Şimdi Ara

Banka Borcundan Dolayı Hapis Cezası İle Karşı Karşıyayım.. BUGÜN MAHKEME VARDI GİDEMEDİM :( (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
30.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fortunate

Eğer avukatla oturup sözleşme imzalayıp ihlal edersen hapis cezası alırsın, ama kredikartı borcu olup sözleşme imzalamamış olsaydın yatmazdın

diye biliyorum

hata bende araştırmadan gidip sazan gibi sözleşmeyi imzaladım..baktılar ben ödeyemiyorum hapis cezası dava dersek kesin öder diye..oyuna geldik yani
  • onlara iğrenç bir espri yap
  • Parayı ödeyeceksin başka yolun çıkışın yok,
  • Konuya ilaveten bilgilendirme olsun.

Kredi kartı borcunuzdan dolayı sizi hapse atamazlar. Haciz getirirler eğer hacizle birşey alamazlar ise hiçbirşey yapamazlar. Ama eğer banka sizi arayıp işte gelin anlaşalım taksitlendirelim vs derse ve siz anlaşma imzalarsanız işte o zaman hapis cezası gelebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neccko

Konuya ilaveten bilgilendirme olsun.

Kredi kartı borcunuzdan dolayı sizi hapse atamazlar. Haciz getirirler eğer hacizle birşey alamazlar ise hiçbirşey yapamazlar. Ama eğer banka sizi arayıp işte gelin anlaşalım taksitlendirelim vs derse ve siz anlaşma imzalarsanız işte o zaman hapis cezası gelebilir.

banka ile imzalamadım avukat bir kaç evrak imzalattı beni icra dairesine gönderdi oraya verdim.. Geçen hafta ödeme yapacaktım ama yapılamayınca hemen anlaşma iptal etmişler,nereden bakarsan iki ucu boklu değnek
  • quote:

Orijinalden alıntı: zenci satan saat

onlara iğrenç bir espri yap

kimsenin sağlığını tehlikeye atamam
  • quote:

Orijinalden alıntı: İğrenç Espiri Uzmanı

quote:

Orijinalden alıntı: neccko

Konuya ilaveten bilgilendirme olsun.

banka ile imzalamadım avukat bir kaç evrak imzalattı beni icra dairesine gönderdi oraya verdim.. Geçen hafta ödeme yapacaktım ama yapılamayınca hemen anlaşma iptal etmişler,nereden bakarsan iki ucu boklu değnek

Banka derken bankanın kendisini kastedmedim, banka avukatı vs ne olursa işte. Sen yeni evrak imzaladığın için ödemezsen hapis cezası gelir.

En kötü ihtimali olurda ödeyemez ve içeri girersen çok korkma, senin gibi adamların olduğu koğuşa düşersin. Attan düşenler koğuşuda derler. Yani senin gibi borçtan çekten siyasi vs gibi adamlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kadir159782

quote:

Orijinalden alıntı: Yasin Dayıoğlu

bizim burda içeri girip çıkmayana kız vermiyorlar.

o yüzdenmi bekarsın?

Eğer içeri girersem önerileriniz neler arkadaşlar

Koğuş ağasına atar yapma
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kadir159782

quote:

Orijinalden alıntı: Yasin Dayıoğlu

bizim burda içeri girip çıkmayana kız vermiyorlar.

o yüzdenmi bekarsın?

Eğer içeri girersem önerileriniz neler arkadaşlar

koğuş ağasının döv, yerini al
  • quote:

Orijinalden alıntı: Registry

Bizimde çok borçlarımız vardı. Çok mahkemeler geçirdik hepsindende beraat ettik. Davayı açan adam mahkemeye gelmiyordu bu yüzden mahkeme 1 sene sonrasına erteleniyordu. 1 sene sonra da gelmeyince zaten dava düşüyordu.

Ayrıca hiç bir kimsenin borcundan dolayı özgürlüğüne el konulamaz. Yani hapise atılamaz. Korkma bence hiç bişey olmaz.

Edit: Geçen senelerde bir yasa çıkmıştı. Borcunu taksitlendirebiliyorsun. Bankayla konuş, borcu 12 veya 24 taksit yaptır. Ufak ufak ödersin.

HİÇ BİR HALT OLMAZ BOŞU BOŞUNA KORKUTMA KENDİNİ

• Bugün minibüste giderken tıpkı senin gibi bir sorunu olan adamın telefonla konuşmasına şahit oldum. Hapis-dava-avukat-borç falan diyordu siz değilsinizdir umarım. Benim bildiğim onların hapsi uzun sürmüyor. 1-2 hafta. Bizim de bir yakınımız kredi borcu yüzünden girmişti 1 hafta girdi sanırım hapise.
  • quote:

Orijinalden alıntı: animetrk

Bugün minibüste giderken tıpkı senin gibi bir sorunu olan adamın telefonla konuşmasına şahit oldum. Hapis-dava-avukat-borç falan diyordu siz değilsinizdir umarım. Benim bildiğim onların hapsi uzun sürmüyor. 1-2 hafta. Bizim de bir yakınımız kredi borcu yüzünden girmişti 1 hafta girdi sanırım hapise.

bugün evden dışarı çıkmadım üstad,ya girmekle keşke iş bitse bitmiyor birde önümüzde ki ay askerliğim var
  • evet bugün mahmeke vardı ve ben geç kaldım...birde bana mahkeme celbi gelmedi
  • takma kafana

5 yıldır kredi borcumu ödemiyorum,ses seda yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: okuryazargezer

takma kafana

peki sen sözleşme imzaladınmı ödeme tahahüdü verdinmi?
  • quote:

quote:

takma kafana

hayır
  • quote:

takma kafana

5 yıl sonra borcu bizden isteyemezler diye biliyorum. Zaman aşımı denen bişi duymuştum.
  • quote:

quote:

quote:

takma kafana

hayır

işte bana imzalatmışlardı..avukatın oyununa geldim,bana demişlerdi ödemezsen hpis cezası var dediler iplemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: apulo

quote:

takma kafana

5 yıl sonra borcu bizden isteyemezler diye biliyorum. Zaman aşımı denen bişi duymuştum.

evet,bende öyle bişey duymuştum.bankacılar ve avukatlar bu konuyu haklı olarak yalanlayacaklardır,yoksa kimse ödemez.
  • benim bugün mahkeme vardı ama ne ilginçtir ki mahkeme celbi bana gelmedi..eğer bana derseler ilk duruşmaya neden gelmedin bende mahkeme celbi bana gelmedi diyecem...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.