Şimdi Ara

Bankalar/PAYPAL kur farkı cambazlığı ve ÇÖZÜMÜ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
309
Cevap
126
Favori
54.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • paypal komisyon eklemezse banka ekleyecek tl ye çevirirken. sonucta herkeste dolar yok gidip bankaya dolarla ödesin borcunu. hem hafta sonu yada akşam alışveriş yapıldığından banka kuru paypalıda katlıyor sanırım. en güzeli paypal kura devam etmek. 3 kuruş kar etcez diye 5 kuruş zarar etmekten iyidir.
  • Açıkladığım yöntemde 3 kuruş kar edemezseniz 3 kuruş kar edememiş olursunuz, 5 kuruş zarar edemezsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekstreyi dolarla kestirdiğin zaman sadece paypal kalemi mi dolar kesiliyor?

ekstre komple dolar olursa ve dolar artarsa görürüm o zaman ben sizi.
  • encard ın uyumu var mı peki?
  • Evet, ben kullanmıştım daha önceki alışverişlerimde.
  • Şu konuyu çok araştırıyordum iki uçak biletine yüksek komisyon alan ykb yüzünden araştırmaya başladım şimdi.

YKB taksit uyguluyor komisyon ile diğer bankalar ise usd/eur vererek taksit işlemi yaptırmıyor gördüğüm kadarı ile. Güncel duruma göre alışveriş yapılabilir.

Peki asıl durum eğer paypal dolar ödemesine kesinti yapmıyor ise abd merkezli bir paypal hesabı açsak burdan kredi kartıyla dolar bakiyesi yollasak komisyonsuz şekilde para gönderimi yapmış oluruz herhalde değil mi ?
  • Arkadaşın bahsettiği ekran şu arkadaşlar. Alttaki seçeneği seçerseniz PayPal "X $ ödüyorsunuz = X TL , Kabul ediyor musunuz ? " şeklinde sormadan alışverişi gerçekleştirecek. Açıkcası çok da bir fark olmuyor normalinden yine daha fazla kur olarak hesaplayacak, sadece TL bazında fiyatını göstermiyor X $ dolar diyecek. Çekilen miktarı bakiyenizden çıkarırsanız neredeyse aynı hesap olduğunu görebilirsiniz. Tabiki ben ön ödemeli ininal kartı baz alarak söylüyorum. PrePaid kart kullananlar için bir çözüm değil.

Bankalar/PAYPAL kur farkı cambazlığı ve ÇÖZÜMÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 8 Eylül 2014; 19:36:02 >

• 106 usd alışverişim oldu fakat banka ekstresinde 113 usd görünüyor, aradaki 7 dolarlık farkı banka iade edermi acaba.yoksa olan olmuşmu.
  • tikileaks T kullanıcısına yanıt
    Abi büyüksün. Yıllardır kur farkından dolayı ne kadar para kaybetmişim. Ellerine sağlık. Teşekkürler.
  • Merhaba, gittigidiyorda alışverişlerimi paypaldan yaptım ama ekstrede dolar üzerinden yapılmış olarak gözüküyor. Normal mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robin Hood

İş Bankası Maksimum Kart ve Halk Bankası Paraf Kartın 1. maddede yazdığın durumunu biliyor musun acaba? (Dolar ve Euro uyumu?)

Düzenleme: Bir de normalde bana TL olarak kesilen ekstrede 100 $ ödeme yazmaz sanırım. Bunu yine TL ye çevirip yazmıycaklar mı? Ya da döviz hesabımda dolar mı bulundurmam gerekicek?

İş bankasının Paypal ile anlaşması yok mu ? Şuan işbankası kartım tanımlı paypalda fakat alışveriş yapamıyorum banka ile ilgili sorun olduğunu söylediler. Bankayı arayacağım fakat fırsat bulamadım birtürlü. Bilginiz var mı?

Bu arada konu sahibine teşekkürler.
  • ödemeyi kendi para biriminden Japon yeni olarak yaptım ve bankadan kesilenle paypal'ın çıkardığı fiyat arasında yaklaşık 40 lira oynadı.
    ben garanti bonusla ödemeyi yaptım arkadaşım word kartla yaptı word kart daha avantajlı kur iömkanı sundu. Word kartla toplamda 50 lira kar etti.

işin özü paypal kuruna takılmayın kendi bankanızın kuru üzerinden ödemenizi gerçekleştirin.
  • Öncelikle Teşekkürler;

Daha önce de ebay ve farklı sitelerden paypal aracılığıyla çok defa alışveriş yaptım. Ancak meblağlar küçük olduğundan bu kur değişimi katakullisini sineye çekiyordum. Son alışverişimde (100 dolara yakın) neredeyse 7 dolar fark verince gözüm açıldı. Konu sahibi arkadaşın dediklerini yaptım bakalım bundan sonra nasıl olacak.

Tekrar teşekkürler.
  • paypaldan sonrasını okumadım
  • Bende aynı sorunla karşı kaşıyaydım yanlız bu çözüm işe yaramıyor

Paypal Nakit kart aldım Euro / USD / TL / GBP şeklinde kurlardan para yatırabiliyorsunuz dövizciden çevirip yatırıyorum paypaldan Satıcı Para Türüyle alışveriş yap diyorum konudaki gibi ve 60 $ yatırdığım için 60$ çekiyor tavsiye ederim.
  • hocam süpersiniz teşekkürler. bu sayede 250TL yerine 238TL ödemiş oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esrarengizhus -- 20 Ekim 2014; 10:58:38 >
  • http://www.kirpininyeri.com/2010/05/paypaldan-kazik-yemeyelim/
    İlk mesajdaki gibi mi yoksa şu linkteki gibi mi yapmalıyız kafam karıştı
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    ininalda hangisi iyi?
  • ziraat bankası müşteri hizmetleriyle görüştüm paypala gönderim yapılamıyormuş sanırım döviz hesabıda açılsa gönderim yapılamıyor ve enparanında döviz kurları uygun gelmedi bana şu an euro 2.81 iken satış kuru normal bankaların enparada 1 euro=2.88 TL den satılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: aypa

Abi büyüksün. Yıllardır kur farkından dolayı ne kadar para kaybetmişim. Ellerine sağlık. Teşekkürler.

Rica ederim, bir faydamız olduysa ne ala. Para kaybetmeden kazanılmıyor
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.