Şimdi Ara

Balkondaki Dış Uniteden Su Akması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
1.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlarım airfel ltxn50u klima aldim yaklaşık on gündür ısıtmada kullaniyorum. Dairemizde gömülü tesisat vardi klima oraya bağlandı ve dış unite balkona koyuldu. Çalışırken dış uniteden su akıyor ve balkon su oluyor. Ayak bastikça da çamur olmasından rahatsız oluyorum. Acaba dış uniteye de bir tahliye hortumu takılması mi lazımdı. Tekrar servisi mi çağırmaliyim veya baska bir öneriniz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba.

Isıtma konumunda dış üniteden su akması normaldir. Havanın nem oranına göre akan su miktarı değişebilir.

Dış ünitenin alt kısmında hortum takılabilmesi için bir tahliye tapası bulunur.

Balkon olduğu için bu tapanın ucunu boş bırakmış olabilirler veya tapayı hiç takmamış olabilirler.

Servis çağırarak tahliye tapasını ve ucuna hortumunu taktırıp suyun balkon giderinden veya yağmur suyu borusundan gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu tarz işler elinizden geliyorsa,yapabileceğinizi düşünüyorsanız kendiniz de yapabilirsiniz,maliyet azalır.

Saygılarımla...
  • Çok teşekkür ederim ilginize hocam. Basit bir işlem ama urun yeni ve garantili olduğu için pek kurcalamak istemiyorum en iyis servis çağırayım :)

• Bizde de benzer sorun vardı servis çağırdık ve ünitenin altına gider borusu yaptılar şimdi daha rahat ettik en azından alt komşunun dırdırı bitti.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.