Şimdi Ara

bankaların faiz oranları(GÜNCEL HALİ) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
17
Favori
19.631
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: :::xXx:::

Teb

Marifetli hesap 3500 TL vadesizde kalma şartı

13.95 günlük vadeli.

Merhaba arkadaşlar Teb bankasını kullanan varmı,

Şuan günlük faizi 90 gün 13,95 güzel oran, banka ile çalışanlar varmı güvenilirlik ve iletişim açısından nasıldır acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben yıllardır çalışıyorum. Ufak tefek problemler oldu, çözdüler. Tavsiye ederim ama oksijen hesap daha iyi. Orada da paranız varsa alternatif olarak kullanabilirsiniz. Ingden daha iyidir Teb.

• Teb de de 3500kalıyor işlemiyor. Odea da 4bin kalıyor faiz 14.5 daha mantıklı

• Odeabank(oksijen hesap) eft alıyor mu? Vade bittikten sonra parayı ing'ye aktarmak istesem para alır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azstek -- 28 Kasım 2017; 3:25:34 >
  • ......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phorever -- 16 Aralık 2017; 4:18:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: phorever

Mesela en para %13 faiz veriyorsa 100 TL'nin bir ay sonra 113 TL olması gerekmez mi? Benim bildiğim Binde 13 uygulanıyor? Mantığı nedir bu faizin?

hocam %13 yıllık bürüt faizdir. vade süresine göre hesaplanır, vade sonunda faiz gelirinin %15'i stopaj olarak kesilir. örnek 100tl için 1 aylık faiz getirisi: 100/365*30*0,13= 1,07 tl bürüt gelir elde edilir; bu gelirden %15 stopaj kesilir: 1,07-(1,07*0,15)=0,91 tl net getiri sağlanır.
  • Azstek kullanıcısına yanıt
    İlk başlarda alıyordu geçen bi eft yaptım almadı neye göre çalışıyor bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: phorever

Mesela en para %13 faiz veriyorsa 100 TL'nin bir ay sonra 113 TL olması gerekmez mi? Benim bildiğim Binde 13 uygulanıyor? Mantığı nedir bu faizin?

https://www.isbank.com.tr/TR/fiyatlar-ve-oranlar/mevduat-getiri-hesaplama/Sayfalar/mevduat-getiri-hesaplama.aspx buradan hesaplayabilirsiniz
    ......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phorever -- 16 Aralık 2017; 4:18:21 >
  • dolar ve euro icin en mantiklisi hangisi? ( ingbank hoselodin faizini kullandim.bitti )

gelecegi cok kotu gordugumden tlde kalmanin mantiksiz oldugunu dusunuyorum... ( yuzde 10 tldeyim)
  • şu sıralar zarrab davasından dolayı halkbankta para bulundurmak sizce sakat mı?herhangi bir sorun olur mu?
  • Halkbank Devlet bankasıdır. 100 bin tlye kadar olan mevduatta zaten devlet güvencesidedir.

Belki hisse senedi alırsanız bu dava risk oluşturabilir ama mevduat için sorun olmaz.

• umityasar kullanıcısına yanıt
    Hocam bu e-turuncuya yatırdım parayı ancak bana vade seçimi falan sormadı. Günlük mü faizleniyor para? Enpara vadelide soruyordu kaç aylık kalacağını.
  • Selam arkadaşlar

50bin tl kredi çekicem

1,30 kredi faizi 24ay vadeli

60bin geri ödemesi oluyor ortalama

Ben bu parayı vadeliye koysam

13,00 faiz 24 ay vadeyle

Getirisi 10 bin tl oluyor

Yani 2 yıl sonra benim çekmiş oldğum 50bin tl bankalara faizsiz bir şekilde benim birikimim olarak hesabımda kalacak

Mantıklı mı sizce?

Evet günlük faize bağlanıyor.Hesapta ne kadar varsa tamamı faize bağlanıyor...
  • Burgan 14.75 hoşgeldin,ICBC 14.40 hoşgeldin....
  • Moldova_lover kullanıcısına yanıt
    Bileşik faiz mi? Yani faiz, anaparaya eklenip ikisi beraber mi faizleniyor?

Aynen hocam.örneğin 100 bin bugün bağlandı,yarın 100.030 oldu,bu tutardan ikinci gün faize bağlanıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosuncann

Selam arkadaşlar

50bin tl kredi çekicem

1,30 kredi faizi 24ay vadeli

60bin geri ödemesi oluyor ortalama

Ben bu parayı vadeliye koysam

13,00 faiz 24 ay vadeyle

Getirisi 10 bin tl oluyor

Yani 2 yıl sonra benim çekmiş oldğum 50bin tl bankalara faizsiz bir şekilde benim birikimim olarak hesabımda kalacak

Mantıklı mı sizce?

Bu kimine gore mantiksiz kimine gore mantikli

Bana gore mantikli birikim yapmak icin

Hos tl nin degeri dustugu icin gunden gune kimine gore gereksiz bir akritasyon fakat birikim birikimdir

• tosuncann kullanıcısına yanıt
    Kısaca faiz ödemeden 50bin tl kredi çekmiş olacaksınız doğru mu?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.