degil kısırlastırılmamış hayvan bulmanız mumkun.
  • Ankarada barinak adresi bileniniz varmi?
  • dostum kesinlikle barınaktan köpek alma evet pet shoplarda satılan cins köpekler pahalı olabilir ama barınaklardaki bütün köpekler sokak köpeği ve hiçbiri cins değil hem cins olsa bile barınakta yavru köpek bulamazsın hatta çoğu yaşlıdır aldığından 1 ay sonra yaşlılıktan ölür bu yüzden sakın barınaktan köpek alma git bütün pet shopları gez mutlaka 300 e 400 e golden veya alman kurdu bulabilirsin her pet shopçu her cins köpeği aynı fiyata satmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercan_yılın

dostum kesinlikle barınaktan köpek alma evet pet shoplarda satılan cins köpekler pahalı olabilir ama barınaklardaki bütün köpekler sokak köpeği ve hiçbiri cins değil hem cins olsa bile barınakta yavru köpek bulamazsın hatta çoğu yaşlıdır aldığından 1 ay sonra yaşlılıktan ölür bu yüzden sakın barınaktan köpek alma git bütün pet shopları gez mutlaka 300 e 400 e golden veya alman kurdu bulabilirsin her pet shopçu her cins köpeği aynı fiyata satmaz

yazık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

quote:

Orijinalden alıntı: ercan_yılın

dostum kesinlikle barınaktan köpek alma evet pet shoplarda satılan cins köpekler pahalı olabilir ama barınaklardaki bütün köpekler sokak köpeği ve hiçbiri cins değil hem cins olsa bile barınakta yavru köpek bulamazsın hatta çoğu yaşlıdır aldığından 1 ay sonra yaşlılıktan ölür bu yüzden sakın barınaktan köpek alma git bütün pet shopları gez mutlaka 300 e 400 e golden veya alman kurdu bulabilirsin her pet shopçu her cins köpeği aynı fiyata satmaz

yazık.

bencede.

• barınaklar deneymsiz kişilerin hevesle aldığı hayvanlarla dolu ilk kez köpek besleyeceksen barınak ilk tercihin olmalı kesinlikle...
    ben alman kurdu aldım pet shopdan eğitime gitti bende deneyimli olmama rağmen köpek karaktersiz çıktı.
    bakırköy barınağından alman kurdu aldım yediği önünde yemediği ardında kaçdı.
    sokakda annesiz yavru bir köpek buldum 1 yaşına az kaldı canavar kuş uçurtmuyor ve inanılmaz akıllı türkçeyi söktü desem yeridir
  • Barınaktan alınan köpekler yavru alınan köpeklerden daha çok sahibine baglanıyor bunu gördük yaşadık.Bağlanırmı bana diye korkmayın , o terkedilmenin verdiği hissi bildiği için öyle bir bağlanırki size siz bile şaşırırsınız.Vede eğer inançlı biriyseniz hayatınızda yapabileceginiz en büyük sevaplardan birtanesidir buna emin olun diğer tarafta karşılıksız kalmicaktır..

‘‘Yerde yürüyen hayvanlar ve iki kanadıyla uçan kuşların hepsi sizin gibi bir ümmettirler (yani topluluklardır). Biz bu kitapta hiçbir şeyi noksan bırakmadık. Sonra ancak onlar toplanıp Rablerine gelirler.'' (En'am 38)"
    "Yüce dinimiz, hayvan sevgisini bir insanın ulaşabileceği en büyük mutluluk olan cennete girmenin bir vasıtası olarak görmektedir."
  • kardes sana önerim alfa kurdu biraz pahalı olabilir ama çok sadık bir dost biraz eğitirsen yanından ayrılmaz her dediğini yapar bizde var 6 yasında köpek sürüsü gelse bile seni asla bırakmıyo tek basına sürüye dalıyo :) sahibini bırakıp gittiğini görmedim böyle birşey istiyosan alfa kurdu al hem güçlü hem cesur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pronefroz

Barınaklarda kısırlaştırıyorlar mı hayvanları?

Kısırlaştırılıp veriliyor.
  • merhabalar,

bir arkadaşım adana'da bulunan çiftliğine 2 adet köpek almak istiyor barınaktan fakat adanadaki barınaklardan uygun köpek bulamadığı için benimle iletişime geçti, istanbuldaki barınaklara bakmam konusunda.

istanbuldaki barınaklardan köpek sahiplenirsem bunları adanaya gönderebilme konusunda yardımı olabilir mi barınakların veya benzer derneklerin. bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı ya da daha önce bu işi yapmış birileri.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.