Şimdi Ara

Bankaların Genel Ücretsiz Hizmetleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.709
Cevap
49
Favori
451.533
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim maaş hesabım Akbank'ta eşimin hesabı İşbank'ta. İkisinden de EFT, hesap işletim ücreti ve kredi kartı ücreti ödemiyoruz. Ayrıca İş bankasında kredi kartınıza veya hesabınıza bir adet fatura talimatı verirseniz, maaş hesabınız olmasa dahi hesap işletim ücreti ve kart ücreti almıyorlar. Yalnız internet şubesinden EFT 2,50 alıyorlar. Eğer cep şubesi yüklerseniz yine EFT ücretsiz. Akbank'da da aynı şekilde cep şubesinden EFT ücretsiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SwordsMan -- 3 Ağustos 2010; 17:08:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baxı

Eger buyuk bankalarla calısıp ıyı hızmet alıcam cok kampanyadan faydalanacam ındırım alcam heryerde pos cıhazı kampanyası olsun heryerde subesı olsun her yerde atm ı olsun dersen yanı Yapıkredı grantı akbank isbankası bunlarla calısacaksan para vereceksın bılmıyorum ama bana bır garıp gelıyor yanı hem ıyı banka ıle calıs her turlu sana cok kampanya yapsın puan versın ındırım yapsın de sonrada tek kurus vermem dıye bı tarafını yırt benım hesaptakı paramdan kazanıyor benım kredı kartı harcamamdan kazanıyor dıyorl cok kısı hesaptakı 1-2 mılyarın para degıl kredı kartından 300-500 harcamamn para degıl sen kredı kartından aydan 1500-2000 harca kart ucretı vermezsın senden kazanıyordur su ucretı vermek ıstemıyorum dedıgınde tolare edılebılır ama 3-5 olmuyor bu arada 3-5 e banka kazanmıyormu kazanıyor ama rakanm kucuk oldugu ıcın bana beles yap talebını kazancın tolare etmıyor e dıger banka ... parasını almıyor onlarda kazanmıyormu dıyebılırsınız bu cok basıt bır sey musterısı olmadıgı ıcın buyuyene kadar ucret almayacak cunkı baska cekebılecegı bısey yok dıse dokunur oda aza tama et ama ucret almıyım buyuyumce bende sana cok hızmet verecem ama o zamanda paranı alacam dıyor o yuzden ya ucretı odeyeceksın yada cok basıt secme hakkını kullanıp bazı seyler kalsın almıyım o banka ucret alana kadar o bankayı kullanayım de bu arada param cok degıl asgarı ucretın az ustu bır gelırım var ama buradakılerı okuyunca bılemıyorum hersey bedava olsun anlayısını anlamadım bırıne sen cok kazanıyorsun yada baskasından kazandın benden alma dıyebılırmısın dıyemezsın 15-20 lıra malıyetlı levis kotu ona 150 tl ye sattın cok kazandın bana beles ver olumu hıc gıt lcw den 25-30 a mıs gıbı kot unu al her urunun her hızmetın bır bedelı var coksa alma baska yere bak faız sana tersse bankada ne ısın var senın

kusura bakma ama saçma bir yorum yapmışsın...
    daha düne kadar bu tür hizmetlerden ücret almayan bankalar faiz oranları düşünce mudilerini faizden yeterince soyamadıkları için herşeyden para kesmeye başladılar.
    devlete %100 faizle para satıp,milletin mevduatına %30 faiz verirlerdi....aradaki fark hoop cebe..ne çabuk unuttuk...

şimdi bu kolay kazanç kapısı kapanınca bu kolay parayı millettin üzerinden almaya başladılar...

alışmışlar bikere avanta paraya....

yakında şubeye girmek için de ayakbastı parası isteyecekler.

hiç kullanılmayan bir hesaptan 70tl hesap ücreti almak hangi mantığa sığıyor.
    bana ne hizmet vermişş te ne istiyor....

o yüzden büyük müyük bakmam en az maliyetli bankayla çalışırım.

• Qantas EVET. KREDİ KART İPTALİhttp://forum.donanimhaber.com/m_37883178/mpage_2/key_/tm.htm fikir verebilir
  • ;Akbank 3 lira alıyor
  • Vakıfbank internet şubesinden otomatik ödeme talimatı verince EFT 1 yıl ücretsiz diye bir durum ve sıcak fırsatlarda da konusu vardı, o konuda bi gelişme varmı?

Ben 10 Temmuz gibi verdim. Sonra müşteri hiz aradım, Bu kampanya Ağustostan itibaren kullanılacak ve başvurunuzun durumu mesajla bildirilecek dediler ama 4 gün oldu msj falan gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

quote:

Orijinalden alıntı: baxı

Eger buyuk bankalarla calısıp ıyı hızmet alıcam cok kampanyadan faydalanacam ındırım alcam heryerde pos cıhazı kampanyası olsun heryerde subesı olsun her yerde atm ı olsun dersen yanı Yapıkredı grantı akbank isbankası bunlarla calısacaksan para vereceksın bılmıyorum ama bana bır garıp gelıyor yanı hem ıyı banka ıle calıs her turlu sana cok kampanya yapsın puan versın ındırım yapsın de sonrada tek kurus vermem dıye bı tarafını yırt benım hesaptakı paramdan kazanıyor benım kredı kartı harcamamdan kazanıyor dıyorl cok kısı hesaptakı 1-2 mılyarın para degıl kredı kartından 300-500 harcamamn para degıl sen kredı kartından aydan 1500-2000 harca kart ucretı vermezsın senden kazanıyordur su ucretı vermek ıstemıyorum dedıgınde tolare edılebılır ama 3-5 olmuyor bu arada 3-5 e banka kazanmıyormu kazanıyor ama rakanm kucuk oldugu ıcın bana beles yap talebını kazancın tolare etmıyor e dıger banka ... parasını almıyor onlarda kazanmıyormu dıyebılırsınız bu cok basıt bır sey musterısı olmadıgı ıcın buyuyene kadar ucret almayacak cunkı baska cekebılecegı bısey yok dıse dokunur oda aza tama et ama ucret almıyım buyuyumce bende sana cok hızmet verecem ama o zamanda paranı alacam dıyor o yuzden ya ucretı odeyeceksın yada cok basıt secme hakkını kullanıp bazı seyler kalsın almıyım o banka ucret alana kadar o bankayı kullanayım de bu arada param cok degıl asgarı ucretın az ustu bır gelırım var ama buradakılerı okuyunca bılemıyorum hersey bedava olsun anlayısını anlamadım bırıne sen cok kazanıyorsun yada baskasından kazandın benden alma dıyebılırmısın dıyemezsın 15-20 lıra malıyetlı levis kotu ona 150 tl ye sattın cok kazandın bana beles ver olumu hıc gıt lcw den 25-30 a mıs gıbı kot unu al her urunun her hızmetın bır bedelı var coksa alma baska yere bak faız sana tersse bankada ne ısın var senın

daha düne kadar bu tür hizmetlerden ücret almayan bankalar faiz oranları düşünce mudilerini faizden yeterince soyamadıkları için herşeyden para kesmeye başladılar.
    devlete %100 faizle para satıp,milletin mevduatına %30 faiz verirlerdi....aradaki fark hoop cebe..ne çabuk unuttuk...

şimdi bu kolay kazanç kapısı kapanınca bu kolay parayı millettin üzerinden almaya başladılar...

Bu mesaja ıstınaden bır cvp yazmıstım ıcınde hakaret barındırmayan yada argo kullanılmamıs bır sekılde ama fıkır ve dusuncelerımı bır arkadasımız sacma dıye nıtelendırebılıyor bunda bır ksakınca gormuyor ama benım verdıgım cevapta nasıl bır sorun buldularsa sılmısler herhangı bır acıklama yada bır mesaj yok demekkı forum yonetımınden bırılerınınde goruslerıne ters geldı yazdıklarım ve forum benım ben begenmedım dıyıp sılebılıyor demekkı yeterınce ozgur bır forum degılmıs ne olursa olsun ben kımseye argo bır kelıme kullanmadıkca kufur etmedıkce nasıl benım mesajımı sılme hakkını bulabılıyorlar anlamıyorum

Zihnıyet su tükan benım kardesım malda benım sana satmıyorum ıstedıgımı yaparım Donanaımhaber yonetıme forumdan uzaklastırılacagımı bılerek ama hakları olmadıklarını dusunerek

• hesap işletim ücreti ve kredi kartı ücreti kestikleri,
    eft vs. her türlü işlemden para aldıkları için,
    her şeye rağmen paramdan iyi para kazandıklarını düşündüğüm ykb^yi kapattım,
    mecburen maaş hesabım olan akbank'a geçtim.
    bakalım başıma neler gelecek
  • fortis bankamatik kart ve fortis world kart kullanıyorum. havale eft vb gibi ücretler ödemiyorsunuz. fortis world kart için her yıl 30 lira kesiyorlar sonra mail atıp kartımı kapatırım vs diye bir iki tehditte bulununca geri yatırıyorlar parayı
  • quote:

hangi banka ne zaman devlete %100 faizle para satıp %30 faizle mevduat toplamış? yok böyle bir olay. hiçbir zaman mevduat faiziyle merkez bankası repo/ters-repo faizi arasında bu kadar fark oluşmaz. bilmiyorsanız yorum yapmayın. kaldı ki BDDK diye bir kurum var. artık artık istediğiniz gibi dağıtamıyorsunuz temettünüzü. daha bankaların tam olarak nerelerden gelir elde ettiğini bilmiyorsunuz, oturduğunuz yerden ahkam kesiyorsunuz.

son 10 yılda bankacılık sektörü çok hızı bir şekilde değişti ya da gelişti. öncelikle faizler çok düştü. 1990-2000 arasında %210ları gören bir faiz vardı. ama artık faizler çok düştü. merkez bankası repo da % 6,85 veriyor. bu noktada bankaların para kazanacağı marj düşüyor. faiz gelirleri düşen bir banka ya faiz dışı gelirleri yükseltmek zorundadır ya da personel giderlerini düşürmek. hatta akban 1-2 sene önce 1500 personelini bu nedenden işten çıkarmıştır. ayrıca sektörde teknolojik ilerleme çok hızlı olmuş bu nedenle operasyonel riskler ve teknolojik maliyetler artmıştır. kendi çalıştığım bankadan örnek vereyim; ziraat bankasında hali hazırda hiçbir şekilde işlem görmeyen 20 milyon hesap vardır. ve banka bunu 10 sene boyunca tutmak zorundadır. bu da ciddi bir sunucu ve güvenlik maliyeti getirmektedir. tekrar ediyorum burada bankaların herşeye komisyon vs almasını savunmuyorum. almalıdır da demiyorum. ama ortada yok merkez bankasına %100den borç verip %30 mevduat toplayıp farkını cebe indiriyorlardı gibi komik iddialarla gelen insanlar olunca bunu açıklama gereğini duydum. artık sektör çok şeffaflaştı ve bankalar karlarını yükseltmek için her yolu deniyorlar. ahlaki mi? tabi ki değil. ama bddk daha o kısımlara el atmadı.

eft dediğimiz elektronik fon transferi anlamına gelen işlem sizin de bildiğiniz gibi bankalararası hesaplara para göndermek için kullanılıyor. ama hesap sistemi bankalar arasında çalışmıyor. siz bir eft talimatı verdiğiniz veya eft yaptığınız zaman para ilk başta merkez bankasına gidiyor orada kontrol edilip ondan sonra diğer bankadaki hesaba yatıyor. dolayısıyla merkez bankası eft den 21 kuruş mesaj ücreti alıyor. kendi bankam müşterisinden sadece bunu alıyor. eğer sizin bankanız sizden eftden ücret talep etmiyorsa kendi hesaplarından karşılıyor demektir ki bunu tazmin edebilmek için bir süre sonra sizden başka bir işlemden ya komisyon tahsil etmek zorunda kalacaktır ya da belli bir promosyon siteyecektir sizden.(otom. ödeme talimatı vs.) size nacizane bir tavsiyem var. internet hesaplarındaki maliyetlere bakarken sadece eft ve havale masraflarına bakmayın. toplam maliyetlendirmelere bakın. zira müşterisinden eft ücreti almayan banka mutlaka bunu başka bir yerden telafi etmek zorundadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 4 Ağustos 2010; 9:38:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

hangi banka ne zaman devlete %100 faizle para satıp %30 faizle mevduat toplamış? yok böyle bir olay. hiçbir zaman mevduat faiziyle merkez bankası repo/ters-repo faizi arasında bu kadar fark oluşmaz. bilmiyorsanız yorum yapmayın. kaldı ki BDDK diye bir kurum var. artık artık istediğiniz gibi dağıtamıyorsunuz temettünüzü. daha bankaların tam olarak nerelerden gelir elde ettiğini bilmiyorsunuz, oturduğunuz yerden ahkam kesiyorsunuz.

son 10 yılda bankacılık sektörü çok hızı bir şekilde değişti ya da gelişti. öncelikle faizler çok düştü. 1990-2000 arasında %210ları gören bir faiz vardı. ama artık faizler çok düştü. merkez bankası repo da % 6,85 veriyor. bu noktada bankaların para kazanacağı marj düşüyor. faiz gelirleri düşen bir banka ya faiz dışı gelirleri yükseltmek zorundadır ya da personel giderlerini düşürmek. hatta akban 1-2 sene önce 1500 personelini bu nedenden işten çıkarmıştır. ayrıca sektörde teknolojik ilerleme çok hızlı olmuş bu nedenle operasyonel riskler ve teknolojik maliyetler artmıştır. kendi çalıştığım bankadan örnek vereyim; ziraat bankasında hali hazırda hiçbir şekilde işlem görmeyen 20 milyon hesap vardır. ve banka bunu 10 sene boyunca tutmak zorundadır. bu da ciddi bir sunucu ve güvenlik maliyeti getirmektedir. tekrar ediyorum burada bankaların herşeye komisyon vs almasını savunmuyorum. almalıdır da demiyorum. ama ortada yok merkez bankasına %100den borç verip %30 mevduat toplayıp farkını cebe indiriyorlardı gibi komik iddialarla gelen insanlar olunca bunu açıklama gereğini duydum. artık sektör çok şeffaflaştı ve bankalar karlarını yükseltmek için her yolu deniyorlar. ahlaki mi? tabi ki değil. ama bddk daha o kısımlara el atmadı.

eft dediğimiz elektronik fon transferi anlamına gelen işlem sizin de bildiğiniz gibi bankalararası hesaplara para göndermek için kullanılıyor. ama hesap sistemi bankalar arasında çalışmıyor. siz bir eft talimatı verdiğiniz veya eft yaptığınız zaman para ilk başta merkez bankasına gidiyor orada kontrol edilip ondan sonra diğer bankadaki hesaba yatıyor. dolayısıyla merkez bankası eft den 21 kuruş mesaj ücreti alıyor. kendi bankam müşterisinden sadece bunu alıyor. eğer sizin bankanız sizden eftden ücret talep etmiyorsa kendi hesaplarından karşılıyor demektir ki bunu tazmin edebilmek için bir süre sonra sizden başka bir işlemden ya komisyon tahsil etmek zorunda kalacaktır ya da belli bir promosyon siteyecektir sizden.(otom. ödeme talimatı vs.) size nacizane bir tavsiyem var. internet hesaplarındaki maliyetlere bakarken sadece eft ve havale masraflarına bakmayın. toplam maliyetlendirmelere bakın. zira müşterisinden eft ücreti almayan banka mutlaka bunu başka bir yerden telafi etmek zorundadır.

noktanınsâbiti arkadasım mesajını okuyan bır ıkı kısıden bırı oldum ama muhtemelen bırazdan sılerler bende aynı seyı yazdım ısın mantıgını anlatmaya calıstım ve gercegını ama bırılerının hosuna gıtmadı herneyse olayı guzel ozetlemıs ve anlatmıssın yapılan ıslemlerı cok basıt gıbı gorulerek masrafsızmıs gıbı algılanması ve kısının benım bankanın kapısından gırmem bıle para kazanmasına yetıyor anlayısının kırılması lazım tabıkı benımde sılınen msjda dedıgım ve sızınde burada yazdıgınız gıbı 3luk ısleme 5 alınması konusu tartısılabılır bır nebze ama neden alınıyor tartısma konusu olamaz serbest bır pıyasa hangısı az alıyor bakıp ısıne gelen bankayı kullanacaksın konuyu ılk acan arkadasımız ucretsız havale ve eft yapılan bankaları sormus bunu araması ve sorgulaması cok normal ama bırılerının aslında hepsı bedava olmalı coook para kazanıyorlar yu kaka mantıgı yanlıs olan
    saygılarımla

• BANKA BİR TİCARETHANEDİR HERHANGİ BİR YERDEN YAPTIGINIZ ALIŞVERİŞ GİBİ BANKALARDAN DA BİR ÇEŞİT ALIŞ VERİŞ YAPIYORSUNUZ VE BANKA BU İŞTEN PARA KAZANMAK ZORUNDA 3,5 SENEDİR BANKACILIK SEKTÖRÜNDEYİM VE ŞUKADARINI SÖLEYİM DÜŞÜK FAİZLİ DEFLASYONİST BİR ORTAMDA BİR BANKANIN AYAKTA KALMASININ EN ÖNEMLİ ETMENİ FAİZ DIŞI VE KOMİSYON İŞLEM GELİRLERİDİR..
    GELELİM TÜRKİYEDEKİ BANKALARIN DURUMLARINA YUKARDA SAYILAN BİR ÇOK BANKANIN İÇİNDE ASYA BANK TÜRKİYE FİNANS KUVEYT TÜRK GİBİ BANKALARIN SİZDEN KOMİSYON YADA BAŞKA ÜCRETLER ALMAMASINI DİĞER TÜRKİYENİN 6-7 BÜYÜK BANKASI İLE BİR TUTMANIZ BİRAZ ANLAMSIZ Kİ BURDA RAKAMLAR DEVREYE GİRER YANILIRSINIZ. TÜRKİYEDE 40 TANE 50 TANE SUBESİ OLAN BANKA İLE ŞUBESİ BİNLERİ BULMUŞ BANKALAR ARASINDA BİR MÜŞTERİ FARKI ELBET OLUCAKTIR SERBEST REKABET ORTAMI İSTEDİĞİNİ KULLAN MANTIGI VAR ARTIK BUNUN DA EN TEMEL NEDENİ BANKALAR KENDİSİNE FAYDA SAĞLAMAYAN HESABINDA PARA TUTMAYAN KREDİ, KREDİ KARTI FON YATIRIM VS BANKACILIK HİZMETLERİNİ KULLANMAYAN MUSTERİLERİ BANKALAR ARTIK İSTEMİYOR YUKARDA ARKADASIN DEDİĞİ GİBİ BİR ÇOK ATIL HESAP BANKAYA FAZLA MALİYET VE YÜK ÖNEMLİ OLAN VERİMLİ BİLİNÇLİ VE İYİ MÜŞTERİ BEN YILLARDIR BANKAYA GİRMEDEN ÖNCE YAPI KREDİ İLE BİR ŞEKİLDE SÜREKLİ MUNASEBETİM OLDU OZAMAN İSMİ WORLUNİVERSTY SUAN PLAY OLAN KARTIN BELKİDE TÜRKİYEDE İLK KULLANICILARINDANIM YAPI KREDİ BENDEN NE KREDİ KARTI UCRETİ ALIR Kİ KARTIM SUAN PLAY DİİL NEDE İNTERNETTEN HAVALE VE EFT UCRETİ Kİ BU İŞİN İÇİNDE OLDUGUM İÇİN BİR GÜN MERAK EDİP SORDUM MEĞER 10. YILIMA GİRDİĞİM İÇİN VE MASALLAH YILLARDIR EN AZ 3-4 ADET BANKACILIK ÜRÜNÜNÜ SORUNSUZC KULLANDIGIM İÇİN BÖLE BİR KIYAK YAPMISLAR
    SÖZÜN ÖZÜ SU SİZİ KOMİSYON MANYAĞINA YADA SAGIM İNEĞİ HALİNE CEVİRMEYEN AMA GEREKTİĞİ YERDE GEREKLİ ÜCRETLERİ ALIP GEREKTİĞİNDE GÖNLÜNÜZÜ HOŞ TUTACAK BANKALARI TERCİH ETMENİZ İÇİN ZATEN BBDK VE REKABET KURULU BAZI HUSUSLARI SERBEST BIRAKIYOR UNUTMADAN NEKADAR VERİMLİ OLURSANIZ KARSILIKLI OKADAR FAYDA SAĞLARINIZI BANKACILIĞIN MÜŞTERİ AYAĞINDAKİ KURAL BU ŞEKİLDE İŞLER KALIN SAĞLICAKLA

• quote:

Orijinalden alıntı: Soickan

Bank Asya ve INGBankası da İnternetten Havale ve EFT ücreti almıyor.

arkadaşım bende ing den maaş kartı üzerinden internet bankacılığı kullanıyorum havale ve eft ücreti olarak 2tl kesinti yapıyorlar..

• h!j@cker

Söylediklerinin yanında bank bir ticaret hanedir. Eğer bankaya para kazandırıyorsanız örneğin benim gibi sizden havale ücreti eft ücreti vs vs almaz.

Ticari sebeplerden (çalıştığım şirketin bazı alışverişleri ben yapıyorum) dolayı aylık kredi kartı harcaması 15 000 YTL altına düşmeyince ayrıca ödemelerde de aksama olmayınca arayıp hal hatır bile soruyorlar. Sizi ziyarete gelsek diyorlar. Niye geleceklerse anlamadım.

Bedavadan kaza ve yaşam sigortası yapmışlar. Geçen sene standart ev - fatura harcamaları için bir kere aramayan banka şu an EFT Havale ücretlerini kaldırdığı gibi lüks restorant yemek çekleri, lüks otel çekleri, bir sürü lüks marka indirim çekleri göndermeye başladı.

Hey Büyük Allahım şu para denen şey nelere kadir.
  • Sizden alacaklar ki bize maaş ödesinler :p
    Şaka bir yana, gerçekten arkadaşların da bahsettiği gibi artık bankalar paradan para kazanamıyor. %9 la topladığı mevduatı %11-12 ile satmaya çalışıyor, bunun içinde binlerce personele ödenen ücretler, reklam giderleri, ADK diye tabir edilen bankamatik, telefon bankacılığı, internet bankacılığı (ki bunun için yazılımlarını sürekli güncel tutmak zorundalar),kurumlara ödenen promosyon harcamaları, devlete ödenen yıllık harçlar ve bunun gibi onlarca gider kalemi var. Kabaca 100 ve üzeri personeli olan bir firmada çalışıyorsanız ve maaşlarınızı bankadan alıyorsanız, emin olun ki o banka o firmaya promosyon adı altında bir takım ödeme yapıyordur. (Hakkınızı isteyin)
    Masraf konusunda ise tabi ki herkes ücretsiz hizmet almak ister. Fakat kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız küçük maliyetlere katlanmanız gerekecektir. Bunu, Hesap işletim ücreti, kredi kartı yıllık aidatı, havale/eft masrafı adı altında bankalar sizden ve benden tahsil etmiştir, edecektir. İşlemleri mümkün olduğunca şubeye girmeden yaparsanız o derece paranız cebinizde kalır. Düz bir mantıkla; "Her kim ki şubeye sık girer, masrafı çok öder"

• hala gönüllü olarak kazıklanmaya razı tipler var.
    ya bankada çalışıyorlar ya da fazla saflar.
    banka deli dumrul gibi herşeyden ücret alamaz.
    bankacılık bakiye sorgulamaktan para kesmek,işlemeyen hesaptan ücret kesmek değildir.
    daha önce bu tür paralar alınmazdı.
    ama bankaların avantaları kesilince mudilere yöneldiler.
    keriz gibi soymaya başladılar.
    ben ücretini veririm bankamı kalkındırırm diyen enayiler varsa bilemem ama ben en az ücreti hangisi
    alıyorsa onla çalışırım.
  • %100 Kamu Bankası olan TZB'nin 2009 yılı karı 3.5 milyar TL civarında(Karlılıkta 1.), keza THB nin de 1.5 milyar civarı, özel bankaları yazmıyorum.
  • Benim orda söylediğim artık Mevduattan para kazanılmıyor Kar edemiyor demedim ki, zaten bankalar kar edemiyor olsaydı, internet üzerinden yapılan işlemlerde de şubelerdeki tarifeler uygulanırdı, Havale 30-40 TL, EFT (min 40 TL) %1-%2. Ayrıca bize de maaş ödemezlerdi
  • Banka bu arkadaslar tabı yuksek kazanacak bakkal gıbı bır karmı acıklansın ıstenıyor anlamıyorum yıllık kar 500 mılyonmu densın anlamıyorum adamlar sadece bır musterıden trılyonlarca eskı tutarla mevduat alıyorlar yada yıl ıcınde gırıs cıkıslar o kadar yuksek rakamlar donuyorkı arkadas ntv den yazmıs garantı bankası yaklasık 120 mılyarlık aktıf buyuklukten 2 mılyar kazanmıs bana coook astronomık gelmıyor kı bu ıs bu sekılde butun dunyada bu sekılde yanı dunyada 3 para kazanılıyor turkıyede somuruluyoruz cook kazanılıyor dıye bır durum yok ve neden cok kazanıyor dıyemezssın kımseye yada kuruma mesela Qantas arkadassın ben ucret odemem haksız dıye ısrarına cok katılmasamda cok mantıklı bır kullanıcı yada musterı olarak dogru olanı yapıp secme hakkını kullanıyor ve en az kım alıyor dıye bakıp ona gore ıslem yapacam dıyor sızde bu sekıde yapın ama banka cook kazanıyor dıye yaygara koparmayın gecenlerde yanlıs okumadıysam steve jops i phone 4 un malıyetını acıklamıs 180 dolardı galıba kaca satıyor bılmıyorum ama 600-700 dolar vardır abd satısı hadı 500 olsun kara bak kımse ayaklanıyormu tektıl ısı ıle ugrastım uzun sure baba meslegı dıeselden levısten aldınız cok yuksek tutarlı urunlerı malıyetı bır arastırın ıstersenız kımsenın sesı cıkmıyor garıp gurup markalara tonlarca para dokuluyor bır bez ayakkıbı parcasına yıldızı var dıye herkez para verıp alıyor salı pazarında aynısı 20 lıra yapmayın arkadaslar anlasamadımız nokta bu bız zengınleri otekılestırmeyın dıslamayın zengınsen sucumuz ne bızım yanı paramı cuval dolusu paramızmı son satırlar kucuk bır skaydı ust satırlarda calısan oldugumu soyledım cıddıye almayın zengınlık kısımlarını neyse zengının malı zugurdun parmaklarını yorarmıs kalın saglıcakla

saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: fusem

bankalar kazanmıyor demişsiniz de

şu an elinizde 100 lira para olsa seneye paranızın 105-110 lira olmasını istersiniz ki değerini koruyabilsin mevcut para stoku içinde oransal olarak aynı kalabilsin. aktifi 100milyar tlyi geçen bir bankanın da seneye aynı hizada durabilmesi için kar edip pasife dolayısıyla da aktife katkıda bulunabilmesi gerekir. aktifini 2 milyar tl büyüten 100milyar tl aktifli bir banka geçen seneye oranla %2 büyümüş demektir. sizin bu seneki 100 liranız seneye 102 lira olsa siz bu büyümeden memnun olur musunuz? keza bunu normal bir şirkete de uyarlayabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

Orijinalden alıntı: fusem

bankalar kazanmıyor demişsiniz de

şu an elinizde 100 lira para olsa seneye paranızın 105-110 lira olmasını istersiniz ki değerini koruyabilsin mevcut para stoku içinde oransal olarak aynı kalabilsin. aktifi 100milyar tlyi geçen bir bankanın da seneye aynı hizada durabilmesi için kar edip pasife dolayısıyla da aktife katkıda bulunabilmesi gerekir. aktifini 2 milyar tl büyüten 100milyar tl aktifli bir banka geçen seneye oranla %2 büyümüş demektir. sizin bu seneki 100 liranız seneye 102 lira olsa siz bu büyümeden memnun olur musunuz? keza bunu normal bir şirkete de uyarlayabiliriz.

Arkadaşım 14.999 Milyon TL Özkaynağı var Garanti'nin sanki 100 Milyar Özkaynağı varmış gibi yazmışsın 14.999 Özkaynağı var Yani % 5 veya 10 değil Özsermaye karlılığı % 31

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasar37 -- 5 Ağustos 2010; 10:07:45 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.