Şimdi Ara

BANKA HESAPLARINI KAPATIN! (hesap ücreti) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
448
Cevap
20
Favori
55.697
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Askerden ve burstan kalan iki hesabım var, ziraat bankasını aradım şubeye gelmeniz lazım, asıl şubenize yazılı istek gönderecağiz dedi.
  • BDDK resmen bizi soyup bankacılara teslim ediyor. Ben ne biliyim hesabım var mı yok mu? Birde nasıl kapanacak işi gücü bıraktım bankalarla uğraşıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuexSeeL

Axcess KK kullanıyorum nedense 2 tane hesabım varmış biri 300 TL artı paralı. Bankaya gittim ikisini de kapatayım dedim bana KK borcunu atm den ödüyorsan en az bir hesabın olması lazım dedi (pek mantıklı gelmedi ama neyse) hesabın birini kapattı diğerinin artı parayı sıfırladı işlem tamam dedi. Borç morç çıkmaz değil mi dedim zaten kapattığım hesapta borç vardı ama hesapta para olmadığı için bir şey olmadı kapattık dedi, mevcut hesap ileride bir sorun çıkarır mı dedim para yatırmadığın sürece bir sıkıntı olmaz borç varsa da kapatılır dediler. Belge dekont vs. bir şey almadım diye hatırlıyorum.

Şimdi bilenlere soruyorum, aktif olan hesaba muhtemelen para yatırmayacağım ama ilerisi belli olmaz para yatırdığımızda cart diye birikmiş borç diye parayı keser mi? Yoksa parayı şimdi yatırdın bundan sonra kesintiler başlar durumu mu? Bir de KK borcunu atm den ödeme ile hesabın ne alakası var?

eğer kullanmadığınız hesabınıza para yatırırsanız,gece 12 den sonra kesiyorlar parayı,hesap işletim ücretleri 6 aydan 6 aya kesiliyor,hesabınız müsaitse gecmişe dönük 2 hesap işletim ücretini hemen alıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: infra_dark

quote:

Orijinalden alıntı: errorman_cem

para olmayınca çekemiyorlar bişey yatırmamaya dikkat edin sıkıntı olmaz

içinde para olmazsa, para çekemediği için karalisteye düşülebileceği yazılmış.
    Benimde hareketsiz duran vadesiz hesaplarım var. içime kurt düştü

• quote:

Orijinalden alıntı: DeLorean DMC-12

eski oyak bank banka kartım var herhalde ing oldu ama hala eski oyak bank kartım var ing falan gelmedi benim hesap kapanmış mıdır?

Aynı sorun bendede var oyak iken hesabım vardı ,ing olunca kart fln gelmedi otomatik kapanmış olması gerekmezmi ?
  • Bu kadar insan sayfalarca yazmış, soru sormuş ama kimsenin aklına da TBB sayfasına bakmak gelmemiş yahu. Link aşağıda. Özet olarak yazılanlar tamamen dezenformasyon. Kullanılmayan hesaplardan para alınamaması için yapılan bir düzenleme zaten. Panik yok.

http://www.tbb.org.tr/Content/Upload/Dokuman/2159/20140410.pdf
  • cLk kullanıcısına yanıt
    Benim iş bankasında bir hesabım var ve yaklaşık 1 yıldır kullanmıyorum,kredi hesabı değil ve kart olarak da bankamatik kartı vermiştiler yani kart ücreti hariç hiçbirşey talep edemiyorlardı(onuda el altından alıyorlar).Kapatma işlemini telefondan yaptırmıştım önce kartımı kapatmıştım kartım kapanınca bu hesapla ilgili hiçbir işlem yapmazsanız bir ücret talep edilmez kart birkaç yıl içinde kapanır dediler ama birkaç yıl(söylediler de unuttum) içinde işlem yaparsanız hesap kapanmaz ve sizden 80 TL civarı hesap işletim ücreti alınır denildi.

ben şimdi bu hesabı kullanmıyorum ve kullanmayacağım da,bu hesaptan bana borç çıkartılabilir mi sizce ?
  • Sırf para alacaklar diye 2,5 senedir kullanmadığım hesabı kapatamıyorum bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: competan4

Bu kadar insan sayfalarca yazmış, soru sormuş ama kimsenin aklına da TBB sayfasına bakmak gelmemiş yahu. Link aşağıda. Özet olarak yazılanlar tamamen dezenformasyon. Kullanılmayan hesaplardan para alınamaması için yapılan bir düzenleme zaten. Panik yok.

"Hesapların kapatılması halinde ücret alınmayacağı" hususunu belirtmiş işte. Yani kapatmazsan alırlar. TBB güya olayı yalanlamış.

Ama burada kilit nokta, müşteriye bilgi vermesi gerekiyormuş. SMS, e-posta veya adrese yazı gelirse koşa koşa gidip kapatmak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 10 Nisan 2014; 15:26:49 >

• Kapatırsında gerektiğinde çok işe yarıyor,diyelim cebinde paran kalmadı acil bir durum oldu çek karttan :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: necmettin44

quote:

Orijinalden alıntı: Aristeas

Maaşı bile elden alcam artık yemin ederim

eskiden babam maaşı elden alırdı ne bereketliydi o zamanlar.şimdi bizim maaş karta yatıyor ne bereket nede varlığını görebiliyoruz.çünkü para cebimize girmiyor uçup gidiyor..

Aynen öyle başgan. Ber bereket kalamdı artık.
  • effect68 kullanıcısına yanıt
    Sistem o şekilde işliyor, vaktinde banada aynı cümle sarfedilmişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim burda arkadaşlarda cok var hesap KMH olarak Eksi 1000 ne kadar mesela acik adam hic kullanmıyor ama acil bir durum olursa diye kaptmiyorda Bence kullanmayinca hesapta hareket olmayınca Almazlar ve almamalilar da... sacma sapan birsey olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.tbb.org.tr/Content/Upload/Dokuman/2159/20140410.pdf

Hareketsiz Hesapların Bilgilendirmesi Hakkında

Kamuoyu Duyurusu

10 Nisan 2014

Bazı basın organlarında 9 – 10 Nisan 2014 tarihlerinde, “Kullanılmayan banka hesaplarına dikkat” başlıklı haberler yer almıştır. Haberlerde, bankaların kullanılmayan mevduat hesaplarını kapatmayan müşterilerden hesap işletim ücreti alacağı, bu türlü hesapların 28 Nisan 2014 tarihine kadar kapatılması gerektiği belirtilmiştir.
    Kamuoyunun daha doğru bilgilendirilmesini teminen aşağıdaki açıklama yapılmaktadır:
    Bankalar, kullanılmayan hesaplardan müşterinin onayı ve bilgisi olmaksızın ücret alamamaktadırlar. Bankalar ile bireysel müşterileri arasında akdedilecek sözleşmelerin asgari unsurları, Türkiye Bankalar Birliği’nin 1 Eylül 2013 tarihinde yürürlüğe giren düzenlemesinde belirlenmiştir. Buna göre, 180 gün süreyle hareket görmeyen kredi kartları, vadesiz mevduat hesapları ve diğer bankacılık ürünleri hareketsiz hesap olarak tanımlamıştır. Müşterilere bilgi verilmeksizin bu türlü hesaplardan ücret alınamayacağı hükme bağlamıştır.
    Bankaların, müşterilerine hareketsiz hesaplara ilişkin yaptıkları bilgilendirmeler bu düzenlemeden kaynaklanan ve 1 Eylül 2013 tarihinden bu yana yapılagelen bir uygulamadır. Düzenleme, müşterilerin haberdar olmadıkları hesaplarından ücret alınmasını önlemeyi amaçlamaktadır. Bilgilendirme, hareket görmeyen hesaplardan ücret alınacağını değil, bu hesapların kapatılması halinde ücret alınmayacağı hususunda müşterilere bilgi vermeyi amaçlamaktadır.
    Uygulamaya ilişkin herhangi bir süre kısıtı yoktur. Müşterilerin, bankalardan aldıkları bilgilendirme içerikli mesajları dikkatli şekilde izlemeleri ve değerlendirmelerinde yarar görülmektedir.
    Saygılarımızla,
    Türkiye Bankalar Birliği

• quote:

Bu kadar insan sayfalarca yazmış, soru sormuş ama kimsenin aklına da TBB sayfasına bakmak gelmemiş yahu. Link aşağıda. Özet olarak yazılanlar tamamen dezenformasyon. Kullanılmayan hesaplardan para alınamaması için yapılan bir düzenleme zaten. Panik yok.

adamlar harbiden profesyonel :)))

"bu hesapların kapatılması halinde ücret
    alınmayacağı hususunda müşterilere bilgi vermeyi amaçlamaktadır. "

bu bölüm ne demek oluyor :))))))

• benım garanti internet bankacılığı vardı netten kapattım hesabı inşallah ücret çıkmaz sonradan
  • Yazın çalıştığım yer tarafından açılan, maaş hesabım vardı. Şu an çalışmıyorum orda ve hesapta para yok. Kapattırmalı mıyım?
    Geçen ay içinde telefona mesaj gelmişti Mart ayı sonuna kadar ücretsiz bir şekilde kapattırabilirsiniz diye.
  • Sabah AKBANK genel merkezinden kredi kartımı kapattırma işleminin onayı için temsilciye ilgili konu hakkında soru yönelttim. Cevap olarak hesapta para olmazsa ücretin yansıltılmayacağı ancak para yatırma yapıldığında otomatik olarak kesinti yapılacağını aktardı.
  • quote:

haber verilmeden alinamaz denmis. belki de kullanmadigin banka hesabini actirirken, su anda hatirlamadigin bi eposta adresini verdin ve bilgilendirme mesaji oraya coktan gitti...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: jüpiter

Sistem o şekilde işliyor, vaktinde banada aynı cümle sarfedilmişti.

Cevabınız için teşekkürler hocam
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.