Şimdi Ara

Bankasından, icralık, temiz... hacizli araç ilan siteleri... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
1
Favori
81.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • eğer halkımız paralarını bankaya yatırsaydı işadamlarıda dışardan kredi çekmek zorunda kalmazdı.eğer bu halk faiz haram diye kandırılmasa ve bankaya yatırmaları için teşvik edilseydi faiz oranları bu kadar yüksek olmaz yabancılarda BİZİM KANIMIZI EMMEZDİ!!!

İSLAMİYET KÖLELİĞİ YASAKLAMIŞTIR....peki sorarım size yabancılara YÜKSEK FAİZ ödediğimiz için köle durumunda değil miyiz?SÜREKLİ İMF DEN BORÇ ALDIĞIMIZ İÇİN NERDEYSE GİYDİĞİMİZ DONA KARIŞACAKLAR.BU KÖLELİK DEĞİL Mİ????asıl günah budur!!!haaa belki ben yanlış biliyorumdur ama öğreteceksen adam gibi öğret.öyle ''sen akıllı mı sanıyorsun kendini fetva verme '' falan demen çok yanlış.ben burada bilgi paylaşıyorum.isteyen alır isteyen almaz.

KURAN haksız kazancı yasaklamıştır.yani çalıp çırpmayı ama faiz öyle değilki.sen paranı yatırıyosun ve belirli bir zaman bekliyorsun.YANİ EN ÖNEMLİ VARLIĞIMIZ OLAN ZAMANIMIZI VERİYORUZ.belkide giyeceğin şeyden kesip o parayı yatırıyosun.bankada parayı senin adına işletiyor.demişsin ya seninde başına gelir diye.kusura bakmada ben 50 liralık mala 40 lira kredi çekenler kadar akılsız değilim.ve ya 1000 lira maaşım varken 4000 lira limitli kart kullananlardan da değilim.neymiş kredi mağduruymuş sen 3-4 ay kazancından çok harca ondan sonra sadece asgariyi öde haciz geldi mi de bankayı suçla millete beddua et yok yaa!!!!

EĞER BUGÜN O BEĞENMEDİĞİNİZ BANKALAR OLMASA ORTALIK TEFECİDEN GEÇİLMEZDİ.BANKA SANA PARAYI ANLAŞMALI VERİYOR BELLİ BİR SINIRI VAR AMA TEFECİNİN ELİNE DÜŞTÜN MÜ YANARSIN SENİ KÖLESİ YAPAR.İŞTE DİNİMİZDE BU GÜNAHTIR

neyse herkes bildiğini yapsın...

• tamam faizin haram olduğunu hepimiz biliyoruz.
    ancak faize kıyısından bile olsa bulaşmamış insan kalmışmıdır memlekette onu bilmiyoruz.
    iş kurmak isteyen bankaya koşuyor.
    ev almak isteyen ve ya araç almak isteyen fark etmiyor..
    peki bankayı kullanmadık hiç.
    en basitinden elektrik faturasını gününde ödeyemedik. bir günlük gecikmede bile faize otomatik olarak bulaşıyoruz.
    yani faiz hayatımızın direk içine girmiş..

bu kadar günahla direk cehenneme
  • quote:

Orjinalden alıntı: yenerz

tamam faizin haram olduğunu hepimiz biliyoruz.
    ancak faize kıyısından bile olsa bulaşmamış insan kalmışmıdır memlekette onu bilmiyoruz.
    iş kurmak isteyen bankaya koşuyor.
    ev almak isteyen ve ya araç almak isteyen fark etmiyor..
    peki bankayı kullanmadık hiç.
    en basitinden elektrik faturasını gününde ödeyemedik. bir günlük gecikmede bile faize otomatik olarak bulaşıyoruz.
    yani faiz hayatımızın direk içine girmiş..

bu kadar günahla direk cehenneme

maalesef. hepimiz bir şekilde bulaşıyoruz. o yüzden çok da fazla konuşmaya hakkımız yok gibi geliyor bana.

faizsiz sistem yürümez de denemez bence. ciddi anlamda denenmiş bir model olmasa da, yürür bence. batılı ülkeler faizi sıfıra çekmeye çalışıyor dedi bir arkadaş. faizsiz bir ekonomik sistem modeli mümkündür.

selamlar

• Diyelim ki bir araç var hacizde 30.000 ytl ama o araçda aslında 40.000 ytl eder. Hacizden mal almak doğru diyen arkadaşlar 30.000 ytl borçluya para verip borçluyu hacizden kurtarır mı? Daha sonra da 5.000 ytl verip o aracı adamdan 35.000 ytl'ye alır mı? Ben hacizden mal alanlar yanlış yapıyorlar anlamında demiyorum yanlış anlaşılmasın dediklerim. Bence bu yapılabilinirse en güzeli böyle olur. Mali haczedilen kişi de bu alışverişten fazlasıyla memnun olacaktır kanımca.
  • ya burda bazı arkadaşlar harbiden saçmalamış yani ne alaka arkadaşlar xx şahıs gitmiş bankadan krediyle sıfır jeep almış dönmüş binerken havasını civasını atarken sorun yok ödememiş bankanın parasını bankada haklı olarak el koymuş arabasına dönmüş bu sefer aglayanın malı olmuş mal bankanın kardeşim adamın deyilki siz neyi konuşuyosunuz ya mal bankanın malı malın xx şahısın olması için önce parasını ödemesi lazım ne güzel ya sen al ödeme sonra aglayanın malı olsun yok öle bişi ha ben alırmıyım işim olmaz almam ama ah tutar yok hayır gelmez falan diye deyil hiç alakaı yok beddua edecek adamın önce borcunu ödemesi lazım ödemiyosa bankadan alan kişiye hayırlı olsun demekten başka şansı yok benim başımada geldi vergi dairesine borcumu ödeyemedim 3 tane aracıma el koydu ve 1 tanesini sattı digerleride satışta 20 milyarlık aracımı 6 milyara sattı inanmayanlar için plakada veririm yani sorun deyil hayırlı olsun adam güle güle kullansın kardeşim ben borcumu ödeseydim kimse aracıma el koyamazdı 2*2=4 bu kadar basit kimse demesin yani yok aglayanın malı yok gülenin malı atalarımız ne demiş ayagını yorganına göre uzat sen ye iç gez sonra gel ödeme borcunu dön bu sefer aglayanın malı bence tamamen duygusal bakmayın her türlü alınır islamdada yeri vardır insalıgada sıgar kimse kimsenin malını gasp etmiyor zorla almıyor öde borcunu kimsede almasın arabanı konu bu yani hakkın yolu bir saygılarımla

• Bir mal haciz yoluyla satisa cikinca satilmadikca daha dusuk degerlerden tekrar satisa cikiyor. Yani aslinda bu mali almamak iyilik degil kotuluk.
    Gercekten hacizli mali ah tutar diye almayan varsa acik artirmada gercek degerini verir alir, o zaman ah tutmaz herhalde:)
  • BİR NUSUBET BİN NASİATTAN İYİDİR MİLLET HEP KREDİ İLE ARABA ALIO SEN MAAŞININ ÇOOK FAZALASINA ARABAYI AL SONRA ÖDEYEME SONRADA ARABA PİYASASINDAN SATILSIN DE OH NE ALA HADİ PİYASASINDAN SATILDI DİELİM O ADAM BİDAHA KREDİ KULLLANMAZMI WALLA BANA DENK GELSİN O ADAMI ARABASINA VERİLEBİLECEK EN DÜŞÜK DEĞERDE FİYAT VERİRİM BAKIN ONDAN SONRA O ADAM BİDAHA KREDİ KULLANABİLİOMU BAKIN BENDEN SİZEDE TAVSİYE BÖYLE ÇOCUĞUNUN BOĞAZINDAN KESİP KREDİ İLE ARABA ALANLARA KAAZZZIN BÜYÜNÜ ATIN Kİ AKILLANSIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametm3 -- 12 Eylül 2011; 16:00:14 >
  • AMANNNNNN UZAK DURUN İCRADANNNN...sakınn milletttt!!!!

benim canım yandı bu olaydan 3 ay önce ihale ile araba aldım.... arabaya usta bakınca vazgeçeyim ihale için verdiğim para yansın dedim yokk efendim icra kanununa göre sen bu arabaya 12.500 tl vermişsinn ikinci ihalede %40 tan satılıcak yani 3.000 e satılırsa 9.500 tl açığı bir şey almadan sen tamamlıyorsun...eyvahhh! ucu açık ne olcağı belli değil.. neyse arabayı aldımmm.. 12.500 e tamm 8.500 tl masraf ettim toparlayana kadar.. bana 21.000 e maloldu.. şimdi satıyorum..gelenlerin hiçi biri 17.500 den fazla vermiyor piyasası belli...15.000 eder diyende var.. yani ortalama 3.500 tl zarardayımm...üstelik durmadan bir sıkıntı çıkartıyor... neler dönüyor o piyasada sakınn bulaşmayınnn zamanınıza emeğinize ve paranıza yazıkk olur.... eğer benim gibi macera seviyorsanızzz siz bilirsiniz tabi..
  • herkes de milletin gidip 50 bin liralık arabaya 40 bin lira kredi çekip ödeyemediğinden icralık olduğunu düşünüyor..

yahu çok rahat ödeyebileceği krediyi çekti belki adam ama şartlar değişti..olamaz mı? adam aniden işsiz kaldı..adama araba çarptı ayakları kırıldı..işe gidemedi, dükkanını açamadı...belki çok çok acil bir durum ortaya çıktı belki yangın oldu, sel oldu, deprem oldu...

neyse..

herkes şunda hemfikir; biri gidip mal almış, ayağını yorganına göre uzatmamış, şimdi icralık olmuş.oh olsun...

çok acayip bir millet olduk çok..kimse de gidip bankalara laf etmiyor..yarı parasına satılan, sadece "ben alacağımı tahsil edeyim de ne olursa olsun " mantığındaki bankalara laf etmiyor...belki az süre verilse düze çıkacak adamların mallarını haraç mezat satılmasına ses etmiyor...

bu forumda ve genel olarak toplumda gözlemlediğim şöyle bir durum var; acaip bir şekilde güçlünün tarfındayız..zenginin tarafındayız...kendimize yakın seviyelerdeki insanların mal sahibi olmasını, daha kaliteli mal sahibi olmasını, daha iyi hayat sürmeye çabalamasına karşı inanılmaz bir öfke, fesatlık, çekememezlik var..

mercedes c serisi mercedesten sayılmazmış, onu alan adam bakım parasını taksit yaptıramazmış, mercedes ayağa düşmüş falan...adam istiyor ki bazı şeyler ulaşılmaz olsun..onu sadece zengin olan alabilsin...daha geniş kitleler ulaşmaya başlarsa o malın ayağa düştüğü söylensin..

niye peki? çünkü holding sahibi mercedes alırsa ona bir şey diyemez çünkü, o adamı kendisine rakip görmüyor..kendisine yakın gelire sahip biri biraz borçlanarak kaliteye ulaşırsa, ona fesatlık yapıyor...borç yaptın, ayağını yorganına göre uzat diyor...100 taneden 5 tanesi icralık olursa da seviniyor..akıllar veriyor..bak gördün mü diyor..

icralık malı almaya yeltenen adamın akbabadan farkı yoktur benim gözümde...isterim ki o da icralık hale gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superegoid -- 11 Mayıs 2012; 2:29:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

herkes de milletin gidip 50 bin liralık arabaya 40 bin lira kredi çekip ödeyemediğinden icralık olduğunu düşünüyor..

yahu çok rahat ödeyebileceği krediyi çekti belki adam ama şartlar değişti..olamaz mı? adam aniden işsiz kaldı..adama araba çarptı ayakları kırıldı..işe gidemedi, dükkanını açamadı...belki çok çok acil bir durum ortaya çıktı belki yangın oldu, sel oldu, deprem oldu...

neyse..

herkes şunda hemfikir; biri gidip mal almış, ayağını yorganına göre uzatmamış, şimdi icralık olmuş.oh olsun...

çok acayip bir millet olduk çok..kimse de gidip bankalara laf etmiyor..yarı parasına satılan, sadece "ben alacağımı tahsil edeyim de ne olursa olsun " mantığındaki bankalara laf etmiyor...belki az süre verilse düze çıkacak adamların mallarını haraç mezat satılmasına ses etmiyor...

bu forumda ve genel olarak toplumda gözlemlediğim şöyle bir durum var; acaip bir şekilde güçlünün tarfındayız..zenginin tarafındayız...kendimize yakın seviyelerdeki insanların mal sahibi olmasını, daha kaliteli mal sahibi olmasını, daha iyi hayat sürmeye çabalamasına karşı inanılmaz bir öfke, fesatlık, çekememezlik var..

mercedes c serisi mercedesten sayılmazmış, onu alan adam bakım parasını taksit yaptıramazmış, mercedes ayağa düşmüş falan...adam istiyor ki bazı şeyler ulaşılmaz olsun..onu sadece zengin olan alabilsin...daha geniş kitleler ulaşmaya başlarsa o malın ayağa düştüğü söylensin..

niye peki? çünkü holding sahibi mercedes alırsa ona bir şey diyemez çünkü, o adamı kendisine rakip görmüyor..kendisine yakın gelire sahip biri biraz borçlanarak kaliteye ulaşırsa, ona fesatlık yapıyor...borç yaptın, ayağını yorganına göre uzat diyor...100 taneden 5 tanesi icralık olursa da seviniyor..akıllar veriyor..bak gördün mü diyor..

icralık malı almaya yeltenen adamın akbabadan farkı yoktur benim gözümde...isterim ki o da icralık hale gelsin.

Konu baya bir hortlamış,
    Söylediklerine katılıyorum, burada çoğu kişi bir insan icralıksa o kakadır, kötü insandır vs. gözüyle bakıyor, ama kendimden örnek verirsem sırf yakın bir arkadaşıma işinde yardımcı olmak için vekalet verip...... sonunu siz istediğiniz gibi tamamlayın. Şu anda üzerimde 3 tane icra takibi var, icra yoluyla satılmadan kendim 2 evimi satıp borçların bir kısmını ödedim, ama borç hala var, hala var...

Bir mal icralık olmadan önce satılırsa o zaman çok daha kıymetlidir, özellikle 2. ihaleyi bekleyip malı sakız parasına kapatan akbabalar o malı almasa da olur.
    Ama ilk ihalede iyi bir teklif ile malı sade bir vatandaş ( bu işlerden rantı olmayan) alıyorsa, Allah ondan da razı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çekomastik -- 11 Mayıs 2012; 4:40:31 >

• ilk ihalede de alınıyoor yaa.....tamam icralık olana ALLAH yardım etsinde herkez senin benimm gibi değil...orda icralık olanlar tanıdıklarını falan sokuyorlar ihalelere.... fiyatı şişirttiriyorlar arttırma sırasında..... açıkçası safın birinide kazıklanıyor benim gibi...birde adam icralık olacağını anlayınca özellikle otomobillerde bütün değerli parçaları söküyor söktürüyor...benn neredeyse boşş kaput aldımm...oooo şu forumda herkezin çok acıdığı icralık adamm 2 gün sonra arayıp..söktüğü parçalar için 10.000 tl para istedi....motorun beyniydi..dolu göğüstüü..ve bazı yedi emin otoparkları aracı göstermiyorlar..yasak falan... ve haciz tutanağı ile aldığınız araç asla uyuşmuyor...... çoookk özür dileyerek söylüyorummm.... icradan mal alan değil ama böyle dolandırıcı adamlar değil icralık daha beter olsun...
  • konu hortlamış...

icralık mal almak mı? aman benden uzak dursun,içime sindiremem...
  • ALLAH düşürmesin
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.