Şimdi Ara

BANKA HESAPLARINI KAPATIN! (hesap ücreti) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
449
Cevap
20
Favori
55.680
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • An itibarı ile akbank müşteri hizmetlerini 29 dakikadır bekliyorum,acaba kaç dakika daha bekleyeceğim merak ettim.Böyle saçmalık hayatımda görmedim,artık daha da çok kapattırmak istiyorum !
  • kullanılmayan ziraat hesapları nasıl kapatılıyor?
  • Ya kapayın edin tabiki. Fakat isyanınızı sadece burada dile getirmemek lazım. Bimer' e ve bddk ya ve diger resmi kurumlara da şikayet yazın lütfen 2 satır da olsa. En azından itirazlar çoğalınca burda bir yanlış var heralde diye düşünürler diye aklıma geliyor.
  • Yapı Kredi Bankası'nda,3 tane hareketsiz hesabım vardı,farklı şubelerinde. Tek tek şubelerine gitmek zorunda kaldım,geçen hafta hepsini kapattım,diğer bankalarda da vardı onlarıda kapattım.

Yapı Kredi dekont,belge hiçbir şey vermiyor,diğer bankalarda aynı.Yalnız ben Yapı Kredi'nin her şubesinde,bir önceki şubenin hesabını kapattığını sorarak öğrendim.Haa ilk şubeye sordum hepsini burdan kapatabilir miyim diye,yok olmaz tek tek bütün şubelere gideceksin cevabını aldım,fakat son şubedeki çalışan hepsini burdan da kapatabilirdin dedi. Dalga mı geçiyorlar,sabrı mı deniyorlar,işi mi bilmiyorlar.

Ziraat Bankası ise bir şubede,hesabın olduğu şube olmasına rağmen dilekçe yazdırarak hesabı kapattı,bir diğer şubede aynı şartlar geçerli dilekçe yazmadım kapandı.Daha neler neler.Bir 150 yıl gerek,hiç bir iş oturmamış,trajikomik,vahim bir çalışma sistemi var Türkiye'de anlamadım gitti,üzülecek halimize gülüyoruz işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueyed

böyle rezil bir uygulama ancak Türkiye gibi 3. dünya ülkesinde olurdu zaten, şaşırmamak lazım. Banka aktif olmayan hesabı otomatik olarak kapatsın, ne diye milleti uğraştırıyorlar, amaç vatandaşı soymak değil mi? Bu BDDK denilen kurum, bankaları denetlemek yerine bankalarla iş birliği yapıp vatandaşı nasıl soyarız diye hesap yapıyor! kullanılmayan hesaptan hesap işletim ücreti almanın mantığını biri bana açıklasın, böyle rezillik olur mu? bi kulağımızın arkası kaldı bilmem ne yapılmadık!! anasını satayım böyle memleketin!

Aynen katılıyorum. Sıfır bakiyeli hesabı kapatırsın, sonra da eğer ihtiyacın varsa tekrar aç ama tekrar açarsan hesap işletim ücretini ödersin şeklinde haber verirsin olur biter.

Amaç önce borç yazacaklar, sonra haber vermeyecekler, ve faiz işlemeye başlayacak. bir sürü kişiye icra gönderecekler.
  • Akbanktan bana da mail gelmişti. Ancak bu haberi ilk duyduğumda 4-5 ay önce eşimle gidip bankaların hepsini kapattık.
    Üşenmeden hepsine iki satır dilekçe yazdım.

Sadece Akbank ilk gittiğimde " merak etmeyin hesaplarınız kapalı, gerek yok " dediğinden çıkıp gitmiştim. Akbnaktan yukarıdaki Uyarı maili gelince tekrar dilekçe yazarak gittim. Kalayladım ve kapattırdım. Hatta arkadaşıma de gerek yok dediler. Tam gidecekken gel müşteri temsilcisine sor dedim, sorunca da tam 7 tane hesabı çıktı.

Bunun dışında
    İşbank,
    Garanti,
    Ziraat,
    Halk Bank,
    Vakıfbank,
    ING,
    Yapı Kredi
    ve Akbank olmak üzere tüm bankalardaki hesabımı kapattırdım.
  • sosyal devletin tökezlediği nokta. bir çok vatandaşı sırtından vuracak bir uygulama. katil olmamak elde değil. devlet desteği ile soygun buna denir. yazıklar olsun o mecliste oturup maaş alan vekillere!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: waybe

kullanılmayan ziraat hesapları nasıl kapatılıyor?

Şubeden kapatılıyor.

Vadesiz hesapla birlikte banka kartını da iptal ettirmeyi unutmayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zorunlu gelir testi gibi olacak.
  • Tek tek bankalara gitmek yerine üslubuyla yazılmış dilekçeyi iadeli taahhütlü olarak bankalara göndersek daha kesin ve kolay bir çözüm olabilir kanımca.

• quote:

Orijinalden alıntı: jüpiter

Yapı Kredi Bankası'nda,3 tane hareketsiz hesabım vardı,farklı şubelerinde. Tek tek şubelerine gitmek zorunda kaldım,geçen hafta hepsini kapattım,diğer bankalarda da vardı onlarıda kapattım.

Yapı Kredi dekont,belge hiçbir şey vermiyor,diğer bankalarda aynı.Yalnız ben Yapı Kredi'nin her şubesinde,bir önceki şubenin hesabını kapattığını sorarak öğrendim.Haa ilk şubeye sordum hepsini burdan kapatabilir miyim diye,yok olmaz tek tek bütün şubelere gideceksin cevabını aldım,fakat son şubedeki çalışan hepsini burdan da kapatabilirdin dedi. Dalga mı geçiyorlar,sabrı mı deniyorlar,işi mi bilmiyorlar.

Ziraat Bankası ise bir şubede,hesabın olduğu şube olmasına rağmen dilekçe yazdırarak hesabı kapattı,bir diğer şubede aynı şartlar geçerli dilekçe yazmadım kapandı.Daha neler neler.Bir 150 yıl gerek,hiç bir iş oturmamış,trajikomik,vahim bir çalışma sistemi var Türkiye'de anlamadım gitti,üzülecek halimize gülüyoruz işte.

Yapıkredi inatla hesabımı kapatmıyor. Müşteri hizmetleri pasif hesap zaten diyor, şubeye dilekçe gönderdiğimde de pasif hesap zaten iptal demektir kapatılmıyor diyor. İzine çıkınca nisan sonu şubeye gideceğim.

Akbank hesabımı geçenlerde kapatmıştım, iş bankası zaten problem değil, yapıkredi ile pasif hesap muhabbeti var, bir de teb'ten kredi kartı alınca vadesiz açmışlardı onlar nasıl işlem yapıyor bilen var mı? Dilekçe fakslayacağım yarın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi van_hoijdonk -- 10 Nisan 2014; 0:25:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulaslaslas

Ta kac yıl once Vakıfbank tan actirmistim is icin.hic aktif etmedim bile.artik subeye gidip benlik bi işiniz varmi diye sorayim.yazarim sonucu

aman hocam amannnn

Vakıfbank şubesine girdiğinize gireceğinize pişman olursunuz demedi demeyin

değil şubesi ben yıllardır o bankamı nedir onların kaldırımından bile geçmiyorum

inanmazsınız ama 2 ay gibi bir sürede web işlem şifresini şubeden aldım da(sms den 444lerinden asla vermiyorlar illaki şubeye git derler) yatan maaşı diğer bankaya eft edip o diğer bankanın atm'sinden çekiyorum

ziraat ve halkbank ta aynı kafadandır aman dikkatt
  • van_hoijdonk kullanıcısına yanıt
    Başıma geldi ondan söylüyorum hocam zamaninda garanti bankasina hesaplarimin şubesini değiştirmek için 3 ayda 4 kere dilekçe yazdım aynı şubeye. 4.cüde fotokopisini çektirip gittim dilekçenin. İmzalattım. Gözümün önünde hemen girdi talimati bu sefer 2 gun sonra halloldu iş. Geç oldu ama öğrendik birşeyler

• van_hoijdonk kullanıcısına yanıt
    Yapı Kredi Bankası ilk şubedeki çalışan genel müdürlük kapatıyor dedi, ikinci şubedeki, dur bekle yanında kapatıyorum dedi ve kapattı. Tutarlılık yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: vitriol

quote:

Orijinalden alıntı: ulaslaslas

Ta kac yıl once Vakıfbank tan actirmistim is icin.hic aktif etmedim bile.artik subeye gidip benlik bi işiniz varmi diye sorayim.yazarim sonucu

aman hocam amannnn

Vakıfbank şubesine girdiğinize gireceğinize pişman olursunuz demedi demeyin

değil şubesi ben yıllardır o bankamı nedir onların kaldırımından bile geçmiyorum

inanmazsınız ama 2 ay gibi bir sürede web işlem şifresini şubeden aldım da(sms den 444lerinden asla vermiyorlar illaki şubeye git derler) yatan maaşı diğer bankaya eft edip o diğer bankanın atm'sinden çekiyorum

ziraat ve halkbank ta aynı kafadandır aman dikkatt

Bizim maaş ihalesi var bu ay içinde. 3 yıldır Vakıftan alıyoruz. Ben böyle .ezil bir banka göremedim. Kendimi de özellikle komisyona yazdırdım, müdürlerine bir çift lafım var. En yükseğini verseler bile red oyu kullanacağım.

Gerçi müdürü ile 3 sene önce tartıştık, şikayet ettim hiç bir halt olmadı. Ne kadar mübarek! bir banka siz düşünün artık.
  • Yandim bende simdi birsuru bankadan actigim hesaplari kapatmak icin surunecegim.
    Killanan adam nerde gelsin yazsin biseyler

• quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Orijinalden alıntı: waybe

kullanılmayan ziraat hesapları nasıl kapatılıyor?

Şubeden kapatılıyor.

Vadesiz hesapla birlikte banka kartını da iptal ettirmeyi unutmayın

Teşekkürler peki açılan subeden mi herhangi bir subeden de oluyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: hakancan44

hesap kapatma büyük sorun olduğundan yakın bir zamanda pratik bir yöntem geliştirirler diye umuyorum. e-devlet ne diye var ve neden kullanılmıyor bu sorunu çözmede anlamış değilim.

+1000

evet E-DEVLET sitesi( turkiye.gov.tr) nde banka hesapları zahmetsiz kapatılabilmeli

hesap numarası müşteri numarası ve hatta hangi balkada ne hesabım varmışta yıllar geçmiş unutmuşum tüm banka hesap numaralarım bir TC Kimlik No. ile hemen bulunabilip tek tıklamada ebediyyen iptal edilebilmeli!!!

nerde bu millet, nerde bu devlet?
  • Takip

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.