Şimdi Ara

Banggood'dan Alışveriş Yapmayın !!!!!!! (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
22.230
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Cevap için teşekkür ederim. Mail atma yerini göremedim. Yardımcı olabilir misiniz?
  • Banggood türkiyeden yazışmaları türkçe mi yapıyoruz acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlığa kısmen katılıyorum. Şöyleki;
    Yüksek adetli alışveriş yapılmaması kanaatindeyim.
    Yani, aynı üründen çok miktarda aldığınızda paketten satın aldığınız adet çıkmayabilir.
    Nitekim geçen Temmuz, aynı üründen 80 adet aldım 74 adet gönderdiler.
  • yurt dışı alışverişte bilgili arkadaşlardan yardım talep ediyorum bangood dan bir akıllı saat aldım 800küsür lira satıcı ile görüşmeme rağmen muhtemelen anlamadılar faturada aldığım rakam yazacak benim bu saati alamama durumun var mı alabilirsem nasıl alabilirim nereye ne kadar ödeyerek sınırlamaları bilmeden bir iş yapmış oldum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • drarter kullanıcısına yanıt
    herşey dahil seçeneği seçerek (yani vergiler dahil) aldı iseniz bu rakama herhangi
    bir ücret ödemeden gelmesi gerekir. Yok herşey dahil seçeneği seçmedi iseniz
    gümrük vergisi ödemeniz gerekir. Onuda ürünü size getiren ptt görevlisi tahsil eder.

tahmini hesaplama 800 tl için; %20 gümrük vergisi 160 TL
    bu ürün ötv kapsamında ise 800+160=960 TL'nin % 20'si ÖTV 192 TL
    gümrük sunum ücreti: 8 TL
    damga vergisi : 0,80 TL olmak üzere toplamda 360,80 TL ödeyerek alabilirsiniz.
    ürün ötv kapsamında değilse ödeyeceğiniz rakam 168,80 TL'dir.
  • Bende blackfriday'de xiaomi fimi x8 drone sipariş ettim. 'ayda kargoya veremediler. Dahada marta kadar stok olmayacak yazıyor sitelerinde. Bu arada 2 ay sonra muhtemelen çok şikayet edilince ürün sayfasında ne zaman stoğa gireceğini yazdır. Zahmet oldu. Siparişi iptal etmek istediğimde müşteri hizmetleri hiç ilgili değildi. Daha öncedende başka bir üründe sorun yaşamıştım. Aliexpresste bu zamana kadar hiç sorun yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DbA

herşey dahil seçeneği seçerek (yani vergiler dahil) aldı iseniz bu rakama herhangi
    bir ücret ödemeden gelmesi gerekir. Yok herşey dahil seçeneği seçmedi iseniz
    gümrük vergisi ödemeniz gerekir. Onuda ürünü size getiren ptt görevlisi tahsil eder.

tahmini hesaplama 800 tl için; %20 gümrük vergisi 160 TL
    bu ürün ötv kapsamında ise 800+160=960 TL'nin % 20'si ÖTV 192 TL
    gümrük sunum ücreti: 8 TL
    damga vergisi : 0,80 TL olmak üzere toplamda 360,80 TL ödeyerek alabilirsiniz.
    ürün ötv kapsamında değilse ödeyeceğiniz rakam 168,80 TL'dir.
    hocam o seçenek aldığım üründe yoktu malesef bir çok şeyde çıkarken o seçenek onda gözükmüyor nakliye sigortası ve türkiye gönderimini seçebildim

muhtemelen 360 tl ödeyeceğim ben de hesaplama şekliyle o tutarı buldum ancak başka bir sıkıntı çıkarırlar mı istanbulda gümrüğe gitme veya vermeme gibi yoksa göze aldım artık tutarı

satıcıyla ve müşteri temsilcisiyle her ne kadar görüştüysemde anlamadığına eminim fatura tutarına ödeme yapacağım yüzde 20 ve ötv de olacağına eminim dediğim gibi benim korkum uzak mesafelere gidip uğraşmak veya başka türlü almamda sorun çıkaracak şeyler akıllı saat olması sebebiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drarter -- 7 Mart 2020; 19:15:36 >
  • drarter kullanıcısına yanıt
    Biraz da şans kader işi. Siz Kalbinizi bozmayın bir problem çıkmaz inşallah.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • teşekkürler baya bilgi sahibi olunacak güzel bir konu açmışsınız

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.