Şimdi Ara

Banished (2014) [ANA KONU] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
730
Cevap
28
Favori
112.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: U1H2

Arkadaşım neden başka bir konuya taşıyorsun şurada tartışıyoruz işte Ayrıca inceleme yapıyorsun da insan 1-2 yorum katar. Müzik eşliğinde erotik film gibi olmuş k.bakma.

bu konuyu görmedım yav kusura kalmayın....!

valla yorum katmaya gerek yok burdan soruların cevaplarım.......!

yeni videosunu cektım baya oyunu anladım tam tamına 6 kış geçirdim hocam yalnız oyunda baya bi olaylarda var....

mesela az once oynadım oyunda 60 kısılık koyumde nufus 12 ye kadar dustu...:)

oyunda size tavsıyem kesınlıkle ınsanları doyurun ve sıcak bı yuva yapın...:D

mantıgı basıt ama kontrolu ve sartları cok zor oyun....!

• Oyun da hayvan besiciliği yapamadım bir türlü. Mercant inek getiriyor fakat karşılığında her malzemeyi kabul etmiyor ya araç-gereç ya da değerli bir şeyler vermek gerekiyor. Haritamda da geyik dışında herhangi bir hayvan mevcut değil. Sizde durum nedir
  • İkinci seneden sonra aniden insanlar açlıktan ölmeye başlıyor, nüfus 20-25 civarında ama hem büyükbaş besliyorum, hem tarlalar yaptım, yinede açlığa çözüm bulamadım.
  • Meyve toplayıp balık da tutun yoksa açlık sıkıntılı gidiyor. Ben 10.cu kış a girmeye yakın açlık sıkıntısı çekiyorum besicilik olmadığı için.
  • Balık tutmayıda yaptım ama nüfus bir türlü doymuyor. Acaba market kurup yemek dağıtımımı yapmak lazım diye düşündüm, markette kurdum ama orada çalışmaya uygun nüfus yok.
  • Valla müdür benim tek düşündüğüm şu besicilik işi açlığı öyle çözebileceğimi düşünüyorum. Şu trade işini yapan mercant a kafa göz gireceğim o kadar boş gelip gidiyor sipariş vermeme rağmen.

Nüfus a orantılı kaynak arttırımı yapabilirsin meyve, tarla, avcılık besicilik gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HARBINGER -- 19 Şubat 2014; 22:51:14 >
  • Selamun Aleyküm arkadaşlar bende bir türlü elbise üretimi yapamadım bu köylülere
  • new_montana kullanıcısına yanıt
    a.s

Elbise 3 çeşit var. Deri, Yünlü elbise birde kaban gibi bir çeşidi var. Her biri farklı malzeme istiyor. Deri elbise direk avcılık yapan dayının ordan gelen geyik derisi ile yapılabiliyor. Diğerleri ise sanırım koyun derisinden yapılıyor ki daha besicilik işine giremedim
  • ölümlere etki olarak Elbise olmadığı için oluyo olabilirmi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi new_montana -- 19 Şubat 2014; 23:37:25 >
  • new_montana kullanıcısına yanıt
    Sağ altta ölüm nedeni yazar oradan bakıp anlayabilirsiniz. Açlık, kış şartları, kafasına taş düşüp ölme vs
  • Yemek olayını çözdüm şimdide donup ölüyorlar Taş evlerde nasıl donarlar?
  • chuck_bartowski C kullanıcısına yanıt
    Yakacak olmazsa ısınamıyorlar. Sıcaklık -16 falan oluyor bazen. Yakacak için oduncu yapmak lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • chuck_bartowski C kullanıcısına yanıt
    Firewood gerekli. Woodcutter yapmalısın.
  • köyümde aç veya üşüyen yok her şeyi hallettim derken bu seferde laborer gelmez oldu köy nüfusum 20 sınırlama mı var anlamadım 3 taş ev bi tane büyük ev var
  • Yeni ev yapmak lazım, ama sayıyıy abartmayın. Boş ev bulan çiftler çocuk yapmaya başlıyor hemen. Dua edinde hepsi hatun doğmasın bendeki gibi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Koşulsuz_Uyarıcı

köyümde aç veya üşüyen yok her şeyi hallettim derken bu seferde laborer gelmez oldu köy nüfusum 20 sınırlama mı var anlamadım 3 taş ev bi tane büyük ev var

Ayrı evler olmazsa çiftlerin çocuk yapma şansları düşük. Bende 21 aile var, 19 ev ki tamamına yakını taş ev. Hemen her sorunu çözmeme rağmen nufus artısı cok yavaş.

Ulaşabildiğiniz maksimum nüfus ne arkadaslar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chuck_bartowski -- 20 Şubat 2014; 9:02:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nüfus artışını sağlık da etkiliyor. Başlarda herbalist, sonradan hastane gibi birşeyler yapmak lazım. Bu arada ben hep ahşap ev yaptım. Taş evin yangına dayanıklı olması dışında önemli bir farkı var mı?
  • Taş ev yakacak masrafını düşürüyor, açıklamasında daha sıcak tuttuğundan bahsediyor çünkü. Bende hastane yaptım, şu anda bütün ölümler yaşlılıktan.
  • Güzel oyuna benziyor, Simcity oynayasım geldi bunu görünce.
  • bağımsız yapımcıya desteğimiz olsun. verdik gitti 20 doları :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.