Şimdi Ara

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/Tezgah altı faiz oranları) (8. sayfa)

13 Kayıtlı Üye (7 Mobil) ve 20 Misafir (8 Mobil) - 18 Masaüstü15 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
72.220
Cevap
1.783
Favori
5.941.891
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
246 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fearless_X

TEbin yaptığı nedir böyle faiz artmış güncellememiş, hesabı açıp kapatınca değişiyor olay tam BDDK lık .

HEsabını güncellemeyen % 2 düşük faiz mi alacak şimdi
    ben 2 sene önce kullanmıştım. Tahminimce açılan orandan faydalanıyorsunuz. artsa veya azalsa bile. Çünkü ben açtıktan sonra oranlar 1 puana yakın düşmüştü ama ben hesabı açtığım orandan faydalanmıştım.
  • İlk mesajdaki Burgan a ait 32günlük oranlar neye göre değişiyor ?

BURGANBANK 32 GÜN %16.50
    BURGANBANK 32 GÜN 100K %17

%17 olan 100K ya kadar mı yoksa 100K üstü için mi geçerli ?
    Yada tam tersi %16,50 hangi durumda geçerli ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_runo

İlk mesajdaki Burgan a ait 32günlük oranlar neye göre değişiyor ?

BURGANBANK 32 GÜN %16.50
    BURGANBANK 32 GÜN 100K %17

%17 olan 100K ya kadar mı yoksa 100K üstü için mi geçerli ?
    Yada tam tersi %16,50 hangi durumda geçerli ?
    Yazıldığı Gibi
    100k Üstü %17 100k Altı %16,50.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NewsTR

Alıntıları Göster
    Hocam, 200 binin tapu harcı döner sermaye gideri ile birlikte 6500 tl yi bulur. Daha kredinin hayat sigortası dask ve konut sigortası gibi diğer giderleri de var. 2 yıl boyunca da olacak. Emlak vergisini de senin ödediğini düşünürsen çok mantıklı gelmiyor. Üstelik sizin hesapta 9392 tl taksidi paraya dokunmadan ödüyormuşsunuz gibi olmuş. O parayı zaten ödeyebilen adamın kredi çekmesine gerek yok. Ana paradan ödersen zaten para taksitlerle eridiği için faiz de azalacaktır. Yani aslında konut alınmadığı sürece girmeye değecek bir olay yok gibi gözüküyor.

• quote:

TEbin yaptığı nedir böyle faiz artmış güncellememiş, hesabı açıp kapatınca değişiyor olay tam BDDK lık .

HEsabını güncellemeyen % 2 düşük faiz mi alacak şimdi
    karıştırma bddk'yı, 2 dakka kapa aç hesabı işte te allam
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Giden günlerin faizi ne olacak. BDDKya başvuracağım . Cepten aç kapa yapılmıyor zaten 4 günlük gitti zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

karıştırma bddk'yı, 2 dakka kapa aç hesabı işte te allam

Alıntıları Göster
    hayır şimdi birisi bddk ya başvuracak öbürü müşteri hizmetlerini arayacak bu da bitecek arkadaşlar çözümü yazmışlar

işi neden yokuşa sürüyorsunuz.Açın kapayın uzatmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TESLA37 -- 28 Mayıs 2018; 11:54:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TESLA37

hayır şimdi birisi bddk ya başvuracak öbürü müşteri hizmetlerini arayacak bu da bitecek arkadaşlar çözümü yazmışlar

işi neden yokuşa sürüyorsunuz.Açın kapayın uzatmayın

Alıntıları Göster
    yok illa arayacaklar tatmin edecekler kendilerini...

• quote:

Orijinalden alıntı: umurs06

Hocam, 200 binin tapu harcı döner sermaye gideri ile birlikte 6500 tl yi bulur. Daha kredinin hayat sigortası dask ve konut sigortası gibi diğer giderleri de var. 2 yıl boyunca da olacak. Emlak vergisini de senin ödediğini düşünürsen çok mantıklı gelmiyor. Üstelik sizin hesapta 9392 tl taksidi paraya dokunmadan ödüyormuşsunuz gibi olmuş. O parayı zaten ödeyebilen adamın kredi çekmesine gerek yok. Ana paradan ödersen zaten para taksitlerle eridiği için faiz de azalacaktır. Yani aslında konut alınmadığı sürece girmeye değecek bir olay yok gibi gözüküyor.

Alıntıları Göster
    Tabiki Ek Masraflar Mevcut,Hesaplamada Yazmıştım Taksit Ödemeden 31 K Taksit Ödersek 20 K Civarı Kalıyordu Yazmıştım.
    Orada Sadece Örnek Vermiştim Aldığınız Parayı Örnek Olarak Dolara Yatırıp Düşük Alıp Yüksekten Satsanız Şuan Piyasa Çok Müsait Karar Krediyi Alana Kalmış
    YTD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 28 Mayıs 2018; 12:56:44 >

• quote:

Giden günlerin faizi ne olacak. BDDKya başvuracağım . Cepten aç kapa yapılmıyor zaten 4 günlük gitti zaten
    Arayın Ancak Muhtemelen Sözleşmede Bu Madde Mevcuttur BDDK Sözleşmeye Aykırı Durumlarda Müdahil Oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

yok illa arayacaklar tatmin edecekler kendilerini...

Alıntıları Göster
    marifetlideki parayı once vadesize aktarıp mı yapıyorsunuz ,kapatmayı ?
  • bakiyeyi bosalttyım ,marifetliyi kapatmıyor ,ne yaptıysam olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: NewsTR

Merkez Bankası Faizi 16,50 Yaptı.

300 Baz Puan Artış Oldu.
    Bugün de 150 baz puan faiz artırımı geldi.Merkez Bankası dolaylı olarak glp yi 16,5 dan 18 e çıkardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TESLA37 -- 28 Mayıs 2018; 14:39:31 >
  • Bankalar kasayı denkleştiremezse gün sonu MB den %18 karşılığı para bulabilecek. Ona göre acımayın, çekin, bankaları birbirine kırdırın. 17 altı olmamalı! Hiç üşenmeyin, tasarrufunuzu taşıyın. Yüzlerine de söyleyin.
    Edit: Ceza faizi 19,5 GLP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi needacar -- 28 Mayıs 2018; 15:10:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: texmo

bakiyeyi bosalttyım ,marifetliyi kapatmıyor ,ne yaptıysam olmadı
    kapattım ,açtim .ancak ekranda ek faiz i gostermiyor ,sonradan mı (guniçi ,aksam) guncelleniyor ?
  • Arkadaşlar merhabalar.

Bu teb marifetli hesap nasıl açabilirim?
    Hesap ücreti varmıdır?
    EFT ücreti varmıdır?
    Hesap vadelide duracak 40 bin TL, bu tutar için vadesiz de para tutmam gerekiyor sanırım sürekli? (tutulması gelen tutar nedir?)

Birde ani döviz atışlarında teb ile döviz alabilme ihtimalim varmıdır (vadeli vadesiz farketmez)

Yani istediğim heran parayı vadeliden bozup eft vs yapabilirmiyim başka bankaya (tcmb izinli saatlerde)

Kısaca finansal hareketleri takip ederken biran da oluşabilecek fırsatları değerlendirebilirmiyim?

Toplam 40.000 TL param var, usd de fırsat kolluyorum o sebeple beklerken en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum.

Şubeden mi açılır? Netten açılabilirmi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • enpara 32gunluk faizi 13.5 den 14 e çekmiş, meh
  • quote:

Orijinalden alıntı: kagan06

Arkadaşlar merhabalar.

Bu teb marifetli hesap nasıl açabilirim?
    Hesap ücreti varmıdır?
    EFT ücreti varmıdır?
    Hesap vadelide duracak 40 bin TL, bu tutar için vadesiz de para tutmam gerekiyor sanırım sürekli? (tutulması gelen tutar nedir?)

Birde ani döviz atışlarında teb ile döviz alabilme ihtimalim varmıdır (vadeli vadesiz farketmez)

Yani istediğim heran parayı vadeliden bozup eft vs yapabilirmiyim başka bankaya (tcmb izinli saatlerde)

Kısaca finansal hareketleri takip ederken biran da oluşabilecek fırsatları değerlendirebilirmiyim?

Toplam 40.000 TL param var, usd de fırsat kolluyorum o sebeple beklerken en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum.

Şubeden mi açılır? Netten açılabilirmi?
    Ben bugün tasarrufumu (40.000 ₺) yatırdım TEB Marifetli hesaba;

40.000 tl nin ;

37,5'u marifetli hesapta

2,5'u vadesiz hesapta durması gerekiyormuş.

90 günlük 16,5'tan vade sonu net 1.296 TL alacağım.

Ücretsiz 5 dak. Şubeden açtım.
    Eft bedava , hesap işletim ücreti yokmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENERALCELL -- 28 Mayıs 2018; 21:52:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayırlı olsun hocam, peki siz mesela 3 gün sonra bozsanız parayla usd alsanız faiz veriyormu yoksa ilk yatırdığınız 40 bin TL lik tutarımı alabiliyorsunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.