Şimdi Ara

BANA CİTRÖEN C-ELYSEE ALMAMAK İÇİN NDEN BULUN!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
4
Favori
28.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhabalar arkadaşlar. Başlığı okuyunca sanki c-elysee istemiyormuşum gibi anlaşılıyor ama öyle değil.
    Durum şu ki.

Arkadaşlar ben öncelikle;

1) AZ YAKAN DİZEL
    2) BAGAJI GENİŞ
    3)ARKA DİZ MESAFESİ VE ARKA KOLTUKLARI GENİŞ
    4) FİYATI UYGUN

bir araç arıyorum. 2 çocuğum var. 3 ve 1 yaşlarındalar. param da bir jetta almaya yetmiyor. BENZİN+LPG de istemiyorum artık yeter bu yüzden dizel alacağım.

sonuç olarak yaklaşık 3-4 gündür tüm araçlara baktım bana uygun olabilecek citröen c-elysee 1.6hdi exculisive 45.000TL modeline karar verdim.
    sizde görüşlerinizi bana yazarsanız memnun olurum. bu bi kaç günlük incelemelerim esnasında dikkatimi çekenleri yazacak olursam.

1)RENAULT CLİO4 ST 1.5DCİ = HER NE KADAR OYAK ÜYESİ DE OLSAM. ARKA DİZ MESAFESİ VE ARKA BÖLÜMÜN YETERSİZ İÇ HACMİ INEDENİYLE ELEDİM.KASA OLARAK İSE 2.SIRAYA KOYDUM ŞIK VE ÇOK AZ YAKAN BİR MOTOR VAR AMA 2 ÇOCUK VE ANNEYE UYGUN DEĞİL KANAATİMCE.AYRICA VİTES,ŞANZUMAN VE SES İZOLASYON PROBLEMLERİ ŞİMDİDEN ÇOK FAZLA.

2) MAZDA 3 1.6 DİZEL İMPRESSİVE SEDAN= FİYATI 63.000TL ÇOK YÜKSEK BENİM İÇİN. İKİNCİ EL PROBLEMİ,YENİ KASA GELME İHTİMALİDERKEN ELENDİ GİTTİ GÜZELİM MAZDA. KASA OLARAK FENA DEĞİL. BENZİNLİ ALACAKLARA SESLENİYORUM SÜBAPLARI MAGNEZYUMDUR LPG TAKARSANIZ SIVI SİSTEM DEĞİLSE 2700TL GEÇMİŞ OLSUN 40.000KM LERDE :))

3) HONDA CİVİC HB DİZEL = ARAÇ PAHALI 64.000TL, KASA BENCE TİPSİZ AMA İÇİ DİZAYN VE TEKNOLOJİ(GREEN V.B)SÜPER. BU YÜZDEN FİYAT OLARAK ELENDİ.

4)HYUNDAİ İ30 CW 1.6 CRDİ= ELİTE MODELİM MANUELİ YOK, 58.000TL STYLE MODELİ FİYAT PAHALI. ARAÇ GÜZEL DURUYOR BEĞENİYORSUNUZ TAKİİ KİA YA GİDENE KADAR.KİA İLE AKRABALAR.

5)KİA CEED SW 1.6 CRDİ CONSEPT PLUS= FİYATI 61.000 TL PAHALI. AMA ŞUNU SÖYLEMEK İSTERİM ARACIN KASASINDAN TUTUNDA KAPISI AÇMANIZDAN İTİBAREN ARABA KALİTE KOKUYOR.ARAÇ BANA GÖRE MÜKEMMELDİĞER İNCELEDİKLERİM ARASINDA.HER ŞEY DÜŞÜNÜLMÜŞ. 60.000TL Sİ OLAN ARKADAŞLARA BEN ŞAHSEN TAVSİYE EDERİM.

6) FİAT 500L,LİNEA,PUNTO V.S DİZEL = HİÇ LİNEA VE DİĞERLERİNE İÇTEN GÖRMEMİŞTİM.BENİM İÇİN TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞI RENAULTTAN BİLE DANDİK VALLA BENİM MAREAM BİLE BENCE DAHA KALİTELİ.HELE 500L DİYE ABARTTIKLARI BANA GÖRE FORD K DAN BİLEDAHA İĞRENÇ.FİYATLARI MAKUL DEMEYİN O FİYATAPAHALI BENCE.

7)FORD B-MAX,C-MAX,FOCUS DİZEL=FİYATLAR ÇOK PAHALI GELDİ BANA.MALZEME KALİTESİ ORTA DERECEDE. NEYİNE BİNERSEM BİNEYİM SANKİ HEPBİR CONNECT İÇİNDEYMİŞİM GİBİ HİSSETTİM BİRAZ FOCUS HARİÇ.FİYATI FOCUS TDCİ STYLE 59.000TL FİYAT PAHALI.

DİKKATİMİ ÇEKENLER!!!

1) C-ELYSEE ARKA DİZ MESAFESİ VE BAGAJ HAYRET VERİCİ
    2) HONDA TEKNOLOJİK OLARAK ÇOK BAŞARILI
    3)KİA CEED SW KAPININ AĞIRLIĞIYLA BİLE İÇİNİZ ISINMAYA BAŞLIYOR KONFOR EN ÜSTLERDE
    4) FİAT TÜM VERSİYONLARIYLA ŞOK OLDUM ŞAŞIRDIM AÇIKÇASI
    5)MAZDA SAĞLAM ARABA.REKLAMINI YAPAMIYOR.BAYİİ ÇOK AZ.
    6)VOLSWAGEN ARAÇLAR GÜZEL AMA BOŞLARI DA HARBİ BOMBOŞ.

SONUÇ OLARAK ARADIĞIM EN ÖNEMLİÇOĞU AİLELER İÇİNDE ÖNEMLİ OLANBAGAJ ARKA KOLTUK FERAHLIĞI VE YAKIT EKONOMİSİ OLARAK BU ARACIN ELİNE SU DÖKECEK BİR ARAÇ BULURSANIZ SÖYLEYİN Kİ BENDE C-ELYSEE ALMAKTAN VAZGEÇEYİM.

NOT:yorum yapacak arkadaşlar lütfen alıncak araçların fiyatlarınnı düşürmesin.volswagenciler başlıyor o fiyata 3-4 dahakoy onu alırsın diye kendilerini doğuş otoya beklerim.

• Kıyaslandığı araçların cogu c sınıfı.

42 ye bırakıyorlar hocam o aracı.
  • Hadi ilk yorumu da ben yapayım karşıtlar için.

1)ARKADAŞIM ARACIN İÇ BÖLÜMÜNDE ÇOK SERT PLASTİK KULLANILMIŞ
    CVP: EVET AMA YUMUŞAK OLUNCA DA 60.000TL OLUYO NAPCAZ! :)

2) CAM OTOMATİKLERİ ORTADA GARİP OLMUŞ! HATTA OLMAMIŞ
    CVP:EVET ÖYLE BU KONUDA HAK VERİYORUM.

3) BAGAJI AÇMAK İÇİN TUTAMAK BİLE YOK!
    CVP: AYNEN KATILIYORUM

AMA ŞUNU SÖYLEMEK İSTERİM BU FİYATA BU ARALIKTA BAŞKA DA ARAÇ YOK KIZKARDEŞİ PEUGEOUT 301 DIŞINDA :))

RAPİD'İ İNCELEM FIRSATIM OLMADI SEAT BAYİSİ BULAMADIM Bİ TÜRLÜ YAKINLARDA.AMA FİYATI 5-6.000TL FAZLA 48.300TL AMBİTİON MODELİ AYRICA ŞEHİR İÇİ 5,6LT C-ELYSEE 4,9LT AZIMSANACAK CİNSTEN DEĞİL. İNCELEMEDİĞİM İBİZA VE YENİ TOLEDO,VE LEON VAR KISMETSE Bİ SEAT BULACAĞIZ ARTIK
  • umutsirvan kullanıcısına yanıt
    doğrudur hocam gidip direk konuşmadım henüz. exculisive 42 ye ise süper varmı bildiğiniz o fiyatı veren?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maviyıldızınoğlu

doğrudur hocam gidip direk konuşmadım henüz. exculisive 42 ye ise süper varmı bildiğiniz o fiyatı veren?
    C-ELYSEE serisi hakkında bilgim yok fakat
    çoğu CİTOnun elektronik sorunları kısa sürede baş gösteriyor diye biliyorum
    ikinci servisi çok kazık c3 kulanan bir ahbabım
  • quote:

Sırf dizel diye insanlar saçma sapan araçlara biniyor, ben olsam yerinize fabrika çıkış lpg li civic alırdım. Bu dizel kompleksi nedir anlamıyorum. Citroen kendi insanına satmıyor bu aracı, geri kalmış ülkelere iteliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baller Lifestyle -- 23 Temmuz 2013; 3:02:07 >
  • Hocam gercekten o arabaya bu kadar para vermek iyi bir fikir değil illa dizel olsun dıyorsanız bile bence başka araba bakın bence 35 civarı benzinli bir araba alınıp geriye kalan parada yakıta haracayabilirsiniz
  • Arkadaşım hakkında hayırlısı nasip olur inşallah.yalnız bir düzeltme yapayım.MAZDA 3 sedan dizel full olan şu an 53700 orta donanım olan yani touring 51000 ellerinde son kalanı bitiriyorlar.ben de 2 ay kadar önce touring dizel aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mvn_

Hocam gercekten o arabaya bu kadar para vermek iyi bir fikir değil illa dizel olsun dıyorsanız bile bence başka araba bakın bence 35 civarı benzinli bir araba alınıp geriye kalan parada yakıta haracayabilirsiniz
    Liste fiyatının 45 bin TL olduğuna bakmayın, 41-43 bin TL aralığında bırakırlar aracı.

Almamak için bir sebep yok bence. Donanım, motor, yakıt tüketimi,genişlik,konfor açısından rakipleri ile kıyaslarsak bu fiyata göre çok uygun bir araç hatta bu fiyata bu özellikleri ile kullanıcısını tatmin edecek başka bir araç yok.(Peugeot 301 dışında)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpine.

Liste fiyatının 45 bin TL olduğuna bakmayın, 41-43 bin TL aralığında bırakırlar aracı.

Almamak için bir sebep yok bence. Donanım, motor, yakıt tüketimi,genişlik,konfor açısından rakipleri ile kıyaslarsak bu fiyata göre çok uygun bir araç hatta bu fiyata bu özellikleri ile kullanıcısını tatmin edecek başka bir araç yok.(Peugeot 301 dışında)

Alıntıları Göster
    Bende fiesta var.Ben de almadan önce bakmıştım.Saydığınız özelliklerden dolayı aklım bile kaldı C-ELYSEE de özellikle 105 beygirliğinde.Bana sorarsan hiç düşünme senin şartlarını kesinlikle karşılayacak bir araç.Bayiilerde body kit yapılmış gibi duranları var.Onlardan birini aldın mı deyme keyfine..C-ELYSEE al hocam bak keyfine.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carmella

Sırf dizel diye insanlar saçma sapan araçlara biniyor, ben olsam yerinize fabrika çıkış lpg li civic alırdım. Bu dizel kompleksi nedir anlamıyorum. Citroen kendi insanına satmıyor bu aracı, geri kalmış ülkelere iteliyor.

hocam ben sana liste fiyatını söylüyüm premium lpg li civic 54.690tl hadi 54.000tl olsun c-elysee den 10.000tl fazla ve lpgli.kim ne dersedesin lpg tehlikedir.ayrıca daha 4-5 yıl olssun bakalım ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrullahberat46

Arkadaşım hakkında hayırlısı nasip olur inşallah.yalnız bir düzeltme yapayım.MAZDA 3 sedan dizel full olan şu an 53700 orta donanım olan yani touring 51000 ellerinde son kalanı bitiriyorlar.ben de 2 ay kadar önce touring dizel aldım.

valla hocam nerden aldınız hemen arayayım ama bahse girerim en az 58-60.000den açacaklar :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: chewee

Bende fiesta var.Ben de almadan önce bakmıştım.Saydığınız özelliklerden dolayı aklım bile kaldı C-ELYSEE de özellikle 105 beygirliğinde.Bana sorarsan hiç düşünme senin şartlarını kesinlikle karşılayacak bir araç.Bayiilerde body kit yapılmış gibi duranları var.Onlardan birini aldın mı deyme keyfine..C-ELYSEE al hocam bak keyfine.

Alıntıları Göster
    ikizi pejoyu incelemiştim. kasa olarak çok güvensiz bi araç
    teste girse 2 den fazla yıldız zor alır bence.yeni symbol bundan iyi
    daha iyisi fabia.

• 45 bin tl ye yazık etmeyin.
    Tamam dizel dizeldir ama 2012 lpgli honda civic manuel falan bakın derim.

İlla ki bagaj lazım diyorsanız dacia lodgy alın. (İncelemesi var forumda)
    Yada dacia stepway alın.
    Yada 2011 c max , picasso , scenic falan da olabilir.

Ama 45 bin e c elyesse olmamalı diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 23 Temmuz 2013; 4:01:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RECEP ŞANLI

quote:

hocam ben sana liste fiyatını söylüyüm premium lpg li civic 54.690tl hadi 54.000tl olsun c-elysee den 10.000tl fazla ve lpgli.kim ne dersedesin lpg tehlikedir.ayrıca daha 4-5 yıl olssun bakalım ne olacak.

LPG tehlikeli olsa honda fabrika çıkışı koyar mı bunu? Ayrıca avrupada kullanılır mı? 1-2 tane lpg li araç yanıyor diye insanlara panik salıyorlar. Ayrıca heralde civic daha pahalı olacak c-elysee den, arada marka ve kalite + segment farkı var. Bu citroen in kendi milletine satmadığı, gelişmekte olan ülkelere itelemek için tasarladığı aracı kendinize layık görüyorsanız, taş gibi yerli üretim civic varken, buyrun alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: bytradm

ikizi pejoyu incelemiştim. kasa olarak çok güvensiz bi araç
    teste girse 2 den fazla yıldız zor alır bence.yeni symbol bundan iyi
    daha iyisi fabia.

Alıntıları Göster
    hocam yeni symbol da girmemiş ona bakarsan. fabia da küçük ayrıca.sizibir citröen bayisine beklerim veya peugeout. inanın arka kısım çok rahat.
  • quote:

quote:

quote:

LPG tehlikeli olsa honda fabrika çıkışı koyar mı bunu? Ayrıca avrupada kullanılır mı? 1-2 tane lpg li araç yanıyor diye insanlara panik salıyorlar. Ayrıca heralde civic daha pahalı olacak c-elysee den, arada marka ve kalite + segment farkı var. Bu citroen in kendi milletine satmadığı, gelişmekte olan ülkelere itelemek için tasarladığı aracı kendinize layık görüyorsanız, taş gibi yerli üretim civic varken, buyrun alın.

Opel almanya'da fabrika çıkışı lpg ve cng li araçlar var. Sitesinden incelenmeli.
    Avrupa'da kamyonet ve pick up vazifesi yapan araçlara uygulamaları gayet yayın.
    Renault bir dönem eski clioyu lpgli getirmişti.
    Dacia'da halen fabrika çıkışlı lpg var.
    Ankara toplu taşıması (otobüsler) yıllardan beri cng li
    Honda da durum buna benzer.
    Ve daha aklıma gelmeyen bir çok markada var.

Lpg de bir yakıt türüdür ve bunun kabullenilmesi gerekir. Rivayetler ile iş görmenin alemi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 23 Temmuz 2013; 4:00:26 >

• quote:

hocam yeni symbol da girmemiş ona bakarsan. fabia da küçük ayrıca.sizibir citröen bayisine beklerim veya peugeout. inanın arka kısım çok rahat.

Alıntıları Göster
    http://forum.donanimhaber.com/m_71730345/tm.htm

bkz yeni symbol yani eski logan :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Hamdi0555

quote:

quote:

quote:

Opel almanya'da fabrika çıkışı lpg ve cng li araçlar var. Sitesinden incelenmeli.
    Avrupa'da kamyonet ve pick up vazifesi yapan araçlara uygulamaları gayet yayın.
    Renault bir dönem eski clioyu lpgli getirmişti.
    Dacia'da halen fabrika çıkışlı lpg var.
    Ankara toplu taşıması (otobüsler) yıllardan beri cng li
    Honda da durum buna benzer.
    Ve daha aklıma gelmeyen bir çok markada var.

Lpg de bir yakıt türüdür ve bunun kabullenilmesi gerekir. Rivayetler ile iş görmenin alemi yok.

Alıntıları Göster
    sandero girdi dört yıldız almıştı yanlış hatırlamıyorsam
    symbolde onun sedanı yani aslında logan basit bi inceleme yapsanız
    dahi hemen anlaşılır daha sağlam kasa olduğu
    c-elise bence ciddi güvenlik zaafiyeti oluşturacak.

• Okadar araştırmışın içine sinen hangisiyse onu al kardeşim at sahibine kişner hadi kolay gelsin
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.