Şimdi Ara

Bana akıl verin dostlar çıkmazdayım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 28 yaşında memurum.Yaklasik 7 yıldır memurum aldığım maaşları hep ailemin ihtiyaçları için harcadım.kendim öyle gezip tozamadim.babamin geçmişteki hataları yüzünden onun borçlarını kapatmaktan yaşayamadım,belimi doğrultamadım.ne yazıkki annemle babamın da berbat bir evlilikleri var.Eskiden beri hergün kavga dövüş,hatta bu durum benim psikolojik olarak çok etkiledi.Evlilikten nefret ettirdi,arkadaş edinemedim fazla.ne yazıkki 2 tane kizkardesim var,annemle babam bakamayacağı hâlde bide onları dünyaya getirmisler, yazık onlar için tek çabam. Kendime harcamadım onlara harcadım,dershaneye okula servise kıyafetlerine harcliklarina ben baktım.yetmedi babama ev aldım.ortanca kpss den inşaallah atanırsa kurtulacak,sonuncu kardesimse üniversite ye hazirlaniyor.hayattakj tek hayalim ikisininde iyi bir iş sahibi olması, kendi adıma hiç-bir hayalim yok.
    Şimdi dostlar hayatımı biraz özetledim, anlıyacağınız kendim için değilde başkaları özellikle kardeşlerim için sabrettim.ankarada ailemle yaşıyorum. Sizce ankarada onlardan ayrı eve çıkarsam mı iyi yoksa maaşımın daha düşük olacagi başka bir şehire gitsem mi iyi? Beni endişelendiren salak anne babamın arasında o kızları bırakacak olmak.ama burdada çok mutsuzum hayatı yaratmıyorlar hergün bi sorun kavga bağırislar bunaldım artık ne yapayım ben kafayı yicem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• İyi ya da kötü bir ailede doğmak insanın tüm hayatını belirliyor ne yazık ki her şey şans işi .

• Hocam çok yazık etmişsin kendine. Aynı yaşta sayılırız, ben de 29'um. Normalde olması gereken anne-babanın çocuğuna vermesi ama veremiyorsa da ne ala. Siz gitmişsiniz bir de babanıza ev almışsınız. Çok kel alaka. Ama sizi de anlıyorum tabi ailenize destek olmak istiyorsunu sonuçta. Ama sizin de farkedeceğiniz üzere kendinize bir hayat kuramamışsınız sırf bu sebeple. Neyse hocam olan olmuş, ona yapacak bir şey yok bu saatten sonra da sorduğunuz soruya tavsiye olarak bence Ankara'da başka bir eve çıkın. En azından kolunuz kardeşlerinize daha rahat uzanır. Bence şunu da unutmayın; hayırlı evlat hayırlı anne baba için vardır. Anne babadan biraz maddi bağınızı koparmaya çalışın. Kardeşleriniz için ayrı tabi. Ne güzel destek olabiliyorsanız olabildiğiniz kadar olun ki onlar da bir şekilde kendilerini kurtarsın.

• Ah be hocam seni çok iyi anlıyorum. Kardeşlerini olması çok kötü onlar olmasa ayrılırdın direkt ama kardeşler işi bozuyor. Çıkmaza girmişsin gibi..

• Bence aileni düzeltmeye çalış . Psikilojik destek almalarını sağla . Sorundan kaçma , düzeltmeye çalış . Bunca sene sadece maddi destekle sorunu stabil hale getirmişsin artık sorunu çözme vakti . Böyle hayırlı bir evlat olduğun içinde sevindim gerçekten helal sana .

• trkgncr kullanıcısına yanıt
    Maddiyat tabi önemli ama bide o bitmek bilmeyen dövüşleri varya beni çok yıprattı millet benden tıp fakültesi beklerken ben evdeki olumsuzluklar yüzünden anca memur oldum stresten kaynaklı hastalıklar da cabasi, evlilik bana hep öcü geldi anne baba yüzünden,benim çocuk ta benim yasadiklarimi yaşarsa diye, yanıtınız için çok teşekkürler

• Keşke tek çocuk olsaydım diyorum bazen ,herşey çok daha kolay olurdu,tessekkürler

• O zaman anne babanın ebeveynlikleri tutuyor çok dusnuyorlar ya sanki

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Düzelmezler bu saatten sonra ,çok uğraştım çok üzüldüm hastalıklar sahibi oldum,yaşları oldu 55

• semihoviç S kullanıcısına yanıt

Tıp diye o kadar gözünüzde büyütmeyin hocam bence. Tıp sektöründe olanlara çok büyük saygım var ama bana neden tıp yazmıyorsun dediklerinde milletin ağız kokusunu çekmek istemiyorum diyerek hiç istemiyordum doktorluğu. Ayrıca memuriyet de çok iyi, millet memur olabilmek için nelerini vermiyor ki? Neyse para zaten kazanıldıktan sonra çok da önemli bir konu değil de çocuk konusunda şunu söyleyebilirim. Çoğu insan kendi çocuğu için ben anne-babamdan böyle sıkıntı gördüm, benim çocuğum görmesin diye daha iyi yaşam koşulları sağlıyor. O konuda kafanızı yormayın bence.

Psikolojik desteği denemeden bence ön yargılı olmayın .

• 28e kadar sabretmişsin hala adam olmadılarsa sorun onlarda bro

nasıl mutlu olacaksan öyle takıl artık hayat elinden kayıp gidiyor yakında orta yaşlı olacaksın

• trkgncr kullanıcısına yanıt
    Tıp demekten kastım benim dersteki başarılarıma etkisini orneklemekti,bu ülkede çocuğu adamakıllı büyütmekte artık çok zorlaştı

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Doğrudur ama kardeşlerimi kurtarmam lazım ilk önce onlar pek bozulmadı

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Ah şu kardeşlerim olmasa kesinlikle haklısın ama onlara kim bakacak bu delilermi

• Hocam yazarken gerçi tıpı örneklemek için yazdığınızı farketmiştim de yazdığımı değiştirmek istemedim üşenip. Mesaj alındı ama :) Çocuk konusunda da bence çok da üzerine düşmemek lazım. Çocuk bir şekilde büyüyor zaten. Bir şekil derken sanki sorumsuz evebeyn gibi görünüyor ama demek istediğim siz kendi doğrularınızı çocuğa aktardıktan sonra o da zaten büyüdükçe bir birey oluyor zaten. 7 yıldır çalışıyorum demiştiniz galiba. Bu süreyi göz önüne alırsak kazancınız da gayet yeterlidir zaten doğru düzgün çocuk yetiştirmek için. Çocuk yapın demiyorum ama çocuk yetiştirmekten korkmayın demek istiyorum. Yazdıklarınıza bakarsak zaten doğru düzgün bir adam olduğunuz gayet de anlaşılıyor. O sebeple gayet de doğru düzgün çocuk yetiştirirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: semihoviç

Ah şu kardeşlerim olmasa kesinlikle haklısın ama onlara kim bakacak bu delilermi

O zaman az daha bekle biri kazansın biri de atansın sonra gg hayatına bak

Siz önce sorunu düzeltmeye çalışın , şöyle düşünün çatınız su akıtıyor , siz hergün temizliyorsunuz , ama çatıyı yaptırmıyorsunuz . İlk önce sorunh düzeltmeye çalışırsanız geri kalan şeyler daha kolay yoluna girer .

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.