Şimdi Ara

balkonu talan eden güvercinler konusu... (İşte balkonun son hali!)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
114
Cevap
0
Favori
14.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ne zamandır çekiyorum bunu ama ilk defa size danışmak aklıma geldi. Odamın balkonu 7 gün 24 saat güvercinler tarafından talan edilmiş vaziyette. Haa tamam kardeş kardeş kullanalım diyorum ama yok m2ye yüzlerce kez pisliyolar. hem kullanamıyorum hemde haftada bi gün ağzını burnunu bağlayıp elinde kazıyıcı bir nesneyle temizlemek için girişmen gerekiyor. Karşı komşumun balkonuda aynı durumda sayıları bazen 20-30 tane oluyor. Yuvada yapmamışlar ama mesken edinmişler gece gündüz hep misafirim olurlar.
    Kısacası ne yapabilirim neyi sevmezler ne yaparsam en azından biraz daha az kirlenir...?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozleran -- 17 Haziran 2007; 19:40:01 >

• Balkonda muhtemelen çamaşır asma ipi vardır.. yoksa öyle bir ip tak iplere siyah poşetler as.. Korkup gelmiyolar.. Tecrübeyle sabit
  • Valla hocam denicem ama çokta işe yarayacağını düşünmüyorum çünkü benden bile korkmuyolar nerdeyse...
    Üst komşum balkonu tamamen ağlarla kaplamış ama oda para etmiyo yine batırıyolar yine batırıyolar.
    Bir kaç resim ekliyorum. Pencere pervazları bile maf durumda of of of...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozleran -- 15 Haziran 2007; 20:13:08 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: anilozler

Valla hocam denicem ama çokta işe yarayacağını düşünmüyorum çünkü benden bile korkmuyolar nerdeyse...
    Üst komşum balkonu tamamen ağlarla kaplamış ama oda para etmiyo yine batırıyolar yine batırıyolar.
    Bir kaç resim ekliyorum. Pencere pervazları bile maf durumda of of of...

manzara süper

Bence besle hatta bunları hobi edinenler var yakalarsan satarsın

Bi dene yinede dediğimi.. Bizede geliyolardı ( tabi 2-3 tane böle ordu gibi değil ) poşet bağlayınca bidaa görmedik..
  • bi kaç resim daha... Soğudum ya güvercinlerden iyice...

• aklıma geçen yıl yaptığım güvercin katliamları geldii.. Bizim balkonda yuva yapıp yumurtlayan güvercinlerin yumurtalarını kırardım.. tam 6 tane yavru güvercin ( yumurtadan çıkmış) attım aşşa.. 2 sinin üstüne 2 şarjör boncuklu tabanca mermisi boşalttım.. pişman değilim.. kıl oluyorum güvercinlere
  • Hakikaten iğrenç yahu nasıl kurtulursunuz bilmem ama bizimde bir ara balkona guvercinler yuva yaptı iki de yavruları olmustu yanlız sizinkiler gibi sürüyle değil di yoksa kim dayanır bu pisliğe
  • bizim balkonda öle
  • ohaaaa bune böyle ya yeni cami gibi olmus resmen, balkona korkuluk yapmak lazım
  • Bi tanesinin kafasını kopart as balkona ibret olur diğerlerine gelmezler
  • walla yazın koyde cok kus avlardım kucukken bırde hepsını temızler domatesli biberli falan pişirir yerdim. kuş eti cok tatlı oluyor benden tavsiye . senın yerınde olsam nasıl osla kacmıyorlar ya hepsini öldür pişir ye. hem yemek masrafında azalır.
  • Balkonda kedi besle...
  • quote:

Orjinalden alıntı: metalok

Balkonda kedi besle...

kedi kuşu tutcam diye aşağı düşmesin zıplarken

şaka bir yana mantıklı bir çözüm.
  • quote:

Balkonda kedi besle...

inan aklımdan geçmedi değil. Ama kediye yazık aşağı atar bu mahluklar bunu...
    Ya kıyamıyorumda yoksa bi tanesini öldürsem koysam oraya ibretde olabilir...
    Yok ya yapamam ben öyle şey...
    Yok mu şöyle sevmedikleri bi koku veya ilaç falan...
  • asdads abi o ne öyle balkonda can güvenliğin yok :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kulspruta -- 15 Haziran 2007; 21:07:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: anilozler

quote:

Balkonda kedi besle...

inan aklımdan geçmedi değil. Ama kediye yazık aşağı atar bu mahluklar bunu...
    Ya kıyamıyorumda yoksa bi tanesini öldürsem koysam oraya ibretde olabilir...
    Yok ya yapamam ben öyle şey...
    Yok mu şöyle sevmedikleri bi koku veya ilaç falan...

Balkonu yık...
  • Kedinin aşşağı düşmesinden korkuyorsan,potansiyel bir avcı kuşla(atmaca,kartal,vs..)irtibata geçip işbirliğine gidebilirsin. Koku olayına gelince..bir tanesini yakalayıp sucuk yedir emin ol diğerleri yanına yaklaşmaz kokudan.
  • kedi falan fayda değil hiç bişeyden tırsmıyo bu güvercinler bizim kedi 3 kere 7 kat aşağıya düştü bunlar yüzünden
    yoldada çok sırnaşıklar yan yana yürüyoruz artık kaldırımda aldırdıkları yok artık hiç bişeye,benimde dış duvarımda bi delik var 3 yıldır serçe yuva yaptı kendine
  • yazıktır. güvercine dokunma bugün ona yarın sana.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.