Şimdi Ara

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/Tezgah altı faiz oranları) (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
31 Misafir (1 Mobil) - 30 Masaüstü1 Mobil
5 sn
72.301
Cevap
1.786
Favori
5.952.473
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
246 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/296293/b8fdbb09-5f1e-4a15-9d2a-7bfd5079dae0.jpg[/simage]

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/Tezgah altı faiz oranları)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aktif bank n kolay bonoya 50.000 tl atıcam sizce riski var mı bunun aktif bank nasıl bir banka ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

samsun vakıf 78k tl ye, 92 gün 19,90 vermişler....
    Vakif bank guvenilirmidir ?

Bir akrabamin birikimini yaptiralim suan baska bankada cok daha az oranla baglamis durumda .

• quote:

Orijinalden alıntı: HardLoveBaby

Vakif bank guvenilirmidir ?

Bir akrabamin birikimini yaptiralim suan baska bankada cok daha az oranla baglamis durumda .

Alıntıları Göster
    Vakıf Bank devlet bankası olup, batma/kapanma/devredilme riski en düşük olan bankalar arasındadır... Devlet batarsa tabi o zaman yapacak bir şey yok...
  • Bir üstte cevap verilmiş 👍

• quote:

Orijinalden alıntı: zvzv

Üst kısımda konusu geçmişti...
    usd vadeli dth oranlarıyla ilgileniyorum....
    Güncel tabloda göründüğü kadarıyla şu an vadeli usd dth için en yüksek oran Vakıfbank 32 gün %5,75 görünmekte...
    Burada başka bir arkadaşla birlikte bu oranın doğruluğunu sormuş fakat cevap alamamıştık...
    Bugün arife ve bankalar yarım gün mesai yapıyorlar, mesai saati bitmeden bir Vakıfbank şubesine uğrayıp vaziyeti sordum... MT önce %4,5 vermeye çalışırız felan dedi.. bende (para meblağım doğrultusunda) şakamı yapıyorsun zaten hali hazırda burgan bank ta %5 ile duruyor, sizde daha iyi oran olduğunu duydum o nedenle sormaya geldim, daha iyisini verirseniz ay başında size taşımayı düşünüyordum dedim...

Ekranlarına birkaç kez baktı; evet %5,75 gibi özel müşteri oranımız mevcut fakat bu şube müdürü ve onun üstü bölge müdürü yetkisinde değil, genel müdürlükten direk gmy den onayla alınabilen bir oran ve TL karşılığı 1 milyon TL ve üzeri olan miktarlara verebilirler dedi (benim meblağ milyon TL üzerinde) Yalnız birde parayı 1 ay sonra hemen taşımayacaksanız böyle bir oranı verirler gibisinden bir şey söyledi, bende oranınız bu şekilde olursa niye taşıyayım dedim...

Sonuç olarak vakıfbanktaki usd 32 gün için %5,75 oran doğru, fakat yüksek meblağlara ve ancak direk gnl mdr.lük yetkisiyle alınabilen bir oran...

Vade bitiminde burgan bank bana aynı oranı sağlamaz yada başka bankada daha yüksek oran bulamazsam Vakıfbank'a bu oranla taşırım gibi duruyor...
    Para parayı çeker 'e güzel bir örnek

• Arkadaslar sizlerden bir konu hakkında öneri almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Is bankasi vadelide hesabim vardı uzun zaman bakmadim burada tesaduf koni bulunca inceledim 12.70 faiz oranı var ve çok düşük geldi. Eşinin denizbankta hesabi var ve faiz oranı 18 gösteriyor.

Bu parayı oraya eft ile aktarsam büyük bir ücret keserler mi illa işten izin alıp bankaya mi gitmeliyim

Para 32 günlük faizde başka bir degerlendirme günü yada banka öneriniz var mi

Ne yapmamı önerirsiniz

• Internet şubesi üzerinden uygun olarak işleminizi yapabilirsiniz maksimum 5 lira keser diye tahmin ediyorum ama genede kontrol edin

• arkin39 kullanıcısına yanıt
    Mobil uygulamalada EFT ücreti görünür. Fazla değil tahminen 5 6 TL civarındadır.Teb marifetli öneririm %19.5 oranı var hem de günlük.Ya da üstteki arkadaş Şekerbank paylaşmış 20.25 oran da güzel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkin39 kullanıcısına yanıt
    bedava eft yapmıyorsa nakit olarak isteyin parayı. o zaman yapabilirler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zvzv Z kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkürler. Benim miktar henüz Milyon TL mertebesinde değil ama %5+ verirler ise yine yeterli benim için. Olmadı ICBC gideceğim.

Burgan Bank 20K USD ve üstü için %5 veriyor diye biliyorum orası da olabilir ama ICBC güvenim daha fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elky

Bilgilendirme için teşekkürler. Benim miktar henüz Milyon TL mertebesinde değil ama %5+ verirler ise yine yeterli benim için. Olmadı ICBC gideceğim.

Burgan Bank 20K USD ve üstü için %5 veriyor diye biliyorum orası da olabilir ama ICBC güvenim daha fazla.
    icbc ye parayı swift ile transfer yaparsan veriyor o faizi, diğer türlü parayı nakit götürürsen ya faizi düşürüyor yada valörü bir gün sonrası valör den başlatıp bir günlük faizi iç ediyor...

burgan arapların, icbc çinlilerin...

paranın vadesi dolunca tavsiyem hepsiyle bir görüş, işine hangisigelirse ona yönlendir... TL faizlerdeki artışlara paralel usd faizlerindede artışlar olmakta, TL faizleri dahada artarsa usd faizlerinin %6-7li seviyelere çıkacagını düşünüyorum

• Şuanda aldığınız en iyi oranlar nedir arkadaşlar güncel? Bayram sonu dönüşüm var.

• quote:

icbc ye parayı swift ile transfer yaparsan veriyor o faizi, diğer türlü parayı nakit götürürsen ya faizi düşürüyor yada valörü bir gün sonrası valör den başlatıp bir günlük faizi iç ediyor...

burgan arapların, icbc çinlilerin...

paranın vadesi dolunca tavsiyem hepsiyle bir görüş, işine hangisigelirse ona yönlendir... TL faizlerdeki artışlara paralel usd faizlerindede artışlar olmakta, TL faizleri dahada artarsa usd faizlerinin %6-7li seviyelere çıkacagını düşünüyorum

Alıntıları Göster
    100 bin doların %5 oranla bir günlük faizi 11 küsür dolar yapıyor. O paranın kaydileştirme maliyeti ise 11 dolardan fazla. Ben olsam kaydileştirme maliyeti alırım veya en az bir ay tutma sözüne bağlarım.

6-7 eurobondlarda var. Ben böyle giderse %10'lara kadar gideceğini düşünüyorum. Mevduat faizleri de 40'lara kadar yükselir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

100 bin doların %5 oranla bir günlük faizi 11 küsür dolar yapıyor. O paranın kaydileştirme maliyeti ise 11 dolardan fazla. Ben olsam kaydileştirme maliyeti alırım veya en az bir ay tutma sözüne bağlarım.

6-7 eurobondlarda var. Ben böyle giderse %10'lara kadar gideceğini düşünüyorum. Mevduat faizleri de 40'lara kadar yükselir.

Alıntıları Göster
    O zaman halen TL de inat neden...? usd ye dön sende paranın değerini koru....

Ben Bankadan daha zengin değilim ve 1 günlükde olsa fazimi bankaya bırakmam (meblağ yazdığının tam iki katı); vede öyle yaptım, valörü aynı gün başlatan burganı tercih ettim (o an oran aynıydı)

şu an usd için 32 gün %5,75 oran mevcut, TL faiz artışına paralel bunlarda artacak...

• quote:

O zaman halen TL de inat neden...? usd ye dön sende paranın değerini koru....

Ben Bankadan daha zengin değilim ve 1 günlükde olsa fazimi bankaya bırakmam (meblağ yazdığının tam iki katı); vede öyle yaptım, valörü aynı gün başlatan burganı tercih ettim (o an oran aynıydı)

şu an usd için 32 gün %5,75 oran mevcut, TL faiz artışına paralel bunlarda artacak...

Alıntıları Göster
    Ben açıkçası papaz olayının yumuşamasını bekliyorum. Beklediğim olursa ve 5.5 altı dolar görürsem ne var ne yok dolara dönerim. Şu an elimde yüklü hisse(banka+holding u30) ve bono var.
    Açıkçası ben treni kaçırdım. Büyük hata ettim. Bu kadar büyük bir devalüasyon beklemiyordum.
    Gerçi merkezin para bastığını da biliyorduk ama insan bulunduğu pozisyona bazen aşık oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

Ben açıkçası papaz olayının yumuşamasını bekliyorum. Beklediğim olursa ve 5.5 altı dolar görürsem ne var ne yok dolara dönerim. Şu an elimde yüklü hisse(banka+holding u30) ve bono var.
    Açıkçası ben treni kaçırdım. Büyük hata ettim. Bu kadar büyük bir devalüasyon beklemiyordum.
    Gerçi merkezin para bastığını da biliyorduk ama insan bulunduğu pozisyona bazen aşık oluyor.

Alıntıları Göster
    Doların 5,50 seviyesine inmesi imkansız değil ama şu vaziyette oldukça zor ve düşük ihtimal derim...

Dolar şu anda 6,10 seviyelerinde seyrediyor, yılbaşına kadar beklerim derseniz her halukarda; dolar kur artışı + %6 ve üzerinde faizi TL nin çocuk kandıran %20 faizşnden kat be kat şyi getiri saglar, yada en azından paranızın erimeyeceğinin garantisi olur...

Yani kur farkı ablamında tren kısmen kaçmış olsada, parayı eritmemek için halen geç değil... Dolar için yılbaşı tahminim 7,50 seviyesini altında olmuyacağıdır... Tabi TL faizlerde paralel yukarı gider...

Para ve karar sizin tabiki... Kendinizde yazmışsınız zaten; bazen insanın basireti baglanıyor, gözünün önündekini göremiyor...

• quote:

Doların 5,50 seviyesine inmesi imkansız değil ama şu vaziyette oldukça zor ve düşük ihtimal derim...

Dolar şu anda 6,10 seviyelerinde seyrediyor, yılbaşına kadar beklerim derseniz her halukarda; dolar kur artışı + %6 ve üzerinde faizi TL nin çocuk kandıran %20 faizşnden kat be kat şyi getiri saglar, yada en azından paranızın erimeyeceğinin garantisi olur...

Yani kur farkı ablamında tren kısmen kaçmış olsada, parayı eritmemek için halen geç değil... Dolar için yılbaşı tahminim 7,50 seviyesini altında olmuyacağıdır... Tabi TL faizlerde paralel yukarı gider...

Para ve karar sizin tabiki... Kendinizde yazmışsınız zaten; bazen insanın basireti baglanıyor, gözünün önündekini göremiyor...

Alıntıları Göster
    Doviz yatiriminda benim dusuncem takip ederek piyasasi kademeli-alsat yapmak cok daha mantikli bir iniyor bir cikiyor kademe alis ve kademe satis hep kazandirir boyle durumlarda

• quote:

Orijinalden alıntı: HardLoveBaby

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Doların %10 faizleri görmesi olanak dahilinde; şöyleki, şu anda dolar faizleri &6 ya dayandı... buralara %1,5 %2 lerden tırmandı... TL faizleri yukarı gittiği sürece paralel olarak dolar faizleride artacaktır; TL faizleri %35 lere çıkarsa dolar için faizde %10 lara yaklaşacaktır...

Şimdik size %10 dolar faiz çok mu yüksek geliyor..? Peki 6-7 ay önce dolar 3,50 -3,70 ler seviyesindeyken 7,00 li rakamları göreceğini söyleselerdi nerenizle gülerdiniz...?

O nedenle memlekette bu gibi şeylere artık şaşırmayın... Ekonomik + Politik tablo ve zihniyet değişmedikçe olmaz sandığımız tabloların çok değil 6-7 ay zarfında kendimizi bizzat içerisinde yaşarken buluruz...

• aktifbanka n kolay bonoya 50 bin tl yatırılır mı ?
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.