Şimdi Ara

BANKA HESAPLARINI KAPATIN! (hesap ücreti) (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
449
Cevap
20
Favori
55.694
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TBB neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum. Bankalar ana sayfalarında alacağız diyor !

Akbank sitesinden;
    http://www.akbank.com/hakkimizda/genel-duyurular/Sayfalar/genel-duyurular.aspx?id=39

Bankamızda son 180 gündür hareket görmeyen vadesiz hesabınıza ilişkin olarak e-mail veya sms yoluyla tarafınıza bilgilendirme yapılmıştır. Hareketsiz hesabınıza ait 2013 2. yarı Hesap İşletim Ücreti tahsilatı 26 Nisan 2014 tarihinde yapılacaktır. Bu tarihe kadar hesabınızı kapatmanız durumunda, hesabınızdan hesap işletim ücreti alınmayacaktır.

Yapı kredi müşteri hizmetleri;
    Hareketsiz hesaplardan ücret alınıp alınmayacağı konusunda bilgi veremiyorlarmış ama bu alınmayacağı anlamına da gelmiyormuş ! Müşteri hizmetlerine böyle bir şey söyle demişler, onlarda bunu söylüyor. Onlarda yarın öbür gün sms e posta ile mesaj atıp, çorbalarını kaynatacaklar...

--------------------------------
    Akbank ı şubeden kapattım (telefonla kapanıyor ama benim sözleşmem yokmuş filan falan), Şubeye gittim ve bu banka ile çalışmamak konusunda ne kadar iyi bir karar verdiğimi bir kez daha anladım ! Soğuk ve karanlık bir ormana girmiş gibi hissediyorum kendimi...

Yapı kredi telefonla kapatmıyor, şubeye gidin diyor. Muhtemelen pazartesiye kaldı.

• tuncaybe kullanıcısına yanıt
    :) keşke hep kafamızı kullansak. (kafalara enjekte edilenle hareket edilmese)
  • aktif kullandıgın yapıkredi hesabımdan hiç ücret kesilmiyordu haberlerden sonra 50 tl kesmişler :@
  • quote:

Orijinalden alıntı: Z-DGİ

Bende ilk haberi hürriyette okudum, insanları yanlış bilgilendiriyorlar.

Haberi okuduğumda(Hürriyetteki), eğer kullanılmayan hesabınızdan hesap işletim ücreti kesildiyse, bu tutarın yatırılıp hesabınızın kapatılması gerektiğini söylüyorlar.
    Aksi takdirde kara listeye bile girebilirsiniz diye vatandaşı korkutuyorlar.

Halbuki hesap işletim ücreti kesme hakkı yok bankanın, kanun maddesinde de açıkca belli bu konu.

Bankanız eğer ısrar ederse hesap işletim ücreti alma konusunda, kesinlikle mücadele edin arkadaşlar ve bu ücreti vermeyin.

Finansbank bana kendi kafasına göre 74 TL lik bir kredi tanımlamış, bu kredidende 68 TL hesap işletim ücreti kesmiş.İlk aradığımda şubeye gelip hesap ücreti yatırmamı ve daha sonra hesabın kapatılacağını söyledi telefondaki şahıs, bende yatırmadım doğal olarak,bir süre bekledim, daha sonra tüketici mahkemesine ve bankaya dilekçe yazıcakdımki, biraz önce saat 23:00 civarı tekrar bankayı aradım, telefondaki bayan tanımlanan krediyi ve hesap işletim ücretini iptal edip, maaş hesabımı direk kapattı.

Bankalar kandırabildikleri müşterileri biraz zorlayarak bu ücreti almaya çalışıyorlar, hükümetimizde sağolsun(devletimiz değil) vatandaşın yanında yer almadığı için,
    saf olan vatandaşlarımızdan alabildikleri kadar hesap işletim ücreti alıp, milyonlarca türk lirasını cebe indiriyorlar.

Saygılar.

diğer mesajıma kaynaktır :)
    duyrulur

tuncaybe

• iyice saçmaladılar yahu...
  • Vadesiz mevduat hesabım var. Hesabı açarken banka görevlisi 3 ayda bir 20 tl kesileceğini belirtti. Ancak adıma kayıtlı herhangı faturama otomatık ödeme talimatı verirsem bu ücreti ödemiyeceğim söylendi.
  • İnternet üzerinden kendi açtığınız bir hesabı bir çok bankada telefon ile kapatabilirsiniz.
    Ancak şubeden sizin adınıza açılmış hesapları telefon yada internet ile kapatamazsınız.

Benim bir kere online bankacılık şifrem kilitlendi.
    Müşteri hizmetlerinden tekrar açtırdığımda hesap sayım 2 ye çıkmıştı (Garanti Bankası)
    Telefon ile sorduğumda kimse yanıt verememişti.

Bakalım nasıl kapatırcam
  • jest_89 kullanıcısına yanıt
    kendini garantiye almışlar o zaman :)(garanti bankası)
  • Benim garanti bankası hesabım var. Sanal Paracard verdiği için aylık paramı yükleyip internetten alışveriş yapıyorum. Şimdi bu zımbırtının ucu bana dokunmaz umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HipNQzZ

Maaş Kartlarında hesap işletim ücreti yok zaten..

banka değiştikten sonra almaya başlıyorlar
    kartta para vardı kesinti yapmışlar. geçmişe baktım hesap işletim ücreti diye kesinti yapmışlar
    hsbc bank bunu yapan
  • İşlem ücretlerini iade için dilekçe yaz ve bankandan bunu talep et.
  • Bugün bende yapı Kredi maaş hesabımı kapatmak için başvurdum içinde 5 lira vardı ama 3 yıldır öylece duruyordu dilekçe doldurdum hiçbir ücret var mı dedim yok dediler hesap cüzdanını aldılar ama bana herhangi bir makbuz vermediler herhalde kapatırlar değil mi bir sorun yaşamam inşallah kadın ben kapatacağım şimdi buradan dedi ama makbuz vermeyince insan şüphe ediyor gene de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce akbank'ı aradım, 10 sene evvel açtığım hesap vardı ve 2007 den beri kullanmıyordum. Tele çıkan hatun hesabımın kapalı olduğunu bir işlem yapmama gerek olmadığını söyledi. Üstüne basa basa sordum hatta. Zaten elimdeki bankamatik kartı son kullanma tarihi 6/13 dü. Yeni kart da yollamamışlardı. Bilginiz olsun. Tabi başka bankaları bilmiyorum.
  • Beyler yapı krediden telefonla kapatabiliyor muyuz bir bilginiz var mı?
  • ozcaka kullanıcısına yanıt
    Hocam suz hangi menuden yaptiniz, hesaplarim menusunden mi? Belki benim gozden kacirdigim bir yer vardir.

• quote:

Orijinalden alıntı: HipNQzZ

İşlem ücretlerini iade için dilekçe yaz ve bankandan bunu talep et.

şikayet vardan şikayet ettım kendılerinede soyledım parayı ıade etmedler
    20tl civarı kesıntı yapmışlar bende 20tl için pek uğraşmak istemedim şimdi en iyisi kapatmak
  • ben bugun teb bankasında olan iki hesabımıda gittim kapattım..
    3 tl borcum varmış onuda ödedim.. kafam rahat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakancan44

quote:

Orijinalden alıntı: Dyshi4

Garanti bankasında 3 senedir işlem görmeyen hesabim duruyor. Bu bilgi doğru değil hocam

benim 1999 yılından kalma öğrenci hesabım kullanmama rağmen halen açık

Her yıl taranan olay son 10 senede herhangi bir haraket olmayan heaaplar. Siz 99 da acilan hesabınızı 2003 e kadar aktif kullanıp ondan sonra herhangi bir işlem yapmazsanız sıkıntı teşkil ediyor. 2003 ten sonra herhangi bir sekilde internet bankacılığı yada bankamatikten hesap görüntüleme bile yaptıysanız sanırım bu islem olarak algılanıyor ve hesap kapanmiyor. Kisacası 10 sene parasını arayıp sormayan adamın parası langırt köy sandigina:)(Hazineye bir iki). Bu arada hazineye aktarilacak paralar icin hesap sahipleri ve para miktarlari yilin belirli ayinda bankanin sitesinde yayinlaniyor. Donemini bilmiyorum yanliz 2010 senesinde denk gelmistim oyle bir ilana:)

• quote:

Orijinalden alıntı: keb@nlı23

quote:

Orijinalden alıntı: amuleth

Garanti'nin telefondan kapatılabiliyor mu? (internetten yapamıyorum çünkü şifremi kabul etmedi uzun zamandır kullanmamıştım)

var mı? bilgisi olan..

Dün yaptım, 5dk da kapattı. Sonra online dan kontrol yaptım kapanmış. Kapatabilirsin yani.Online dan kapatma seçeneğide vardı ama bağlı bir kredi kartı var kapatamazsın diyordu. Kredi kartından detaylara girip hesap ekle çıkar seçeneğinden hesap çıkar dediğimde ise bağlı hesap yok diyordu. Aradım evt kredi kartına bağlı dedi, ilk önce hesabı ayırdı sonra hesabıda kapattı. Bu kadar.
  • teşekkürler..
    peki hesap açtıgımız yere mı gidwecez ? heryerden olur mu ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.