Şimdi Ara

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/Tezgah altı faiz oranları) (962. sayfa)

5 sn
72.903
Cevap
1.794
Favori
6.008.273
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
248 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 960961962963964
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen öyle. Her toplum kendi kaderini yaşar, yoksulluk çekiyor olabilirler ama görünen o ki hallerinden memnunlar. Yarın seçim olsa yine kimin kazanacağını biliyoruz.
  • Malesef Kurunun yaninda yasda yaniyo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • compas C kullanıcısına yanıt

30 yıl öncesiyle şimdiyi karşılaştırmak çok saçma bir kere. 30 yıl önce yediğiniz yumurta gerçek yumurtaydı ve üretilmesi şimdiki kadar kolay değildi.

Şimdi tavuklara öyle ilaçlar veriliyor ki günde birden fazla yumurta alıyorlar. Şu 50-30 yıl öncesiyle şimdiki teknolojiyi otomasyonu karşılaştırmayı bir bırakın artık.

• 40.000TL ile hangi bankayı önerirsiniz? Yıllar önce İng hesabım vardı, sanırım yeniden hoş geldin, beş gittin vermez bana. Şu an Enpara kullanıyorum ama çok düşük oranlar veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doların hareketlerinden ve yabancıların sabit beklemesi sabit bırakacağını gösteriyor

Sabit kalırsa dolar nasıl tutulur bilinmez ?

• idontwannaknow İ kullanıcısına yanıt
    Kırık yumurta bana 30 yıl önceki günleri hatırlattı sadece bu. Siyasi yorum değil diye yazdım. Okuduğunu anla oyle yorum yaz! Teknoloji aynı değilmiş yumurta aynı değilmiş vs gibi sacmalamalar yapma. Bunu bir tek sen bilmiyorsun. Polemik yaratmayı çok seviyorsunuz.
  • westberlin kullanıcısına yanıt
    32 gün Burgan öneririm %18 . Günlük kullanmadı isen FIBA kiraz hesap mobil %18
  • fearless_X kullanıcısına yanıt
    sizde istiyorsunuzki faiz her ay artsın,dolarmı faizmi daha zararlıysa 🤔sanki dolar düştüde millete 1 kuruş faydası oldu

• Akhenatonnn kullanıcısına yanıt
    Doların piyasaya etki etmesi için istikrar lazım senin kafanla bir ay %100 faiz verelim sonra dolar 1 TL olsun her şeyi alalım ikinci ay geri düşürülelim faizi.

• %23,50 ile tahvil aldım bir şirketin. %10 stopaj. 378 gün. 3 ayda bir kupon ödemeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

sizde istiyorsunuzki faiz her ay artsın,dolarmı faizmi daha zararlıysa 🤔sanki dolar düştüde millete 1 kuruş faydası oldu

Faiz ya da maaşlar gerçek enflasyon kadar olmadan birşey düzelmez,

Bu fiyatlarla alım gücü azaldığı için tüketim azalır tüketim azalınca üretim düşer, Üretim düşünce üretici kar edemez işçi çıkarır.

Döngü ....gider

• Bu gün ucuzluğun kalesi falan denilen her yerde şubesi olan market zincirine girdim. 1 lt 3.90 lık süt 5.25 olmuş. Herşey fiyatlanmış. Sokak sütçüsü 5-tl yaptı diye adama kızmıştım adam yine insaflıymış bunlar kadar zam yapmadı. Dolar arttı, döviz arttı derler döviz düşüyor ama yine fahiş zamlar her yerde. Bu ortamda %25 faiz bile az. Parayı en sonunda zeytinyağına, peynire bağlayacam:))

• Arkadaşlar biraz uzak kaldım forumdan.Yakın zaman diliminde yıllık + 1m üstü İçin oran alan,bağlayan ya da bilgisi olan yazarsa sevinirim.İyi bir oran alırsam stopaj avantajını kaçırmak istemiyorum.15 gün kadar önce Halkbank ve Vakıfbank 18.50 / 18.75 yazan arkadaşlar olmuştu diye hatırlıyorum

• compas C kullanıcısına yanıt
    Bakın ben size kışkırtıcı bir yorum yazmadım. Okuduğumu da gayet anlayarak herhangi bir siyasi içeriğe yer vermeden yazımı yazdım. Bu konuda da aynı fikirdeyiz zaten. Sizin savunma mekanizması geliştirmenize gerek yoktu. Sadece o zaman ve bugün arasında yumurtaya ulaşım kolaylığı karşılaştırmasının doğru olmadığını söyledim. Yazdığımın neresi saçma ise söyleyin, düzelteyim. Evet doğru söylüyorsunuz, belki de bahsettiğiniz yıllarda ülkede yumurtaya erişim şimdikinden daha zordu. Ama 30 sene önceki yoksulluk algısıyla bugünkü yoksulluk algısı aynı değil. Siz direkt olarak ‘30 yıl öncesini hatırlattı, sadece bu.’ dediğinize hemfikirim, hiçbir sorun yok. Ama ‘O zaman da yoksullar vardı, bu zaman da.’ diyerek yumurta üzerinden yoksulluk ölçüyorsunuz. Yani şu anki durumu ‘30 yıl öncesinde de aynıydı.’ demeye getirerek bir nebze normalleştirmiş oluyorsunuz. Buna katılmadığımı dile getirdim. Umarım kendimi ifade edebilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi idontwannaknow -- 19 Ocak 2021; 1:5:24 >

• öncedende yoksulluk vardı diyorlar🤔 biz 2000 li yıllarda turlardan tatil yeri ayarlar kadıköyden ücretsiz tur otobüsüne biner alanyada otelin kapısında inerdik dönüştede kapıdan alırlard çokda ucuzdu hersene hesap bile yapmadan ailecek tatile giderdik🤔

Telefon alırdık peşin fiyatına 12 taksit yaptırır vergileride azdı.geçenlerde kredi çekip 5 taksitle telefon aldım 300 lira faiz aldı daha neler neler

• Mevduat oranları %30 ve üzeri olmadıkça gerçekçi olmaz ve vatandaş parasını TL'ye güvenip bankaya koymaz. Temel gıda maddeleri peynir süt yumurta gibi en çok tercih edilen ürünler yılda %50-60 zamlanıyor. Eskiden yüksek enflasyon döneminde, yuzde 50-60 zam varken, mevduat oranları da yuzde 70-80 idi. İnsanlar parasını bankada TL Olarak tutuyor idi. Ama şimdi herkes dolar-altın-borsada...

Borsada durması daha mantıklı.

• altai35 A kullanıcısına yanıt
    Türk milleti hocam,hala altın geldiği yeri unutmaz diyip 540 tan aldığı altını tutuyorlar.Ya da aynı şekilde dolar.Stop loss denilen birşey yok yatırım yapmayı mı biliyorlar ki mantıklı bir hamle yapsınlar. 8.40 dolar alır 2 sene sonra 9 a satınca kar ettim sanar.Şuan şu mevduat dünyaya göre gayet iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendinigelistirentasrali -- 20 Ocak 2021; 13:42:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: compas

Kırık yumurta bana 30 yıl önceki günleri hatırlattı sadece bu. Siyasi yorum değil diye yazdım. Okuduğunu anla oyle yorum yaz! Teknoloji aynı değilmiş yumurta aynı değilmiş vs gibi sacmalamalar yapma. Bunu bir tek sen bilmiyorsun. Polemik yaratmayı çok seviyorsunuz.

Fakirlik hep vardı ama yumurta o zaman gerçekten ucuzdu. Şu anda üretimi bol ama çok daha pahalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: altai35

Mevduat oranları %30 ve üzeri olmadıkça gerçekçi olmaz ve vatandaş parasını TL'ye güvenip bankaya koymaz. Temel gıda maddeleri peynir süt yumurta gibi en çok tercih edilen ürünler yılda %50-60 zamlanıyor. Eskiden yüksek enflasyon döneminde, yuzde 50-60 zam varken, mevduat oranları da yuzde 70-80 idi. İnsanlar parasını bankada TL Olarak tutuyor idi. Ama şimdi herkes dolar-altın-borsada...

Borsada durması daha mantıklı.

Döviz hesapları TL hesaplarında fazla ve gitgide artıyor.

Altın , gümüş, borsa insanlar kumarbaz gibi oldu. TL faize kisme yatırmıyor parası eriyor diye, bzide risk alamayıp faize yatırıp faiz artışı bekliyoruz

Herşeye % 50-60 zam , peynir , sıvıyağ, un , baklagile hatta en güzeli arabaya parayı yatırsak köşe olmuştuk, yani parayı korumuştuk.

• quote:

Orijinalden alıntı: kendinigelistirentasrali

Türk milleti hocam,hala altın geldiği yeri unutmaz diyip 540 tan aldığı altını tutuyorlar.Ya da aynı şekilde dolar.Stop loss denilen birşey yok yatırım yapmayı mı biliyorlar ki mantıklı bir hamle yapsınlar. 8.40 dolar alır 2 sene sonra 9 a satınca kar ettim sanar.Şuan şu mevduat dünyaya göre gayet iyi.
    +1 bekleme maliyetini kimse hesaba katmiyor hocam omurluk aliyor millet.

• 
Sayfa: önceki 960961962963964
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.