Şimdi Ara

Barbarian Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
3
Favori
14.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 10 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 28
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 9
 • Ortalama Mesaj Aralığı 8 gün 22 saat 25 dakika
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 8
 • Favoriye Eklediklerim 3
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Bögüalp (9 mesaj) MantarTheGreat (3 mesaj) DarkEternal (3 mesaj) CANPOLAT68 (2 mesaj) __Tyler Durden__ (2 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (15 mesaj)
 • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Barbarian

   Barbarian Rehberi Barbarian Rehberi  Barbarian'ın Temel Özellikleri

   Barbarian Rehberi
  Melee Mastery: Sıradan savaşçılar Barbarların silahlarını zorlukla kaldırıp sallayabilir. Barbarlar düşmanı güçleri ile ezmek için büyük boyda bir bıçak, çekiç, balta ya da yumruk oturtması ile veya büyük(ama hantal) silah kullanırlar.

   Barbarian Rehberi
  Brutal Attacks: Kuvvet ve öfke birlikte iyi gider. Barbarların saldırılarına öfke bol miktarda zaman katmaktadır, düşmanlarını kolları ile sıkarak onların kemiklerini dahi kırabilirler.

   Barbarian Rehberi
  Shouts: Barbarlar savaş alanında güçlü varlıklar olan ve vahşi savaş çığlıkları düşmanların savaşma arzularını ortaya çıkabilir veya barbarın saldırısından düşmanlarını kaçırır. hatta en güçlü düşmanlar bile bir barbarın bağırmasını duyduğunda etkilenerek ölümcül darbeler alabileceğini bilir.

   Barbarian Rehberi
  Taking Hits: Başka hiç bir kahraman, barbarın yaptığı saldırıyı yapamayabilir. Barbarların muazzam gücü, onlara ağır kalkanlar donatılmasına olanak sağlar ve onların bedenlerini metal zırhları gelen bıçak ve diş saldırılarından korur.  *Temel Stat, Strength: Barbarian için temel stattır. Level atladığımızda Barbarian isek, 3 strength gelir ; değilsek 1 strength gelir. Strength, armoru artırır; Barbarian için damage'i de artırır.

  *Kaynak, Fury: Barbarian skilleri için kullandığımız kaynak. "Generate Fury" yazan skiller sayesinde dolar, bu skiller Barbarian'ın primary(birincil) skilleridir, birincil skill olmadığı halde fury dolduran skilller de mevcuttur. Fury doldurmanın tek yolu bu skillerdir, kendiliğinden dolmaz, hatta belli bir süre beklenildiğinde fury azalmaya başlar.

  *Dövüş tipi: Yakın dövüş, Monk ve Barbarian yakın dövüş karakterleridir. Bu yüzden diğer karakterlere oranla %30 daha az hasar alırlar.

  *Silahlar: Barbarian ile hiçbir ranged(menzilli) silahı kullanamıyoruz. Yakın dövüş silahlarından ise; ceremonial knives(WD), fist weapons(Monk), daibo(Monk) ve staff hariç tüm silahları kullanabilir, 1-hand ve 2-hand mighty weapon ise Barbarian'a özeldir.

  Avantajları

  -Zırhı güçlüdür.
  -Çok güçlü ve ölümcül atakları var.
  -Genel olarak güçlüdür, kolay ölmez.

  Dezavantajları

  -Yakın dövüşmek zorunda, bu yüzden uzaktan dövüşen Demon Hunter, Witch Doctor ve Wizard'a karşı zayıf. Leap kullanmak şart, ama onun da 10 saniye cooldown'ı var.
  -Cooldown'ı 120 saniye olan 3 önemli skilli var.

  Barbarian Skillleri

  -Primary: Bu skiller fury doldurmaya yararlar, haliyle fury harcamazlar. Cooldown(yeniden kullanım süresi) yoktur bu skillerde, art arda kullanılabilir.

  -Secondary: Bu skiller fury harcar, cooldownları yoktur ve hepsi alan vurur.

  -Defensive: Defans skillerimiz, biri stun verir, biri kısa bir süreliğine hızı artırır, biri aldığımız hasarı düşürür, biri ise zıplayarak belirlediğimiz yere atlamamızı sağlar; hem düşmanları yavaşlatır, hem de hasar verir.

  -Might: Şahsına münhasır skiller içeren bir bölüm; mızrak fırlatmak gibi. Cooldownları kısadır, fury harcamazlar, ayrıca bazıları fury doldurur.

  -Tactics: Taktiksel skillerimiz, silah fırlatma ve kısa süreli bufflar içerir.

  -Rage: Çılgın skillerin olduğu bölüm, 3 skill var; biri feci area damage verir, biri tek summon skillimiz, biri de çeşitli özellikleri kısa süreliğine artırır. Cooldownları uzundur.
  Skillerin Türkçe açıklamaları için R.Rondo9'a teşekkürler.

  Aktif Skiller Resimleri soldan sağa doğru takip ediniz, son parçayı bir alt satıra koydum.http://diablo3-turkiye.com/barbarian linkinden "Aktif Yetenekler" sayfasına geçerek, Barbarian runelarının Türkçelerine ulaşabilirsiniz.

   Barbarian Rehberi Barbarian Rehberi Barbarian Rehberi Barbarian Rehberi

   Barbarian Rehberi


  Pasif Skiller Resimleri soldan sağa doğru takip ediniz.

   Barbarian Rehberi Barbarian Rehberi Barbarian Rehberi  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bögüalp -- 8 Mayıs 2012; 18:52:42 > • Şunu eklemek lazım düşük seviyelerde leap i kullanarak muhteşem bir mobility yakalayabilirsiniz. Merdivenlerden aşağı yukarı her yere zıpır diye zıplayabilir. Arkanızdan la dur la diye koşan takım arkadaşlarınızla maytap geçebilirsiniz. Deneyiniz.

  Bu arada güzel çalışma ve emek gösterilmiş bir yazı dizisi olacak gibi gözüküyor. Takdir ediyorum Bögüalp
 • Mobility olayını ekledim hocam Teşekkürler, şu anda temel bilgileri içeriyor, aklımıza geldikçe geliştireceğiz inşallah.
 • Beta'da o durumdan şikayetçiyim, büyük ihtimal asıl oyunda da olacağım. Barbarian olan bir oyuna girdim mi kendimi Ferrarilerin arkasında kalmış şahin gibi hissediyorum... Malkoçoğlu gibi mübarek, bi aşağı bi yukarı zıplayıp duruyor
 • Çok teşekkürler,oyunu alınca ilk karakterim olacak o yüzden sağlam geliştirmek istiyorum çok işime yarayacak.
 • Rica ederim hocam, konuya eklemeler yapmaya devam edicem. Birkaç build çeşidi de paylaşmayı düşünüyorum vaktim oldukça. Tabii, diğer arkadaşların paylaştığı şeyleri de ilk mesaja ekleyebilirim...
 • Emeğine sağlık hocam, çok güzel bir rehber olmuş... Zamanla güncellenir güzelce zaten, yeni konu
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Bögüalp

  Rica ederim hocam, konuya eklemeler yapmaya devam edicem. Birkaç build çeşidi de paylaşmayı düşünüyorum vaktim oldukça. Tabii, diğer arkadaşların paylaştığı şeyleri de ilk mesaja ekleyebilirim...

  Valla çok iyi olur.Zira diabloya direk D3 ile başlayacağım, çok çeşitli runestonelar var.Hangi birini seçsem diye çok kararsızlık yaşarım büyük ihtimal.Sizin yaptığınız buildleri birebir taklit etmesem bile en azından fikir edinmiş olur, kendi oynama şekline göre bazılarını değiştiririm.
 • @Bögüalp

  Hocam, herhangi bir değer değişikliğinde pm ile haber verirsen. Bilgileri değiştiririz hemen. PS dosyaları kayıtlı, yalnızca sayılar değişecek. Aklında olsun Bu arada, barbara bundan sonra malkoçoğlu diye hitap edeceğim. Daha havalı duruyor
 • Skill değerleri değişince mi haber vereyim hocam?
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Bögüalp

  Skill değerleri değişince mi haber vereyim hocam?

  Aynen öyle, düzeltip hemen uploadlarız.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: R.Rondo9

  quote:

  Orijinalden alıntı: Bögüalp

  Skill değerleri değişince mi haber vereyim hocam?

  Aynen öyle, düzeltip hemen uploadlarız.

  Tamamdır hocam, followerların skillerini de çevirelim mi hocam, ne dersin?
 • Emeğinize sağlık.
 • aynı konu açılmış..İkimizden biri silmeli  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiLoN -- 20 Nisan 2012; 21:21:49 >
 • Teşekkürler. Favorilere ekleyelim bakalım.
 • ben betayı daha yeni oynayabildimde, skill sistemi tamamen değişmiş.
  Eskiden skillerimizi biriktirir sonra level 30 olanlara falan dağıtırdık.
  Artık öyle değil sanırım, değil mi?
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Kagore

  Şunu eklemek lazım düşük seviyelerde leap i kullanarak muhteşem bir mobility yakalayabilirsiniz. Merdivenlerden aşağı yukarı her yere zıpır diye zıplayabilir. Arkanızdan la dur la diye koşan takım arkadaşlarınızla maytap geçebilirsiniz. Deneyiniz.

  Bu arada güzel çalışma ve emek gösterilmiş bir yazı dizisi olacak gibi gözüküyor. Takdir ediyorum Bögüalp

  olurda bir gün eğlenmek istersek leap kullanarak birdirbir oynamayı çok isterim
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Josh

  quote:

  Orijinalden alıntı: Kagore

  Şunu eklemek lazım düşük seviyelerde leap i kullanarak muhteşem bir mobility yakalayabilirsiniz. Merdivenlerden aşağı yukarı her yere zıpır diye zıplayabilir. Arkanızdan la dur la diye koşan takım arkadaşlarınızla maytap geçebilirsiniz. Deneyiniz.

  Bu arada güzel çalışma ve emek gösterilmiş bir yazı dizisi olacak gibi gözüküyor. Takdir ediyorum Bögüalp

  olurda bir gün eğlenmek istersek leap kullanarak birdirbir oynamayı çok isterim

  Üstadım sen leap al ben Furious Charge maçkada buluşalım

  Not : Yukarda ki yazdığımdan dolayı yöremin türkülerinden hemen açıp "Çay elinden öteye" dinlemeye başladım.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kagore -- 26 Nisan 2012; 16:24:26 >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: DarkEternal

  ben betayı daha yeni oynayabildimde, skill sistemi tamamen değişmiş.
  Eskiden skillerimizi biriktirir sonra level 30 olanlara falan dağıtırdık.
  Artık öyle değil sanırım, değil mi?

  Evet hocam, artık skill biriktirme olayı yok. Skiller kendiliğinden açılıyor, buna bizim bir müdahalemiz olmuyor. Biz hangi skilleri kullanacağımızı seçiyoruz.
 • Oyunda benim gördüğüm değişiklikler şunlar.

  1. Skiller artı kendisi otomatik dağıtılıyor
  2. Diablo 2 de sağ tarafta olan mavi mana Diablo 3 de her karaktere göre farklı renk de yapılmış ve eskiden topladığımız mavi şişlerle o kısmı doldururduk. Şimdi ise kullandığımız Active Skills'e göre ya kendi otomatik doluyor yada düşman öldürdükçe kendi doluyor. Betada yoktu ama videolarda gördüğüme göre ful oyun çıkınca öldürdüğümüz yaratıklardan mavi renkte balon benzeri şeyler düşecek ve dolma işlemini hızlandırmak için o balonları toplayacağız ve topladığımız anda sağ tarafta yer alan mana boş ise dolacak.
  3. Diablo 2 de oyundan çıkıp girince direk köyden başlardık. Diablo 3 de ise köyden değil oyunun en son kayıt ettiği yer neresi ise oradan başlanıyor.
  4. Köyde bulunan kasamız ise eski Diablo 3 de daha az eşya almakta. İstersek belli miktarda altın vererek kapasitesi büyütülmekte. Ancak tek kötü tarafı 15 bin altın istemesi.
  5. Diablo 2 göre eşyaların satış fiyatları düşük. Diablo 2 de ufak sandıklardan yada düşmanlardan aldığımız ve değeri 1500 altın olan eşyaları 150 gibi fiyatlarla satabilirken Diablo 3 de nedense 50-60 altından daha fazla fiyatla satamıyoruz.
  6. Diablo 2 de büyü gücü olan karakterlere istediğimiz takdirde silah kullandırabilirken Diablo 3 betada gördüğüme göre böyle bir olay yok. Yalnız karakterimizin eline verdiğimiz silahın gücüne bağlı olarak büyümüz biraz daha güçleniyor.
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.