Şimdi Ara

~Bana bi unix tavsiye edin~

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu güne kadar microsoft işletim sistemleri hakkında prof. bi duruma geldim ve kesmemeye başladı bende yeni işletim sistemleri arayışına girdim linux a da biraz baktım ve şimdi UNIX leri incelemek istiyorum bana iyi bi örnek tavsiye edebilirmisiniz.

• Madem ki Linux kullandınız, ve Unix tabanlı bir işletim sistemi arıyorsunuz, size Unix köklerine bağlı olan BSD önerebilirim.
    Farklı BSD dağıtımları arasında (OpenBSD, FreeBSD, DragonFly BSD) en yaygın olarak kullanılan ve kullanımı en kolay olan PCBSD'yi önerebilirim.
    http://www.pcbsd.gen.tr/ vehttp://www.pcbsd.org/ adreslerinden daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.
  • Sağ olsın Bi deniyeyim.
  • xXx_xXx denedin mi?

xXx_xXx ile ayrılmaz bir ikili artık bu forumda. bence bu smileyin lisans haklarını xXx_xXx' a verelim.

• Solaris bedava ve Unix bir işletim sistemidir tavsiye ederim...
  • Öncelikle Bu foruma attığım 1357-> msj ın eksiksiz hepsinin başında bu simile vardır.

+ solaris i sipariş ettim haalaa gelecek.
  • Bana 10 günde gelmişti.

• unixte tcp/ip uygulamaları nasıl yazılır ,pgi workstation ile yapabilirmiyim yazılmış olan c++ kodunu compile edebilirmiyim unix kurmadan ,bunu solariste yapabilirmiyim(mantık olarak yapmam gerekli)ama nasıl unix hakkında bilgim hic yok nereden nasıl baslamalıyım direk solaristenmi girsem acilen bunu ogrenmem gerekiyo ilginiz için tesekkurler
  • size benim de bir dönem kullandığım ve çok beğendiğim bir unix türevini öneriyorum SCO unix tir bu
    SCO unix dünya da çalışan yani unix ile çalışan pc lerin yaklaşık .%60 ında kuruludur ve en başarılı lı pc unix türevi kabul edilir ben bir dönem bunu kullandım aynen microsoft gibi SCo firması tarafından sürekli geliştirilerek yeni versiyonları çıkarılmakta ve teknik destek verilmektedir çok başarılıdır ne yazık ki ücretli satılan bir işletim sistemidir linux gibi ücretsiz değil ama size demo amaçlı veya uygulama geliştiricisi olarak belki ücretsiz temin edilebilir eskiden bunun Zenix diye bir türevi daha vardı taa 80286 ve 80386 zamanlarında sonra 486 nın sonlarında penitum un başlarında SCO unix adını alarak yoluna devam etti normal de diğer pc işletim sistemlerinde yapılmayacak pek çok şeyi yapabilirsiniz memnun kalacağınızdan eminim bunu eski dos gunlerindeki gibi komut satırından komut yazarak kullanmak benim en büyük zevklerimden di

• siz mutlaka SCO unix le bir başlayıp diğerleriide deneyin ama ben sizin yerinizde olsam önce SCO unix sonra solaris denerim
    bu arada o smiley in kullanımından herkesin bir an nce vazgeçmesi gerekiyor hiç kibar ve medeni değil çirkin oluyor
  • Şimdi kimse denemek için işletim sistemine para vermez o yüzden SCO yu geçelim. tabi internet üzerine dağıldıysa pm den link atarsan makbule geçer.

arkadaşlar yarın işyerine gideceğim 4096mb/s internet var en son çektiğim işletim sistemini 240kbs ile çekiyodu kısacası uçuyor son tavsiyeleri alayım yarın indireceğim.
  • xXx_xXx ben de sana uyuk uydurdum freebsd indiriyorum. tavsiyesi olan var mı bu nasıl kurulur, dikkat etmek gerekecek bir husus felan?
  • SCO unix in tadını alan bir daha bırakamaz bende yok ama mutlaka emule ve torrebt gibi yerlerde mutlaka vardır indirin bir yerden
  • ben pcbsd i yi denedim pek memnun kalmadim baya hantal kaldi
  • @ask all your friends belamısın abi sen yaw hem smile yi taklit ediyosun hemde her toplic te karşıma çıkıyosun bari işletim sistemi bölümünde kal teknik yardıma uğrama.
  • indirdim iki iso cd' sini de. kurdum pc' ye. gayet güzel bir kurulum oldu. restart sonrası kullanıcı adı ve şifre girişi ile birlikte konsola eriştim.
    konsolu gördüm ve sildim freebsd' yi.

• quote:

Orjinalden alıntı: ask all your friends

indirdim iki iso cd' sini de. kurdum pc' ye. gayet güzel bir kurulum oldu. restart sonrası kullanıcı adı ve şifre girişi ile birlikte konsola eriştim.
    konsolu gördüm ve sildim freebsd' yi.

Aferin.
  • baktım ama yapabileceğim fazla birşey yoktu. ne yapabilirdim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ask all your friends

baktım ama yapabileceğim fazla birşey yoktu. ne yapabilirdim?

Çok şey vardı ama, zamane gençliği işte.
  • yaw zaman geçti be hoca link versene bana. bildiğin iyi bir site varsa.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.