Şimdi Ara

Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/Tezgah altı faiz oranları) (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
26 Misafir (2 Mobil) - 24 Masaüstü2 Mobil
5 sn
72.841
Cevap
1.794
Favori
6.004.747
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
248 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • frost35 kullanıcısına yanıt
    Yeni müşteriyim. Bankacılar görüştüğümde bu hoşgeldin mi dedim. Yok size özel dedi. Bir daha para yatırın isterseniz yine aynı oran dedi. Ağustos 15 gibi yine deneyip soracağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faldov

HSBC 90k 90 günlük %19.5 dan yatırıldı.
    90 Gün Vade Çok Uzun Bu Ortamda, En Az %20 Vermesi Lazım.
    32 Günlüğe 19,50 Rahat Alınıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 5 Ağustos 2018; 19:39:13 >
  • quote:

HSBC 90k 90 günlük %19.5 dan yatırıldı.
    Şu ortamda TL mevduatta kalmak, birde üzerine bonus gibi 90 günlük uzun vadeye girmek...

Tebrik ederim, paranızı eritmek için gereken şartları yapmışsınız...
  • NewsTR kullanıcısına yanıt
    30 gündü aslında ben 90 yaptım. Bankalar çok ketum %20 verseler keşke.
  • zvzv Z kullanıcısına yanıt
    1 senedir gramdaydım bir süre tl de kalacağım. Dolar düşünmüyorum bu seviyeler bana riskli geliyor. Sizin dolarcı olduğunuzu biliyorum ama daha çıkacağı muamma. Belki 6-7 olacak önü açık ama sepeti bi kısmını tl de bırakacağım.
  • quote:

1 senedir gramdaydım bir süre tl de kalacağım. Dolar düşünmüyorum bu seviyeler bana riskli geliyor. Sizin dolarcı olduğunuzu biliyorum ama daha çıkacağı muamma. Belki 6-7 olacak önü açık ama sepeti bi kısmını tl de bırakacağım.
    Para ve keyif sizin...
    Cebe yansıyan reel enflasyon %30 ları buldu ve geçiyor...
    TL mevduata en iyi faizi veren banka ne veriyor...? %18-20 aralığında....
    Yani bunu görerek; peşin peşin paramı yıllık min %10 eritirim diyen birine bir şey demek yersiz olur. İlla dolara yatırın diye bir şey yok, fakat göz göre göre bile bile TL de kalıpta parayı eritmek neden..? Farklı bir çok yatırım yapabilirsiniz... En azından kafadan parayı eritmektense kazanma şansınız yada en azından paranızın değerini koruma ihtimaliniz olur...
  • Farklı yatırım ne olabilir mesela
  • quote:

Orijinalden alıntı: gs190505

Farklı yatırım ne olabilir mesela
    Miktar çoksa değerlenecek bir lokasyonda arsa.... (asgari 1 yıl ve daha uzun vadeli bir bekleme gerektirir)

Dolardaki artış hızı bir şekilde yavaşlarsa (bu gidişatla biraz zor) benim yapacağım nakit miktarımın %50 si ile budur... Bunu uzun zamandır planlamaktayım, fakat dolardaki artış o kadar hızlıki, topraktaki artış bile şu an için onun (dolar kur artışı + %5 faiz getirisi) biraz gerisinde, o nedenle sürekli bu planımı şimdilik devamlı öteliyorum....

Miktar az ise ve tamamıyla dolara girilmek istenmiyorsa; %50 dolar + %50 altın

daha birçok altarnatif oluşturulabilir... Fakat benim için en kötü ve parayı kafadan ertime garantisi olan seçenek TL de kalıp %19 mevduata tav olmaktır.

Ekonomk politik içinde olduğumuz duruma yüzeysel bile olsa bakmayı becerebilen herkes bunu cam gibi net olarak görebilir... Bakmayıp yada görmemekte direnenler için yapılacak bir şey yok, paraları eriyecek, bu şekilde öğrenecekler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zvzv -- 6 Ağustos 2018; 10:9:40 >

• 1.5 ay kadar once akbank arayip eylul vadeli bonoya %21 verdiğini soylemişti mevduat eşdeğer. bunun gibi bono firsatlari var mıdır bankaların nerden ogrenebiliriz.
  • arkadaşlar yanılmıyorsam (ki yanılma payım var) cepteteb günlük 2.50 veriyordu dolara ancak ne yaptıysam ne ettiysem o değeri göremedim, açtığım hesaplarda 0.55 veriyoruz maks. nasıl becerebilirim 2.50'yi :)?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eternalsun -- 6 Ağustos 2018; 11:0:1 >
  • faizler uçtu diye dolara hisseye girmiyorum. dolar hisse aylardır daha fazla kazandırıyor.
  • 56K para var hangi bankaya yatırman mantıklı?
  • !!-Origin-!! kullanıcısına yanıt
    ing ye yatırcaksın koçum hayırlı olsun

https://www.enuygun.com/mevduat/karsilastir/56000-tl-32-gunde-ne-kadar-faiz-getirir/
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

ing ye yatırcaksın koçum hayırlı olsun

https://www.enuygun.com/mevduat/karsilastir/56000-tl-32-gunde-ne-kadar-faiz-getirir/
    o zaman hemen yatırıyorum :)
  • !!-Origin-!! kullanıcısına yanıt
    valla hocam paranızı vadeli ye yatırmaya kesin karar verdiyseniz ing banktan başka
    çareniz yok bazı arkadaşların kulalağına ismi hoş gelmiyor diye kem küm ediyorlar
    isime takılmayın türkiye faliyet gösteren her banka yasal işlem yapar ve mevduatlar
    100 000 tl ye kadar devlet güvencesi altındadır ve tüm bankalar bddk tarafından
    denetlenir gidin en fazla verene paranızı yatırın
    bankalar kimsenin babasının oğlu değil not. ing bankla falan hiçbir ilgim alakam yoktur
    en fazla veren garanti bankası olsa oraya yatırın derdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: zvzv

kurun 4,90 a dayanması nedeniyle buradan dolara girmem mesajınız üzerine üstteki bir önceki mesajı yazmıştım size...
    Buyurun şekil A.... siz 31 temmuzda yazdınız .. bir gün geçti bugün 1 ağustos.... 4,90 a dayanan kur 5,00 e dayandı şu an 4,99 da... birazdan bu akşam 5,00 psikolojik seviyesini kırıp geçecek...

TL mevduat bu arada (1 günde) ne getirdi..?

Elektriğe %9, doğalgaza %49 gibi mega zamlar geldi, akaryakıt zammını ötv ye mahsup edip seçimden beri ötelediler, fakat artık oda kaçınılmaz.. eli kulağındadır... Butun bunlar eylül başında ağustos enflasyonu olarak ortalama enflasyonu kayda değer yükseltecek (her ne kadar yalandan düşük gösterselerde ben cebime yansıyana bakarım) enflasyon min. %30 larda ve giderek daha yükseliyor...

Peki bu vaziyette %20 bile alsanız TL de duran mevduatınız ne olur.... en iyimser ihtimalle %10 erimiş olur.. hep yazıyorum; içinde bulunduğumuz ekonomik ve politik duruma en azından şöyle yüzeysel bir bakın sonra karar verin yatırımınıza...

Alıntıları Göster
    Tarih 1 ağustos; fazla değil bundan 5 gün kadar önce...
    Bu konuda; kurun 4,90 a dayandığını ve buradan dolara girmem TL mevduatta devam ederim, kurun sene sonu 4,50 ye ulaşacağını bilsem o zaman girerdim diyen bir üyeye cevaben yazdığım mesajı alıntıladım...

5 gün önce kur 4,99 yani psikolojik seviye olan 5,00 seviyesine dayanmış...
    Şahsi düşüncem; Mühim olan bu psikolojik seviyeyi geçirmemekti, bunun için uğraşıldı ama artık çok geç olmuştu ekonomik durum o kadar kötüleşmiştiki yapılabilecek pek fazla bir şey yoktu, yada yapılacak olanlarında etkisi olmayacaktı... 5,00 duvarı yıkıldıktan sonra bu tırmanışın alıp başını gideceğini tahmin ediyordum vede yanılmadım...
    5 gün önce 4,99 olan kur bugün itibarıyla 5,19 u gördü... 20 kuruş... şaka gibi ama maalesef gerçek...

Buraya not düşeyim (buradan, 5,20 den dolara girmek çılgınlık diyenlere)... bu iş aldı başınını gidyor... durdurmak çok ama çok güç... faizi arttırsan bile max 1-2 hafta sadece hızını kesersin ancak... bugün 5,19 olan kur çok çok yakında 5,30 sonra 5,50 leri görecek... belki 1 hafta belki 15 gün hadi max bu ayın sonu eylül başına kadar... Bunlar benim kişisel düşünce ve tahminlerim...

Son olarak; TL mevduatta olanların durumuna empati yapmaya çalışıyorum... Hatırı sayılır bir nakdim mevcut, eğerki %18-20 lere aldanıp TL de kalsaydım, alternatif kaybım karşısında gerçek anlamda saçı başı yolardım, psikolojim alt üst olurdu.... TL ciler; yine dikkate almayacaksınız fakat yinede yazacam; zararın neresinden dönerseniz kardır. Son olarak; YTD, para ve keyif sizlerin...

• quote:

Orijinalden alıntı: zvzv

Tarih 1 ağustos; fazla değil bundan 5 gün kadar önce...
    Bu konuda; kurun 4,90 a dayandığını ve buradan dolara girmem TL mevduatta devam ederim, kurun sene sonu 4,50 ye ulaşacağını bilsem o zaman girerdim diyen bir üyeye cevaben yazdığım mesajı alıntıladım...

5 gün önce kur 4,99 yani psikolojik seviye olan 5,00 seviyesine dayanmış...
    Şahsi düşüncem; Mühim olan bu psikolojik seviyeyi geçirmemekti, bunun için uğraşıldı ama artık çok geç olmuştu ekonomik durum o kadar kötüleşmiştiki yapılabilecek pek fazla bir şey yoktu, yada yapılacak olanlarında etkisi olmayacaktı... 5,00 duvarı yıkıldıktan sonra bu tırmanışın alıp başını gideceğini tahmin ediyordum vede yanılmadım...
    5 gün önce 4,99 olan kur bugün itibarıyla 5,19 u gördü... 20 kuruş... şaka gibi ama maalesef gerçek...

Buraya not düşeyim (buradan, 5,20 den dolara girmek çılgınlık diyenlere)... bu iş aldı başınını gidyor... durdurmak çok ama çok güç... faizi arttırsan bile max 1-2 hafta sadece hızını kesersin ancak... bugün 5,19 olan kur çok çok yakında 5,30 sonra 5,50 leri görecek... belki 1 hafta belki 15 gün hadi max bu ayın sonu eylül başına kadar... Bunlar benim kişisel düşünce ve tahminlerim...

Son olarak; TL mevduatta olanların durumuna empati yapmaya çalışıyorum... Hatırı sayılır bir nakdim mevcut, eğerki %18-20 lere aldanıp TL de kalsaydım, alternatif kaybım karşısında gerçek anlamda saçı başı yolardım, psikolojim alt üst olurdu.... TL ciler; yine dikkate almayacaksınız fakat yinede yazacam; zararın neresinden dönerseniz kardır. Son olarak; YTD, para ve keyif sizlerin...

Alıntıları Göster
    Artislar cok kotu yastikaltinami koysak?

• quote:

Orijinalden alıntı: SilenceRaziel

Artislar cok kotu yastikaltinami koysak?

Alıntıları Göster
    Bu memlekette son 15 senedir ol-maz dediğimiz o kadar çok şey oldu ki... insan geriye dönüp bakınca daha iyi anlıyabiliyor...

Bu mevzu için ise; yine ol-maz diyemiyorum... olabilir fakat şahsi düşüncem olma ihtimali olmama ihtimalinden daha az... Olursada bunun anlamı uluslar arası anlamda tüm finansal piyasamızı ve kredibilitemizi (tabi ne kadar kaldı tartışılır) kitleyip dükkana kilit vurmuş oluruz...
    Şu an usd kur artışı + %5 faiz cidden çok getirili, beni arsa (toprak) almaktan bile alıkoyuyor.... Dolarda beklemedeyim, neler olacağını kestiremiyorum... Bildiğim ve nerdeyse emin olduğum şey ise; bunların oldukça iyi günlerimiz olduğudur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zvzv -- 6 Ağustos 2018; 17:32:13 >

• Belli miktardaki param için ufak bir hesap yaptım.Yıl sonuna kadar olan sürede 5,48tl/dolar başabaş noktası çıkıyor. Tl faizinde kalmak ve burdan dolar alıp(5.2tl) dolar faizinde kalmak arasında.

Önümüzdeki tabloya bakınca bu rakamı 1 ay içinde görebiliriz gibi duruyor.
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.