Şimdi Ara

Banggood Rehber ★ Ürün Tavsiyeleri ★ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.229
Cevap
105
Favori
93.268
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi nevi Tablet bilgisayar niteliği taşıyor.yasaklı olmasada uyuzluğuna gümrük verebilirler.
    Çok bir meblağ çıkmasada.
    Birde banggod Paketlere mutlaka içeriğinin ne olduğunu yazıyor.Söyleriz şöyle böyle yazın diyede.
    Bakalım kaybetcek neyimiz var.
    Sigortalı kargo bedeli fazladan 2 tl.Kırılması gümrük problemleri v.s durumunda.
    Sanırım onda istersen ne olursa olsun ücretini geri alabiliyorsun.
  • atakan123123 kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız tam belirtilmediği için bu tür şeyler olabiliyor.
    Sigorta durumu da anladığım kadarıyla yolda gelirken hasar görmesi gibi durumlarda işliyor. Yani Banggood'dan kaynaklanmayan durumlarda.
    Mesela geçen ay gelen paketimde yanlış bir ürün vardı (banggood'da ilk defa karşılaştım böyle bir sorunla) sigorta seçmemiştim ama resend istedim bir daha gönderdiler. Sigoartayı hasar görme riski yüksek ürünlerde kullanıyorum :)
  • İlk mesajda Banggood Etkinlik kısmındaki 2017 etkinliğini kaçırmayın her gün çana vurmayı unutmayın
    İlk round 16 Ocak'ta o zamana kadar puanları biriktirin.
  • Yeni Siparişlerim;
    http://www.banggood.com/Motorcycle-Magnetic-Navigation-Phone-Bag-Waterproof-Oil-Tank-Bag-p-1057030.html?rmmds=myorder

Motorsiklet için Mıknatisli telefon tutucu Depo kapağına falan yapışır umarım magneti kuvvetlidir.
    Yoksa evde çıkma mıknatıslardan kuvvetlendireceğim.
    Bazı motorlarda gidonlarda yer olmuyor.
    Pulsarın gidonu ortadan birleşik değil mesela bi enteresan.(Ancak aynadan bağlanabiliyor.)

http://www.banggood.com/12V-Motorcycle-Electronic-Digital-LED-Clock-For-HBX63-p-1103259.html?rmmds=myorder

12v Işıklı elektrik Araç Motorsiklet Saati.
    Su geçirmez mi bilmiyorum motorsiklet yazdığına göre su geçirmez olmalı.
    Kontak kapandığında Saati unutmaması için pil olmalı Veya sürekli hafıza Besleyecek bağlama olmalı (2.cil bir uç)
    2 Kırmızısı kablosu var gördüğünüz üzere.Biri aküye doğrudan bağlı hafıza için diğeri Kontak açıldığında ekrana görüntü vermesi için.Nasıl isterseniz öyle kullanılır.
    Not:Gündüz Görünür mü saat bilmiyorum.Linkini önceki mesajında paylaştığım farklı bir saat zaten kullanıyorum su geçirmez ondan çok memnunum..

http://www.banggood.com/M_NT68676_2A-HD-Universal-LCD-Driver-Board-HDMI-VGA-DVI-With-Audio-p-976956.html?rmmds=mywishlist

Bunuda Sipariş edip etmemek arasında kararsız kaldım.
    Laptop lcd sini veya evdeki lcd monitöre tv uydu kablosu usb bağlayıp bi nevi Tv ye çevirebilen aparat.
    Bozuk laptopların lcdlerinden mutfak tvsi v.s yapılabilir.
    Sitede daha ucuzları var en uygun 30-35tl.

• en çok takip ettiğim ve en fazla para harcadığım site banggood.com'dur. siteyle ilgili söylemem gereken birkaç cümlem var.

bu sitede markalı ürünleri almamaya dikkat ediniz. hemen hemen tamamı sahte. bakın klon demiyorum sahte diyorum. örneğin emax, dys, sunnysky marka motorlar gerçek emax, dys değil. naze32 flight controller sitede bir yerde 35 lira bir yerde 95 lira. ha demek ki 35 olan sahte 95 olan genuine (hakiki) diyorsunuz ama değil. ikisi de sahte.

yukarıdaki yazdıklarıma bakıp banggood'tan vazgeçmeyin. dediğim gibi en fazla para harcadığım sitedir kendisi. hemen hemen günlük takip ederim. çünkü bazen gerçekten mükemmel indirimler yakalayabiliyorsunuz. banggood'tan alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken şeylerin başında diğer birçok çin sitesinde olduğu gibi indirim adı altında bindirim yapılması. diğer bir nokta yine gearbest'te de çok sık görülen sahte kampanya süreleri. "kampanyanın bitmesine 1 gün kaldı" diyor ama kampanya biter bitmez yeniden başlıyor. bazen de atıyorum "kampanya 30 ocakta bitecek" diyor ama 3 ocakta aniden bitebiliyor.

rc hobicilerin uğrak yeridir banggood. rc araç parçaları ve elektronik tamirat araçları dışında diğer ürünler genelde pahalıdır. örneğin yukarıda arkadaşın yazdığı otg aparatı aliexpress'te 2~3 lira iken banggood'ta 7 liradır. boşuna para vermeyin. aliexpressteki ürünün birebir aynısıdır. eachine adında kendi markaları vardır. bu nedenle eachine ürünleri en ucuz bu sitede bulursunuz. racerstar marka motorları da yine en ucuz burada bulursunuz. racerstar escler, flysky marka alıcı ve vericiler hemen hemen her zaman en ucuz bu sitededir. keza realacc marka ürünler de öyledir. bazen çok kaliteli klonları oluyor. orijinali kadar iyi olanları hatta originalinden daha iyi olanlarıyla da karşılaşabilirsiniz. örnek. dün elime ulaşan racerstar marka bir esc'nin kullanma kılavuzunda "sunrise marka esc aldığınız için teşekkür ederiz" yazıyordu. coca cola alıp üzerinde pepsi içtiğiniz için teşekkür ederiz yazması gibi birşey .

banggood'un gerçekten düzgün bir forumu var. her ürünle ilgili otomatik forum sayfası gibi birşey oluşturuluyor. o forumları okumadan alışveriş yapmayın. forumlara girip "banggood'un sattığı bu ürün sahtedir, aşırı kalitesizdir. bu sahtecilerden alışveriş yapmayın" yazsanız bile o yazdığınız orada kalır.

bu ara lipo şarj aletlerinde %20 indirim var. ihtiyacı olan kaçırmasın. quadcopter'mı toplayacaksınız? banggood'a girmeden aman ha toplamayın.

yüzde 20 indirim olan ürünler (kupon kodları sayfalarda yazıyor):
    Kampanya 1
    Kampanya 2
    Kampanya 3
    Kampanya 4
    Kampanya 5
    Kampanya 6
    Kampanya 7

yüzde 15 indirim olan ürünler KOD: 36bgc8 (toys & hobbies kategorisi için):http://www.banggood.com/clearance-c-133-40.html

yüzde 15 indirim olan ürünler KOD: WELDTOOL (elektronik araçlar kategorisi için):http://www.banggood.com/Wholesale-Electrical-Soldering-Welding-Tools-c-2696.html

banggood'tan satın aldığım birkaç ürünü yazayım. aşağıda yazdığım ürünlerin birçoğunu piyasadakinden çok çok daha uygun fiyata bu siteden aldım.
    flysky mini receiver
    orijinal skyrc imax b6
    racerstar 2403 fırçasız motor
    racerstar 35a bb2 esc
    flysky 10 kanal alıcı + verici
    naze32 flight controller
    eachine 600mW av verici
    eachine av alıcı

ha unutmadan söyleyeyim. topladığınız puanlar muhtemelen hiçbir işinize yaramayacak. çünkü zaten her ürününde indirim kuponu var. kupon kodu ile puanı birlikte kullanamadığınız için o puanlar boşuna birikiyor. çok nadiren düşük oranlı indirim olan ürünler için puan kullandığınızda kâr yapıyorsunuz. ama bu da hergün facebook'ta paylaşmayla uğraşmaya değmez. "my coupons" bölümüne girip ardından ekranın ortasının biraz sağ tarafında yazan "hot coupons" linkine tıklayarak kuponları görebilirsiniz.

BONUS:http://www.banggood.com/Mustool-MT223-60W-Adjustable-Temperature-Electric-Soldering-Iron-with-5pcs-Solder-Tips-p-1077119.html?rmmds=category
    Kaliteli 5 extra uçlu ayarlanabilir 60 watt havya.

NOT: paylaştığım linklerin hiçbiri affiliate değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanweb -- 3 Ocak 2017; 16:59:30 >

• atakan123123 kullanıcısına yanıt
    hocam son yazdığınız yerine eğer uyumluysa v29 olanı alınız. bu yazdığınızla ilgili şöyle bir yorum var:
    "I did not see these boards had to be programmed before using them. I thought it would be cheaper to buy this product but with the price of the programmer being around 70 dollars it's not. Be aware of this before buying it!"
  • gokhanweb kullanıcısına yanıt
    Hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Vakit bulduğum zaman ilk mesaja ekleyeceğim.

Sahte ürüne denk gelmedim Banggood'da hatta sahte ürün sattılar diye herhangi bir konu falan da görmedim :)

O fiyat farkları eski fiyatlardan kaynaklanıyor. Ucuz olan eski fiyat ve stokta olmuyor genelde.

Orijinallik konusunda en güvenli sitelerden diyebilirim.
  • blltlgn kullanıcısına yanıt
    hayır, yanlış biliyorsunuz. farkında olmadan birilerini mağdur edebilirsiniz. önceki mesajda da söylediğim gibi sitede satılan markalı ürünlerin neredeyse tamamı sahte. hemen birkaç örnek vereyim diyeceğim ama "dys motor" "emax motor" yazdığınızda çıkan ürünlerin neredeyse tamamı sahte. naze32 yazdığınızda çıkan kontrolcülerin tamamı sahte. neden sahte diyorum? bir ürünün aynısından üretirsiniz farklı etiket basarsınız, o zaman klon derim. örneğin sitedeki racerstar motorların önemli bir kısmı böyledir. bunda benim için bir sorun yok. zaten orijinal alacak kadar zengin olsaydım çin sitesine girmezdim. ama kimin ürettiği belli olmayan bir motor üretip üstüne dys olmamasına rağmen dys etiketi basarsanız bu sahteciliktir. sizin böyle birşeyle daha önce karşılaşmamış olmanız firmayı tanımıyor olmanızdan kaynaklanıyor. sitede forum bölümüne girerseniz çok fazla "sahte" ürün muhabbetiyle karşılaşabilirsiniz.

bunları yazmamın sebebi, kimsenin mağdur olmasını istememem. "aaa negzelmiş, 5 dolara dys marka motor alabiliyorum" deyip sapır saçma bir motorla karşılaşıp hayal kırıklığına uğramayın.
    örneğin şu ürün: DYS SE1806. stokta kalmamış ama indirimsiz fiyatını görebilirsiniz. %20 indirimle 15 lira. 15 liraya DYS 1806 satılamaz. Bir diğer örnek yine DYS motor:http://forum.banggood.com/forum-topic-149259.html

şu adresteki tartışmaya bakın:http://forum.banggood.com/forum-topic-114745.html tartışmadaki taraflardan biri olan @dominicclifton nickli kişi tartışmaya konu olan kontrolcünün tasarımcısı, yazılımcısı ve aynı zaman üreticisi. yani donanımı kendi tasarlamış. aynı zamanda cleanflight'in ana geliştiricisi. ve söz konusu kontrolcülerin üretimini de üstlenmiş kişi.

banggood'un çok güzel ürünleri var. racerstar escler ve yine racerstar motorlar için bile site önerilmesi gereken bir site. bugün banggood'u kapatsalar oturur ağıt yakarım. o kadar sevdiğim ve yararlandığım bir sitedir banggood. yine tekrar ediyorum. dikkatli alışveriş yapın. flysky kumanda mı alacaksınız? kimse banggood'tan daha ucuza satamaz. ben bu site sayesinde 2km uzaklığa kadar çeken 10 kanal kumanda ve 10 kanal alıcıya kargo dahil 175 liraya sahip oldum. şuan 60 lira verip 4 adet 1804 fırçasız motor sahibi olabiliyorum. yine bu site sayesinde birkaç yüz lira vererek türkiyede bin liraya toplayamayacağım quadcopter'i toplayabiliyorum. 85 liraya orijinal skyrc imax b6 aldım ya daha ne diyeyim. türkiye'de klonunu 250~300 arasına satıyorlar.

BONUS:http://www.banggood.com/4X-Racerstar-Racing-Edition-2205-BR2205-2300KV-2-4S-Brushless-Motor-Pink-For-210-X220-250-280-p-1092787.html?rmmds=detail-bottom-alsolike
    Bu harika motorları kaçırmayın. Şuan ben puanla 85 liraya alabiliyorum. banggood olmasa böyle bir motorun büyük ihtimal 2 tanesini bu fiyata alamayacaktım.

EKLEME 1: bu siteden esc satın alırsanız, escleri kullanmadan önce bir mercek alıp yakından inceleyin. kabloları kontrol edin. bazen kablolar ters kutuplara lehimlenmiş olabiliyor. yine lehimler etrafa damlatılmış olabiliyor. kullanmadan önce multimetre yardımıyla kısadevre kontrolü yapmayı da unutmayınız.

EKLEME 2: Eğer bir ürün için herhangi bir kampanya bulamadınız mı? Toys and Hobbies kategorisindeyse "toysho" kupon kodunu deneyin. O da mı olmadı. Son çare: "affiliate6" kodu büyük ihtimal çalışacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanweb -- 3 Ocak 2017; 17:40:38 >

• Arkadaşlar banggooddan 7 Aralık 2016 tarihinde 427 liralık ürün sipariş etmiştim, sipariş verdikten sonra ürün stoklarında olmadığını gördüm. 15 Aralık 2016 tarihine kadar stok gelmeyince bu tarihte siparişi iptal ettim. Banggood 16 Aralık 2016 tarihinde geri ödemeyi yaptığını söyledi. Bugün 3 Ocak fakat geri ödeme halen hesabıma yatmadı. Garanti başkasıyla görüştüm gelen ödeme yok diyor. Birinden birisi yalan söylüyor sanırım çünkü daha para ortada yok şuan. Banggoodda sürekli mail atıyorum. Ödeme yaptığına dair belge ver diye fakat daha o belgeyi vermedi. (banka transfer kodu vs.) bu saatten sonra izlemem gereken yollar nelerdir bu sorunla daha önce karşılaşan oldumu?

Kasım ayındada 450tl lik sipariş vermiştim banggooddan ertesi gün vazgeçip iptal etmiştim ve para 10 gün içerisinde hesabıma geri ödenmişti.
  • gokhanweb kullanıcısına yanıt
    Hocam bu motor işlerinden pek anlamıyorum benim bildiğim ve tecrübe ettiğim kadarıyla sahte ürün yok. Tabi şöyle bir durum var 100 TL'lik bir ürünü 10 TL'ye bulursanız bu sahtedir. Ben sahteyim diye bağırıyor. Onun dışında Xiaomi, Blitzwolf gibi markaların sahte ürünleri çok oluyor Banggood bu ürünleri orijinal satıyor.
  • WebServisi kullanıcısına yanıt
    Hocam farklı bir hesaba göndermesini falan isteyin. Ya da dediğiniz gibi ödediklerine dair kod versinler. Çok uzun bir süre geçmiş. Bankayla da iletişime geçin ben Garanti ile geri ödemeleri sorunsuz alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blltlgn

Hocam farklı bir hesaba göndermesini falan isteyin. Ya da dediğiniz gibi ödediklerine dair kod versinler. Çok uzun bir süre geçmiş. Bankayla da iletişime geçin ben Garanti ile geri ödemeleri sorunsuz alıyorum.

Dün gece sonunda bir kod alabildim banggooddan, bu kodu bankaya ilettim inşallah sorunu çözerler ama bu garanti bankası tarafında yaşanan bir sorun herhalde banka parayı yatırmiyor, bu 2014 yılındada başıma gelmişti n11.comdan 100 tl lik iade yapılmıştı ve garanti bankası geri hesabıma yatirmamisti. O zaman 100tl diye fazla uğraşmadim ama bunda uğraşacağım. Şimdiki bu sorunla birlikte 2. oldu bu olay. Bir daha asla garanti bankası ile alışveriş yapmamaya karar verdim inşallah parayı kurtarabilirim
  • Banggood'dan 500-600 liralık alışveriş yapmışlığım var 3-4 liralık ürüne tracking code almasam bile elime ulaşmıştır 15-20 parça eşya almışımdır şuana kadar ulaşmayan hiç olmadı ama 1.5 ay olucak nerdeyse 2.5" hdd kutusu aldım 8 dolara hala daha gelmedi livechate yazdım gerekli özeni göstermediler şaşırdım acıkcası pahalı birşey alsak geri almakta zorlanıcaz heralde
  • Banggood fiyat olarak bana yüksek geliyor. Burda telefon fiyatları iyi. Riske girip 2 kere aldım. Biri geldi diğeri takıldı. Geçen son bi kez daha telefon siparişi verdim. Bakalım bu sefer ne olacak.
  • SchutZ kullanıcısına yanıt
    Takipsiz kargoda 45 günü geçerse para iadesi veya yeniden gönderme isteyebilirsiniz. Takipsiz kargoyla akıllı bileklik almıştım 45 gün gelmedi yenisini istedim yolladılar bu defa ikisi birden geldi :)
    Bende diğerinin parasını PayPal'le gönderdim.
  • 100W seramik ısıtıcı ve 2-3 sene önce TR'den aldığım zaman ayarlı prizle tavuk kümesini gece 2 saat açık 1 saat kapalı şekilde ısıtıyorum. Çok güzel ısınıyor. Gece dışarısı -20, 25'lerde bile içerisi sıcak kalıyor.

Seramik ısıtıcı:http://www.banggood.com/Diameter-90mm-Ceramic-Emitter-Heated-Pet-Appliances-Reptile-Heat-Lamp-25W50W75W100W150W200W-AC-220V-p-1008918.html

Zaman ayarlı priz yerine bunu kullanabilirsiniz Wi-Fi'lı:www.banggood.com/DIY-Wi-Fi-Wireless-Switch-For-Smart-Home-With-ABS-Shell-p-1019971.html

• Banggood Rehber ★ Ürün Tavsiyeleri ★

Apple AirPods tarzı kulaklık QCY Q29. 12 Ocak'ta stoklara gireceği yazıyor. Satış sayfasında ürüne özel %40 indirim kuponu da var. Böyle kulaklık düşünenler için güzel bir fırsat.

[True Wireless] QCY Q29 Mini Wireless Bluetooth 4.1 Double Dual Headphone Earphone With Charging Box

• quote:

Orijinalden alıntı: WebServisi

quote:

Dün gece sonunda bir kod alabildim banggooddan, bu kodu bankaya ilettim inşallah sorunu çözerler ama bu garanti bankası tarafında yaşanan bir sorun herhalde banka parayı yatırmiyor, bu 2014 yılındada başıma gelmişti n11.comdan 100 tl lik iade yapılmıştı ve garanti bankası geri hesabıma yatirmamisti. O zaman 100tl diye fazla uğraşmadim ama bunda uğraşacağım. Şimdiki bu sorunla birlikte 2. oldu bu olay. Bir daha asla garanti bankası ile alışveriş yapmamaya karar verdim inşallah parayı kurtarabilirim

Geçmiş olsun hocam. 100 lira değil bir lira için bile bu bankaların yakasına yapışmak lazım. Garanti bankasıyla arkadaşım çalışıyor, ilginçtir internetten su faturası elektrik faturası yatırırken bile işlem ücreti kesiyor. Israr etmemek lazım, sonuçta alternatifi çok bu banka denen meretin

• quote:

Orijinalden alıntı: A.J. Pacino

quote:

Orijinalden alıntı: WebServisi

quote:

Geçmiş olsun hocam. 100 lira değil bir lira için bile bu bankaların yakasına yapışmak lazım. Garanti bankasıyla arkadaşım çalışıyor, ilginçtir internetten su faturası elektrik faturası yatırırken bile işlem ücreti kesiyor. Israr etmemek lazım, sonuçta alternatifi çok bu banka denen meretin

eyvallah hocam teşekkürler, bu banggoodun geri ödemesi (420tl) 21. gün oldu halen hesabıma yatmadı bugün BDDK'ya şikayet ettim garanti bankasını umarım sorunu onlar çözer

• takip
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.