Şimdi Ara

Banggood Türkiye Dolandırıcılığı Normalden fazla ödüyoruz lütfen Dikkat!! Herkes Okumalı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
510
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Epeydir kendime bir lazer cnc almak istiyordum. Aliexpress olsun wish olsun banggood olsun her gün fırsat yakalarım belki diye geziniyordum.

Bugün şans eseri çok ciddi bir dolandırıcılığı yakalamış bulundum. Lütfen sizde bunu yayabildiğiniz kadar yayın ki insanlar mağdur olmasın.

Aşağıya Resimleri ve müşteri temsilcisi ile yaptığım konuşmayıda ekledim (ingilizce kusura bakmayın)

Olay şundan ibaret.

İlk olarak dolar kurunu bize göre farklı işliyorlar yani 200 dolarlık ürün bu mesajı yazdıgım gün ve saatte(7,25) 1450 TRY yaparken onlarda 1446,35

Bu şu demek güncel olarak dolar kurunu almıyorlar.yarın dolar 6.9 a düşerse onlarda fiyat ne olacak düzenli kontrol etmek lazım. az da olabilir çokda.

Bu sebepden ötürü satın almayı yapmadan hemen önce dolar kuruna bakıp ya dolar üstünden almalı yada TRY ye onlar çevirdiğinde uygunsa onların kurundan almalı.

Banggood Türkiye Dolandırıcılığı Normalden fazla ödüyoruz lütfen Dikkat!! Herkes Okumalı

İkinci ve En Önemlisi!!!

Her zaman ama her zaman İnternational(ulusal) web sitesi kullanın. yani " www.banggood.com"

Yerel web sitemiz olan "tr.banggood.com" sitesinde hem ürün fiyatları ciddi derece yüksek hemde kargo fiyatları

Bu resimde Ulusal web sitesi Fiyatı var 249.99 USD ve yanında da ulusal TRY Fiyatı 1807.95 Try. Aynı Zamanda Ulusal dolar kargo fiyatı 57.87 USD Ulusal Kargo Fiyatı ise 418.38 TRY

Şimdi Aynı ürüne birde Türkiye Sayfasından Bakalım. yani tr.banggood.com!!! Burası çokomelli.

İlk Resim Türkiye web sitesi Dolar fiyatı 299.99 USD (50 dolar pahallı yani bugünkü kurla 362.5 TRY fazla) ikinci resim ise türkiye sitesinde TRY para birimi ile 2169.55 TRY oldu.Aynı şeklde TR sitesinde kargo ücretide 64.85 Dolara çıkıyor. (6.98 Dolar fazla)

Yani Sonuç olarak Almadan önce hem ulusal hem türkiye sitesini kontrol ayrıca Dolar olarakda fiyatına bakın ve o anki dolar kuruna göre birde siz hesaplayın.

Ama şuanda sakın ama sakın tr.banggood.com sitesinden almayın zira arada 50 USD (361-362 TL ) daha fazla ödersiniz. Pahalı ödediğiniz kargo parasıda cabası.

Müşteri Temsilcisi olan yazışmamıda dosya olarak eklemek istedim ama nasıl eklerim bulamadım HTML dosası çünkü onunda yolunu bulunca onuda eklerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damnned -- 25 Şubat 2021; 16:28:27 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.