Şimdi Ara

Bankalar hakkında hiçbir bilgim yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Öncelikle banka,kredi gibi işlere aşırı yabancıyım şuan ünv. sınavına hazırlanıyorum kısmetse üniversiteye başlayacağım
    En başından beri ünv. kart kullanırım diyordum nakitle hep uğraşılmaz diye arkadaşlarımdan duyuyorum ayda 1000 tl limit ile kart kullanıyorlarmış bende böyle bir şey düşündüm çokta mantıklı.
    Ama elime 30 bin kadar para geçti ve o kadar para evde duramayacağı için bir bankaya yatırıcaz daha önce hiç banka hesabım olmadı sanırsam yatırınca her ay belli bir miktar artıyormuş bu işlemler nasıl oluyor ? Hangi bankalar bu konuş da iyidir ve aynı zamanda ben bu para için açtıracağım. hesaptan ünv. de nasıl yararlanıcam (her ay 1000tl sınırlı kart olarak) yoksa başka hesap mı açılcak ?
    Gördüğünüz gibi çok bilgisizim hangi bankalar iyi onu bile bilmiyorum sorularımı umarım doğru anlatabilmişimdir yardımcı olabilir misiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu nasıl Türkçe hocam Allah aşkına anlamak için 3 kere okudum . Anladığım kadarı ile üni ye hazırlanıyorsunuz , 30k TL para var ve üni de kredi kartı kullanmak istiyorsunuz . Öncelikle günlük mevduat faizi veren bankaları öneririm. 18+ yaşında olmanız lazım hesap açtırmak için.

İng bank 1 sene hoşgeldin faizi var yıllık %15.5 veriyor . TEB global genç hesap yıllık %16.5 veriyor ama bunda süre 3 ay. İng nin süresi uzun olduğu için onu öneririm . E-turuncu hesaba internetten başvuruyorsunuz kurye kartı getiriyor . 18 den küçükseniz anneniz adına da başvurabilirsiniz.

Kredi kartı olayı da bir anda 1000 vermezler 500 verirler üniye başlayınca.

• Evet beni doğru anlamışsınız ama ben tam anlayamadım.

Bu yıllık faiz oranı ne oluyor mesela ona yatırdım 30k parayı 1 yıl içerisinde dokunulmaması mı gerekiyor yoksa mecbur kalındığında alınabilir mi ?

Kredi kartı olarak ünv. başladığı zaman çıkarttırıcam ama yine aynı banka olsun istiyorum(parayı yatırdığım banka ile ).Ben direk bankaya gidicektim burda tüm bankaların şubeleri var illa internetten mi başvurmak gerek ? Gene kafam karıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: Togolu00

Evet beni doğru anlamışsınız ama ben tam anlayamadım.

Bu yıllık faiz oranı ne oluyor mesela ona yatırdım 30k parayı 1 yıl içerisinde dokunulmaması mı gerekiyor yoksa mecbur kalındığında alınabilir mi ?

Kredi kartı olarak ünv. başladığı zaman çıkarttırıcam ama yine aynı banka olsun istiyorum(parayı yatırdığım banka ile ).Ben direk bankaya gidicektim burda tüm bankaların şubeleri var illa internetten mi başvurmak gerek ? Gene kafam karıştı
    Şöyle faiz oranları yıllıktır ama ing e-turuncu da ve TEB global genç hesapta hesaba günlük geçer para . Günlük getirisi 10-11 TL olacaktır. İng e-turuncu ya internetten başvuru yapılıyor 1 sene hoşgeldin süresi , şubeden açtırırsanız süre 3 ay oluyor . Bence TEB global genç hesap kullanın 3 ay, daha sonra int e turuncuya geçersiniz. Cepteteb e de internetten başvuru yapıyorsunuz kurye getiriyor kartı. TEB şubesinden de global genç hesap açtırabilirsiniz ama EFT ücreti alabilirler o zamanda.

Kredi kartı ile aynı banka olmasına takılmayın çünkü hangisi iyi oran verirse ona geçersiniz o da hep aynı olmaz değişir bugün a bankası iyi oran verir yarın b bankası verir. Zaten int e turuncu da eft ücretsiz.

• Yani mesela 3 ay diyorsunuz ya o paraya 3 ay boyunca ellenikmicek ellenirse üstüne gelen faiz bozuluyor mu ?(Ya da bir yılık olanda)

Bu arada mesela şubeye gittim başvuru için parayıda yanımda götürmem gerek di yoksa onlar mı çağırıcak ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Togolu00

Yani mesela 3 ay diyorsunuz ya o paraya 3 ay boyunca ellenikmicek ellenirse üstüne gelen faiz bozuluyor mu ?(Ya da bir yılık olanda)

Bu arada mesela şubeye gittim başvuru için parayıda yanımda götürmem gerek di yoksa onlar mı çağırıcak ?
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM -- 12 Temmuz 2021; 4:43:33 >
  • 3 ay sonra tekrar uğraşmak zor gelir ya ing mantıklı geldi bir sene boyunca orda kalsın işte.Peki örneğim ben paraya çok sıkıştım mesela 5 ay sonra bir miktar aldım (1 senelik olandan) fai bozulur mu ? Yani yine yatırdığım kadar mı kalmış olur yoksa üstüne hep artıyor mu ?

Eft nedir nasıl yapılır inanın bilmiyorum banka çok yakın o yüzden sordum

• Biraz araştırdım forumda da e-turuncu hesap ta ilk başlarda yüksek faiz verip sonraki aylarda müşterinin haberi olmadan 6 ya düşürmüşler böyle işlerden pek anlamam be sakata gelmek istemiyorum.Finansın enpara diye bir şeyi var o nasıl aynı mı yine ?

• Denize git Garantiden uzak dur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.