Şimdi Ara

bankadaki paralara el konulur mu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
9.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dalga mı geçiyorsun hiç bir şey yapamazlar bir kararnameye bakar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 24 Kasım 2021; 10:13:34 >
  • öyle bişey olursa ülke komple biter zaten fiziksele geçsen de fayda etmez

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

İnsanlar hala ülkeyi yönetmeye çalıştıklarını, o yüzden şunu bunu yapamayacaklarını düşünüyor.

Ben 5 yıldır, hükümetin amacının ülkeyi komple çökertmek olduğuna inanıyorum, aldıkları her karar gayet mantıklı geliyor o zaman.

Komple bitirip, sıfırladıkları paralarla kendi kafalarına göre yeni ülke kurma hayalleri var bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enizam -- 24 Kasım 2021; 10:24:20 >
  • tundra202006 kullanıcısına yanıt
    Çöpten yemek toplarım yine de reise oy veririm diyen kitle mi yapacak bunu?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tek adam rejimiyle yönetiliyoruz artık.Herşey mümkün.Güçler ayrılığı olmayan bir sistemde böyle işler olmaz diyemez kimse.Adalet bağımsız değil Yargı bağımsız değil Meclis bağımsız değil biri gelir istediği gibi at koşturur kimsede birşey diyemez çünkü bu Ülkede refarandum yapıldı ve Millet EVET dedi adam haklı olarak derki bunu halk seçti der çıkar işin içinden doğru halk seçti şimdi hesabını paşa paşa ödüyor ödemeyede fazlasıyla devam edicek Babanda olsa tek yönetim hakkını eline vermemen gerekeb birşey Taip Erdoğan beye vermeyi uygun gördü bu kara toplum.

• Dövizleri tl'ye çevirebilirler anlık kurdan.
    Altın ve dövizleri bankada tutmamak lazım.

İranda bilirsiniz sokakda Döviz bozan seyyar satıcılar var 5-10dolar karşılığında 1kilo İran parası veriyorlar o duruma düşücez gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 24 Kasım 2021; 11:11:30 >
  • Konulabilir ne olacak bir kararnameye bakar sadece 10 dk lık iş yani. Malum şahsın olduğu yerde ben herşeyi beklerim.

• Last Troll Bender kullanıcısına yanıt

şuan zaten ülkede kanun manun birşey yok insanlar zannediyor ki her eline silah verilen üniforma giyen kişiler polis asker yada savcılar türkiye diye bir ülke yok artık sadece kağıt üzerinde var en azından millet çekip gider avrupaya oraya buraya tabi onlarda alır mı suriyelilerin ıraklıların hali ortada benim bankadaki parama el koyacakmış kararname yok bimem ne senin kararnameni kim takar adam sarayında rahat maaşı yatıyor keyifler yerinde olan en altdaki kesime oluyor bu erdoğanın ingilizce mi biliyor yok üniversite mezunumu yok hiç bir vasfı olmayan bir adamdır kendisi boşa zaman ve para kaybıdır akp hırsızlık ve arsızlık kanlarında var fayda gelmeyeceğini anlamıyorlar hala sonra kalkıp buralarda konu acıyorlar dolar böyle yağ fiyatı böyle ağlamaya devam etsinler yok araba alamıyorum alamazsın daha dur hiçbirşey alamayacaklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tundra202006 -- 24 Kasım 2021; 11:15:9 >
  • Hersey yababilirler.Bunu neden dyorum bazi arkadaslar yok olan yatirimci da kacar demis yok itibar var yapmazlar vs pek alada yapabilirler.Adam dis gucler der cikar icinden kaldiki pandemide bakin savas kitlik demiyorum pandemide millete iban atan yne bu hukumet degilmiydi.Kacacak yabanciyi dusunseler su ortamda faiz indirirlermiydi.Hersey beklenir ha zerre param yok borcum var olsaydi para bankada kesinlikle cekerdim YTD.ulke zaten afganistandan biraz hallice oy veren kesimde bi nebze ekonomi bilgisine sahip olmasi gerekmez benzine lpg ye temel gidaya baksin yeter.Kaybedecegini bildigi icin secim yok dyor.Ama gdecekler 1.5 sene kaldi secime ve yillardir veren ben bu sefer enkaz birakacak biliyorum ama ynede vermiycem verirsem kolum kopsun.Yildik usandik 2 cocukla evimi zor gecindiriyorum yetmiyor artik herseyim eskidi bi yenilerini alamiyorum karin tokluguna calisiyorum diger hicbiseye butce ayiramiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En derin krizlerde bile devlet yahut hükümet böyle bir el koymaya gitmemiştir,gidemez de. Lakin bankalar battık diyerek o paraları hüpletebilir. Cem uzanın zamanında bankasında yaptığı gibi.

• bunlardan her şey beklenir

• SPAWN-TheUndead kullanıcısına yanıt

evet bankalar batarsa (ya da batırılırsa) yanlış bilmiyorsam en fazla 150k' yı geri ödüyorlar.

• Bankalardaki paraya el koymadan önce ülkenin bir ödemeler dengesi krizine girmesi gerek. ki bir kaç konuşma daha yapılır ve saçma sapan ekonomi zırvalarını tekrardan anlatırsa kısa sürede eğer anlatmazsa 5-6 ay içinde bu tarz bir krizi girme riskimiz var.

ödemeler dengesi krizi olduğunda da bankalardaki döviz hesaplarına erişim kısıtlaması getirilebilir. misal bir kişi tek seferde en fazla şu kadar döviz çekebilir diye ancak bunun duyulması bile büyük bir patlama yapar çünkü bunu ilk önce kodamanlar duyar, onlar paralarını direk çeker zaten. sonra bu hareket alta doğru yayılır ve millet bankalara hücum eder. bu da Merkez Bankasının gümlemesi demek çünkü hsaplardaki dövizin %25'i karşılık olarak merkez bankasında duruyor ve merkez bankasının rezervleri negatifte yani la kasa da para yok. MB bu talebi karşılayacak rezervi olmadığı için bankalar müşterilerine paralarını veremez ve ortalık bayaa bir şenlik yerine döner.

• Bu kadarda olmaz denilen bütün rezillikler yaşandı.

İhtimal dahilinde olabilir. O günkü kurdan bütün döviz hesaplarını TL yere çevirirse ne yabacan ? Leğen mi yakacan ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Öyle bir mallık yapamazlar bence.

• Konuyu açan arkadaş ,evet konulur bence çünkü bir çökmedikleri orası kaldı ‼️‼️

• aykut291 A kullanıcısına yanıt

Haklısın o evetçilerin sayesinde bizlerde o Halk dan oluyoruz maalesef ister istemez ‼️‼️

• sissil S kullanıcısına yanıt

insallah hocam

• Atilla Yeşilada "Bankaya para yatırmak Tayyip beye hediye etmek gibidir" demişti.

• TL ise hesap bişey olmaz , a4 kağıdı daha değerli Türk lirasından alıp ne yapacak paranı hahahabha

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.