Şimdi Ara

Bankaların Genel Ücretsiz Hizmetleri (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.709
Cevap
49
Favori
451.532
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cdci hobi
    Arkadaşlar yaklaşık yıldır 1 KUVEYT TÜRK le çalışıyorum int şb.sinden hiç bir şekilde EFT ücreti v.s ALINMIYOR.Ayrıca unutulan bi nokta var hesap işletim ücreti buda 2 yıl önce GARANTİ de 30 küsür tl y di şimdi kaç para bilmiyorum.KUVEYT TÜRK de buda yok.hesap işletim ücretini kim icat ettiyse.....( Hem benim paramı kullanıyorlar hemde benden ücret alıyorlar ) Neyse ben size KUVEYT TÜRK'bankasını öneririm.
    + HESAP İŞLETİM ÜCRETİ YOK
    + EFT ÜCRETSİZ(BEDAVA)

- FİRMALAR ARASI ÇOK TERCİH EDİLMEDİĞİ İÇİN (en azından benim çalıştığım firmalar) SADECE TL HAREKETLERİ YAPILABİLMESİ(döviz eft yapılamıyor)
    - SIK ARIZALANAN İNTERNET ŞUBESİ (1 yılda 4-5 kez başıma geldi)

bende 10 gun once garanti hesabımı kapattırdım kuveytturkde hesap actırdım internet hesabı subeden acılıyor hesap acılmasıyla int subesinin acılması bir oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: bukalemuns

olmasına sevindim
    hayırlı olsun

quote:

Orijinalden alıntı: BAM TELİ

evet arkadaşlar dediğiniz husus oldu.

Teşekkür ederim,sayenizde.
  • quote:

Arkadaşlar yaklaşık yıldır 1 KUVEYT TÜRK le çalışıyorum int şb.sinden hiç bir şekilde EFT ücreti v.s ALINMIYOR.Ayrıca unutulan bi nokta var hesap işletim ücreti buda 2 yıl önce GARANTİ de 30 küsür tl y di şimdi kaç para bilmiyorum.KUVEYT TÜRK de buda yok.hesap işletim ücretini kim icat ettiyse.....( Hem benim paramı kullanıyorlar hemde benden ücret alıyorlar ) Neyse ben size KUVEYT TÜRK'bankasını öneririm.
    + EFT ÜCRETSİZ(BEDAVA)

- FİRMALAR ARASI ÇOK TERCİH EDİLMEDİĞİ İÇİN (en azından benim çalıştığım firmalar) SADECE TL HAREKETLERİ YAPILABİLMESİ(döviz eft yapılamıyor)

Üstat kuveyttürk'de mi internet şubesinde arızalar meydana geldi ?

Konuyu biraz daha açarmısınız?

Ayrıca bu hesap işletim ücreti adı altında alınan ücretler yasal değildir lütfen T.H.H Başvurunuz.

• Arkadaşlar iş bankası hesabım var. 30000tl civarında para yatacak. Gönderecek kişinin Ziraat Bankası hesabı var. Kesintisiz olarak nasıl olur bu işlem?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewre

Arkadaşlar iş bankası hesabım var. 30000tl civarında para yatacak. Gönderecek kişinin Ziraat Bankası hesabı var. Kesintisiz olarak nasıl olur bu işlem?

şöyle olabilir.

Güvendiğiniz bir maaşlı müşteri var ise, onlar büyük ihtimalle anlaşmalı bankalardan maaşlarını alırlardır. Onların almış oldukları banka aracılığı ile sizin istediğiniz bankaya farklı banka ise eft yaptırabilirsiniz kuruş masrafda yapmamış olursunuz.
  • quote:

Arkadaşlar iş bankası hesabım var. 30000tl civarında para yatacak. Gönderecek kişinin Ziraat Bankası hesabı var. Kesintisiz olarak nasıl olur bu işlem?

İşbankası bir kerede 6 7binden fazla vermez.5farklı bankadan 6bin çekersiniz.onun dışında bankaya 1gün önceden bildirim yapmanız gerekir 30bin almak için,ki onda da ücret kesebilirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAM TELİ

quote:

şöyle olabilir.

Güvendiğiniz bir maaşlı müşteri var ise, onlar büyük ihtimalle anlaşmalı bankalardan maaşlarını alırlardır. Onların almış oldukları banka aracılığı ile sizin istediğiniz bankaya farklı banka ise eft yaptırabilirsiniz kuruş masrafda yapmamış olursunuz.

Dostum dediğin gibi yaptık. Teşekkür ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

İşbankası bir kerede 6 7binden fazla vermez.5farklı bankadan 6bin çekersiniz.onun dışında bankaya 1gün önceden bildirim yapmanız gerekir 30bin almak için,ki onda da ücret kesebilirler

Valla bu bildirim meselesini bilmiyordum. 1 bankamatik 1 visa bir master kard var. 1,5 bin tl'den 4,5 bin tl çekerim. Geri kalanı da bir çırpıda çekemeyecek miyim? ilk defa duydum. Müşteri hizmetlerini arayayım bari.

• quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

quote:

Orijinalden alıntı: catik

garanti eft yi 5 tl yapmışş cok uyuz oluyorum artık garantiye gidyom 5 tl yol parası verıyom bankamatiktre yoluyom ama 5 tl garantıye kalmasın

internet şubesinden eft yimi 5 tl yapmış ne zaman denediniz,doğruysa oha diyorum garanti sana artık

Allah seni ıslah eylesin garanti..

bir hafta önce garantiden bir eft yapma mecburetinde kaldım 5 tl eft üçreti ödedim gözlerim fal taşı gibi açıldı ama hemen yapmam gerekti yapacak başka bir şeyde yoktu

• burada bilgi paylaşımı aslında ilk mesajda toplansa mesela, zor ama herkesin kullandığı bankalar var

garanti havaleye 1 tl alıyor mesela bunu öğrendim keşke almasaydı ama eft 5 tl miş buna da şukur
  • ziraat 1 tl alıyor havaleye eftde sanırım 15krş
  • Ziraat bankası, bankamatik ve internet üzerinden havale ücretsiz. internet üzerinden Eft ise 1 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: bradenburg

quote:

+ EFT ÜCRETSİZ(BEDAVA)

bende 10 gun once garanti hesabımı kapattırdım, kuveytturkde hesap actırdım internet hesabı subeden acılıyor hesap acılmasıyla int subesinin acılması bir oldu

Şu an ücretsiz EFT ve ücretsiz hesap işletimi yani hesap işletim ücreti almayan en avantajlı banka Kuveyt Türk galiba,bir de yanında Katlayan Altın Hesabı açtırırsan çok avantajlı.

Diğer bankalarda da ücretsiz EFT var ama binbir dereden su getiriyorlar,yok cepten internete gireceksin yok bilmem otomatik ödeme talimatın olacak,yok ayda en az 4 kere eft yapacaksın gibi zarar ettirici şartlar var.

Bana deseler ki Garanti de eft bedava,deselerki İş Bankasında yada Akbank da EFT bedava,hiç ilgilenmem,mutlaka bir bit yeniği ararım,bu bankalar Vip bankalar,zenginlerden kazanıyorlar,garibanla zaman kaybetmezler.Asla ve asla EFT gibi işlemleri bedavaya yaptırmazlar,mutlaka bir yerlere bağış yapmanı şart koşarlar.

Kuveyt Türk gibi Türkiye Finans gibi bankalar müşteri kazanabilmek için kendilerine zararı olsa bile bedava eft ve hesap işletimi hizmeti verebiliyorlar.Bank Asya da bu yıla kadar bedavaydı ama onlarda aştılar müşteri potansiyelini,onlarda da ücretli oldu.

• Halkbank sanal kart kullanımı için uygunmudur ve nasıl açtırırız, teşekkürler.
  • Kuveyttürk katılım bankasında sıra da yok, hesap işletim ücreti de yok, yanlışlıkla alınsa bile (ki olmaz) iadesi garanti, internet şubesinden havale-eft ücreti de yok ve hiçbir şarta bağlı değil.
    Tavsiye ederim, ben kullanıyorum.
    SAĞLAM BANKACILIK
  • quote:

Orijinalden alıntı: whitebaby

Kuveyttürk katılım bankasında sıra da yok, hesap işletim ücreti de yok, yanlışlıkla alınsa bile (ki olmaz) iadesi garanti, internet şubesinden havale-eft ücreti de yok ve hiçbir şarta bağlı değil.
    Tavsiye ederim, ben kullanıyorum.
    SAĞLAM BANKACILIK

Ayrıca,Kuveyt Türk her geçen gün kendini geliştiriyor,bunu gözlemliyorum.İnternet sitesi önceden daha kötüydü,şimdi harika denemez ama arada çok fark var.Her gerçen gün Kuveyt Türk gelişiyor,sanırım çok güçlü bir yabancı yatırımcı Kuveyt Türke ortaklık teklifi yapmış,ve çok yüksek bir rakammış.Bu demektir ki Kuveyt Türk çok daha harika çalışmalar yapacak gelecekte.Tek sıkıntı bayi-şube az bulunma sıkıntısı,sanırım ensesi kalın bir ortak yatırım yaparsa KuveytTürk şube ve Atm sayılarını da arttırır.

• Bankasya hesap açarken atmadıkları takla kalmıyor. Sonra bir EFT emri verdim. Yapılmamış. Karşı tarafada mahcup oldum. Arabaya atladım bankaya gittim, parkyeri buldum. Neden EFT min yapılmadığını sorduğumda hesap işletim ücreti nedeniyle önce parayı çekmiş aonrada bakiye yetersiz diye EFT yapmamış. Hesap açtırırkende ısrarla alınmadını söylemelerine ragmen yeni almaya başladık dediler. Anında kapatırsın hesabını lanet okursun bir daha kapısından geçmem. Madem öyle haber verin artık hesapişletim ücreti alacaz diye bence fazla da dayanmaz bu gidişle batar....
  • Arkadaşlar garanti bankası havale ücreti alıyor mu? 270 lira yatıracağım içeriden veya ATM'den fark etmez alıyorsa ne kadar alıyor?
  • bende maaşımı garantiden bir baska arkadasımın garantı hesabına aktarcam gelmedı paracard cekemıyorum okadar rezıllık :D ınternetten havale etcem 1 tl dıyor ama bunun ust lımıtı varmıdır bılgısı olan varsa sevınırım.
  • Arkadaşlar hali hazırda eft gönderim ücreti ve/veya hesap işletim ücreti ve/veya kredi çektiyseniz istihbarat ücreti için yargı yoluna başvurmaktan çekinmeyiniz. Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı kararlarını "Bankalar, şahısların paralarını uhdelerinde tutmaları sonucunda iktisadi olarak kazanç sağlamayı ve bankacılık faaliyetlerinin de sürdürülebilmesini finanse edebildiği için karşılıklı menfaat ilişkisi hasıl olmakla, bankaların ayrıca hesap işletim ücreti veya eft ücreti adı altında herhangi bir kesinti yapması hukuka uygun değildir" gibisinden bir mütalaaya dayandırmaktadır.. Mebla 1 Tl bile olsa, bundan sonraki süreçte banka size Tüketici Mahkemesinde dava açacaktır. Amaçları emsal kararların çoğalmaması ve tüketicinin cesaretinin kırılmasıdır. Ve bu noktada heyecana gerek yok. Tüketici Mahkemeleri TÜKETİCİDEN yana tavır alıyorlar. Açtığınız hesap ve aldığınız kredi yada kredi kartı için elinize tutuşturulan sözleşmenin, yasaların amir hükümleri harici tüm şart ve şekilleri, karşılıklı mutabakat oluşturulmadan düzenlenmiş sözleşmeler olduklarından dolayı Sayın Mahkemeler açısından dikkate alınmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ravunos -- 6 Temmuz 2011; 23:13:20 >

• En kaliteli internet bankacılığını vermesi nedeniyle tercih etiiğim ancak BONUS kampanyasına göre yaptığım alışveriş sonucunda bonusumu yüklemeyen, hesabımdan 38TL yarı yıl hesap işletim ücreti kesen GARANTİ BANKASINDAN kurtuldum tavsiye ederim. Vakıfbankın İnternet Bankacılığı garanti kadar iyi olmasada maaş hesabımın olması nedeniyle daha masrafsız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi conceited77 -- 7 Temmuz 2011; 0:11:31 >
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.