Şimdi Ara

BANKA HESAPLARINI KAPATIN! (hesap ücreti) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
449
Cevap
20
Favori
55.691
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eski şirketten garanti maaş kartım vardı. 3 yıldır duruyor. içini boşaltmışlardır ama başka bir sürpriz yaşar mıyız.
  • 10 yıldır kullanmadığım ziraat bankası öğrenim kredisi hesabıma geçenlerde iş görememezlikten dolayı cüzi bir miktar para yatırmış devlet baba
    Ziraat bankasıda 56 tl hemen kesivermiş.
    bi cıngar çıkarttım bankada geri aldım parayı.
    Sonrada hesabı kaparttırdım
    terbiyesiz, şerefsizler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukymk -- 9 Nisan 2014; 17:17:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boombip

eski şirketten garanti maaş kartım vardı. 3 yıldır duruyor. içini boşaltmışlardır ama başka bir sürpriz yaşar mıyız.

Burası Türkiye olduğu için yaşayabiliriz. Benim de İş bankası hesabımın süresi bitti ama sormadım ne oldu bitti diye. Sorsam iyi olacak
  • hesabı kapatmak için illa hesabın olduğu şubeye gitmek mi gerekiyor,
    aynı bankanın başka şubelerinden kapama işlemi yapılabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: obiwanpazzini

Telefonla kapatılmıyor,dilekçe vermek lazım.Dilekceyi doldurup bankanın herhangi bur şubesine vermek yeterli

Denizbank kapatıyor telefon yada internet şubeden

en azından bana gelen mesaj bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: karti

Subenize basvurun verirler geri.

Başvurdum bıdı bıdı bir cevap yazmışlar. Kısacası avcunuzu yalarsınız diyor.
  • TEB hesabını nasıl kapattırabiliriz?
  • biraz önce halk bankası, vakıf bank, iş bankası hesaplarımı bankaya giderek kapattırdım. hiç bir ücret talep etmediler. garanti bankası igaranti hesabını ve akbankı internet bankacılığından kapattım. finansbank, ziraat bankası, yapı krediyi haftaya bir güne bıraktım.
  • İyiyki bu başlığı bir arkadaş açmış ki bende 2008 den beridir aktif bir şekilde kullandığım ziraat bankası internet bankacılığı hesabıma girmişim. ŞAŞKINLIĞIM ŞUNDAN 6 yıldır her ay aktif bir şekilde konut kredimi gönderdiğim hesap numaram,ıbanım ve şubem bana haber verilmeksizin başka bir şubeye aktarılmış ve hem ıban numaram hemde hesap numaram değişmiş diğer hesabıda kapatıp ordaki parayıda bu yeni açılan hesaba aktarmışlar. bu nasıl bir banka anlayışı şoktayım. ben 3-5 gün sonra yıllardır yatırdığım bu ıban numarasına kredi mıktarını yatıracaktım ama hesap kapalı olduğu için kredi yatmamış olacaktı ve durduk yere mağduriyet yaşayacaktık. nasıl bir bankacılık anlayışı anlamış değilim bari değiştirdin aç bir telefonda bilgilendir müşterini değil mi.
  • 3senelik işbankası hesabıma onun için para yatırmıyorum. Para yatsa 3 senelik alacaklarmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben geçenlerde iş bankası ve ziraati kapattırmıştım şubeden. geçenlerde bi bakim dedim kapalı mı diye. ikiside halen açık. daha da ellemedim. ne oldu bilmiyorum. yani ben kapattırdım kurtuldum deme yok. nasıl iştir bu

• kuveytturk para almıyordu be kredi kartı ne hesap için o da alır mı?
    kapatsam mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: errorman_cem

para olmayınca çekemiyorlar bişey yatırmamaya dikkat edin sıkıntı olmaz

içinde para olmazsa, para çekemediği için karalisteye düşülebileceği yazılmış.
    Benimde hareketsiz duran vadesiz hesaplarım var. içime kurt düştü
  • ziraat bankası 4440000 arayarak TC ile öğrenebilirsiniz kartınızın olup olmadığını

• Marjinal01 kullanıcısına yanıt
    http://zamanasimisorgu.tmsf.org.tr/

hocam hareket olmayan hesaplar 10 yılda bir içindepara dahi olsa tmsf ye devrolunur. yukardaki linkten kendi hesaplarınızı yani 2004 ten beri işlem yapmadığınız hesabı kontrol edebilirsiniz.saygılar... @Marjinal01
  • BDDK'nın internet sitesinden Bilgi Edinme Kanunu gereğince aşağıdaki maili kuruma göndermiş bulunmaktayım.
    Ne kadar çok istek gelirse ona göre gerekli güncellemenin yapılacağı kanısındayım.
    Link:https://www.bddk.org.tr/BES/GrckKisi.aspx
    Başvuru Metni:
    Merhaba iyi çalışmalar,
    Banka ve kredi kartları ile ilgili yayınlanan kanun taslağına ilişkin okuduğum haberlerde kullanılmayan banka hesaplarından 28.05.2014 tarihi itibariyle ücret alınacağı belirtilmektedir.
    Bir çok insan ( çalışan,öğrenci vb. kesim) geçmişte bankaların çeşitli kampanya fırsatları nedeniyle ilgili şubelerden hesap açmış ve şu an kullanılmayan ve ücret tahakkuk ettirilmesi beklenen milyonlarca hesap var.Kişilerin bu hesapları kapatmaları için en kolay şekilde nasıl işlem sağlayacakları, adreslerine herhangi bir tebligat gelip gelmeyeceği, karşışabilecekleri cezai sorumluluklar hakkında detaylı ve kesin ifadeler içeren bir metinin kamuoyuna duyurulup duyurulmayacağı konusunda tarafıma bilgi verilmesi hususunda;
    Gereğini arz ederim

• Az önce halkbank,iş bankası ve ziraat bankasındaki kullanmadığım hesapları kapattım.hesaplar başka şehirde açıldığı için dilekçe yazdım.görevlenin söylediğine göre birçok kişi geliyormuş hesaplarının kapattırmaya.hesapta para olmasa bile bundan sonra hesap işletim ücreti falan kesilebileceğini söyledi.kapatmakta fayda var beyler
  • Bir kere o iş telefondan olmaz seve seve şubeye gitcen imza falan atacan
    ayrıca içinde para olmayan hesabından ne parası alıyorlar ? Kullanmadığım en az 10 hesap var adını tadını unuttuğum alacağı 5 lira için dava mı açacakmış
     BANKA HESAPLARINI KAPATIN! (hesap ücreti)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoksi -- 9 Nisan 2014; 18:07:24 >
  • Bazi bankalardaki hesaplar internet veya telefondan kapatilaniliyor. Bazilarinda da subeye gitmek gerek. Mesela, teb subeye gidilmesi gerek. Vakifbank internetten kapatillabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scoopi -- 9 Nisan 2014; 18:26:32 >
  • akbank ve finans bank telefonla kapatıyor.. ziraat için şube gerekiyormuş.. bu gün aradım..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.