Şimdi Ara

Bankamatik kartıyla internette alışveriş yapılır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
9
Favori
283.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sadece garanti bankası paracard ile yapılabiliyor zaten internet şuben varsa garantide hesaba bağlı sanal kart oluşturup onuda kullanabilirsiniz
  • Yapılamıyor beyler, kredi kartı lazım.
  • Yapılamıyor beyler, kredi kartı lazım.
  • Artık yapılabiliyor sanırım ama ayrıntıları bulamadım.
    http://www.vuralca.com/guncel-haberler/internetten-alisveriste-banka-karti-donemi
  • Banka kartıyla, internetteki alış-veriş sitelerinde " Kredi kartıyla ödeme" bölümüne banka kartındaki sayıları girerek ödeme yapamazsınız.

Kredi kartıniz olmadan banka hesabınıza sanal kredi kartı açan tek banka garantiydi diye biliyorum. Onda da misal 200 liralık bir şey alıp 10 taksite böldürmek isterseniz, hesabınızda 200 liranın hazır olması gerekiyordu galiba.

Ama ufak tefek şeyler alacaksanız, havale ile alın...
  • Kim ne derse desin garantinin paracard ile hesabınızda para varsa alışveriş yapabiliyorsunuz online olarak diğer bankalarda olmyor sadece garantide yapılabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haunebu

iş bankası yapabilirsin diyor ama markafoni den denedim olmadı . diğerlerini bilmiyorum.

Bankamatik Kartı’nızla İnternet Alışverişlerinde Yepyeni bir dönem!
    Artık Bankamatik Kartı’nızla internet üzerinden de alışveriş yapabileceksiniz. Bankamatik Kartı’nızla Verified by VISA veya MasterCard SecureCode logolarını gördüğünüz tüm sanal işyerlerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Bankamatik Kartı’nızla internette alışveriş yapabilmeniz için Bankamatik Kartı'nızın bağlı olduğu hesabınızda işlem tutarı kadar kullanılabilir bakiyeniz olması yeterlidir. Bakiyenizin yeterli olmadığı durumlarda varsa ek hesabınızdan ödemeniz karşılanır.

Bankamatik Kartı'nızla yaptığınız alışverişler Maxinet güvencesi ile koruma altındadır.
    Bankamatik Kartı İle Nasıl Alışveriş Yapacaksınız?
    Bankamatik Kartı'nızı 3D secure olarak adlandırılan MasterCard SecureCode ve/veya Verified by Visa logolarını gördüğünüz internet işyerlerinde kullanırken;
    Ödeme anında, ödeme penceresi ekrana gelir, kart numarasının girilmesinin istendiği tüm alanlara Bankamatik Kartı'nızın üzerinde bulunan 16 haneli kart numaranızı girmeniz gerekir.
    “Gönder" butonunu tıkladığınızda sistem, kart bilgilerinizi kontrol eder ve tek kullanımlık alışveriş şifrenizi Bankamızda kayıtlı olan cep telefonunuza SMS ile iletir.
    Cep telefonunuza gelen alışveriş şifresini 180 saniye içinde ekrana girdiğinizde alışveriş işleminiz tamamlanır.
    Bankamatik Kartı’nızla internet üzerinden alışveriş yapabilmeniz için gereken tek şey cep telefonu numaranızın Bankamızda kayıtlı olmasıdır. Cep telefonu bilginizi Bankamatiklerimizden veya Şubelerimizden güncelleyebilirsiniz.
    Sorularınız için 444 02 02 numaralı Telefon Şubemizden bilgi alabilir veya musteri.hizmetleri@isbank.com.tr adresine mesaj göndererek bize ulaşabilirsiniz.

kaynak:http://www.isbank.com.tr/content/TR/Kartlar/Bankamatik_Kartlari-198-364.aspx

Peki markafoni 3d secure kullanıyor muydu hocam?

• garanti ile oluyor

3 senedir de yapıyorum sorunsuz, garanti bankamatik kartı ayrıca sanal kart oluşturmaya da izin veriyor
  • Bende de İŞ BANKASI bankamatik kartı var. Arkasında CVV2 kodu da var. Markafoni'den alışveriş yapmak istiyorum. Şu an hesabımda para yok olunca ben de deniyeceğim. Şu iddaa kuponları bir tutsun size de haber vericem Bu arada Haunebu arkadaş acaba İnternet Bankacılığını şubeye gidip açtırdın mı?
  • Yapilmiyor beyler gg'da olmuyor adamlar kredi karti olmadan islem yapmiyor sanal card cikar diyorlar onuda sanirim sadce garanti bankasi veriyormus elden kargoyla bile calismiyorlar sahibinden hepsi burada calisiyor onlardada gg'da olan seyler yok
  • yapı kredi bankamatik kartım ile para yüklü iken internet üzerinden alışveriş yapma ihtimalim yok mu şimdi benim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meduzz

yapı kredi bankamatik kartım ile para yüklü iken internet üzerinden alışveriş yapma ihtimalim yok mu şimdi benim?

Yapıkrediyi bilmiyorum fakat İşbankası bankamatik kartıyla internetten alışveriş yapılabiliyor. Kredi kartı olmasına gerek yok yani internetten alışveriş yapmak için. Yalnız bunun için alışveriş yapılan sitede 3D secure güvenlik yöntemi bulunması gerekiyor. Banka kartı numaranı giriyorsun sonra arkasındaki şifreyi son kullanma tarihini filan sonra gönder'e basınca yeni bir sayfa açılıyor ve oraya cep telefonuna gelen tek kullanımlık şifreyi giriyorsun. Yeterli miktarda ödemen varsa internetten alışveriş yapabiliyorsun. Ben aynısını yapıkrediyle de denemeni tavsiye ederim. Güvenlik açısından bir maruzat oluşturacağını sanmıyorum. En kötü kartı net kullanımına kapattırır, şifreni değiştirirsin ki bunlar da çok zor değil, denemeye değer.

3D secure uygulaması bulunan online alışveriş sitelerinin listesini aşağıdaki linkte bulabilirsin. İstediğin kategoriye göre de arama yapılabiliyor.

http://www.bkm.com.tr/3d-secure-arama.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: tokatyollaritasli

quote:

yapı kredi bankamatik kartım ile para yüklü iken internet üzerinden alışveriş yapma ihtimalim yok mu şimdi benim?

Yapıkrediyi bilmiyorum fakat İşbankası bankamatik kartıyla internetten alışveriş yapılabiliyor. Kredi kartı olmasına gerek yok yani internetten alışveriş yapmak için. Yalnız bunun için alışveriş yapılan sitede 3D secure güvenlik yöntemi bulunması gerekiyor. Banka kartı numaranı giriyorsun sonra arkasındaki şifreyi son kullanma tarihini filan sonra gönder'e basınca yeni bir sayfa açılıyor ve oraya cep telefonuna gelen tek kullanımlık şifreyi giriyorsun. Yeterli miktarda ödemen varsa internetten alışveriş yapabiliyorsun. Ben aynısını yapıkrediyle de denemeni tavsiye ederim. Güvenlik açısından bir maruzat oluşturacağını sanmıyorum. En kötü kartı net kullanımına kapattırır, şifreni değiştirirsin ki bunlar da çok zor değil, denemeye değer.

3D secure uygulaması bulunan online alışveriş sitelerinin listesini aşağıdaki linkte bulabilirsin. İstediğin kategoriye göre de arama yapılabiliyor.

İyiymiş yav bende kendime hesap açacaktım İş Bankası'ndan açacaktım zaten , bu özelliğini bilmem çok iyi oldu.Sitede de arattım zaten çoğu güvenilir alışveriş sitesinden yapılabiliyor.Hepsiburada , Hızlıal , Trendyol , Markafoni vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

quote:

quote:

İyiymiş yav bende kendime hesap açacaktım İş Bankası'ndan açacaktım zaten , bu özelliğini bilmem çok iyi oldu.Sitede de arattım zaten çoğu güvenilir alışveriş sitesinden yapılabiliyor.Hepsiburada , Hızlıal , Trendyol , Markafoni vs.

İş Bankası dışında Ziraat Bankası'nın ATM kartlarıyla da oluyor. Başka bankalarda var mı bence araştırmak ve denemek lazım. Bence İş Bankası'ndan veya başka bir bankadan hesap açtırmadan önce varolan bankanızla bir görüşün. Yapmıyorlarsa da bakın bunlar bunlar yapıyor dersiniz onların da akılları başına gelir hem böylece

• quote:

Orijinalden alıntı: Haunebu

hiç dikkat etmedim ona.

edit : hepsiburada ya baktım. 3D Secure onlarda var ama onda da denedim olmadı.

Oluyor oluyor, ben denedim oldu Bir daha deneyin olması lazım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

quote:

quote:

İş Bankası dışında Ziraat Bankası'nın ATM kartlarıyla da oluyor. Başka bankalarda var mı bence araştırmak ve denemek lazım. Bence İş Bankası'ndan veya başka bir bankadan hesap açtırmadan önce varolan bankanızla bir görüşün. Yapmıyorlarsa da bakın bunlar bunlar yapıyor dersiniz onların da akılları başına gelir hem böylece

Hocam hiç bir bankada hesabım yok , ilk kez hesap açacağım kendime.Öğrenci olduğum içinde 4 sene boyunca yıllık kart ücreti almayacaklarmış.

• iş bankası denendi onaylandı
  • quote:

quote:

çok sağol iş bankası kartında geçerliyse diğerlerinde de geçerli olabilir.

• garanti bankamatik kartım ile internet üzerinden alışveriş yapıyorum. buradaki arkadaşların yeniliklerden haberleri yok sanırım. artık bankamatik kartlarına IBAN(international bank account number) veriliyor. yani artık yurtdışında da kullanabilirsin. internet bankacılığını aktifleştirdikten sonra kart işlemleri > sanal kartlar menüsü altında "paracard web" sanal kartını oluşturdum ve hesabımdaki parayı kesinlikle herhangi bi ücret ödemeden ona aktarıp normal sanal kart olarak kullanabiliyorum. tekrar ediyorum, hesabım kesinlikle herhangi bir kredi kartıyla ilişkili değil, herhangi bi kredi kartı özelliği taşımıyor ve internet üzerinden "paracard web" sanal kartı ile dilediğimce alışveriş yapıyorum. 3D secure olan sitelerde de alışveriş yapabiliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.