Şimdi Ara

Bankamatik karta 40 maxi puan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
6
Favori
2.349
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 200/10 a yapsınlarda kurtulalım

Edit: internet alışverişleri geçerli değilmiş çöp oğlu çöp bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkay956 -- 2 Aralık 2019; 23:42:26 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kasım'da 100/10 du.ocakta 200/10 olur herhalde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son on gün muhtemelen tekrar farklı oranda tekrarlanacaktır. Market ve akaryakıt ile başka hiçbir bankada olamayan orana denk geliyor bu arada.

• bankamatik kartıma para yatırırsam yılların birikmiş hesap işletim ücretini kesecek işbankası. O yüzden yıllardır sıfır bakiyede bırakıyorum, kredi kartını kullanıyorum sadece 2014 yılında telefon almak için para yatırmıştım. Karttan çekerim yanımda taşımayayım dedim. Yatırır yatırmaz 300 TL kesmişti 2 senelik ücretmiş. o günden beri hiç para yatırmıyorum. İlginçtir kredi kartından para almıyorlar. Aldıkları anda onu da iptal ettireceğim :D
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    hesap işletim ücreti alınamıyor deniyordu ,ben mi yanlış hatırlıyorum :)

150/10 biraz insafsız olmuş ama büyük ihtimal kredi kartına da yakında gelir ve birleşince işe yarar
    gerçi her şey zamlandı bir şeyler alalım desek 150 tl.yi geçiyor genelde

edit : kredi kartına 4x150 ye 50 puan kampanyası gelmiş bile :)

fark olarak bankamatik 20 Aralık son gün ,diğeri ay sonuna kadar
    diğer fark ise bankamatik üye işyeri istemiyor ama kredi kartı istiyor ,ayrıca kredi kartıyla internetten alımlarda geçerli (üye işyeri olma şartı var)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 2 Aralık 2019; 2:42:51 >
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Yok hocam o öyle değilmiş. Mevcut kartından kesiliyorsa eğer kesilmeye devam ediliyor. Ama bankaların hesap ücreti kesilmeyen bir kart sunması mecburiyeti getirilmiş.

Annemde bonus kart vardı normal. Bu yasalardan sonra kartı değişti, tarihi de bitmişti kart yenilendi ve bonus platinum diye geldi ing'bank'dan. Şöyle iyilikler böyle iyilikler diyordu. Bizden 100 lira hesap işletim kestiler yıl bazında. Niye kesiyorsunuz dediğimizde açıklama falan yapılmadı. Bu sene de iptal ettirdik. Bir de iade de yok, bonus olarak yüklüyor onuda her ay 600 TL lik harcama yaparsan senin olacak, yani 600 lira ödersen değil. Düzenli harcama yapacaksın. Bizim zaten taksitlerle falan aylık ödememiz en az 800 dü. Yine de bonuslar geri alındı ceza olarak yansıdı ekstreye 6 ay sonunda. İptal işlemi başlattık bakalım ne olacak. Çakallık yapıp 1 senelik ücret çıkaracaklar diye düşünüyorum. Öyle olursa iptaldan vaz geçip kayıp çalıntı ihbarında bulacağım. :D

Neyse işte sonra Vakıftan kart aldık, dedik böyle böyle. Hesap işletim olmasın başımıza bu olaylar geldi, oradaki kız o zaman dedi bankaların aidat almayan kart sunma zorunluluğu geldi diye.

Yani hesap açtırırken hesap işletim ücreti olmayan standart kart istiyorum diyeceksiniz. İsimli karta da gerek yok hemen isimsiz kart alın şubeden en güzeli o :D

ilginç benim bildiğim kredi kartlarında yıllık ücret alınıyor ,bunun içinde bankalara ücretsiz kart sunma mecburiyeti getirdiler ama banka kartı için hesap işletim ücreti alınamadığını biliyordum

ama durun biraz siz ilk mesajınızda bankamatik karttan bahsetmişsiniz ,şimdi ise kredi kartından bahsediyorsunuz :)

kredi kartı ise evet yıllık ücret alınıyor ,bankamatik ise alınamıyor (ben böyle biliyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

ilginç benim bildiğim kredi kartlarında yıllık ücret alınıyor ,bunun içinde bankalara ücretsiz kart sunma mecburiyeti getirdiler ama banka kartı için hesap işletim ücreti alınamadığını biliyordum

ama durun biraz siz ilk mesajınızda bankamatik karttan bahsetmişsiniz ,şimdi ise kredi kartından bahsediyorsunuz :)

kredi kartı ise evet yıllık ücret alınıyor ,bankamatik ise alınamıyor (ben böyle biliyorum)
    aynen sizin yazdığınız gibi hocam.
    Bahsettiğin şeylerde anlam kargaşası yaşıyorsun. Kredi kartı yıllık ücretiyle hesap işletim ücreti ayrı şeyler. Bankalar artık hesaplardan hesap işletim ücreti alamıyor. Bankaların yıllık kart aidatı olmayan kredi kartı sunması mecbur. Onun dışında bireysel hesaplardan hiç bir banka hesap işletim ücreti kesemiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 150*4 marketle birleşir,17’sine kadar beklemede kalalım yeni kampanya gelirse triple yaparız.

• HİÜ alınmıyor artık. Ben sırf alınmadığı için sadece hesap açtırdım ve bankamatik kart kullanıyorum 9 aydır. Tek kuruş kesilmedi. Kampanya idare eder. Geçen ayki gibi olursa son 10 gün 100/10 şeklinde geçer.

• 125x4 total ile birleşir
  • batyaz kullanıcısına yanıt
    böyle olduğunu biliyordum ama acaba yine mi değişti diye düşünmedim değil :)
  • % 6.6 puan. zaten peşin ödesen esnaf ondan fazla indirim yapar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • berkay956 B kullanıcısına yanıt
    vadesiz mevduat hesaplarından kesilmiyor mu yani ? Vallahi ben işbankasıyla denemeye korkuyorum yine de. Önce gidip konuşmam lazım. Ama bana vakıftaki kız kredi ya da vadesiz mevduat hesap kartı ayrımı yapmadan söyledi. Bankalar aidat gerektirmeyen bir tane kart mutlaka sunmak zorunda diye. Ben ikisi için de ayrı ayrı düşündüm, o yüzden öyle yazdım.
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    evet ortalığı karıştırdım biraz. Bana da eksik söylediler. Daha doğrusu uzun süredir fatura falan ekli olduğu için hesaplarda aidat kesilme zorunluluğu var mı yok mu bilmiyordum. Eskiden fatura verirdik ya aidat kesilmesin diye. O yüzden durumdan çok haberim yoktu. İşbankası ise boşta duruyor işte, en son yüklü mktarda para kestikleri için bir daha korkumdan para yatırmadım hiç En para'dan hesap açmmıştım sonradan.

Bir ara duydum haberini aslında, bankalar aidat alamayacak diye çıkmıştı ama yine alırlar eskiden de kaç kere yasa çıktı iptal oldu almaya devam ettiler diye açıkçası çok önemsemedim. :D
  • Kasım ın ilk başlarında da böyle çıkmıştı 150 diye, son 4 günü rağbet görmediğinde 100e çektiler. Ha totalle kombolarım diyenler için eh işte bir kampanya ama geçen aydan bir ders alıp en azında 125e yapsalardı daha isabet olurdu. Nasıl bir kampanya/promosyon protokelleri var çözmek/anlamak gerçekten zor bu iş i

almıyorlar hocam ,aslında alamıyorlar :)
    yanlış bilmiyorsam mahkeme alınamayacağına karar verdi ve o zamandan beri almıyorlar
    gerçi isteseler başka isim bulup yine alırlar ama gerek görmemiş olmalılar
  • sanal pos'ta geçmemesi nasıl saçmalık.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.